Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Okej. To ciekawe, co sobie Sony myślało kiedy napisali, że sprzedadzą PS5 taniej niż XSX :) Na pewno musieli się spodziewać, że po takiej deklaracji Microsoft palnie wyjątkowo niską ceną (gdyby oryginalnie nie była tak niska). Muszą mieć jakiegoś asa w rękawie z taką pewnością siebie
 
Niech walczą, zawsze to z korzyścią dla graczy. Jeszcze żeby tylko MS miał ciekawe ekskluzywy.
 
A ceny i dokładnej daty premiery wciąż nie ma XD
Całe Sony... za tę zuchwałość i pewność siebie to mogą zostać skarceni, może nie od razu, ale wydaje mi się że do oferty Microsoftu ludzie będą przekonywać się z czasem. Lepszego czasu dla siebie Sony mieć nie będzie, bo za rok dwa zaczną wychodzić dla Xboxa tytuły od zakupionych studiów developerskich.
 
Całe Sony... za tę zuchwałość i pewność siebie to mogą zostać skarceni, może nie od razu, ale wydaje mi się że do oferty Microsoftu ludzie będą przekonywać się z czasem.

Ja czasem mam wrażenie, że Sony i Microsoft dogadują się zakulisowo kto ma wtopić tym razem :sneaky: Pierwszy Xbox nie miał szans z Playstation 2, potem po sukcesie PS2 byli tak pewni (m. in. mówienie o tym że nowa generacja się zacznie kiedy oni wydadzą konsolę), ze Xbox 360 wyszedł na prowadzenie i potrzebowali sporo czasu i pracy żeby się odkuć. Przy kolejnej generacji Microsoft popełnił chyba wszystkie możliwe błędy przegrywając z Sony na każdym polu i dopiero pod koniec coś tam odrobili. Teraz znowu Sony jest pewne swego, a Microsoft to wykorzystuje.

Trochę beka :p
 
Cóż, jeśli dzięki temu faktycznie cena PS5 na premierę będzie niższa niż 499 dolarów/euro to dla mnie lepiej (choć na pewno na premierę nie kupię), ale i tak trochę to męczące. Premiera niby za dwie miesiące, a wciąż nie mamy podstawowych informacji.
 
Zapewne teraz, na konferencji 16 września (godz. 22:00) powiedzą więcej, dadzą cenę oraz zaczną się preordery. Wszystko wygląda tak, jakby Sony specjalnie czekało na ruchy i decyzje Microsoftu, by nie przegrać starcia już na początku.
 
Cena raczej nie będzie niższa, bo to Sony. Będą się chwalić exami i z stąd taka sama/wyższa cena...
 
Ja PS5 zapewne kupię, ze względu na ich tytuły na wyłączność (chociaż część z ich biblioteki będzie teraz pojawiać się również na PC, jednak zostaną pewne perełki, których Sony nie sprzeda albo najzwyczajniej w świecie lepiej będzie się grało na padzie i konsoli).

Jednak podobnie jak HuntMocy nie zrobię tego na premierę, a na spokojnie w 2021 gdy już wyjdzie kilka wartych uwagi tytułów.
 
No MS .. brawo tego się nie spodziewałem

Post automatically merged:


Ciekawe jak tam produkcja XSX, może nie jest taka zła, bo jednak wysoki zegar u Sony to z góry narzuca lepsze chipy.
 
Last edited:
Sony trochę dowaliło dzisiaj do pieca, pokazali kilka świetnych pozycji. Spider-Man wygląda epicko, Demon's Souls tak samo (choć wizualnie trochę zalatuje Lords of the Fallen). Hogwarts Legacy też zapowiada się ciekawie, zobaczymy co finalnie wyjdzie ;) Cena w sumie taka jakiej można było się spodziewać, i jak zawsze reszta świata czyli m.in. my premiera nieco później niż w USA. Dobrze, że to tylko tydzień później. Choć i tak nie jestem jeszcze przekonany do kupna na premierę bo większość tych lepszych gierek dopiero w 2021.
 
