Wyłapane błędy, sugestie

+
Platforma XBOX ONE X - moim zdaniem graficznie gra wygląda imponująco jak na możliwości sprzętu, obecnie problemem jest stabilność rozgrywki i spadek animacji w czasie rozgrywki.

Wyłapane problemy:

Techniczne

-zawieszanie się gry podczas wchodzenia lub wychodzenia z trybu fotograficznego, w najgorszym przypadku gra wyrzuca nas do menu konsoli i wyłącza.
-spadek animacji podczas dynamicznych misji, nie ważne czy jest to misja główna czy poboczna, konsola po prostu nie wyrabia kiedy na ekranie dużo się dzieje i na dodatek akcja ma miejsce w jakimś otoczeniu składającym się z wielu elementów, efektów cząsteczkowych itp.
Wczoraj np taki efekt miał miejsce podczas strzelaniny w klubie, konsola ledwo wyrabiała.
-pojawianie się ludzi czy aut spod ziemi podczas przemieszczania się po mieście
-w wersji PL kwestie nie są zsynchronizowane z tym jak zachowują się NPC, tekst się kończy a usta nadal się ruszają, miałem tak np z tekstami wypowiadanymi przez Silverhand-a
-w misji odbicia VIP-a w której pomaga nam Panam motocykl dojeżdża na miejsce bez Panam. Panam pojawia się dopiero po dotarciu do VIP-a
-NPC którzy pomagają nam w misjach często zacinają się za osłonami, wstają i pomimo że są ostrzeliwani to nie reagują
-GPS na minimapie wskazuje często najdłuższą drogę do punktu docelowego
-napotkani na mieście ludzie mówią nie ruszając ustami, jednak nie wszyscy dlatego kwalifikuję to jako błąd
-obiekty trzymane przez NPC typu broń, telefon (inne elementy pojawiające się w ramach danej misji) odczepiają się od postaci i zastygają w powietrzu. Czasem przedmioty te podążają za postacią lewitując w powietrzu
-skradanie się jest często niemal niemożliwe, przeciwnicy widzą nas z bardzo daleka i reagują alarmowo zbyt szybko. Jak dotąd udało mi się tylko raz przejść w 100% taką misję bez alarmu a jestem weteranem skradanek. Przeciwnicy nie zwracają czasem uwagi na elementy otoczenia którymi odwracamy uwagę.
-w czasie rozmów z NPC nie można czasem dokonać wyboru odpowiedzi ponieważ przy wciskaniu krzyżaka na padzie na ekranie widzimy jedynie przybliżanie i oddalane się kamery zamiast możliwości wyboru (jest to bardzo częsty błąd i pomaga tutaj głównie restart gry)
-ekran postaci nie odświeża się za każdym razem kiedy zmieniamy jakiś element stroju przez co nie widać wizualnych zmian
-czasem misja sugeruje że jest na poziomie średnim jednak na miejscu okazuje się że wrogowie są jak bogowie, niewrażliwi na atak i zmiatają nas jednym strzałem

Sugestie odnośnie świata gry, SI itp

-na ulicach jest dość mało ludzi jak na 2077 roku, chyba że to efekt szczepień w 2020 roku ;)
-jak wyżej ale tyczy się aut i bardzo rzuca się w oczy, samochodów na ulicach jest naprawdę bardzo mało
-pewne przypadkowe kwestie, zachowania przypadkowo napotkanych ludzi powtarzają się bez względu na to kiedy byśmy w to miejsce nie trafili, oni stoją tam cały czas i w kółko powtarzają lub robią to samo. To powinny być sytuacje losowe mające miejsce w różnych punktach miasta
-reakcje ludzi na mieście są dość prymitywne, nie reagują na to że idziemy po mieście z wielką giwerą, dzieje się coś dopiero po wycelowaniu ale i tutaj reakcja jest nienaturalna. Nie ma natychmiastowej ucieczki, nikt nie dzwoni na policję, nic się specjalnego nie dzieje
-jak wyżej ale tyczy się kierowców aut, zero reakcji do momentu ostrzelania auta a w momencie strzału nie ma próby ucieczki autem, rozjechania nas, postać wysiada z auta i kuli się ze strachy zaraz obok
-prowadzenie samochodów jest naprawdę ciężkie, samochody mają fatalne hamulce i zarzucają tyłem w zakrętach
-skutki kolizji aut są kosmetyczne, dobrze byłoby to nieco poprawić bo jest wrażenie poruszania się pojazdem pancernym
-przeciwnicy maja problem z ogarnięciem pola walki, nie flankują, zachowują się tak samo bez względu na to czy mają przewagę czy też nie czyli na początku ostrzał zza osłony i ostre ruszenie w stronę gracza, potrafią też zwiesić się za osłoną i zapomnieć o tym co właściwie się dzieje
-policja wyskakuje spod ziemi, nie ma tutaj pościgów policyjnych, w tym mieście można poczuć się bezkarnym
-auta nie potrafią ominąć pozostawionego przez nas samochodu, trąbią i stoją w miejscu bez końca
-są problemy z fizyką świata, potrącony pieszy wpada pod auta a samochód wyskakuje w powietrze jakby wyskoczył z rampy, kolizja z pieszy-pieszy jest nieodczuwalna, nie można przestrzelić opon w aucie, woda także nie reaguje na strzały z broni, widać deszcz ale nie widać efektu tego deszczu na ulicy, obiektach, nasza postać nie ma dynamicznego cienia przechodząc pod latarnią bądź reflektorem samochodu ... drobiazgów tego typu jest sporo, nie są one istotne na tle innych problemów ale mają wpływ na klimat
-brakuje interakcji z różnymi sprzedawcami, nie można kupić burgera w budce ale można kupić broń i prochy od gościa obok
-w powietrzu unosi się bardzo mało pojazdów co mnie zaskoczyło, myślałem że kiedy spojrzę w górę zobaczę dosłownie podniebną autostradę, nie mówię tu o pełnoprawnych obiektach 3D które by obciążył system ale o prostych animacjach 2D, nieco niżej, bliżej postaci te pojazdy powinny już lepiej wyglądać jak teraz ale powinno ich być więcej mimo wszystko

