Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
ESPN to kanał sportowy, w wyniku obecnej sytuacji mocno stawiają teraz na esport i gry, więc nie dziwi mnie to tak bardzo. Ledwo ramówkę sobie wypełniają :)

EDIT: A ok, to tylko reklama. Myślałem, że będą na ESPN nadawać też cały event
 

Event z 4 czerwca zostaje przeniesiony na nieokreśloną datę z powodu zamieszek w USA.
 
 
Dobra event przełożony ale można dodać że HZD2 wydaje się bardziej prawdopodobny niż kilka dni temu.
Skoro twórcy Horizona zapraszali na pokaz

 
Choć oczywiście liczą na to rychłą zapowiedź drugiego Horizona i premierę gry równo z konsolą to jednak same wpisy tego typu nie są żadnym wyznacznikiem. Jakoś niedawno WB Montreal też zapraszało na jakąś imprezę (bodajże TGA) co mogło sugerować zapowiedź nowego Gacka, ale ostatecznie nic takiego się nie wydarzyło.

Guerrilla Games należy do Sony więc reklamowanie wydarzenia tego wydawcy jest zupełnie naturalne.
 
No smuteczek, aaa miał być Resident Evil VIII, i odswieżony Silent Hill no nie doczekamy się, o ile RE8 jest dla mnie pewny na 100% że Capcom lada moment pokaże, tak w Silenta nie uwierzę póki nie zobaczę.
Post automatically merged:

Co ja czytam za informacje po necie to nie dowierzam (to chyba ta jedna tajemnica o której mówiło Sony że wszystkich zaskoczą)

Nie wiem na ile to prawda ale

" premierowe egzemplarze PS5 trzeba będzie sobie złożyć samodzielnie w domu po zakupie. Kupując konsolę, w pudełku otrzymamy wszystkie niezbędne elementy potrzebne do jej skonstruowania oraz szczegółowe instrukcje, dzięki temu cena urządzenia będzie również zauważalnie niższa (o 5-10 dolarów). Kupujący, którzy zdecydują się na wybranie pakietu "Founders Edition", otrzymają do tego komplet potrzebnych narzędzi w komplecie "

Chyba że w zalewie frustracji na Sony, przez te przesunięcie ktoś rzucił fake-newsem, no jakby jeszcze kosnole trzeba było składać samemu ... to praktycznie PC przebrany za konsole.

Dobra fake news... jak podejrzewałem, pewno skutek wczorajszej decyzji Sony.
Teraz to wszyscy czekają na wyciek wyglądu konsoli, bo produkcja już ruszyła, więc szansa wzrasta z każdym dniem na przeciek, ale Sony chyba doskonale zdaje sobie z tego sprawę
 
Last edited:
Czyli co ? ma się rozumieć że Sony jednak w 2020 nie wyda Playstation5 i przesuwa premierę na co najmniej 1Q/2021 jeśli nie później?
 
Ruch Sony z promocją PS5 można (obecnie) podsumować jedynie tak...


Post automatically merged:

@froget67

Sony już jakiś czas temu mówiło, że na premierę w 2020 nie przygotują dużej ilości konsol (chociażby w porównaniu z tym co robili poprzednio) i sprzedaży spodziewają się głównie w 2021.

Chciałbym zapodać linka do tego info, ale nie wiem gdzie i kiedy to czytałem, więc nie chcę szperać po sieci :p ...
 
Teraz można tylko jedno napisać
"Microsoft jak tego nie wykorzystasz, to zmieńcie lepiej branże, bo konkurencja jest skołowana i nie wie za bardzo co zrobić"

Taki prezent.... chyba że MS też odwoła XSX w 2020 i bawienie się w kotka i myszkę ciąg dalszy w 2021.
 
Nowy Xklocek z Cyberpunkiem, w pewnym sensie na wyłączność, nieźle by na tym wyszli.
 
Najnowsze info od Sony

"This event has been postponed. We'll be in touch with a new date soon. "

Soon to bardzo niejasne pojęcie, więc dużo nie powiedzieli.
Post automatically merged:

A tymczasem Microsoft Polska Allegro podało datę premiery konsoli XSX w Polsce.

Konsola będzie do kupienia od 20 listopada tego roku, oczywiście cena nieznana na tę chwile.


 
Last edited:
W USA okres świąteczny zaczyna się właśnie z końcem listopada po Święcie Dziękczynienia więc ten 20 listopada brzmi prawdopodobnie, ale dopóki dana firma nie poda oficjalnie daty i ceny to takie informacje traktowałbym jako luźne plotki.

A już dzisiaj miał być ten pokaz Sony... Chciałbym wierzyć, że przesunięcie naprawdę ma miejsce z powodu wydarzeń w USA, a nie że Sony nie ma nic do pokazania i dlatego chwyta się każdego argumentu żeby uzasadnić swoje decyzje, ale po tylu wtopach coś im nie dowierzam.
 
A już dzisiaj miał być ten pokaz Sony... Chciałbym wierzyć, że przesunięcie naprawdę ma miejsce z powodu wydarzeń w USA, a nie że Sony nie ma nic do pokazania i dlatego chwyta się każdego argumentu żeby uzasadnić swoje decyzje, ale po tylu wtopach coś im nie dowierzam.
Kto wie może te całe unikanie przez Sony pokazu ma związek z wcześniejszymi plotkami o problemach układu chłodzenia.
Sony aby aż tak bardzo cyferkami nie odstawać od MS docisnęło układ do końca, zwiększył się pobór i problem gotowy.
Poza tym wiadomo te dynamiczne zegary jak sama nazwa mówi, wiecznie na takim poziomie nie będą, to wartość szczytowa, ale ważne że 10.2TF jest a nie 9TF bo konkurencja ma 12TF więc jak to wygląda.

Mimo że Sony z uporem maniaka mówi że teraflopy nie istotne są, to po co żyłowali układy na maksa i tym samym robią sobie problem z ciepłem.
 
Powiem wam, że jak X BOX pokazał swoją konsolę, to w SONY chyba na szybko zmieniają całą budowę :DD
 
Pewnie podobnie jak poprzednio poszli w wygląd kosztem chłodzenia i ogólnie kultury pracy, dodatkowo wyżyłowali sprzęt do granic żeby nie odstawać od konkurencji a teraz trzeba to wszystko weryfikować i może projektować na nowo... W efekcie czego dostaniemy podobnego klocka jak XSX :D
 
Skłaniam się ku wersji że milczenie Sony jest spowodowane problemami z konsolą, nie chodzi tu o brak gier, lecz o chłodzenie.


Devkit widać nadziany wentylatorami do oporu.

Wiadomo dev-kity zawsze trochę mocniejsze, ale jakiś trop to może być w całej sprawie milczenia.
Post automatically merged:



Niby PS5, w sumie można się było spodziewać że jak Sony będzie przekładać i przekładać to w końcu zaskoczenia nie będzie bo prędzej im coś wycieknie.

Wygląd tak mi się skojarzył z tosterem (chyba przez te wycięcie)
i tak sobie przypomniałem że już jedna konsola miała podobne kuchenne przezwisko czyli chlebak


A jak sobie przypominam to była droga konsola, i jak Sony zapowiada PS5 też tanie nie będzie

Hmmmmm.... przypadek ??
 
Last edited:
Być może przy tych problemach z chłodzeniem faktycznie da się w nim zrobić tosty? :p
 
Top Bottom