Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Microsoft rezygnuje z płatnego trybu multiplayer dla xboxa. Ciekawe co na to Sony, to duży atut przy wyborze konsoli.
 
Microsoft stać na to aby zrezygnować z Golda, samo Sony już jakby mniej... więc na takiej wojence wiadomo kto zyska najbardziej - konsumenci.
 
Ano miał, a potem razem z Nintendo zainspirowali się Microsoftem i zaczęli wyciągać łapę po dodatkowy hajs :p Ciekawe czy teraz też się zainspirują i zrezygnują z opłat.

Z innej beczki, potwierdzają się plotki o kolejnym pokazie Sony i znowu kiła.


Ludzie czekają na konkrety o Playstation 5 (data premiery, cena, gry), a ci planują pokazywać jakieś bzdurne mini gierki na Playstation 4 i VR. Wyborne.
 
Halo Infinite, które miało być tytułem startowym na nowego Xboxa wyjdzie dopiero w przyszłym roku. To chyba najbardziej spektakularna obsuwa tego roku.


Ciekawe czy to przez hejty na oprawę graficzną w sieci po pierwszym pokazie czy może jednak problem wynika z czegoś innego.
 
Obstawiam, że po prostu gra była niedopracowana i nic dobrego by z tego nie wyszło. Lepiej opóźnić niż zrobić sobie antyreklamę na start nowej konsoli.
 
Jasna sprawa, ale o tym powinni pomyśleć zawczasu, bo Halo to jedna z najpopularniejszych marek na rynku amerykańskim i jednocześnie seria kojarzona z konsolami Microsoftu od samego początku. Słyszysz Xbox - myślisz Halo. Wydanie nowej porządnej odsłony cyklu wraz z premierą nowej konsoli powinno być priorytetem, wszystkie ręce na pokład i budżet oscylujący w okolicy wszystkich pieniędzy świata. Tymczasem od premiery ostatniej pełnoprawnej części mija już pięć lat więc co oni robili przez ten czas, że gra wygląda jak wygląda i ostatecznie trzeba było przesunąć premierę?

Sony na start swojej nowej zabawki będzie miało tylko dodatek do Spider-mana, który choć był hitem to jednak wciąż jest to bardzo młoda marka. No i to jednak dodatek, a nie pełnoprawna kontynuacja, zupełnie inny poziom zainteresowania niż gdyby na premierę Playstation 5 mieli wypuścić np. Uncharted 5. Microsoft z kolei planował wytoczyć najmocniejsze działa i tym mógł wygrać pierwsze starcie, przynajmniej na rynku amerykańskim, ale wiadomo że ten jest dla nich kluczowy. Obsuwa Halo 6 jest równie kiepską sytuacją co wypuszczenie kiepskiej gry, a opóźnienie premiery konsoli przecież nie wchodzi w grę, bo wtedy Sony zgarnęłoby wszystko nawet bez mocnych tytułów ekskluzywnych. Każdy kto chciałby sięgnąć po gorące jesienne premiery wybrałby Playstation 5 bez względu na to czy jest fanem Sony czy nie (no, chyba że ktoś ma też mocnego peceta, ale walka o klienta rozgrywka się między konsolami).

Coraz gorzej w tej naszej branży. Budżety i ceny rosną, a jakość często coraz niższa, do tego ciągłe obsuwy albo łatanie gier miesiącami od premiery. A potem wchodzi Nintendo całe na czerwono i wypuszcza sto czterdziestą siódmą grę z Mario, a ludzie szaleją i wbiegają do sklepów razem z drzwiami. Rozum ludzki nie jest wstanie tego ogarnąć.
 
Premiera PS5 podobno zgodnie z planem. Sony chwali się także nowymi funkcjami pada. Szczególnie ciekawie wygląda to blokowanie się przycisku w przypadku zacięcia się broni :D Niby nic wielkiego ale takie ficzery mogą wprowadzić gry na zupełnie inny poziom, szczególnie te ekskluzywne.
Ja czekam na Demon's Souls, które też ma korzystać z nowych funkcji DualSense a dużo się mów że może to być jeden ze startowych tytułów na PS5.

 
Jak to dobrze, że znamy ten plan tylko że nie :sneaky: Do końca roku zostały cztery miesiące, a wciąż nie mamy dokładnej daty premiery ani ceny. Nie rozumiem na co oni czekają, jedni i drudzy.

Moja teoria jest taka że Sony chce w jakiś sposób ośmieszyć MS, gdyż ci drudzy obiecali że nowy X Box będzie mieć cenę niższą od PS5. Także MS czeka na ruch Sony a Sony na MS i tak koło się zatacza 🙂 Ciekawe jednak jak długo będą to ciągnąć, jedni i drudzy... 🤔
 
Jedni i drudzy są na etapie masowej produkcji. W końcu będą musieli podać datę i premierę.
 

"Jeszcze nie możemy ujawnić ile będzie kosztować ani nawet kiedy wyjdzie czy jakie dokładne gry zadebiutują w momencie premiery, ale zostałeś wylosowany żeby już teraz móc złożyć zamówienie przedpremierowe na naszą konsolę."

 

"Jeszcze nie możemy ujawnić ile będzie kosztować ani nawet kiedy wyjdzie czy jakie dokładne gry zadebiutują w momencie premiery, ale zostałeś wylosowany żeby już teraz móc złożyć zamówienie przedpremierowe na naszą konsolę."

Bareja wiecznie żywy, widać nie tylko w kraju takie cuda.
 
Ja przed chwilą czytałem info o zamówieniach przedpremierowych na ppe

Ten fragment mnie bawi. Jeszcze nikt nie kupił, nie zamówił nawet, ale już jest wysoki popyt

„Czy mogę zarezerwować więcej niż jedną konsolę PS5 w przedsprzedaży?

Ze względu na ograniczoną ilość i wysoki popyt, będziemy ograniczać rezerwacje na przedsprzedaż konsoli PS5 do 1 na identyfikator PSN.”
 
Chodzi o grube miliardy, więc się nie dziwcie, że takie dziwne rzeczy się odwalają ;p
 
Mnie to już nic nie dziwi, czasem tylko bawi to jak niektórzy próbują podbijać hype.
Niebawem obie konsole trafią do sklepów, a to oznacza że w końcu wyłożą wszystkie karty na stół. Do tego momentu będą próbować jeszcze na każdy sposób zyskać przewagę na rynku. Niestety czasem to wypada śmiesznie.
 
A tymczasem w raporcie Sony


Cóż chyba Sony nie chce być gorsze od Microsoftu, chociaż dla mnie to wygląda na czystą ekonomie.
Koszta tworzenia gier AAA są co raz to większe, tytuły całkowicie na wyłączność tym samym mogą stać się totalnie nieopłacalne.
Wyjściem z tego wszystkiego wydaje się opcja czasowej wyłączności, tytuł będzie mógł zarobić znacznie więcej, widać po sprzedaży HZD na PC że chętnych nie brakuje.
 
Top Bottom