Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Faktycznie, wydawało mi się że na Steamie widziałem 179 zł, ale może mi się przywidziało :p
Na początku było 179, ale zmienili na 169 nie przewidziało się tobie.
A odnośnie gdzie zakupić, kwestia indywidualna gdzie komu lepiej pasuje, ja zakupiłem na steam ale jeszcze w trakcie summer-sale czyli wyszło taniej o 17zł - 152zł
Ciekawe czy wobec dobrej sprzedaży HZD na PC Sony zdecyduje się powiedzmy na wydanie GT Sport na PC (bo nowa część zmierza na PS5) czy też wydanie TLoU jedynki bo dwójka to świeży EX.
 
Średnio mi się podobają te pudełka na PS5, może dlatego że przyzwyczaiłem się do niebieskiego paska :p

Najbardziej zastanawia te 250 milionów zainwestowane w Epic Games, możliwe że chodzi o sam silnik który będą wykorzystywać przy tworzeniu wszystkich exów na PS5 a może zwiastuje to jakąś szerszą współpracę. Hmm... Nie zdziwiłbym się gdyby chodziło o sprzedaż gier, w końcu i Sony dostrzegło że pecetowcy to też spory przypływ gotówki ze sprzedaży gier. Więc może w ramach tej ich współpracy więcej tytułów ekskluzywnych trafi właśnie na Epic Games Store. HZD to może dopiero początek ;) Teraz wyczekiwać produkcji od ND :) Ciekawe czy jeśli faktycznie by do tego doszło to czy gry będą dostępne wyłącznie dla Epica czy też zawitają również na steam.

Tak czy owak trzeba czekać do końca lipca bo zapowiada się interesująco.
 
Last edited:
Mam nadzieję, że w końcu doczekam końca monopolistycznej idei exclusivów.
Konsola jako taka nigdy nie była mi do niczego potrzebna (PC jest ją w stanie zastąpić w 100%), a ilość gier dostępnych na PC jest tak przytłaczająca, że kupowanie konsoli tylko po to, by pograć w exclusivy nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl.

Chyba w końcu nawet firmy takie jak Microsoft i Sony, które są jednocześnie producentami konsol i gier, zaczynają sobie zdawać sprawę, że nie tędy droga i nie ma sensu pozbawiać się części rynku w imię wyłączności.

Lepiej późno niż wcale.
 
Średnio mi się podobają te pudełka na PS5, może dlatego że przyzwyczaiłem się do niebieskiego paska :p

Najbardziej zastanawia te 250 milionów zainwestowane w Epic Games, możliwe że chodzi o sam silnik który będą wykorzystywać przy tworzeniu wszystkich exów na PS5 a może zwiastuje to jakąś szerszą współpracę.
To że Epic zacznie szerzej współpracę z Sony to było wiadomo od ponad roku, zresztą MS nie chce być w tyle i zacieśnia związki z Valve (HL3 jako ex na PC/XSX ?).
Tym samym wojenka z poletka PC (EPIC vs Valve) przeniesie się też na konsole.
 
Jest cena i data premiery PS5.

Konsola ma kosztować 2499zł w wersji z napędem i zadebiutuje 20 listopada. Powiem szczerze, że pozytywne zaskoczenie. Ja obstawiałem granice 3000zł albo i coś ponad a tu niewiele więcej niż PS4 Pro. ;)
 
Jest cena i data premiery PS5.

Konsola ma kosztować 2499zł w wersji z napędem i zadebiutuje 20 listopada. Powiem szczerze, że pozytywne zaskoczenie. Ja obstawiałem granice 3000zł albo i coś ponad a tu niewiele więcej niż PS4 Pro. ;)
O ile mi wiadomo, cena to był tylko placeholder.
Znaczy, że fake.
 
Cóż całą prezentacja MS była tak słaaaabaaa a HALO Infinite wygląda tak słabo (wizualnie) że jeszcze nikt konfy nie skomentował owszem było kilka plusów (według mnie) największy zdecydowanie to

S.T.A.L.K.E.R. 2 o tak to połechtało znacznie bardziej niż rozczarowujące HALO.
 
