Wydawca Wiedźmina

+
Następny ekspert. Painkiller na XBoxa miał już premiere jakiś czas temu, problem w tym że Dreamcatcher ma ogromne problemy z dystrybucją
 
Wiesz, ja się tam grami na platformy za bardzo nie interesuję, ale wiem, że pierwotnie Painkillera wydano tylko na PieCa Coś tam o wersji na X-Boxa chyba słyszałem, ale tylko tyle, że rodzi się w wielkich bólach...
 
MasPingon said:
Następny ekspert. Painkiller na XBoxa miał już premiere jakiś czas temu, problem w tym że Dreamcatcher ma ogromne problemy z dystrybucją
Mas to tylko potop gatunku "..i nie wiem co się dzieje"
 
Atari ma chyba najwieksze doświadczenie w wydawaniu i promowaniu gier cRPG. Wiadomo kondycha tego wydawcy juz nie jest taka jak kiedyś a i sam gatunek poszedł trochę w inną stronę (wg mnie tą gorszą graficzną) i wypromowanie cRPG to nie lada sztuka. No ale miejmy nadzieje, ze jakoś się uda i wkońcu gra ujrzy światło dzienne miejmy tylko nadzieje, że prędzej niż później. Jednak Atari to jedno a ukazanie się gry w Polsce to drugie.
 
Vicotti said:
Atari ma chyba najwieksze doświadczenie w wydawaniu i promowaniu gier cRPG. Wiadomo kondycha tego wydawcy juz nie jest taka jak kiedyś a i sam gatunek poszedł trochę w inną stronę (wg mnie tą gorszą graficzną) i wypromowanie cRPG to nie lada sztuka. No ale miejmy nadzieje, ze jakoś się uda i wkońcu gra ujrzy światło dzienne miejmy tylko nadzieje, że prędzej niż później. Jednak Atari to jedno a ukazanie się gry w Polsce to drugie.
No właśnie, dla nas najważniejsze jest to że w Polsce wydawcą będzie CDProjekt, a więc zapewne w polsce będzie można kupić najlepsze, najbardziej wypasione a może nawet najtańsze wydanie na świecie. A co do Atari, to może nie jest to najlepsze możliwe wydawnictwo, ale za to jak to już ktoś wspomniał ma w sobie coś z legendy, a p[oza tym to ma całkiem ładny znaczek
 
Jak by nie patrzec wydawca wazna rzecz szczególnie dla polskiej gry, która ma także trafic na zachód gdzie lezy najwięcej kasy. Od tego jaki będzie zachodni wydawca i jak wypromuje gre zależy przecież jej sukces a co za tym idzie jej p[rzyszła kondycja. Jeśli gra sie nie przyjmie na zachodzie wątpie by CDP wkładało swoje pieniądze w gre, która zarobi tylko na wyjście na 0 bo niby za co mieliby stworzyc kolejną produkcjię tudzież dodatki. Jeśli z zachodu nie popłynie mamona to wątpie by CDP utrzymało gre na poziomietylko i wyłącznie ze sprzedaży jej w Europie Wschodniej, która wiadomo do najbogatszych nie nalezy.
 
The Witcher Bewitches US Publisher09.01.06 - 5:51 PMCD Projekt and Atari have announced they have entered a publishing contract for CD Projekt's upcoming PC RPG, The Witcher. Based on the works of Polish author Andrzej Sapkowski, CD Projekt's RPG will find its way to North America in Spring 2007.For more information about The Witcher, check out our E3 news story about it here.Źródło:http://www.rpgfan.com/news/2006/1431.htmlCzy to pomyłka czy fakt? Jak fakt to po co było osobny kontrakt podpisywać na Eurazję...? bo o tym nie ma tu ani słowa, wynika jakby to był ogólny kontrakt. Eh sam już nie wiem...Hm... chyba że US jest tutaj przymiotnikiem, wtedy by było: Wiedźmin oczarowuje Amerykańskiego wydawcę.W takim razie news jest niekompletny.
 
Ale Atari nie jest Amerykańskim wydawcą. Oryginalnie jest to francuska firma, a umowa na Eurazję jest z Atari Europe. Tak czy inaczej ujęcie całości jest dosyć niejasne.
 
Dokladnie, dzisiaj dostalem maila od Gamespot'a z news'em ze CDPR podpisali ta umowe z Atari i na koncu pisze "Jak narazie nadal nie znamy wydawcy amerykanskiego" :D.
 
Gofer31 said:
Dokladnie, dzisiaj dostalem maila od Gamespot'a z news'em ze CDPR podpisali ta umowe z Atari i na koncu pisze "Jak narazie nadal nie znamy wydawcy amerykanskiego" :D.
Pewnie będzie tak że na euro-azje będzie atari wydawcą a na ameryke i inne części świata inny wydawca (albo inny oddział firmy atari) ...
 
Yarp-> Coś mi się widzi, że pomyłka... ale poczekać na sprostowanie kogoś z Redów można
 
Tibor said:
Yarp-> Coś mi się widzi, że pomyłka... ale poczekać na sprostowanie kogoś z Redów można
To zwykła pomyłka, nie było jeszcze żadnej oficjalnej informacji o Amerykańskim wydawcy.
 
Mam małe ale. Skoro jest mowa o NASDAQ to najprawdopodobniej tekst traktuje o amerykańskim oddziale Atari. Nie wiem jak to jest skontruowane, ale myślę, że Atari amerykańskie, a Atari Europe to dwie różne sprawy. Oczywiście mogę się mylić.
 
jaszczur10 said:
Wydaje się że Atari ma małe problemy .
Omg, to już wolałbym chyba żeby wiedźmina wydał Dreamcather...Obawiam się, że po wydaniu NWN2, który zapowiada się na jeszcze większego gniota od swojego poprzednika, Atari spadnie na samo dno. Jedno mnie zastanawia- dlaczego CDP zdecydował się podpisać umowe z tymi bankrutami? :F
 
Top Bottom