Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77


Leżąc nie jest źle
 
Zastanawiam się jaka będzie różnica cenowa między wersją z napędem i bez. Cyfrowe wersje gier na PS Store w okolicach premiery mają absurdalne ceny na naszym rynku, więc osobiście, jeśli kupię PS5, to tylko w wersji z napędem.
 
Brak rewolucji w grafice mnie nie dziwi, to samo było w przypadku poprzednich konsol, do tego większość tytułów pewnie będzie wychodzić równocześnie na starą i nową generację. Z biegiem czasu postęp będzie widoczny.

Nie zmienia to faktu, że brak podanej ceny nie nastraja optymistycznie. Konsoli na premierę i tak nie kupię, ale jakby mieli się czym pochwalić, to by się pochwalili. No chyba, że to po prostu obrona przed konkurencją, też jestem w to w stanie uwierzyć.
 
Tak w ogóle przed premierą zachęcali do założenia słuchawek. Co też zrobiłem i... nic. Coś mnie ominęło, czy żadnych audio fajerwerków nie było?
 
Microsoft niby ma teraz przewagę, ale nie chce mi się wierzyć, że ich kolejna prezentacja będzie jakoś odstawać poziomem od tego, co pokazało dziś Sony.
Jeżeli Sony nie wyciągnęło lekcji ze startu poprzedniej generacji, to dlaczego Microsoft miałby. Tym bardziej, że akurat ta firma ma dłuższą historię z dysonansem między oczekiwaniami graczy, a tym, na co kładli nacisk korporacjusze z dolarami w źrenicach.
 
Nie ma to jak otworzyć prezentację grą z 2013 roku, ale czego się nie robi dla mamony. Zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie Village. Klimat wylewa się z ekranu, a dzięki zapowiedzi uświadomiłem sobie, że najwyższy czas nadrobić siódemkę. Cieszy mnie, że w końcu zapowiedzieli nowego Horizona, choć sam trailer większych emocji nie wzbudził. W zasadzie gdyby nie te dwie gry, to byłoby słabo. Remake Demon's Souls mnie nie interesuje, w pajączka nie grałem, a IO Interactive zatrzymało się gdzieś w poprzedniej dekadzie i wciąż klepię tę samą grę. Returnal początkowo mnie nawet zaintrygował, a potem pokazali fragmenty gameplayu - meh.

Jeśli chodzi o wygląd konsoli, to wolałbym coś bardziej minimalistycznego o bardziej stonowanej kolorystyce, ale tragedii nie ma. Z dwóch pokazanych wersji lepiej prezentuje się Digital, ale mając na uwadzę ceny cyfrówek, podziękuję.
 
Tak w ogóle przed premierą zachęcali do założenia słuchawek. Co też zrobiłem i... nic. Coś mnie ominęło, czy żadnych audio fajerwerków nie było?
Właśnie, tak trąbili wszędzie o tych słuchawkach a ja tam nic szczególnego nie słyszałem... Więc coś im poszło nie tak... Chyba, że trzeba posiadać te "specjalne", dedykowane słuchawki :p
Leżąc nie jest źle
Na leżąco wygląda ok bo stojąc sam napęd trochę zaburza ogólny wygląd. Wtedy lepiej prezentuje się wersja bez ale jeśli o mnie chodzi to w grę wchodzi tylko wersja pod płytki ;)

Teraz pozostaje czekać na cenę, oby nie zabiła...
 
Rewolucji w grafice dużo nie będzie moc idzie głównie w 4k i 60fps. Trochę kiepsko z temperaturami widzę Xbox ma większą przestrzeń do chłodzenia, słabo to widzę. Ciekawe czy demontaż będzie tak łatwy jak u konkurencji.
 
Zapewne to 4K wciąż będzie dynamiczne (tyle, że lepiej skalowane - lepsze techniki oraz większa rozdzielczość bazowa), a 60 fps umowne (niektóre gry pójdą w płynność - zapewne gry akcji oraz wyścigowe/strzelanki - a inne we wrażenia wizualne przy "filmowych doznaniach" ).

Tak czy inaczej rewolucji nie ma - jest tylko (zauważalna) ewolucja.