Ogólnie gra jest bardzo dobra, mimika twarzy, kwestie, wątek fabularny, misje poboczne, klimat to wszystko zadziałało ale zostało przysłonięte problemami. Jakość grafiki na XBOX ONE X uważam za bardzo dobrą i trudno oczekiwać więcej. Gdyby nie powyższe błędy, niedopatrzenia uznałbym że to naprawdę solidna produkcja.
Myślę że większość graczy nie oczekuje tutaj realizmu na poziomie RDR2, miasto jest tłem fabularnym ale mimo wszystko odnosi się wrażenie że wkład pracy w aspekt życia miasta był marginalny i to mocno rzuca się w oczy, żadna fabuła nie jest w stanie tego zatuszować, to są tak naprawdę standardy gier z otwartym światem i interakcja z tym światem jest czymś czego się oczekuje od tego typu gier.

Nie wiem kto tam od was zajmował się projektowaniem Panam ale miał chyba jakieś braki ;) dziewczyna rozprasza i ciężko jest się skupić na misji, ale to akurat nie jest błąd więc niczego nie zmieniajcie ;p
 
Last edited:
Gram Na XBOX ONE X, mam problem z ukończeniem zadań. Po rozpoczęciu misji "skóra, której potrzebuje" po wejściu na teren placówki Revere Courier Services, dalej mam komunikat "Udaj się do placówki Revere Courier Services", nie pisze gdzie się mam udać i co mam zrobić, mimo iż na filmach u Youtuberów można zobaczyć inny komunikat, "odblokuj furgonetkę używając do tego głównego komputera", u mnie tego niema, a po podpięciu się do tego komputera, nie można wykonać żadnej czynności, nawet nie można z tego wyjść, w tym momencie muszę wczytać na nowo sejwa...
Kolejny problem to zadanie "Czerwony Wieszcz", po podejściu do Routera nie mogę wykonać żadnej czynności...
Posiadam już wersje 1.0.6, nawet dziś zainstalowałem grę na nowo, i nic to nie dało...
 
Chyba wszyscy piszą ogólnie o błędach w zakładce PC i ewentualnie PS (właściwie sam tak zrobiłem tylko dopisałem, że gram na XOX) :p

Błędy raczej są takie same na wszystkich platformach ale dodam bonusowo już tutaj, że GOG w przypadku Xboxa i PS nie pokazuje licznika czasu spędzonej w grze jeśli o Cyberpunka chodzi :p A powinien patrząc na inne gry
 
Xbox series X, błędy wyłapane dotychczas:
- Po dłuższej sesji grania gra przestaje reagować na strzałki kontrolera (save/load załatwia sprawę)
- Misja Delamain Badlands: po wyjściu z taksówki V pojawił się w widoku TPP i bez głowy (save/load również załatwił sprawę)
- Misja Delamain Coastview: po śmierci i załadowaniu punktu kontrolnego (V pojawił się na motorze obok taksówki) włączył się subquest natomiast skrypt nie przełączył gangusów na wrogich. Dzięki czemu czwórce skręciłem karki a tylko jednego musiałem zastrzelić :D
- Konfrontacja z Forrestem w Chmurach: dostałem się do niego wykryty ale nie zabijając ani obezwładniając nikogo. Skrypt odpala tekst "po tym jak zrobiłeś tu jatkę..."
... więc zatłukłem gada. Na śmierć. A potem jeszcze go zastrzeliłem po rozmowie z Maiko. (Nie wiem czy program przewiduje jakieś "znowu ty?" ale no cóż, nie było)
- Po scence miłosnej w Basilisku V wychodzi z pojazdu w gaciach. To może nie do końca bug, ale nikt z Aldecaldos tego nie skomentował!
- NCPD włączający się do walki nawet jak przeciwnicy są już w trybie ataku (wiem, było)
Graficzne:
- Kilka razy motocykl zablokowany w workach
- Pojedyncze przenikanie się obiektów. Czasem w obrębie jednej postaci (Claire po finałowym wyścigu)
- Przy podejściu naprawdę blisko do NPCa znika jego głowa, reszta zostaje.
- Lewitujący papieros Jaśka Srebry
- W walce w zamkniętych przestrzeniach sojusznicy pchają się pod lufę aż miło. Do Ciebie mówię, Rogue!
 
XSX
Klawisz X nie potwierdza wyboru niczego, np radia. Trzeba najechać na jego ikonę kursorem i wcisnąć A.
 

Chodak

Forum veteran
Fakt, rzecz w tym, że interfejs błędnie pokazuje X jako klawisz odpowiadający za tą funkcję. :D 6 miesięcy po premierze. :D
 
To w sumie gdyby jednak dodać możliwość zatwierdzania iksem, to by bylo wygodniej. Ale raczej są pilniejsze rzeczy do roboty :p
 
Top Bottom