Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Dzisiaj ruszył pre-order na kolejny rzut PS5 (tym razem już na koniec stycznia 2021 roku) i po kilku minutach... znowu mamy tą samą sytuację (brak konsoli). Co ciekawe owa przedsprzedaż miała ruszyć o 10:00, a wystartowała wcześniej.
Udało mi się dojść do finalizowania kupna... ale już nie zdążyłem zapłacić.

Cóż... pocieszam się, że na razie i tak bym nie miał w co grać.
 
Instaluje właśnie RDR 2 na series x z plyty i trochę jestem rozczarowany , że 1,5 h instalacji będzie ... Spodziewałem się szybszych instalacji . Wiem że gra ma 85 GB danych , ale to i tak sporo ...
 
Konsole, które udaje się zgromadzić spekulantom, sprzedają się znacznie wolniej
– co oznacza również, że przez długi czas nie ma po prostu nikogo, kto kupiłby do tych konsol jakąś grę lub wszedł w posiadanie abonamentu PlayStation Plus. Zdaniem analityków taka sytuacja sprawia, iż – pomimo naprawdę świetnych wyników sprzedażowych, jeśli chodzi o sprzęt – coraz gorzej prezentuje się rynek gier, czyli software. W dużym uproszczeniu: na jedną sprzedaną konsolę powinna przypadać jedna sprzedana gra. Na ten moment niektóre dane wskazują, że na trzy konsole przypada jedna gra sprzedana w wersji fizycznej. Nieco lepiej mają się oczywiście gry cyfrowe, ale nawet w tym przypadku nie mamy do czynienia z proporcją 1 do 1.

- źródło

Cóż... w sumie prawda, ale inna prawda jest też tak, że na nowe konsole... nie ma jeszcze gier, dla których gracze by je kupowali.

Tak więc, producenci nowych konsol zwiedli na dwóch polach:
- sprzętowym (dostępność konsol)
- growym (brak ciekawych tytułów na nowe maszyny)

2021 może nie przynieść poprawy sytuacji (przez COVID oraz spekulantów), ale miejmy nadzieję, że może końcówka roku (albo początek 2022) przyniesie jakieś pozytywne zmiany (będzie zarówno na czym zagrać i w co).
 
Dokładnie, co tu się dziwić konsol nie ma głównie PS5 bo klocka to tam jeszcze na upartego można wyrwać, gier tak samo więc po co ludzie mają kupować nowe konsole skoro nie ma w co grać. W tytuły multiplatformowe można równie dobrze pograć na poprzedniej generacji a tych ekskluzywnych które w głównej mierze napędzają sprzedaż konsol ani słychu ani widu i tak jeszcze będzie przez dłuższy czas. Także start ten nowej generacji jest słaby...
 
Dokładnie, co tu się dziwić konsol nie ma głównie PS5 bo klocka to tam jeszcze na upartego można wyrwać, gier tak samo więc po co ludzie mają kupować nowe konsole skoro nie ma w co grać. W tytuły multiplatformowe można równie dobrze pograć na poprzedniej generacji a tych ekskluzywnych które w głównej mierze napędzają sprzedaż konsol ani słychu ani widu i tak jeszcze będzie przez dłuższy czas. Także start ten nowej generacji jest słaby...

Nie zgodzę się. Sam kupiłem XSX nie dla next genowych gier a dla generalnie lepszej jakości gry w stare tytuły. Szybkość wczytywania gier (dzięki dyskowi SSD) oraz odblokowane fpsy to niesamowity skok w stosunku do poprzedniej generacji. Nie potrzebuję next genowych gier póki co, bawię się świetnie.
 
Jak ktoś nie śpi, a chce kupić PS5 z trzema grami za nieco ponad 3 000 PLN.
Post automatically merged:

No i się udało :beer: ...





Małe to nie jest ...



Ale ważne, że działa :)

 
Last edited:
Mam irytujący problem z dark souls reamaster . Gran na series x i od kilku dni notorycznie się zdarza , że gra nie może się zalogować czy połączyć się z serwerem aby zacząć grę . Jeden jedyny raz pojawił się komunikat jakiś , że jakieś problemy z serwerem są i można grać offline . A tak przy uruchamianiu gra się łączy z serwerem i nie może się połączyć...:( A innymi grami online nie ma problemu...
 

I po co oni w ogóle wypuszczali te nowe konsole skoro idą w tym kierunku? :D Jasne, trzeba solidnego internetu więc dla części potencjalnych odbiorców może to być bariera nie do przeskoczenia i wtedy faktycznie zostaje konsola i gry na płytkach, ale ostatecznie wszystko zdaje się iść w tym kierunku dokładnie tak samo jak z serwisami strumieniującymi filmy: masz ochotę w coś pograć to po prostu włączasz i już grasz.

Ktoś już miał okazję testować?
 

I po co oni w ogóle wypuszczali te nowe konsole skoro idą w tym kierunku? :D Jasne, trzeba solidnego internetu więc dla części potencjalnych odbiorców może to być bariera nie do przeskoczenia i wtedy faktycznie zostaje konsola i gry na płytkach, ale ostatecznie wszystko zdaje się iść w tym kierunku dokładnie tak samo jak z serwisami strumieniującymi filmy: masz ochotę w coś pograć to po prostu włączasz i już grasz.

Ktoś już miał okazję testować?
Osobiście mi się to nie podoba mimo dobrego łącza które posiadam. Filmy seriale OK zazwyczaj oglądam raz i tyle (są oczywiście wyjątki do których ciągle wracam ale mało). W przypadku gier chcę mieć jednak sprzęt na którym rzeczywiście gram i grę którą mogę w łapce potrzymać. Bo w subskrypcji ja ją mam i jednocześnie nie mam. Dla mnie jest to rozwiązanie szczerze mówiąc nie do przyjęcia.
 
Top Bottom