Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Za darmo jak za darmo, trzeba mieć opłaconego PS+ :p Ale i tak fajna kolekcja w świetnej cenie. ;)
Btw, widać że wczorajsze odpalenie pre-orderów nowych Xboxów nie wywołało takiego hype'u jak w przypadku PS5 bo konsolę jeszcze można spokojnie kupić w praktycznie każdym większym sklepie gdzie przy PS5 już na drugi dzień były pustki. Ewentualnie nakład był faktycznie znacznie większy niż u konkurencji. Jedno jest pewne, kupno PS5 w tym roku w normalnej cenie łatwe nie będzie :LOL:
 
Za darmo jak za darmo, trzeba mieć opłaconego PS+ :p Ale i tak fajna kolekcja w świetnej cenie. ;)
Btw, widać że wczorajsze odpalenie pre-orderów nowych Xboxów nie wywołało takiego hype'u jak w przypadku PS5 bo konsolę jeszcze można spokojnie kupić w praktycznie każdym większym sklepie gdzie przy PS5 już na drugi dzień były pustki. Ewentualnie nakład był faktycznie znacznie większy niż u konkurencji.
Jak tak policzyć wszelkie koszty zakupu konsol to wychodzi że przy Playstation może być drożej niż przy zakupie blaszaka ! :oops:
Oczywiście kupując konsole te koszty mamy rozłożone w czasie, a nie ze musimy wyskakiwać z kasy natychmiast.
XSX (2249zł)+ roczny abonament (720zł)+dysk 1TB(219$ ! /849zł?) drugi pad możemy użyć z One są kompatybilne - wstępne koszta w pierwszym roku 3818zł

Sony (2299)+roczny PS+(180zł)+drugi pad(319zł)+dysk (*tu drożej niż XSX 1000zł można spokojnie założyć) +3 gry Demon Souls (329zł) +Ratchet (329zł ?) + Morales (269zł) - wstępne koszta w pierwszym roku ok 4800zł i to tylko przy założeniu że nie kupimy więcej gier (taaa jasne..)

Co do sprzedaży konsol to spokojnie, wyczuwam tutaj znacznie większe ilości na rynku XSX niż PS5, Sony strzeliło sobie delikatnie w kolano żyłując zegary bo tym samym wymuszają lepszą jakość chipów z produkcji, uzysk może być znacznie mniejszy bo Xbox cyka zdecydowanie niżej,
Nie zdziwię się jak w pierwszym okresie premierowym (do końca roku) Microsoft sprzeda znacznie więcej konsol, bo po prostu dostarczy ich więcej na rynek.

Na Amazon XSX wskoczył na 1. miejsce

 
Last edited:
Ach Sony, jakże mogłoby być inaczej :ROFLMAO:
 
Sony (2299)+roczny PS+(180zł)+drugi pad(319zł)+dysk (*tu drożej niż XSX 1000zł można spokojnie założyć) +3 gry Demon Souls (329zł) +Ratchet (329zł ?) + Morales (269zł) - wstępne koszta w pierwszym roku ok 4800zł i to tylko przy założeniu że nie kupimy więcej gier (taaa jasne..)
Eee tam takie dyrdymały gadasz.
Nie wiem po co komu wersja z napędem, ja na PS4 posiadam 3 (słownie: trzy) gry w wersji pudełkowej i ok. 150 w wersji elektronicznej (wliczając w to darmówki z PS+). I do dzisiaj ubolewam na faktem, że te trzy gry zakupiłem w wersji pudełkowej a nie elektronicznej.
Więc zakup konsoli to 1850 (wersja bez napędu). PS+ wykupuję za 180zl rocznie od lat więc nie liczę tego jako dodatkowy koszt PS5, drugi pad też odpada (na PS4 przydał się kilka razy do pokopania w fifę, a tak to raczej przez neta naparzam z ziomkami jeśli już, aczkolwiek zostawię sobie jednego pada z PS4 bo coś mi świta że mają być kompatybilne??).
Dodatkowy dysk zewnętrzny? W PS4 starczało mi wbudowane 500GB (z racji wieku nie gram już tyle w gry co kiedyś, z reguły miałem zainstalowane 2-3 jednocześnie i było ok. Z czasem podłączyłem swój zewnętrzny, ale to tylko dlatego że walał się nieużywany w szafie). Jak do PS5 też da się podłączyć swój dysk, a nie tylko dedykowany, to może z czasem coś się znajdzie, a jak nie, to coś mi podpowiada, że wystarczy ten wbudowany.
No i jedyne gry jakie BYĆ MOŻE kupię zaraz po premierze to nowe Gran Turismo i GTA6 o ile wyjdzie jeszcze na PS5 a nie na PS6. Jestem już starym zgredem i nie jaram się aż tak nowymi grami, więc spokojnie mogę poczekać parę miechów na jakąś fajną promkę, a przez ten czas na pewno znajdzie się coś fajnego z PS+colection do popykania za darmo :)

Także jak dla mnie całkowity koszt to 1850 + kupa gier z PS+ collection za darmo, czyli jak już wcześniej wspomniałem - biorę w ciemno :LOL::LOL::LOL::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Aż takiej ceny za dysk do XSX to się nie spodziewałem, jeżeli tyle zawołali to strach się bać Sony ! bo przecież u nich dysk jest droższy.
 
