Wywiad z Janem Bartkowiakiem (Wiedźmin 2) z targów Eurogamer Expo 2011

+
Wywiad z Janem Bartkowiakiem (Wiedźmin 2) z targów Eurogamer Expo 2011

Tak jak w temacie http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wywiad_z_Janem_Bartkowiakiem_Wiedzmin_2_z_targow_Eurogamer_Expo_2011-37141.html

Najciekawszy fragment:

"Według zapewnień Bartkowiaka nowe DLC będzie większe od wszystkich udostępnionych do tej pory i koncentrować będzie się na wątkach pobocznych, poszerzaniu historii i ukazaniu jej z innych perspektyw. Wyjaśnią i zakończą się pewne elementy fabuły, na które z początku nie było odpowiedzi. Prowadzący nie mógł zdradzić żadnych szczegółów, lecz jest niemal pewne, że doczekamy się wątku powiązanego z Yennefer – scenarzysta ujawnił, że studio nie zapomniało o niej i że jest bardzo ważną częścią całej historii".
 
janisz86 said:
Tak jak w temacie http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wywiad_z_Janem_Bartkowiakiem_Wiedzmin_2_z_targow_Eurogamer_Expo_2011-37141.html

Najciekawszy fragment:

"Według zapewnień Bartkowiaka nowe DLC będzie większe od wszystkich udostępnionych do tej pory i koncentrować będzie się na wątkach pobocznych, poszerzaniu historii i ukazaniu jej z innych perspektyw. Wyjaśnią i zakończą się pewne elementy fabuły, na które z początku nie było odpowiedzi. Prowadzący nie mógł zdradzić żadnych szczegółów, lecz jest niemal pewne, że doczekamy się wątku powiązanego z Yennefer – scenarzysta ujawnił, że studio nie zapomniało o niej i że jest bardzo ważną częścią całej historii".

To pasuję będzie DLC.
 
Tego jeszcze nie było bym, ja pecetowiec, oczekiwał z niecierpliwością premiery Wieśka 2 na X360 .

Już nie mogę się doczekać .
 
chart4ever said:
Tego jeszcze nie było bym, ja pecetowiec, oczekiwał z niecierpliwością premiery Wieśka 2 na X360 .

Już nie mogę się doczekać .

Ta sama reakcja - niech już biedaki dostaną swojego Wieśka, nie mogę się doczekać.
 
Nowe DLC, czyli kolejny powód żeby przejść wiedźmina 5 i 6 raz.

Raczej 9 i 10 :D

Ja w związku z premierą Wieśka na X360 czekam też na to intro Tomasza Bagińskiego, bo coś takiego przydałoby się na początku gierki.
 
Spodziewam się czegoś innego. W2 zostawił świat w przynajmniej kilku wariantach, do tego kilka rzeczy nie zostało dopowiedzianych, zakończonych i podsumowanych.
Prawdopodobnie REDzi wydadzą "nakładkę", będącą jednocześnie wstępem do W3, wprowadzającą kanoniczne losy dla wielu postaci drugoplanowych (np. Filippy, Roche'a, Iorwetha), tak aby ilość punktów startu fabuły W3 zredukować do dwóch, albo trzech.
Oczywiście kryje się w tym pewna pułapka. Najprawdopodobniej autorzy będą musieli w jakiś sposób wyeliminować kilka postaci, którym w części zakończeń W2 udało się ujść z życiem- choćby po to, żeby graniczyć ilość zmiennych dla W3. Problem ten dotyczy kilku osób dla świata ważnych i wpływowych (Henselt, Saskia, Stennis).

Z założenia taka nakładka musi być w jakiś sposób powiązana z Yennefer. W2 sugeruje, że będzie to postać kluczowa dla dalszych losów wiedźmina. Nie sądzę jednak, byśmy spotkali tam czarodziejkę- w końcu nie wysyła się czołgów tam, gdzie wystarczy kilku pijanych piechurów- tak perspektywicznej postaci nie wprowadza się w dodatku (i to pewnie jeszcze bezpłatnym).
 
Skoro będzie ukazane z innych perspektyw to może zagramy Letho i poznamy jego wcześniejsze losy, a także dowiemy się więcej o niedoszłym zabójcy Foltesta z outro jedynki.
 
Dla mnie ten wywiad jest przeprowadzony tak chaotycznie, że staje sie mało wiarygodny - tak właściwie to w samych słowach Janka Bartkowicza nie ma nic nowego, a kawałek o DLC brzmi jakby redaktor pomieszał info o wersji 2.0 z dodatkowym contentem na XBOXa.

Nie róbcie sobie na razie za wysokich oczekiwań. Lepiej być pozytywnie zaskoczonym niż rozczarowanym.
 
