XBOX 360: Wiedźmin 2 na Xbox360 okrojony?

+
XBOX 360: Wiedźmin 2 na Xbox360 okrojony?

Pewnie niektórych szokuje nazwa tematu. Co ten gość pisze? Jaki okrojony, jak dodali tyle nowych rzeczy?\
No dobra, gra jeszcze nie wyszła, więc nie jestem tego na 100% pewny. Ale do rzeczy:
Nie chodzi tu o jakieś ogromne kawały mięsa, które zostaną wycięte z gry, ale o to, co pecetowcy mieli dzięki importowi save'ów z jedynki. Nie, nie chodzi mi tu o przeniesienie mieczy, ale o konsekwencje kluczowych decyzji. Bez tego, na starcie dwójki mamy domyślną ścieżkę, ustaloną przez twórców.
Pisałem o tym już tutaj:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/27593-w2-na-x360-a-wydarzenia-w-w1/page__pid__767858__st__20#entry767858

Pewnie dalej uważacie że to błahostka. Ja jednak uważam inaczej, bo (jeżeli będzie tak jak myślę, a raczej będzie) pominą nas pewne istotne (przynajmniej dla mnie) aspekty gry. Oto rzeczy na która w wersji Xbox'owej NIE MAMY ŻADNEGO WPŁYWU:

-Adda nie żyje. W domyslnej ścieżce (bez importowania) Foltest wspomina o tym w prologu.(mieliśmy wybór w jedynce, czy ją odczarować czy zabić) Bez tego Król Radowid nie ma żony i jest nazywany Radowidem Srogim.

-Talar żyje. No tu akurat szału nie ma, wszyscy chyba chcą żeby żył. W domyślnej ścieżce we Flotsam otrzymujemy od niego wiadomość przez posłańca.

-Zygfryd NIE żyje. Postać Zygfryda W OGÓLE nie wystąpi w wersji konsolowej, choć w PC'towej Zygfryd jak najbardziej JEST (w akcie trzecim wraz z Zakonem). To mi się najbardziej nie podoba.

To nie wszystko, czego wersja na X'a może być pozbawiona. Żeby wymienić wszystko musiałbym przejść dwójkę kilka[naście] razy na różnych save'ach. (Jak ktoś wie, co jeszcze jest w W2, ale tylko po wgraniu save'a z 1 to niech da tu znać). Podkreślę jeszcze raz: nie wiem na 100% czy tak będzie, REDzi mieli dodać do wersji Xbox'owej coś co przybliży fabułę jedynki Xbox'iarzom, ale najprawdopodobniej jest to po prostu ten filmik, całkowicie nieinteraktywny i nie pokazujący podjętych decyzji: http://www.youtube.com/watch?v=pF8RiQPwBks

Gra trafiła już do tłoczni, więc na jakiekolwiek zmiany już za późno (Może REDzi dodadzą Zygfryda w DLC? :D ) wątek zakładam tylko żeby świat dostrzegł problem. Myślałem, że po przejściu Wiedźmina 2 na PC kupię wersję na Xboxa, ale jeśli to się potwierdzi to wracam do wersji PC.

P.S.
Nie piszę tego żeby obrazić REDów lub kogokolwiek. Mam ogromny szacunek do ekipy która stworzyła dwie genialne gry. Po prostu nie daje mi spokoju fakt, że wersja na X'a będzie pozbawiona tych elementów.

Jeżeli czarny scenariusz się sprawdzi, to mam nadzieję że gra będzie zawierała (może nawet ukrytą, lub dodaną później w patchu) importu save'a z gry Powrót Białego Wilka, na którą wciąż czekamy ;)
 
Sprawę by załatwił interaktywny filmik, w którym można by było zaznaczyć swoje wybory. Natomiast nigdy nie będzie to już to samo jak przejście całej gry i zaimportowanie własnych sejwów-wyborów.
 
Zgadzam się z Tobą w obu kwestiach: załatwił by sprawę, ale to nie to samo :)
Choć równie dobrze można by przejść W1 na PC, potem przenieść wybory do dwójki... Na to niestety już za późno...
 

Vojtas

Forum veteran
@ PaulMarshall

Na razie to są tylko Twoje spekulacje, więc IMO nie się co martwić na zapas. Na jutrzejszej konferencji możemy się dowiedzieć kolejnych szczegółów. Jeśli istotnie punkt startowy będzie tylko jeden, to... no cóż, tak to już jest z grami, których pierwowzory nie dostały swojej konwersji. C'est la vie.
 
Fajna by była możliwość zaimportowania "sejwów" z jedynki (wersji PC) do Wiedźmina 2 w wersji X-box 360 ...