Cóż całą prezentacja MS była tak słaaaabaaa a HALO Infinite wygląda tak słabo (wizualnie) że jeszcze nikt konfy nie skomentował owszem było kilka plusów (według mnie) największy zdecydowanie to

S.T.A.L.K.E.R. 2 o tak to połechtało znacznie bardziej niż rozczarowujące HALO.

Czy ja wiem, jak dla mnie ta prezentacja była ciekawsza od pokazu Sony nawet pomimo braku gameplayu :shrug:

Microsoft będzie miał dobrą ofertę na start nowej generacji (o ile wszystkim studiom uda się dopilnować terminów), widać że nauczyli się na błędach XBONE i inwestują w szeroki wachlarz studiów. Chociaż niektórych pewnie odrzuca brak gier typu "Sony Exclusive", ale wątpię by M$ próbował wbić się w tą niszę.

Zdziwiły mnie bardzo oczekiwania publiczności, z tego co czytałem to niektórzy oczekiwali gier od Fromsoftu, Bioware i CDPR pomimo tego, że ten pokaz był reklamowany jako prezentacja gier M$ Studios (podobnie zresztą było podczas ostatniego pokazu Nintendo). To tak jakby ludzie nie do końca rozumieli co będą oglądać.
 
Mi też się podobało. Z nóg nie zwaliło, ale było kilka prawdziwych zaskoczeń. Osobiście przemówiły do mnie pokazy Stalkera i CrossfireX.

Halo mi nie zrobiło, bo cała franczyza mi nie robi.

Dziwi mnie natomiast to podejście do gier first party i tego, że będą je wydawali na dwie generacje przez dwa lata od premiery XSX. Z jednej strony ruch prokonsumencki z drugiej anty-XSX. Powstanie dziwaczna sytuacja, gdzie zapewne gry od zewnętrznych developerów (ekskluzywnych dla nextgenów oczywiście) będą wyglądać lepiej od gier ze stajni MS.

Jednak chyba ten ruch tym dobitniej pokazuje, gdzie leżą priorytety firmy. Nie liczy się ilość sprzedanych konsol, liczy się ilość opłacanych miesięcznie abonamentów, więc chcą jak najlepiej wykorzystać istniejąca bazę i ułatwić im generacyjne przejście zostawiając aż dwa lata buforu, dwa lata potencjalnego płacenia Microsoftowi za abonament.

Nowa generacja zapowiada się bardzo interesująco, bo dwaj główni konkurencji, mają diametralnie inny pomysł na siebie, przynajmniej na początku.
 
Last edited:
Mi też się podobało. Z nóg nie zwaliło, ale było kilka prawdziwych zaskoczeń. osobiście przemówiły do mnie pokazy Stalkera i CrossfireX.

Halo mi nie zrobiło, bo cała franczyza mi nie robi.

Dziwi mnie natomiast to podejście do gier first party i tego, że będą je wydawali na dwie generacje przez dwa lata od premiery XSX. Z jednej strony ruch prokonsumencki z drugiej anty-XSX. Powstanie dziwaczna sytuacja, gdzie zapewne gry od zewnętrznych developerów (ekskluzywnych dla nextgenów oczywiście) będą wyglądać lepiej od gier ze stajni MS.

Jednak chyba ten ruch tym dobitniej pokazuje, gdzie leżą priorytety firmy. Nie liczy się ilość sprzedanych konsol, liczy się ilość opłacanych miesięcznie abonamentów, więc chcą jak najlepiej wykorzystać istniejąca bazę i ułatwić im generacyjne przejście zostawiając aż dwa lata buforu, dwa lata potencjalnego płacenia Microsoftowi za abonament.

Nowa generacja zapowiada się bardzo interesująco, bo dwaj główni konkurencji, mają diametralnie inny pomysł na siebie, przynajmniej na początku.

Biorąc pod uwagę, to że w skład Gamepass wchodzi Xcloud to nawet sprzęt może nie być ograniczeniem więc jak dla mnie to bardzo mądry ruch ze strony M$.
 
Biorąc pod uwagę, to że w skład Gamepass wchodzi Xcloud to nawet sprzęt może nie być ograniczeniem więc jak dla mnie to bardzo mądry ruch ze strony M$.

Sprzęt będzie ograniczeniem. Przez kolejne x lat. Nie chodzi nawet o szybkość łącza, tylko o lag, póki nie zmniejszy i nie ustandaryzuje się opóźnienia, granie w chmurze wciąż będzie tylko piękną mrzonką.