"Dziennikarz" Benchmark.pl nawet nie potrafi zapamiętać nazwiska rozmówcy, który nazywa się Jan BARTKOWICZ, a nie Bartkowiak.



Anyway, jeśli Redzi mocno ograniczą liczbę początkowych zmiennych w W3, to będzie bardzo źle o nich świadczyć. A już szczególnie jeśli okaże się, że kilka postaci kompletnie zniknie (nawet we wzmiankach dialogowych) tak jakby w ogóle wcześniej nie istniały - sztandarowym przykładem może być choćby Shani, o której w W2 nie ma ani słowa. Po grzyba robić tyle końcowych stanów fabularnych, skoro w następnej części większość z nich nie ma żadnego znaczenia? Aby system wyborów był w pełni wykorzystany i sensowny, decyzje muszą mieć wpływ na całość opowieści, a nie tylko na jedną część. Oczywiście mówię czysto hipotetycznie, bo jeszcze nic nie wiadomo. Na razie jedynie ostrzegam. ;)))
 
A dlaczego mają ucinać? Generalnie to 16 zakończeń jest kombinacją 4rech elementów 0-1 nkowych bodaj. 4bajty pamięci :D. Sporo z wyborów raczej nie będzie miało bezpośredniego wpływu na to jak będzie wyglądał sam początek 3ciej części.

I tak przy okazji... Przydałby się patch do pierwszego wiedźmina zmieniający w kilku miejscach flagi lokalne na globalne. Np to co zrobimy z Talarem jest flagą lokalną i po skończeniu 3ciego aktu gra już tego nie pamięta. Stąd pojawiają się takie bzdury w W2 jak list od Talara pomimo tego, ze go wydaliśmy...

Taki offtop mały.


Co do samego wywiadu to fajnie się czyta, ale informacji ważnych dla graczy aż tak dużo nie było :)
 
Trochę więcej tych kombinacji.
Z W1:
1. Adda żyje/zabita
2. Wybrana strona elfów/zakonu/neutralna
Być może gra zachowuje też zakończenie wątku Vincenta (zabity/odczarowany). Talar podobno, niezależnie od decyzji gracza, jest traktowany przez W2 jako pozostający przy życiu.

Z W2:
3. Arjan żyje/zabity
4. Stennis żyje/zabity
5. Henselt żyje/zabity
6. Saskia żyje jako smoczyca/odczarowana/zabita
7. Wybrana ścieżka Roche'a - Dethmold żyje, ścieżka Iorwetha - Dethmolt zabity
8. Anais w rękach Radowida/Natalisa/Roche'a
Żeby nie było tak prosto, to te decyzje są powiązane między sobą- np. nie można zabić Henselta i odczarować Saskii.

Najprawdopodobniej gra zapamiętuje jeszcze kilka decyzji:
9. Pangratt żyje/zabity
10. Sheala żyje/ginie w teleporcie
11. Letho żyje/zabity (bo ostatni zapis jest już po walce z Letho).
Nie pamiętam czy gra w epilogu pozwala pozostawić Roche'a lub Iorwetha własnemu losowi. Jeśli tak, mamy kolejne dwie zmienne.

EDIT: Pisane z pamięci- więc nie czepiajcie się błędów i niedokładności

Ilość kombinacji to co najmniej 2^8- komu się chce, niech policzy dokładniej :) Stworzenie spójnej fabuły przy takiej ilości wariantów jest dość trudne.
 
AlojzyFrak said:
Trochę więcej tych kombinacji.
Ano właśnie. O ile Arjana czy Pangratta można olać bez jakiegoś specjalnego żalu ;) o tyle np. czy Sheala przeżyje może mieć wpływ na przyszłe działania czarodziejek. Ciekaw jestem, jak to Redzi rozwiążą.
 
Kombinacji kombinacjami (fabuła), ale mnie najbardziej zaciekawiły słowa o spieprzonej optymalizacji... Ciekawe, czy wersja super-hiper-ultra PC 3.0, która MOIM ZDANIEM pewnie wyjdzie w okolicach premiery X360, żeby pecetowcy dostali tą samą zawartość, będzie miała jakąś dodatkową optymalizację. Byłoby miło.
 
Chrzanić optymalizację. Złożyłam komputer pod Wieśka przed pierwszym patchem (czyt. z optymalizacją obitą i porzuconą w ciemnej uliczce Wyzimy na szybkie zejście), więc po tych wszystkich poprawkach gra chodzi w tej chwili jak złoto, nie mam się do czego przyczepić.

Raczej należy modlić się do Melitele, żeby nie było znowu jakichś uproszczeń. :/

No i chcę intro, które, jak mi się zdaje, było już obiecywane przed 2.0? Poprawcie mnie, jeśli się mylę...

EDIT: @szypek26: A, to gomenasai, jakoś mnie to niedopowiedzenie ominęło. ;)
 
Top Bottom