Wyszperane w sieci

+

Attachments

  • 11021103_810921492315989_8871544762748572560_n.jpg
    11021103_810921492315989_8871544762748572560_n.jpg
    29.9 KB · Views: 45
Uwaga! Zagadka logiczna(apeluję o koncentrację)
gdy miałem 4 lata moja siostra była dwa razy młodsza ode mnie teraz mam 100 lat ile lat ma moja siostra?

źródło:: Demotywatory.pl
 
To pewnie jest podchwytliwe... nie masz siostry!
Dziewięćdziesiąt osiem, ale czemu wrzucasz zagadki dla dzieci? :p

Pamiętam takie zadania w książkach do matmy i nie wiem, czy przypadkiem nie było kiedyś takich na testach pokroju tego po skończeniu podstawówki czy tam gimnazjum :D

@kpt_wlodzimierz co ten chłopak mówi, bo nie mogę go zrozumieć?
 
To pewnie jest podchwytliwe... nie masz siostry!
Dziewięćdziesiąt osiem, ale czemu wrzucasz zagadki dla dzieci? :p
Pewnie dlatego, że nie wszyscy sobie z nimi radzą :p
Ten świat chyli się ku upadkowi :p


Z ciekawości dałem kiedyś to zadanie do rozwiązania młodszym braciom (jeden z gimnazjum, drugi z liceum), ale na szczęście udzielili prawidłowej odpowiedzi w kilka sekund :p Geny nie mogą się mylić :p
 
Najbardziej mi się spodobało stwierdzenie, że w przypadku kiedy ona ma 2, a on 4, to nie jest dwa razy młodsza - tylko raz XD

Mi się podobało użycie wykresu i działania na proporcjach oraz wykorzystywanie liczb ujemnych w odniesieniu do wieku. Nie ma co, głupi mamy naród, ale przynajmniej kreatywny :stuart:
 
Hostile Dokładnie taka była istota tej zagadki. Dowieść że organ(Mózg) rzadko używany zanika i to się niestety dzieje z naszą dziatwą. myślenie ma wielką przyszłość panie i panowie gratuluje Rustine który jako pierwszy odgadł poprawnie.
 
Last edited:
QUIZ z wieczorynkami lat 80-tych i 90-tych.

Wyszło mi 7/10, a pomijając głupie pytanie o lata wprowadzenia wieczorynek (jak ma się to do lat dotyczących testu) 7/9.
Czyli całkiem nieźle, wstydzę się tylko mojej wtopy z Pszczółką Mają, a Colargola i tak średnio lubiłem.
 
Mi się podobało użycie wykresu i działania na proporcjach oraz wykorzystywanie liczb ujemnych w odniesieniu do wieku. Nie ma co, głupi mamy naród, ale przynajmniej kreatywny
Z tymi liczbami ujemnymi i wiekiem, to wcale nie jest takie hop. Zasłyszana kiedyś zagadka:

Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat będzie od niego 5 razy starsza.
Pytanie: gdzie jest ojciec dziecka?

Odpowiedź: ojciec jest w łóżku z matką :)

A można dojść do tego właśnie dzięki ujemnemu wiekowi dziecka (-3/4, a dla tych, dla których pora już nie ta -9/12) :p

Co nie zmienia faktu, że poziom ynteligencji wykazany powyżej jest na ultra :)
 
Last edited:
Top Bottom