Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
PS5 ma trzymać temp nie zależnie od temp zewnętrznej, własnie to najbardziej mnie ciekawi jak tego dokonają =]
 
PS5 ma trzymać temp nie zależnie od temp zewnętrznej, własnie to najbardziej mnie ciekawi jak tego dokonają =]

Podejrzewam, że cel osiągną w bardzo prosty sposób - przy "normalnej" temperaturze otoczenia chłodzenie PS5 osiągnie głośność odrzutowca, a przy większej temperaturze w pokoju, dźwięk startującej rakiety kosmicznej :p .
Głośne słuchawki tłumiące szumy otoczenia i maty dźwiękoszczelne (do wyciszania pokoju gracza - co by sąsiedzi za często policji nie wzywali w sprawie zakłócania spokoju) będą sprzedawane osobno ;) ...
 
Trzeba pomyśleć w takim razie o kupieniu małej lodówki na konsolę do pokoju.
 
Bardzo pewni jesteście tych poprawek :p Ktoś w ogóle potwierdzał że będą pokazywać na tym evencie konsolę?
 
Nie wątpię, że to SSD to spory atut ich konsoli i boost dla wydajności, więc w sumie nie mam im za złe że o tym wspominają przy każdej okazji :think:
 
Z tego co mówią, to ten SSD, to naprawdę mała rewolucja w swoim segmencie. Coś, co realnie zmienia sposób projektowania gier. Coś, co bije nie tylko XsX, ale i najlepsze rozwiązania znane z PC. Nie ma się co dziwić, że reklamują tym konsolę. Tak jak nie ma się co dziwić, ze XsX reklamuje swoją 12 TF.
 
Może i rewolucja technologiczna, ale graczy interesują gry. Cóż mi z tego że mówią o tym jaki ten dysk jest super skoro nie pokazali jego działania w praktyce? Mam nadzieję że zmieni się to na najbliższym pokazie i pokażą mięcho, a nie parę zwiastunów jak ostatnio Microsoft.
 
SSD w PS5 o tyle rewolucja że w komunikacji z procesorem ma zdecydowanie bliżej niż w rozwiązaniu u XSX czy na PC.
Tutaj nawet nie chodzi o szybkość tego SSD a właśnie sposób komunikacji z CPU

Myślę że najlepiej to pokaże w czym rzecz nie paplanina nudna Cernego a ten filmik


Tak mniej więcej od 13:25 i w dużo szybciej i przejrzyściej jest podane w czym rzecz.
 
Ja jestem nietechniczny i dla mnie to jest bełkot. Interesuje mnie jakie będą na to gry, jak będą działać i wyglądać, a nie cyferki w specyfikacji samego sprzętu.
 
Czy to nowa karta graficzna czy to nowy procesor, prawdziwą rewolucję weryfikuje dopiero "życie", czyli np. Gra lub jakiś program do renderingu . Tak samo będzie w przypadku tego SSD. Reszta to bełkot i marketing
 
Czekamy, mam nadzieję że zaskoczą pozytywnie po tym długim okresie wyczekiwania. Specyfikacja specyfikacją ale to w głównej mierze gry sprzedają konsole a jakby nie patrzeć to u Sony te exy zawsze były na wysokim poziomie ;)

Podobno gry mają być pokazane w 1080p i 30fps
 
Nowa interesująca plotka. 2TB wersja PS5 za 600 £. Mimo zaporowej ceny, wydaje się, że ma to sens.

 
Nowa interesująca plotka. 2TB wersja PS5 za 600 £. Mimo zaporowej ceny, wydaje się, że ma to sens.

Wydaje mi się że nawet lepiej wtedy brać wersje z większym dyskiem, wychodzi zdecydowanie lepiej.
Paradoksalnie nawet i taniej za wersje 2TB, większa pojemność dysku, to nie tylko więcej miejsca, ale i większa żywotność takiego dysku, większy limit TBW.

Oczywiście Sony powiedziało że będzie można dysk sobie samemu dokupić i zamontować ale.... taki dysk musi spełnić szereg wymagań aby dobrze działał z PS5
-musi działać na PCI-E 4.0
-musi mieć odpowiednią szybkość.

Samo to już można śmiało założyć spowoduje że dyski kompatybilne z PS5 będą bardzo drogie, droższe niż dopłata do wersji 2TB zdecydowanie.
 
Top Bottom