Last edited:
A jednak nie obniżyli ceny, taka sama jak u konkurencji

Nie dziwne skoro w produkcji PS5 ma być droższe od XSX, więc sporo na tym stracą, no ale na grach sobie odbiją. W ogóle fajne te nowe ceny, takie nie za niskie, 80€ to daje jakieś 350 PLN'ów. Już obecna generacja oduczyła mnie kupna gier po premierowych cenach, wyjątek zrobiłem dla Wiedźmina i GTA V. Jak na PC też pójdzie to w tym kierunku, a na 99.99% tak będzie, to takich wyjątków z kolei nie będzie, bo żadna gra nie jest tyle warta.
Ciekawe czy na blaszakach piractwo przeżyje renesans. Jedno co dobre, że Demon Souls też na PC (wolałbym Bloodborne), no ale fajnie, że wyjdzie... Za te 79.99€. Hura... Chyba.
 

A to ci dopiero! Aczkolwiek o ile Miles ma sens, bo to w końcu jedynie samodzielny dodatek do gry z PS4 o tyle w przypadku Horizona 2 może wyjść na niekorzyść, bo twórcy będą ograniczeni sprzętowo co może wpłynąć negatywnie na jakość gry. Jedynka była przepiękna i działała bardzo dobrze na PS4 więc podobna jakość kontynuacji raczej nie będzie powodem rozczarowania, ale jednak co nowy sprzęt to nowy sprzęt. Nie będę jednak narzekał, bo Miles i Horizon 2 są na mojej liście do ogrania najszybciej jak się da, a PS5 na pewno nie kupię w najbliższych miesiącach od premiery.

Widać, że Sony podłapało patent od Microsoftu i oprócz wstecznej kompatybilności jeszcze przynajmniej przez jakiś czas ich tytuły ekskluzywne będą wychodzić na dwie generacje. Zmniejszy to zapewne zainteresowanie nową konsolą w pierwszych miesiącach, ale Sony i tak zarabia głównie na grach więc chyba ich to bardzo nie zaboli po kieszeni, że mnóstwo ludzi wciąż będzie się trzymać poprzedniej maszynki. Większy problem będą mieli twórcy musząc robić gry działające na PS4, PS4 PRO i PS5.
 
Ładna niespodzianka :) I teraz jest zagwozdka czy jest sens brać PS5 na premierę skoro Spider-Man który mnie najbardziej interesował z tytułów startowych będzie również na PS4. Hmm.... Wiadomo na PS5 oba tytuły będą wyglądały zapewne o wiele lepiej niż na PS4 ale i tak plus za to, że dają opcje zagrania również na obecnej generacji ;)
 
Ładna niespodzianka :) I teraz jest zagwozdka czy jest sens brać PS5 na premierę skoro Spider-Man który mnie najbardziej interesował z tytułów startowych będzie również na PS4. Hmm.... Wiadomo na PS5 oba tytuły będą wyglądały zapewne o wiele lepiej niż na PS4 ale i tak plus za to, że dają opcje zagrania również na obecnej generacji ;)
Według mnie to najlepiej poczekać ten rok do jesieni 2021 ... nic konkretnego do tego czasu poza CP nie wyjdzie :ROFLMAO:
A taki RE VILage spodziewam się prędzej na jesień, GoW i HZD2 to są mocno niepewne tytuły na 2021, spokojnie poczekać rok rynek się nasyci, podatek od nowości zniknie, ewentualne choroby wieku dziecięcego również.

Brać w ciemno na premierę PS5 a tu nagle coś nie tak i pierwsza rewizja to odrzutowiec, nie no ja bym tak nie brał jak pierwsze konkrety dopiero za rok.
 
Ładne ceny się nam szykują :ROFLMAO:
 
Czyli dochodzimy do momentu, że gry się będzie na raty kupowało i spłacało długimi miesiącami :ROFLMAO:
 
Top Bottom