Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
 
Torrenty chyba ciągle rządzą.
To to jeszcze żyje? Przecież to zawsze był Oficjalny Bazar Dóbr Kradzionych, na którym każdy klient stawał się handlarzem i zostawiał swoją wizytówkę. Szwedzki stół dla wszelkich służb dbających o poszanowanie prawa.
 
Lubię tytuły ekskluzywne od Sony, zawsze podobało mi się też ich podejście do graczy, ale ostatnio coraz bardziej się starają żeby mnie do siebie zniechęcić :sneaky: Oczywiście nie wybiorę nagle konsoli konkurencji (kiedy już przyjdzie czas na zakup), bo w te nieliczne interesujące mnie gry od Microsoftu i tak zagram na PC, a Sony nadal będzie miało masę trafiających w moje gusta gier, ale koszulka #teamsony leci do pieca (nie żebym miał taką koszulkę, pieca zresztą też nie mam).

Chciałbym się też w końcu dowiedzieć jak to będzie z tym Milesem i Horizonem na PS4. Czy to będzie ta sama płytka co na PS5 czy może będzie jakieś specjalne wydanie skierowane na starszą konsolę? A może tylko cyfra? Takie tajemnice robią ze wszystkiego, a potem nikt nic nie wie i panuje totalna dezinformacja. Przy pierwszej prezentacji Spider-man: Miles Morales nawet nie wiadomo było czym będzie ten projekt, bo co wypowiedź kogoś związanego z deweloperem lub wydawcą to inna informacja, a teraz znowu zamieszanie. Ech...
 

Nowe, wyższe ceny gier to ponoć 'uczciwa oferta', dobre sobie. Wiadomo, że wszystko drożeje, a gry nie są niezbędne do życia, ale jak ktoś wyjeżdża z tekstem, że to uczciwe patrząc po tym jak większość dużych wydawców wyciska swoje gry do ostatniego centa to zbiera mi się na śmiech. Oferta byłaby uczciwa gdyby chodziło o najnowsze gry o najwyższej jakości będące w dniu premiery pozbawione błędów i dodatkowej monetyzacji. Tak jednak nie jest, mamy bowiem przepustki sezonowe, dodatki, mikropłatności, reklamy, a wisienką na torcie jest wydawanie w nowej, wyższej cenie starych gier po lekkim odświeżeniu. Nie zapominajmy też o normie jaką są niedopracowane gry trafiające do sprzedaży.

Wydawcy od lat płaczą, że koszty produkcji gier rosną, a cena ta sama więc muszą stawiać na dodatkowe formy zarobku. Był to argument za wprowadzeniem m. in. mikropłatności czy drobnych dodatków. Teraz w końcu zdecydowali, że nadszedł czas na podniesienie cen, ale czy zrezygnowali z dodatkowej monetyzacji? Nie.



A tymczasem Microsoft kupił... Bethesdę o_O


Ciekawe co to tak naprawdę oznacza, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że od tej pory np. kolejne części Elder Scrolls będą tylko na Xboxie i PC.
 
A tymczasem Microsoft kupił... Bethesdę o_O

No OK, to jest atomówka. Dalej nie ogarniam, jak MS mógł pozwolić na debit nowej generacji z tak małym lineupem wysoko-profilowych exclusive'ów. Jednak teraz ma gigantyczne zaplecze. Może nawet doprowadzi do porządku ostatnie wygłupy Bethesdy związane z monetyzacją i wypuszczaniem (na oko) wersji alpha jako pełnoprawnych gier.
 
Nie no to jest naprawdę NUKE najwyższego kalibru, kupno ZENIMAX to nie tylko kupno samej Bethesdy ale i wszystkich innych studiów które są w grupie i podlegają ZENIMAX (Id Software/Arkane/Tango Gameworks/MachineGames/)
 
Łał. Niezła bomba.

Nie wiem jak to prawnie wygląda, ale czy ja dobrze kombinuję, że Microsoft mógłby zlecić zrobienie Fallouta Obsidianowi / inXile?

Byłoby grubo.
 