Porozmawiajmy jednak głębiej o tym co (z gier) pokazało Sony.

Horizon oraz Pajączka pominę, bo te tytuły już na PS4 wyglądały bardzo dobrze, wiec szoku (czy bardzo zauważalnego skoku jakości) nie ma. Aczkolwiek nikt nie powie, że nie jest ładnie (trochę szkoda, że nie pokazali nowego GoD'a czy czegoś z Unharted, bo to mogłyby być prawdziwe "system seller'y" ).

Z prezentacji utkwiło mi jednak kilka tytułów, które jakoś się wyróżniały (kolejność przypadkowa).

- Ratchet & Clank: Rift Apart


Wersje na PS4 były przepiękne ale to już niemal w 100% wygląda na film od Pixar'a.

- Kena: Bridge of Spirits


Kolejna bardzo ładna i stylizowana gra (nieco w innym klimacie - takiej baśni bliższej Rayman'owi).

- Solar Ash


Następna ładna, stylizowana produkcja - przywodząca (nieco) na myśl grę GRIS (tyle, że w 3D).

- Goodbye Volcano High


Przyznam się, że gra nie bardzo dla mnie (zarówno "high school drama" jak i furry), ale znów styl i forma w jakiej to zostało przedstawione (coś podobnie udanego mieliśmy tylko chyba z seriami gier South Park od UBI).

P.S. Resident Evil czy Demon's Souls to więcej tego samego, więc...
P.S.2. "Nie zawiodło" Gearbox, które - w swoim stylu - udostępniło trailer GodFall z tym swoim dubstep (pasującym jak pięść do nosa w grze, ale u nich to już chyba tradycja).
P.S.3. Zauważyliście, że większość z tych prezentowanych tytułów miała datę premiery zapowiedzianą na 2021 (może to być zarówno początek jak i koniec roku, nie mówiąc o tym iż owa data zapewne nie jest ostateczna), a niektóre nawet 2022 (a niektóre w ogóle nie precyzowały swojej premiery).
P.S.4. Tak samo godną uwagi jest notka o tym, że dana gra oprócz PS5 (czy czasem nawet PS4/PS5) ukaże się również na PC. Czyli tak naprawdę tytuły stanowiące "exclusive" dla Sony były w tej prezentacji w mniejszości :ROFLMAO:.
P.S.5. Czy was też raziły te sztampowe slogany z niektórych gier (typu: "Moją jedyną nadzieją jest przełamanie cyklu. Zanim on złamie mnie...", czy "Nie ma niczego co bym nie zrobiła dla ratowania tego świata. Żadnych głębin, których nie spenetruję. Żadnych tajemnic, których nie odgadnę. Żadnych barier, których nie przekroczę". Przy niektórych tytułach mogłem samemu kończyć slogany zanim zrobiła to prezentowana gra :p .
 
Ja nie widze sensu kupować na razie nowej konsoli . Wszystko się kręci w okół 4K a ja nie mam tv takiego. Czy Sony i Microsoft mają coś do zaproponowania graczom co mają tylko telewizory Full HD ?
 
Tak samo godną uwagi jest notka o tym, że dana gra oprócz PS5 (czy czasem nawet PS4/PS5) ukaże się również na PC. Czyli tak naprawdę tytuły stanowiące "exclusive" dla Sony były w tej prezentacji w mniejszości :ROFLMAO:.

Chyba się nie spodziewałeś, że zaprezentują wszystkie tytuły ekskluzywne jakie szykują na następne 5-7 lat? To była zajawka najbliższych gier w jakie zagramy na PS5, a to wciąż nawet nie jest ułamek tego co wyjdzie nawet w tym roku. Graczy takich jak ja (i zapewne spora część użytkowników tego forum), którzy grają głównie na PC to pewnie niezbyt interesuje, ale jeśli ktoś nie ma kompa do gier i na konsoli będzie sięgał też po tytuły multiplatformowe to dobrze żeby wiedział co ogólnie będzie dostępne na konsoli danej firmy. Microsoft na swoim pierwszym evencie przedstawił tylko tytuły multiplatformowe, gry ekskluzywne mają pokazywać dopiero w lipcu (dwie z nich widzieliśmy wcześniej tj. Halo i Hellblade).