 
Last edited:
Stalker 2 i wielki paradoks poza Europą tytuł nieznany, większość oglądających w USA albo bez reakcji, albo ?? co to jest Stalker ? konsternacja ?
Jeżeli GSC nie uprości gry "pod szerszą publikę" to spora część ludzi może się zdecydowanie odbić od tytułu (lepiej żeby tego nie robili) chociaż pamiętam że Stalker to był jeden z ulubionych tytułów Totalbiscuita, John bardzo chwalił właśnie tytuł że jest taki trudny ale uczciwie trudny, a nie głupio-trudny.

https://www.gram.pl/news/2020/07/24...wieksza-liczba-wyswietlen-prawdziwy-hit.shtml tego się nie spodziewałem.
 
Last edited:
Dziwi mnie natomiast to podejście do gier first party i tego, że będą je wydawali na dwie generacje przez dwa lata od premiery XSX.

Zakładam, że nie spodziewają się szybkiej adopcji nowej platformy. Cena sprzętu pewnie będzie wyższa niż ta do której rynek się przyzwyczaił, a i widoki ekonomiczne przeciętnego nabywcy ciut niepewnie.
 
Stalker 2 i wielki paradoks poza Europą tytuł nieznany, większość oglądających w USA albo bez reakcji, albo ?? co to jest Stalker ? konsternacja ?
Jeżeli GSC nie uprości gry "pod szerszą publikę" to spora część ludzi może się zdecydowanie odbić od tytułu (lepiej żeby tego nie robili) chociaż pamiętam że Stalker to był jeden z ulubionych tytułów Totalbiscuita, John bardzo chwalił właśnie tytuł że jest taki trudny ale uczciwie trudny, a nie głupio-trudny.

https://www.gram.pl/news/2020/07/24...wieksza-liczba-wyswietlen-prawdziwy-hit.shtml tego się nie spodziewałem.
Nie no Stalker i jego ZONA żyjąca swoim życiem :D Mają ulepszy sztuczną inteligencje symulacji ZONY, coś fantastycznego =] Moja najbardziej wyczekiwana gra =] Nawet jak będzie słaba i tak che wejść znowu w ten świat =]. 0_o mam nadzieję że będzie ten sam lektor, że jeszcze żyje 0_o. Wynik wyświetleń jak najbardziej oddaje miarę ile ludzi na ten tytuł czeka.Gracze zetkneli sie z metro2033 i na pewno szukali podobnych gier i wyszukali stalkera, następnie ile promocji darmowych wersji było na Steam stalkera, to też podbiło zasięg gry i teraz są wyniki po wielu latach poszerzania wiedzy graczy o ten tytuł =] Starsi gracze też pewnie doradzali tę grę ona graficznie się nie starzeje. Fabuła i klimat robią swoje,a gracz mimo słabszej grafiki i tak się w czuje =]
 
0_o mam nadzieję że będzie ten sam lektor, że jeszcze żyje 0_o.
Mirosław Utta żyje, ale ma 80 lat, więc nie napalałbym się na jego głos w grze. W pierwszych Stalkerach oryginalne rosyjskie głosy wraz z nim jako lektorem traktuję jako jedyne prawidłowe spolszczenie. Próbowałem grać po angielsku (jakiś czas temu na Steam nie było jeszcze wersji z polskim lektorem), ale nie dałem rady. Oryginalne głosy ze spolszczeniem kinowym, to też nie to. Żeby nie bujać się z płytami (miałem komplet z CD-Action), kupiłem drugi komplet na GOG (cały zestaw z pełnym spolszczeniem był kiedyś w promocji za kilkanaście złotych) i dopiero wtedy wrócił klimat.
 
Epic wiadomo (plotki były od dawna) że współpracuje bliżej z Sony więc zachwala Playstation5.
Wiadomo również iż Microsoft współpracuje bliżej z Valve, więc widać Gabe Newell nie chciał pozostać w tyle za Sweneyem i chwali konsole MS


Gabe ja ci dam dobrą radę, nie chwal tylko daj nowego Half-Life na XSX/PC i sprawa będzie załatwiona a Microsoft też się ucieszy.
 
Top Bottom