Wyspa Mgieł-i co dalej?

+
Wyspa Mgieł-i co dalej?

Mam problem. Doszedłem właśnie do misji "wyspa mgieł". Obawiałem się, że to ostatnie zadanie i później stracę dostęp do pewnych misji czy wydarzeń. Poszperałem trochę i znalazłem info, że nie, nie jest to ostatnia misja. Ale kiedy byłem już blisko dopłynięcia do wyspy mgieł, gra zasugerowała mi zapis i podała info, że po tej misji stracę dostęp do części misji. To jak to jest? Czy to misja ktora konczy wątek fabularny, czy stracę dostęp do duzej ilosci zadań pobocznych? W innej grze skonczylem fabułe, a potem okazało się, że zniknęło 3/4 misji, byłbym bardzo niepocieszony gdyby to nastąpiło i w przypadu wiedźmina. Co prawda gwarantowano ponad 200 godzin gry, a ja mam niespełna 60... Więc powiedzcie mi prosze, co sie dzieje po ukonczeniu tej misji? Czy znika spora ilosc zadan pobocznych czy tylko nieliczne. Może chodziło o to, ze nie poprosilem o pomoc Emhyra i gra sugeruje mi utrate wlasnie tej mozliwosci... Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje :)
 
Gwarantowano ponad 200 godzin gry =/= 200 godzin fabuły. Ale nie, nie jest to ostatnia misja choć mimo wszystko jest jedną z misji kluczowych i do pewnych niezakończonych wątków dostęp możesz stracić. Mimo wszystko większość zadań pobocznych nadal będzie dostępna.
 
Tak jak Luki pisał. Na moje oko to dopiero 1/2, 2/3 gry. Zamyka się chyba misja dla Radowida jak dobrze kojarzę.
 
To wiem, że te 200 godzin to nie tylko fabuła ;p dziwiła mnie jednak tak spora rozbieżność. Bałem się tego, że po tej misji jedyne co mi zostanie to zbieranie roślin i bicie utopców, ale mnie uspokoiliście, bardzo dziękuję :)

---------- Zaktualizowano 18:24 ----------

Czyli rozumiem, że o zlecenia wiedźmińskie, i mniej ważne zadania poboczne (nie związane ściśle z pierwszoplanowymi postaciami) mogę być spokojny :)
 
Tak jak Luki pisał. Na moje oko to dopiero 1/2, 2/3 gry. Zamyka się chyba misja dla Radowida jak dobrze kojarzę.

Które misję dla Radowida masz na myśli? Tę z Fillipą?
A misja zamachu na jego osobę występuje dopiero później?
 
Dosyć, chociaż w tedy główny wątek przyspiesza, tj. logicznym wydaje się ciągnięcie go już do końca. Nie ma jakby miejsca misje poboczne (może chwila w Novigradzie). Tzn. możesz je robić oczywiście, ale jakby "naturalna" ścieżka prowadzi już do końca fabuły, mimo iż jeszcze parę misji do wykonania w głównym wątku jest.
 
Jest misja „Miecz Berengara”, w której wstępie Vesemir gra ważną rolę… Przypuszczam(nie miałem chęci sprawdzać), że moment podniesienia tego schematu decyduje o level-u otrzymanego miecza.
 
Skoro w świecie gry istnieją miecze, które są dopasowywane do poziomu Geralda w momencie wyciągnięcia ich ze skrzyni(np. w DLC Bestia z Dobrowa/Jak kot z wilkiem), to dlaczego nie schematy? Pytam dlatego, że dokładnie schemat odpowiadał poziomowi i być może ktoś kiedyś będzie to w stanie zweryfikować…
 
@LordBlick No tak to wygląda. Wszystkie nieschematyczne dopasowują się do poziomu Geralta, a te ze schematów nie. To, że ktoś trafi na taką receptę i sprzęt akurat będzie pasował pod względem wymaganego poziomu, to tylko zbieg okoliczności. Tylko teraz powstaje pytanie: "Dlaczego więc bawić się w wytwarzanie?" A dlatego, że taki miecz ze schematu będzie o wiele lepszy od miecza znalezionego z tym samym wymogiem poziomu. Kwestia rynsztunków przykładowo. Grając normalnie są niechybnie najlepszym sprzętem w grze, natomiast wspomagając się kodami (podwyższając sobie poziom) stają się bezużyteczne, bo można znaleźć miecz, który zadaje o jakieś ~200 obrażeń więcej. Czy tam 100, nie pamiętam. Podobnie z pancerzami.
 
W kwestii rynsztunków, to mam obecnie dwa pancerze wilka na master. Skąd? Najpierw sobie zrobiłem „na zapas”(nie miałem zamiaru używać pośrednich etapów zbroi, bo to jest marnotrawienie glifów - unikaty można rozbierać z czystym sumieniem, więc żeby mnie nie kusiło, zleciłem co trzeba Yoannie), a potem zrobiłem questa „Wiedźmińska Kuźnia”…
 
Last edited:
odkopię stary temat - właśnie jestem "po" wyspie mgieł i po naradzie w Kaer Morhen - mam 29 lvl i gram na "krew, pot i łzy". Będę miał okazję jeszcze w tej grze zobaczyć Toussaint itd. - zadania z dodatków? Czy to już droga ku końcowi? Napiszcie bez spoilerów. Ogólnie zależy mi na zrobieniu jak najwięcej ilości zadań. W dzienniku zostały mi zadania ale z wyższym, sugerowanym poziomem. Może wczytać sejwa? Gra ostrzegała przed wyspą i kazała zrobić sejwa.
 
Tak naprawdę to gra ostrzega, żeby ukończyć zadania poboczne z postaciami ważnymi do kaer morhen, np. zadania romansowe, zadanie z keira, zadanie od lamberta przed wyspą mgieł. Do końca jeszcze długa droga, gra tak robi, gdyż dalej następują zdarzenia jeden po drugim i wolny świat odblokuje sie, gdy wykonasz wszystko, tutaj to od wyspy mgieł do wizyty na sabacie.
​​​​​ W Toussaint także dostaniesz takie ostrzeżenie w połowie fabuły i tam także musisz zadania przeprowadzić do końca. Jedynym zadaniem, które musisz wykonać przed tym w tym dodatku to turniej, bo potem ono skonczy sie niepowodzeniem.
Tak naprawdę to zadania z dodatków są osobną historią, nie mają wpływu na fabułę gry. Poziom trudnosci tez nie ma zadnego wpływu.
 
Dziękuję za odpowiedzi - jeszcze dopytam, kiedy jest najlepszy moment, żeby zacząć dodatki?
 
Top Bottom