[XBOX Series X] Problemy z audio/dialogami NPCów

+
Dzień dobry
Łatka 1.04 zainstalowana przed 1szym uruchomieniem. >20gdzin gry za mną. Akt I ukończony i mnóstwo side-questów. Preludium Silverhand'a też. Misja Wielki Sen zakończona też bez "większych" technicznych problemów.
Początek Aktu II: Po odwiedzeniu w pubie Pani Welles, pożegnaiu Jackie'go i odbraniu motoru, idąć głownym wątkiem fabularnym, zniknęły mi całkowicie:
1) dialogi audio randomowych / ulicznych NPCów (widać tylko napisy nad głowami)
2) dialogi audio przychodzących telefonów fixerów i innych postaci, w tym (ważne) Takamury (widać tylko napisy)
3) po odwiedzeniu Baru Lizzie, nikt nie ma audio dialogu poza "ochroniarką" przy wejściu (sic?), Susie milczy, Judy milczy, barman milczy, wszyscy milczą (ale rozbudowane napisy dialogowe widać)
4) gdy podążam za Takamurą, słyszę jego dialogi audio, ale już innych NPców (np (ważnego) Odę) z którymi po drodze rozmawiamy ... już nie słychać (widać tylko napisy)
5) gdy pojawia mi się Johny (ten w mojej głowie :) ) też nie słychać jego dialogów... taki mim.... mimo woli
Generalnie, słyszę tylko głos V .... opadła mi całkiem immersja (jak nie powiem co po stosunku :) )... nie słysząc tego świata, nie chce mi się grać, bo być może to mały glitch, ale nie chcę TAK przechodzić gry.
Jakieś podpowiedzi z CDPR???
 
Last edited:
Dziękuję Nars
Ale jak na XBOX Series X zrobić szybki restart gry:
1) wczytać ostatni autozapis (zrobiłem)
2) wczytać osatatni zapis (zrobiłem)
3) wyłączyć konsolę / ponownie uruchomić konsolę (zrobiłem)...
Czego bym nie robił...gra działa zawsze i ładuje niemal zawsze jak z Quick Resume.
Powiem więcej, pobrałem 4,4GB wersji audio-dalogowej Angielskiej, przełączyłem ... i w angielskiej ścieżce dalej to samo. Wróciłem do polskiej, to samo!!
Powiem jeszcze więcej ... wczytałem save z akcji w hotelu z Arasaką (misja Na głeboką wodę) i wydaje się że wszycy "gadali" jak należy. Wróciłem z savem do "pogrzebu" Jackie'go ... i po wyjściu z knajpy .... dialogi nie działają.
 
Mam to samo. Czasami reset pomaga + ładowanie zapisu, a nie powrót do gry.
Myślę o reinstalacji poważnie lub przerwie, bo to bardzo irytujące szczególnie jak się robi ciekawe zadania... a napisy idą bardzo szybko + musisz myśleć o odpowiedzi. Ja np. miałem tak Takamure słyszałem , ale news z tv już nie i Johnego , który pojawił się w tej samej scence w barze już też nie .....
 
Bookan - widzisz, jest tak że:
* re-instalacja się nie opłaca, bo znowu musisz zainstalować z płyt 60GB + 1-Day patch 46GB + 1.04 patch 15GB .... ile można czekać i pobierać i instalować... siedzisz i patrzysz w te paski postępu, zamiast ciszyć się grą
* przerwa - to dwie możliwe opcje: a) do 21.12. nowy patch CDPR'u (1.05?) to naprawi, albo b) czekamy do stycznia/lutego 2021 lub c) czekamy na next-gen update...gdzieś tam, kiedyś w 2021, nie wiadomo kiedy. Opcja b) i c) to tzw. "dupa w śmietanie" bo okres przedświąteczny jest najlepszy na granie w CP2077... i dlaczego mielibyśmy czekać, skoro zapłaciliśmy full-price (269zł).
A powiedz mi ... czy nadal masz tą przypadłość bez-dialogów, czy jesteś już dalej i udało ci się jakoś ten bug przeskoczyć??
 