Jeśli Spider-man nie okaże się krótkim i wtórnym dodatkiem na parę godzin to mają już przynajmniej jeden sensowny tytuł na premierę. To wciąż więcej niż na premierę Playstation 4 gdzie dostaliśmy słabego Killzone: Shadow Fall i jeszcze słabszego Knacka. Microsoft z kolei będzie miał nowe Halo, który również jest mocną marką (przynajmniej w USA).
 
Chyba się nie spodziewałeś, że zaprezentują wszystkie tytuły ekskluzywne jakie szykują na następne 5-7 lat?

Nie, nie spodziewałem się iż Sony zaszaleje tylko z grami na wyłączność, ale spodziewałem się iż będzie ich więcej w tej prezentacji - w końcu miała ona nas przekonać do zakupu PS5.

To była zajawka najbliższych gier w jakie zagramy na PS5, a to wciąż nawet nie jest ułamek tego co wyjdzie nawet w tym roku.

No, lista aż pęka w szwach. W sumie poza "pajączkiem" nie zagramy w nic (istotnego - czy nawet zaprezentowanego tutaj przez Sony) na premierę PS5.

2020:
- Marvel’s Spider-Man Miles Morales (PS5)
- NBA 2K21 (?)
- Bugsnacx (PS4/PS5/PC)
- Jett: The Far Shore (?)
- Godfall (PS5/PC)

2021:
- Stray (PS5/PC)
- Solar Ash (PS4/PS5/PC)
- Village: Resident Evil (PS5)
- Goodbye Volcano High (?)
- Ghostwire Tokyo (PS5)
- Hitman III (?)

2022:
- Pragmata (PS5)

???? (unknown):

- Project Athia (PS5/PC)
- Ratchet and Clank: Drift Apart (PS5)
- Returnal (PS5)
- Destruction Allstars (PS5)
- Demon's Souls (PS5)
- Kena: Bridge of Spirits (?)
- Deathloop (PS5/PC)
- Little Devil Inside (PS4/PS5/PC)
- Horizon Zero Dawn Forbidden West (PS5)
- Grand Turismo 7 (PS5)
- Sackboy: A Big Adventure (PS5)
- Oddworld: Soulstorm (?)

Ale ludzie narzekali, że Microsoft nie ma czego pokazać na start swojej konsoli :ROFLMAO: ...


 
Ja rok temu kupiłem XBO - S i w sumie jestem zadowolony, fajnie współgra z 65" tv, ale szczerze gdybym miał wybrac kolejną konsolę to mam zagwozdkę w tym momencie. Liczyłem na jakieś super-ekskluziwy dla Sony, nawet planowałem przenosiny na PS5, ale teraz to już nie wiem...
 
Liczyłem na jakieś super-ekskluziwy dla Sony, nawet planowałem przenosiny na PS5, ale teraz to już nie wiem...
No ale "super-ekskluziwy" na pewno się pojawią, tylko nie na premierę.
Generalnie zapowiada się powtórka z poprzedniej generacji - na start konsol nie będzie praktycznie żadnych solidnych system-sellerów. Nawet zakładając, że Horizon 2 będzie tytułem premierowym, albo chociaż pojawi się na rynku blisko jej terminu, to jest to tylko jedna gra, pewnie na około 60h - nie chciałbym później czekać rok, aż coś ciekawego się na ten system pojawi. Spidermana nie wliczam, bo szczerze wątpię, że to jest pełnoprawny tytuł.
 
Chądzą słuchy o jeszcze o Hogward Dark legacy za rok co pewnie pojawi się na nowe konsole . Jeżeli te informacje co o niej krążą jest prawdą to ja oczekuje tej gry chyba najbardziej na next gena :)
 
No i sprawdziła się najgorsza opcja z Pająkiem. Po cichu liczyłem na pełnoprawną kontynuację, nastawiałem się na samodzielny dodatek, a dostanę remaster gry z 2018 z nowym dodatkiem skupionym na Milesie.


Słabo jak na tytuł startowy.
 
Top Bottom