Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Jestem ciekaw co kryje się pod pojęciem Rekomendowane czy są to Ultra czy B.Wysokie?
 
Last edited:
Pozwoliłem sobie wpaść na Proline (bo Komputronik chwilowo nie banglał) i zrobiłem mały research. Bazowałem na produktach Intela i NVidii, bo w AMD nie bardzo się orientuję. Przykładowe zestawy, to samo pudło bez monitora, peryferiów i systemu. Sugerowałem się w dużym stopniu ceną, jednak brałem pod uwagę również stosunek cena/wydajność.

Zalecane:


Prawdopodobnie dałoby się zbudować zestawy troszkę tańsze lub ciut szybsze w tej samej cenie, ale leniuszki, którym nie chce się grzebać po konfiguratorach powinny docenić moją pracę ;).

Sorka, coś się skiepściło - zaraz to naprawię :)


Ed. 2:
TinyPic się zbuntował, mimialne muszę wrzucić na inny hosting :(.


Minimalne:

Próbowałem coś złożyć na tym samym serwisie, you are my hero! :D
 
Sądząc po wymaganiach W2 gdzie w zalecanych był GTX 260 a nie były to ustawienia ultra bo nawet na GTX580 nie dało się grać z uberem. Tutaj pewnie jest podobnie są to zapewne ustawienia bardzo wysokie ale nie ultra.
 
Wymagania do GTA V już wyciekły. Teraz tylko czekać na jakieś potwierdzenie:

Minimalne wymagania dla GTA V:
- CPU: Core 2 Duo E8200 2.66GHz or Phenom II X2 545
- GPU: GeForce GT 530
- RAM: 4 GB
- System: Windows 7,8,8.1 64bit (64bit, aby obsłużyć min. 4 GB RAM)
- Wolne miejsce na HDD: 20GB

Rekomendowane wymagania dla GTA V:
- CPU Core i5-2500T 2.3GHz or Phenom II X4 975
- GPU: GeForce GTX 480 or Radeon HD 6970
- RAM: 6 GB
- System: Windows 7,8,8.1 64bit (64bit, aby obsłużyć min. 4 GB RAM)
- Wolne miejsce na HDD: 20GB

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927676,wymagania-sprzetowe-gta-v-dla-pc.html
Podróbka :/. Niemożliwe, by gra wymagała tylko 20GB na HDD, kiedy na konsoli wymaga ponad 50GB. No i 6GB RAM w zalecanych to trochę mało.
 
Po pierwsze, minimalne wymagania są dla mnie większym wyznacznikiem niż rekomendowane, bo jak już mówiłem nie mam mocnego sprzętu.
Po drugie, Dying Light wygląda jak wygląda, dla mnie liczy się to żebym mógł spokojnie pograć. Grafika to w takich momentach drugorzędna jak nie trzeciorzędna sprawa. Co mi po niej jak wszystko się będzie ścinać.
Możecie się cieszyć jak macie takie komputery, ale nie zmienia to faktów że to co widziałem na screenach jest kompletnie nieadekwatne do wymagań.
 
Chybaś oszalał z tymi rozmazanymi teksturami powierzchni czy choćby kolczugi Geralta z ostatniego trailera, kanciastymi pelerynami gonu i ogólnie części ubrań wierzchnich. Zresztą, co będę gadał po próżnicy http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=289764, geh geh geh.

Widziałem w nieskompresowanej jakości i jedyne co mnie ukuło w oczy to scena w której żołnierz gonu bierze zamach bo tekstura się rozciąga reszta jest ok

Unity wygląda gorzej a ma większe wymagania :) Znaczy w sumie to ma bardzo nierówny poziom graficzny bo pomieszczenia są nieludzko ładne
 
Unity ma świetny styl artystyczny, Paryż jest piękny, ale to bardziej zasługa samych projektantów i stylu samego Paryża.

Było więcej scen które mnie ukuły w oczy, ale w sumie mnie to mało interesowało, bo myślałem że będzie to zwiastować niskie wymagania i nawet się cieszyłem.
 
Tragedii nie ma, a i wiem, na czym stoję i co konkretnie kupić.
Prosze? Tragedii nie ma? Rekomendowane wymagania systemowe > 30 FPS

Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290
Pamięć: 8GB RAM
System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
DirectX: 11

Kto ma taki system aktualnie?
 
