Wyjaśniamy Ostateczne Wyzwanie Gauntera!

+
Teraz już wiemy, że te 5 zadanie z wyzwania liczy się pojedynczo do kontraktu.
Nope. To bug. U mnie na 10 zrobionych punktów dla frakcji doliczyło mi tylko 3. Samych początkowych zadań było 5, za które twoim zdaniem powinienem otrzymać punkty do kontraktu.
 
U mnie zaliczyło do kontraktu pierwsze 3 zadania, 4-tego nie zaliczyło, kolejnych powtarzalnych też nie zaliczało i pod koniec przez weekend z powtarzalnych zaliczyło 2 ostatnie. W sumie na 9 zadań zaliczyło 5.
 
@MichalG666: Ja mimo wszystko obstawiam bugi - jak napisałem: nie tylko nie liczy kontraktów ale i sam licznik źle pokazuje.

Masz rację, dzisiaj piąte, powtarzalne zadanie naliczyło mi się normalnie do kontraktu (wcześniejsze również się naliczały).

Czyli wygląda na to, że przynajmniej u mnie ten drugi tydzień Wyzwań Gauntera działa jak należy (pod względem naliczania punktów i kontraktu dla zadań frakcyjnych).

Jutro jeszcze zobaczę, czy ponowne zaliczenie zadania piątego też się naliczy do kontraktu :)
 
Czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć w jaki sposób mam utworzyć 10 jednostek na 2 zadaniu dla Potworów by zaczęło je zaliczać? Sprawdzałem z kartami ze słowem Stwórz jak i Utwórz. Nic nie dało. Myślałem, że może chodzi konkretnie o zmieniającą się kartę króla Dzikiego Gonu, ale tworzonych przez niego jednostek też mi nie zalicza. Jakie karty działają z tym zadaniem????
 

Lexor

Forum veteran
@Duckingman: Sprawdziłeś jak brzmi treść zadania w wersji angielskiej? Ja grałem potworami w poprzednim etapie wyzwania - wtedy były inne zadania, więc tu Ci nie pomogę.
 
@Lexor Tak sprawdzałem to już :) Ale o dziwo przed chwilą w końcu udało u mi się to zadanie zrobić na tworzonych drzewcach. Możliwe, że chodzi w tym zadaniu o tworzone jednostki pochodzące jedynie z nowego dodatku.
 

Gyg

Forum regular
Heh, te zadania to pięta achillesowa CDPR. Chociaż i tak jest postęp, Pan Lusterko wyszedł bez większych błędów w rozgrywce.
 
Myślałem, że może chodzi konkretnie o zmieniającą się kartę króla Dzikiego Gonu, ale tworzonych przez niego jednostek też mi nie zalicza. Jakie karty działają z tym zadaniem????
Z tego co pamiętam to zalicza tylko karty ze "stwórz" czyli Auberon jedynie w 1 formie by się kwalifikował. Pierwsze bodaj 3 zadania można robić wszystkimi frakcjami co jest fajne.
Tzn. wiesz, to dobrze, że zadania można zaliczać innymi frakcjami niż wybraną, ale żeby wybraną było trudniej...?
Z morowej dziewicy tworzysz 7 jednostek za 1 zamachem.
 
@Duckingman: Czy dobrze rozumiem, że grałeś ST żeby zaliczyć Mo? Całe CDPR. xD

Tak. Nie chciało mi natomiast tego zaliczyć przy użyciu kart ze starych dodatków (zresztą Auberon też mi tego nie naliczał). Ale może po prostu coś się u mnie przywiesiło skoro @luk757 pisze, że można to wbić starymi jednostkami Potworów, a faktem jest, że drzewcami wbiłem to po ponownym uruchomieniu gry. Najważniejsze, że ostatecznie udało mi się to wbić i przejść do kolejnego zadania.
 
Jak widzę 1 darmowy PN każdego dnia do końca miesiąca uspokoił sytuację ale ciągle nie wiemy jak będą wyglądał system dziennych nagród od kolejnego sezonu. Czy system 2 PN za 24 połówki koron pozostanie już na stałe? Nikt z CDPR nie wypowiedział się jasno w tej sprawie po ostatniej fali niezadowolenia (jeśli jestem w błędzie to poproszę o podesłanie linka bo nic nie znalazłem). Jest to dość istotna zmiana wpływająca na sens uczestniczenia w grze.

Proponuję aby CDPR informował o zmianach przynajmniej tydzień przed ich wprowadzeniem. To pozwoli poznać opinie graczy na temat nowych zmian i ewentualnie zapobiegnie takim sytuacjom jak obecna, w której pod presją graczy na szybko zostają wprowadzone zmiany (np. zmiana wyzwań Pana Lusterko na bardziej ogólne, niewymuszające radykalnego używania konkretnych kart). A gracze, którym zmiany nie odpowiadają będą mogli zdecydować czy szykować się na kolejny sezon czy może odpuścić i zrobić sobie przerwę w oczekiwaniu na kolejną, być może lepszą aktualizację.

