Wyniki konkursu Fanfiction!

+
Wyniki konkursu Fanfiction!

Z przyjemnościa pragniemy ogłosić długo oczekiwane wyniki konkursu na najlepsze opowiadanie polskojęzyczne. Zwycięzcą został therion81, który za opowiadanie "Nieludź" otrzyma unikalny ręcznie klejony zbiór opowiadań "Maladie" Andrzeja Sapkowskiego. Ponadto postanowiliśmy wyróżnić nagrodą pocieszenia (mousepad + koszulka) opowiadanie "Wilki" autorstwa Indi. Słuszność decyzji jury możecie zweryfikować na stronie Fanfiction, gdzie znajdziecie również opublikowane najlepsze z pozostałych opowiadań.
 
Mojego opowiadania niestety nie udało mi się ukończyć (nie byłem zadowolony z końcowego efektu), ale gratuluję zwycięzcom i zabieram się do czytania opublikowanych ;)
 
Gratuluję zwycięzcom, niedługo zabiorę się za czytanie zwycięskich opowiadań, może sam się od nich czegoś nauczę. ;)Czy będzie w tym temacie można zamieszczać recenzje? Bo zawsze można wytknąć kilka błędów, nie ze złośliwości, ale dla udoskonalenia. Ja sam swoje opka poprawiam po sto razy. ;)
 
A będzie można gdzieś przeczytać inne prace? Dość mało pojawiło ich się na stronie "FanFiction". Cięzko ocenić trafości wyboru. No i przydałaby się recenzja ze strony jury, bo każdy głupi może stwierdzić: "Te opowiadanie jest najlepsze i tyle".No, ale jak widzę - nikomu nie chciało się pofatygować. Mogę tylko wyrazić żal i potępić lenistwo.Aczkolwiek zwyzięzcom gratuluję serdecznie zwycięstwa i ziweńczenia włożonego trudu. Miło by było także, gdyby therion81 i Indiwysłali jakies screeny swej nagrody, gdy już do niego dojdzie ]:->.
 
Dorwallu, wyślę, obiecuję :D Nie bardzo wiem, czym sobie moje opowiadanko zasłużyło na to wyróżnienie :) Ale bardzo się cieszę :) I wszelką krytykę dzielnie zniosę ;PHodo, wiesz, że to wszystko przez ciebie, zapuszkowana cholero? :D Dzięki za namówienie mnie :)
 
A mogloby szanowne Jury napisać, w jaki sposób wyłoniono zwycięscę? Pytam z ciekawości, bo przy takiej ilości prac, musiał zostać obrany jakiś wydajny system :). Np.: Każdy z grupy ( dajmy na to: 10 jutorów ) miał do przeczytania pewną ilosć prac i podawał najlepsze. Potem z tych "najlepszych", wyłaniano ten naj-najlepsze. Czy jak to sie odbywało?
 
Panowie, obawiam się, że na próżno prosicie o recenzje ze strony jury. Osobiście zawsze prosiłem o system oceniania konkursów, w jakich brałem udział, i nigdy go nie dostałem. Przeważnie sędziowe oceniają wedle własnego gusta, i, przyznaję, tak naprawdę trudno powiedzieć, dlaczego opowiadanie wygrało. Jednak niemniej mam nadzieję, że tym razem zostanę miło zaskoczony, bo przecież jest tyle czynników, jakie można wymienić: poprawność ortograficzna i gramatyczna, utrzymanie wiedźmińskiego klimatu, innowacyjność, akcja, operowanie dialogami..Przy okazji, chciałbym podsunąć redakcji pomysł, jeżeli taka osoba jak ja może to zrobić... Dlaczego by, aby ożywić dział FanFiction w przyszłości, nie zorganizować konkursu na najlepszy scenariusz questu dodadkowego do Wiedźmina? W końcu niedługo wychodzi program do tworzenia modów i każdy pomysł jest potencjalnie ciekawy, czy nie tak? Można by również wykorzystać opowiadanie już znajdujące się na stronie. Już widzę te tłumy pisarczyków przesyłające swoje prace, w końcu kto by nie chciał, aby jego opko zostało wykorzystane w modzie?Przy okazji, ponawiam prośbę do redaktora, któremu "Fanaberię" przesłałem, aby ją opublikował w całości. ;) Bo to i w RED'a interesie jest, aby urywające się w połowie opko nie szpeciło oficjalnej witryny. ;)
 
GRATULACJE zwycięzcom, czytalem opowiadania i rzeczywiście sa bardzo dobreMam tylko jedno pytanie: prace zamieszczone w Fanfiction to są wszystkie prace zgłoszone do konkursu (coś mało ich), czy tylko część z tych prac uznane za najlepsze ??
 
Nie no opowiadanie Indiego jest spoczko jutro wezme sie za reszte ale cos czuje ze mamy plodne( w kazdym sensie 8)) komjunityEdit Indi: wybacz moj bląd obiecuje ze wiecej tego niezrobie bede grzeczny i wogole:D
 
:D :D Przepraszam, ale to jest ta Indi, a nie ten Indi ;) Tym niemniej ta Indi dziękuje uniżenie za pozytywne komentarze ;)pozdrawiam
 
Opowiadanie theriona jest fabularnie doskonałe! :-D W sferze języka wymaga jeszcze szlifów (niektóre dialogi są nieco przeegzaltowane, a co za tym idzie brzmią nieco nienaturalnie) ale i tutaj doskonałość na pewno przyjdzie z czasem. Pozdro!
 
Mam pytanie, na które prosiłbym odpowiedzieć. Ile było prac? Nie musicie pisać dlaczego wybraliście właśnie te prace. Ale przybliżona liczba prac by mnie zadowoliła.
 
broda81 said:
Grrr ale jestem zly na Salagasa za ten CDN :p
Zły ?? To znaczy że mam dopisać dalszą część ?? Wiesz jest to moje pierwsze w życiu opowiadanie i jeśli sie spodobało to będzie dla mnie wystarczająca nagroda. Jeszcze wiele pracy przede mną, muszę wyrobić sobie styl i wzbogacić słownictwo. Biorąc udział w tym konkursie chciałem sobie udowodnić że nie jest to bez sensu i że mam w sobie choć krztynę talentu bo wszystkiego wypracować się nie da. Z chęcią wysłucham wszelkie rady, jak i słowa krytyki dotyczące mojego opowiadania opowiadania, bo samemu trudno określić co robię źle.
 
Top Bottom