Dziękuję Nars
Ale jak na XBOX Series X zrobić szybki restart gry:
1) wczytać ostatni autozapis (zrobiłem)
2) wczytać osatatni zapis (zrobiłem)
3) wyłączyć konsolę / ponownie uruchomić konsolę (zrobiłem)...
Czego bym nie robił...gra działa zawsze i ładuje niemal zawsze jak z Quick Resume.
Powiem więcej, pobrałem 4,4GB wersji audio-dalogowej Angielskiej, przełączyłem ... i w angielskiej ścieżce dalej to samo. Wróciłem do polskiej, to samo!!
Powiem jeszcze więcej ... wczytałem save z akcji w hotelu z Arasaką (misja Na głeboką wodę) i wydaje się że wszycy "gadali" jak należy. Wróciłem z savem do "pogrzebu" Jackie'go ... i po wyjściu z knajpy .... dialogi nie działają.

Żadna z tych rzeczy którą opisałeś nie restartuje gry. Jak odpalisz konsolę odpal grę, wejdź do menu przyciskiem xboxa na padzie, zaznacz CP2077 i zamknij grę z tego miejsca. Potem uruchom grę ponownie z głównego menu.
 
Jest nawet gorzej, wcześniej jeszcze hard reset pomagał teraz nie

- fixerzy niemi
- radio w samochodzie głuche
- otocznie tv/ekrany nic
- zadania poboczne loteria czasami jest czasami nie

Próbowałem także zmiany źródła dźwięku , miałem też próbować zmiany ścieżki dźwiękowej ale Ty próbowałeś wiec mi się nie chce.

Myślę jeszcze czy cut-scenki tego jakoś nie resetują wieczorem potestuje jeszcze ze dwie rzeczy.
Ale raczej dla mnie przerwa do patchu. Konsolę dla tego kupiłem czuje pewne rozgoryczenie, jakby graficzne rzeczy mnie tak nie bolą i grafika jest dla mnie drugorzędna ale to mnie odrzuca.
Post automatically merged:

Żadna z tych rzeczy którą opisałeś nie restartuje gry. Jak odpalisz konsolę odpal grę, wejdź do menu przyciskiem xboxa na padzie, zaznacz CP2077 i zamknij grę z tego miejsca. Potem uruchom grę ponownie z głównego menu.

Potwierdzam działa.

Chociąz reset konosli i wyłaczenie nie wyłacza gry to nowość
 
Last edited:
Witamy w quick resume. :)
Nars... masz absolutnie rację.
Quick Resume to taki gadżet-hasło, które miało być "must-have feature" zakupu nowej konsoli. No i raz działa, raz nie działa. Generalnie nie jest najgorzej ...ale trochę zawodzi. Takie czasy - dużo marketingu...mało solidniości. Eeehh..

Bookan.... co do konsoli to przyznam, że miałem X1S, oddałem za 700zł, a XSX kupiłem konkretnie pod Cyberpunka...(2300zł to nie 7000 za "odpowiedniego" PC).
Mi osobiście CP2077 na XSX, według stanu w jakim teraz jest (1.04), bardzo się podoba i nie mam do niego zarzutów od strony technicznej. Owszem są glitche i drobne potknięcia, jakieś pauzy w loadingu, jakieś lewitujące przedmioty, ale nie psują mi one świetnej zabawy.... bo to za co kocham CDPR to 1) odwaga, 2) mięsista i dojrzała historia, 3) piękny i spójny świat (można się zatracić w NC...immersja bardzo wysoko), 4) świetnie napisane postacie .... podsumowując: "the substance over the form" ... czyli kierunek dobry. Twórcy AC Valhalla o tym zapomnieli i pomimo, że gra śliczna i technicznie dopracowana, wynudziła mnie przeokropnie. Nie wiem co gorsze: mdły hamburger w ładnym opakowaniu....czy mistrzowskie danie...ale niedogotowane.
Post automatically merged:

Witamy w quick resume. :)
Nars
Twoja podpowiedź była w 10.
Po restarcie gry, wszystko wróciło do normy i działa bez problemów.
Można to dać gdzieś do Pomocy technicznej XBOX Series X i zamknąć wątek.
Raz jeszcze Dzięki wielkie i Pozdr.
 
Last edited:
Top Bottom