Unity wygląda gorzej a ma większe wymagania :)

Tja, ciężko żeby miał niższe skoro to optymalizacyjny crap godny samego GTA IV.
Powoływanie się na ten tytuł jest cokolwiek nie na miejscu, chyba że sugerujesz, iż Wiedźmin jest, podobnie jak gra Ubi w tej kwestii totalną padaką.
Jeśli tak, to możliwe, że coś jest na rzeczy

W zasadzie każda inna produkcja poza Unity ma niższe wymagania minimalne niż W3.
Nawet tak fatalnie zoptymalizowany tytuł jak Watch Dogs.

Oto minimalne WD

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 albo AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: GeForce GTX 460 albo Radeon HD 5770
System operacyjny: Windows Vista SP2 (64-bit), 7 (SP1) albo 8
Pamięć operacyjna: 6 GB

WD był szeroko krytykowany za wygórowane wymagania minimalne.
I słusznie.
A oto zalecane.

Procesor: Intel Core i7-3770 albo AMD FX-8350
Karta graficzna: GeForce GTX 560 Ti albo Radeon HD 7850
Pamięć operacyjna: 8 GB
System operacyjny: Windows Vista SP2 (64-bit), 7 (SP1) albo 8
Dysk twardy: 25 GB wolnego miejsca

Znacząco niższe względem gpu niż w przypadku W3, a przypominam, że optymalnej płynności nie mógł tam zapewnić nawet GTX780.

Więc tak, wymagania Wiedźmina są bardzo wysokie.
To mocno rozczarowujące i jest to zdecydowanie zły prognostyk.
 
Pozwoliłem sobie wpaść na Proline (bo Komputronik chwilowo nie banglał) i zrobiłem mały research. Bazowałem na produktach Intela i NVidii, bo w AMD nie bardzo się orientuję. Przykładowe zestawy, to samo pudło bez monitora, peryferiów i systemu. Sugerowałem się w dużym stopniu ceną, jednak brałem pod uwagę również stosunek cena/wydajność.

Zalecane:


Prawdopodobnie dałoby się zbudować zestawy troszkę tańsze lub ciut szybsze w tej samej cenie, ale leniuszki, którym nie chce się grzebać po konfiguratorach powinny docenić moją pracę ;).

Sorka, coś się skiepściło - zaraz to naprawię :)


Ed. 2:
TinyPic się zbuntował, mimialne muszę wrzucić na inny hosting :(.


Minimalne:



Hej, takie pytanko masz zamiar budować jakiś komputerowy wulkan ala super wulkan pod Yellowstone ? Nie chcę nic mówić ale z tym zasilaczem to ci współczuję, chyba z litości ci oddam mojego Super Flowera ...
 
@eustachy_J23 o czym ty w ogóle mówisz? Watch Dogs wyglądał jak kupa, poza tym był również wydany na starego xboxa i ps'a z przed ilu to już lat? 8? Porównywanie jakiejkolwiek gry ze starej generacji konsol a obecnej jest totalną głupotą. Porównuj do gier które były tworzone z myślą o PC i nowych konsolach, jak chcesz być choć troche obiektywny. Wymagania są rozsądne i to bardzo, jeżeli mi nie wierzysz to poczytaj sobie inne strony i jak reaguje na nie większość gamingowego community - pozytywnie. Jesteś w mniejszości w tym wypadku, ale będziesz się musiał pogodzić z tym bo to już będzie standard jeżeli chodzi o przyszłe wymagania sprzętowe przyszłych gier.
 
Last edited:
Pytanie do zorientowanych... bo ja niestety do takowych nie należę :)
czy posiadając kartę graficzną nvidia GeForce GT 745m łapię się w minimalnych, czy brak x w skrócie ma aż takie duże znaczenie?
ram/procek i miejsce na dysku spełniam spokojnie rekomendowane, ale ten brak iksa przy nvidii trochę niepokoi.
czy jesli wszystko spełniam przynajmniej 4x wartość minimalna (dla przykładu 16gb ramu) to sama karta będzie aż takim problemem, czy minimalne/średnie jakoś uciągnie?
Z góry dziękuję za słowa otuchy :D
 
Poza tym 450 W to jakaś pomyłka. Jak składacie kompa, to nigdy PRZENIGDY nie oszczędzajcie na zasilaczu. Niejeden już się na tym przejechał i zapewne niejeden jeszcze przejedzie.
 
Top Bottom