Zanim ktoś zechce krytykować moje słowa dodam, że uprzedzanie o zmianach przed ich wprowadzeniem ma ogromny wpływ. Gdybym wiedział tydzień lub dwa tygodnie przed premierą dodatku jak będzie wyglądał system nagród i wyzwania Pana Lusterko to nie zdecydowałbym się na zakup pakietu przedpremierowego ponieważ grać mi się odechciało po zmianach i mogę stwierdzić, że w pewnym sensie zmarnowałem pieniądze.
 

Lexor

Forum veteran
Jak widzę 1 darmowy PN każdego dnia do końca miesiąca uspokoił sytuację ale ciągle nie wiemy jak będą wyglądał system dziennych nagród od kolejnego sezonu. Czy system 2 PN za 24 połówki koron pozostanie już na stałe? Nikt z CDPR nie wypowiedział się jasno w tej sprawie po ostatniej fali niezadowolenia (jeśli jestem w błędzie to poproszę o podesłanie linka bo nic nie znalazłem). Jest to dość istotna zmiana wpływająca na sens uczestniczenia w grze.

O ile dobrze pamiętam, to taka wypowiedź padła - system "2 punkty nagród za 24 połówki koron" pozostanie "na stałe"*. Kolejna podróż nie zakończy się na poziomie 100 i nie wróci po niej system 6/12/24/24 - setny poziom podróży stanie się niejako "powtarzalnym".

*) Gwiazdka, bo w przypadku CDPR nigdy nie ma pewności.

EDIT: @luk757 dał odpowiedniego linka.

Proponuję aby CDPR informował o zmianach przynajmniej tydzień przed ich wprowadzeniem.
O ile ostatnio nie mogę za dużo dobrego napisać o polityce prowadzenia tego dobrego w założeniach projektu, Gwinta, przez CDPR (bo niestety zbyt często poruszają się "jak dzieci we mgle") to w tym przypadku, znając realia prowadzenia biznesu, wiem, że nie zawsze będzie to:
a) możliwe,
b) mądre.

To czywiście nie wyklucza, że takie wcześniejsze informowanie byłoby z punktu widzenia graczy mile widziane i nie będę miał nic przeciwko gdy tak się będzie działo - ale ostatecznie CDPR zawsze powinien tu rozważać wiele rzeczy.
 
Last edited:
Czy Wam też wlatują jakieś dodatkowe punkty za frakcję po ukończeniu jej etapu w wyzwaniu?

W trzecim etapie wybrałem ST, zaplanowanie uzyskałem nią maksymalne 13 punktów dla frakcji (nie było fizycznej możliwości aby można było podczas tego etapu zyskać więcej punktów) i zakończyłem wyzwaniowy kontrakt frakcyjny na wyniku 24/25.

Dziś zalogowałem się do gry i powitał mnie ekran odbioru nagrody (ramki ST) za ukończenie kontraktu.

Wiem, że w tym przypadku system akurat zadziałał na moją korzyść i w zasadzie powinieniem się cieszyć, ale smutne jest to, że kolejny raz, na każdym kroku w grze napotykam na jakieś błędy, nawet w tak błahych sprawach, i w zasadzie mogę obstawiać w ciemno, że kolejne błędy już mogą nie być dla mnie aż tak "szczęśliwe".
 
Wydaje mi się, że pulę 2 pkt nagród zgarnia się po 24 połówkach koron, a Tobie wyświetlało z bugiem 24/25. W nocy naprawili bug i przy logowaniu zagarnąłeś pulę. CDPR działają nawet jak śpisz.
Już sobie to wyobrażam:
- hej Burza co będziemy robić dzisiaj w nocy?
- To samo co każdej nocy Slama.
- czyli co?
- będziemy naprawiać bugi.
To Burza jest i Slam, to Burza jest i Slam...
 
Last edited by a moderator:
@IRp5
Wszyscy wiemy, że błędy po nocy, naprawia jakiś pryszczaty student informatyki - stażysta. Potem sobie będzie mógł wpisać w "siwi", że naprawiał gwenta.
 
@IRp5
Wszyscy wiemy, że błędy po nocy, naprawia jakiś pryszczaty student informatyki - stażysta. Potem sobie będzie mógł wpisać w "siwi", że naprawiał gwenta.

Raczej że pracował w firmie która zrobiła Wiedźmina i Cyberpunka. Za słaby więc dostał się do zespołu gwinta xD
 
Jako wielbiciel spaghetti chciałbym kiedyś poznać tego stażystę - może poznałbym sekretny przepis dania, nad którego poprawą tak dzielnie pracuje :beer:
 
Top Bottom