Nie wiem jak to prawnie wygląda, ale czy ja dobrze kombinuję, że Microsoft mógłby zlecić zrobienie Fallouta Obsidianowi / inXile?

Mógłby zlecić robotę nawet The Coalition od Girsów. Jest właścicielem IP, może robić z nim co chce, zlecać komu chce itd.

Nie napalałbym się jednak za bardzo. Obsydian ma tonę projektów w produkcji, puls mają teraz swojego autorskiego "Fallouta" w postaci The Outer Worlds. InXile, też ma tonę projektów i swojego "Fallouta" w postaci Wastelands.

Wątpię, byśmy doczekali się Opadu Radioaktywnego od Obsydian/inXile, chyba że porzucą swoje "falloutowe" IP, a sam MS da zielone światło.
 
Miejmy nadzieje że to będzie koniec fatalnej polityki Bethesdy wydawania tytułów z mikropłatnościami, często niedopracowanych, ciekawe czy MS jednak zmieni zdanie i pewne tytuły bedą jako consol-exclusive.

Sony ma FFXVI na wyłączność, no to MS nowego Fallouta na wyłączność i posiadacze PS5 muszą obejść się smakiem?
 
no to MS nowego Fallouta na wyłączność i posiadacze PS5 muszą obejść się smakiem?

Zdecydowanie.
ciekawe czy MS jednak zmieni zdanie i pewne tytuły bedą jako consol-exclusive.

Baaaaardzo wątpię. To zaprzeczyłoby ich całej polityce integrowania gemepassa między platformami i traktowania grania na Windowsie na równi z Xboxem.
 
Mam nadzieje że Shinji Mikami dostanie zielone światło od MS i po Tokio Ghostwire wróci do Evil Within i zamknie trylogię.
Chociaż myślałem tez że MS kupi Techland bo od kilku miesięcy "chodziły" ploteczki że MS kupi pewne znane studio z Polski, a że CDP ma obecnie tak wysoką kapitalizacje to zostaje Techland, ale kto wie jeszcze może i Techland kupią.

PS. Coś chodzą słuchy na necie że MS ma odpalić jutro kolejną bombę... obniżyć cenę XSX o 50$
Post automatically merged:

Nowa funkcja MS

 
Last edited:
Im silniejsza konkurencja, tym lepiej dla graczy. A, że zawsze preferowałem granie na PC, to stawia mnie to bliżej MS niż Sony. Mam nadzieję, że dostaniem gry wysokiej jakości, brakuje mi dobrych Falloutów.
 
Nie napalałbym się jednak za bardzo. Obsydian ma tonę projektów w produkcji, puls mają teraz swojego autorskiego "Fallouta" w postaci The Outer Worlds. InXile, też ma tonę projektów i swojego "Fallouta" w postaci Wastelands.
Napalać się nie napalam, ale jest na pewno bliżej niż dalej, choć pewnie o milimetr.

Z drugiej strony, New Vegas 2 to byłby marketingowy strzał w dziesiątkę. Gdzieś tam po cichutku będę liczył, że marka przejdzie w końcu w ręce kogoś sensownego, Bethesda już dość Fallouta spartoliła. Tak jak liczę ciągle na nowe Silent Hill (i umieram wewnętrznie po każdych targach :cry:).
 

Najdroższy zakup w historii branży, nawet nie wiedziałem.
Jednak liczba zakupionych IP jest imponująca.
 
Ja bym powiedział że to jest lepsze



Pewno mem bije do tego że kup tytuł na PS5 za 350zł lub zapłać za miesiąc Gamepassa 40zł

Post automatically merged:


Było by grubo jakby wrócił, odchodził mocno pokłócony z górą Zenimax, pamiętam że już prawie mieli się sądzić, ale jakoś cała sprawa się rozeszła i John odszedł, teraz Zenimax nie jest przeszkodą do powrotu Carmacka, działo by się !

Można powiedzieć jakby wrócił to kolejny sukces Microsoftu !
 
Last edited:
Ja tam biere PS5.
Zwłaszcza, że do konsoli dorzucają za darmo kupę gier (z ps4) w które jeszcze nie grałem.
 
Top Bottom