Konsole na nowo odkrywają SSD, czuję się jak 10 lat temu gdy kupowałem swojego pierwszego ssd 120GB za 750zł :cry:
A tak na poważnie to pojechali srogo z ceną, nie chce nawet myśleć ile zawoła Sony za swoje cudo... :LOL: o_O
 
Może dla odmiany zawoła mniej o jakieś 50-100zl. Byłoby taniej niż u konkurencji, ale nie na tyle by na tym nie zarobić :sneaky:
 

Widać MS trochę namieszał z nazewnictwem konsol i spora część ludzi zamiast kupować Series X kupuje One X :ROFLMAO:
 

Widać MS trochę namieszał z nazewnictwem konsol i spora część ludzi zamiast kupować Series X kupuje One X :ROFLMAO:

Hm... część z tego można wziąć jako nieuwagę konsumentów (ale jakim "niedzielnym graczem" trzeba być aby nie zauważyć sporej różnicy w cenie dwóch modeli i racji, a już w ogóle tego iż jeden jest pre-orderem konsoli, która jeszcze nie wyszła, podczas gdy drugi dostaną do domu za kilka dni), ale pozostali mogą świadomie kupować tańszy sprzęt po tym jak Microsoft zapowiedział nowy (tym bardziej, że przez pewien czas premiery gier będą też na obecnych maszynach).
 
Widać MS trochę namieszał z nazewnictwem konsol i spora część ludzi zamiast kupować Series X kupuje One X
Tak myślałem że będzie bajzel z tymi nazwami. Nie mam pojęcia, co Microsoft sobie wyobrażało :p Tak uparcie unikają nazywania swoich konsol "po ludzku" że teraz pewnie niejeden rodzic będzie kupował One X myśląc, że to Series X albo jakiś model z Series X.
 
No i jest mój Miles na PS4... w wersji cyfrowej za 250 zł XD


Kuźwa, mniej dałem za podstawowego Spider-mana w dniu premiery te dwa lata temu. Przypomnę jeszcze że Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, do którego Spider-man: Miles Morales jest często porównywany w wersji cyfrowej kosztował 170 zł na premierę. W listopadzie i tak czeka mnie długa i upojna randka z Cyberpunkiem, ale Pajęczaka miałem łykać zaraz po tym. Skoro jednak tak sobie pogrywają to kit im w oko. Kupię kiedyś na sporej przecenie, bo nie wierzę w to że gra zaoferuje tyle samo treści co podstawka.

I jeszcze jedna wyborna rzecz. Demon's Souls będzie miał specjalne wydanie w wersji cyfrowej oferujące ścieżkę dźwiękową i kilka dodatkowych przedmiotów w grze za jedyne 450 zł czyli stówkę drożej od już i tak absurdalne kosztownej edycji podstawowej.


 
No chyba ich.... 250zł za dodatek? :cry:450zł za gre + ścieżka dźwiękowa i jakieś łachmany do gry?:giveup:Sony zejdź na ziemię... Na każdym kroku zniechęcają mnie do kupna kolejnych gier i sprzętów od nich...
 
I jeszcze jedna wyborna rzecz. Demon's Souls będzie miał specjalne wydanie w wersji cyfrowej oferujące ścieżkę dźwiękową i kilka dodatkowych przedmiotów w grze za jedyne 450 zł czyli stówkę drożej od już i tak absurdalne kosztownej edycji podstawowej.
Powiem tak hasło reklamowe " No Limits" jak widać zobowiązuje i mocno wzięli do siebie.


Play has no limits - poprawka chyba PAY HAS NO LIMITS !

Życzę im żeby się tak srogo wy***** z tymi cenami na ryj ! i żeby ich zabolało, umiar też trzeba znać.
 
Xpudło w tej generacji na pewno podkradnie im wielu użytkowników. Jest zwyczajnie bardziej przyjazne dla konsumenta. No i teoretycznie potężniejszą maszyną jest.
 
Sony jak zawsze chciało powalczyć samymi exami ale to może teraz nie wystarczyć, szczególnie przy tych cenach. Ludzie się odbiją i pójdą do konkurencji która od początku gra fair.
 
Zresztą tych ekskluzywów nie jest znowu aż tak wiele, a niektóre jak HZD może trafią na PC.
 

Co tu zaszło? Pomijając już kwestię zmiany wyglądu to przecież ten nowy Parker wygląda na dużo młodszego co kłóci się z tym co było mówione w grze tj. że działa jako Spider-man już od ośmiu lat.
 
Top Bottom