Już tłumaczę o co chodzi. Konsolowi gracze zainteresowani W2 mogliby sięgnąć po W1 w wersji na PC i tak niejako połączyć dwie części. Spytacie się zapewne po co gracze konsolowi mają wytrzasnąć W1 (na PC)? Otóż spora część graczy konsolowych może nie posiadać stacjonarnego komputera do gier jednak mieć... laptop, na którym to W1 powinien spokojnie ruszyć. Jedyny problem to sterowanie W1, ale gracze mogliby do tego się przyzwyczaić (albo RED'zi wypuścić łatkę z obsługą pada). A biorąc pod uwagę fakt, że W1 jest obecnie dość tani (GoG zapewne zrobi jeszcze jakąś promocję w okolicach premiery W2 na X-box 360) stanowi to niezłą możliwość.
 

wsad3a

Forum veteran
Już kilkukrotnie pisałem, że przydał by się "savegenerator" nie tylko do konsolowej wersji W2 ale też do PCtowej. Zobaczymy co Redzi powiedz jutro, ewentualnie przekonamy się po premierze.
 
Są jeszcze tacy gracze, którzy grali w W1 (np. grali na laptopie) a mają za słabego kompa na odpalenie W2, a X jest tańszy od nowego kompa, na którym będzie chodził W2.
 
xKrzysiux said:
Są jeszcze tacy gracze, którzy grali w W1 (np. grali na laptopie) a mają za słabego kompa na odpalenie W2, a X jest tańszy od nowego kompa, na którym będzie chodził W2.

O taki rozwiązaniu właśnie pisałem powyżej ...

@wsad3a, nie wiem czy sam generator "sejwów" nie byłby... "za prostym" rozwiązaniem. Zabierającym cały "fun" z gry jedynkę. Dodatkowo dostalibyśmy początki niejako zupełnie pozbawione kontekstu. Bo o ile gracz mógłby sobie stworzyć dowolny stan gry, to nie wiedziałby jakie wydarzenia (z pierwszej części) go spowodowały.
 
Savegenerator tu nie pomoże, tu trzeba coś więcej.

Mam nadzieję że REDzi nie zawiodą i coś wymyślą na jutrzejszą konferencję:)
 
Może to się wam wyda dziwne, ale ja akurat zabiłem Talara w W1 (tak, wiem, zbrodniarz ze mnie :D), ale mimo wszystko po wczytaniu save'a z W1 w W2 Talar żył. Tu chyba się pojawiło niedopaczenie.

Chociaż to też może być błąd po mojej stronie:
Przechodziłem oryginalnego wieśka, ale miałem włączony Daemon Tools podczas rozgrywki. Wyłapały to antypirackie zabiezpieczenia z W1 i popieprzyła mi się część wyborów, jakich dokonałem w grze (np. nie zabiłem Abigail, ale w IV akcie wyszło, że jednak nie żyje).
 
Akurat wątpie aby Redzi zajęci dodawanie rzekomo 4 godziennego kontentu pomyśleli o stworzeniu takiego szybkiego quizu jak np. w Mount and Blade. Zaznaczymy np.
Po czyjej stonie stanołeś : Zakon/Elfy/Neutralność
CO zrobiłeś z Addą : Odczarowałem / Oszczędziłem
Kto był twoją wybranką serca : Triss/Shani
itp.

Takie coś byłoby dość ciekawym rozwizanie nawet dla graczy PC ktorym nie chce sie jeszcze raz przechodzić wieśka
 
maciej2801 said:
W Wiedźminie 2 tez tak miałem że Adda nie żyje chociaż wczytałem sava z 1 z odczarowaniem jej.

Dziwne, mi działało i to na premierowej wersji gry.
 
O rety, rety, Zygfryd nie żyje...! I co z tego? ;p Dla wielu graczy był postacią niezbyt interesując. Bardziej istotna jest śmierć Addy, bo zmienia realia fabularne, choć Geralt ostrzegał w opowiadaniu "Wiedźmin", że jeżeli odczarowanie strzygi za pierwszym razem nie pomoże, być może trzeba ją będzie zabić.
 
@UP. Tu nie chodzi o rozważanie typu - "istotny/nieistotny", ale o ciągłość konsekwencji poprzednich decyzji (których to waga i tak została osłabiona, jednak miło iż są).
 
Zygfryd w Wiedźminie 2 (jeśli przeszliśmy W1 z zakonem):
http://www.youtube.com/watch?v=IRRsF3pOzfQ

AKT 3 bez Zyzia w ścieżce standardowej (od 5:50):
http://www.youtube.com/watch?v=_RRXmiGZo6Q

Tak dla zrozumienia problemu
 
Witam , mam pytanie czy ktoś wie czy w przyszłości będzie dlc lub patch który wniósłby poziom trudności-nagła śmierć? Do wersji konsolowej.
 
Top Bottom