Z pamiętnika studiującego Xięgi...

+

Z pamiętnika studiującego Xięgi...

  • książka papierowa

    Votes: 134 80.2%
  • audiobook

    Votes: 12 7.2%
  • ebook

    Votes: 21 12.6%

  • Total voters
    167
Polecam "Ostatniego Wladce Pierscienia" - Wojna o pierscien opisana z perspektywy Mordoru i Isengradu. Znajac dobrze LotRa mozna sie niezle ubawic
 
ja teraz mam przed soba bożych bojowników, ale wiecie to się czyta przez sobote plus niedziela rano co do nowych autorów to zawsze jest obawa, że może okazać się ksiązka beznadziejna i strata czasu. Tak myślałem przed przeczytaniem straż, straż prachetta od tej pory jest dla mnie jednym z lepszych pisarzy może oprócz Benedykta Zientary któego mam (nie)przyjemność teraz czytać
 
Artuad -> Cieszę się, że Ci się podobały te cytaty, ale z Eriksona to można by brać jeden cytat z każdego rozdziału i i tak mnóstwo świetnych tekstów i sytuacji by was ominęło...Do tej pory ukazało sie 6 książek Eriksona w Polsce:Kolejno Malazańska Kronika Poległych:Ogrody KsiężycaBramy domu UmarłychWspomnienie LoduDom ŁańcuchówPrzypływ NocyJest jeszcze wspomniany "Krwawy Trop", który toczy sie w tym świecie, ale nie dotyczy głównej fabuły.
 
A czy to jest tak, że trzeba je czytać po kolei? Czy można zacząć od wspomnienia lodu, potem np przypływ nocy?
 
Nie wiem, czy mówimy tutaj tylko o książkach fantasy... Ja w każdym razie napisze o najlepszych książkach - niekoniecznie Fantasy."Czarny Anioł" by Mika Waltari - książką opowiadająca o ostatnich 6 miesiącach Konstantynopola. Mimo iz momentami przegadana, to w końcowym rozliczeniu GENIALNA. Klimat jaki panuje pod koniec książki to prawdziwa perła."Mikael" by Mika Waltari - Świetne spojrzenie na XVI wieczną Europę. Wspaniale się czyta, a i sporo mozna się dowiedzieć. Główny bohater przemierza prawie całą Europę, zresztą nie tylko Europę. Świetna książka, choc Czarny Anioł podobał mi sie bardziej.Ogólnie książki Waltariego są bardzo dobre. Wymieniłem dwie, moim zdaniem najlepsze."Dzieci Graalla" i "Krew Krolów" by Peter Berling - Kolejne bardzo klimatyczne książki. Ich akcja dzieje się w wieku XIII. Nie chcę zdradzac fabuły, ale ksiązki warto przeczytać. Kolejnym atutem jest fakt, ze wiele postaci w nich występujących istniało naprawdę. A historia, opisywana w książce jest częściowo oparta na autentycznych kronikach. O ile sie nie mylę, wyszły jeszcze dwie cześci - kontynuacje tej historii. Niestety nadal nie przetłumaczone."Nie oczekujcie poranka" by Maria Rosseels - I jeszcze jedna bardzo ciekawa książka. Akcje tej rozgrywa się pod koniec XII wieku w ziemii świętej. W czasach wielkiego Sal ah Dina i jego osławionych przeciwników - trędowatego Baldwina IV, Gerarda de Riderfort, Renalda de Chatilloni wielu innych, wielkich tego okresu. Świetna po prostu."Dowódca Sophie" by Patrick O'Brian - Ksiązka prezentująca rzadki, ale ciekawy gatunek. Opowiada historie dowódcy brygu "Sophie" na początku XIX wieku. To jedyna książka O'Briana, jaką czytałem, ale wiem że napisał sporo więcej w tym samym klimacie. Czy są dobre - nie wiem.David Gemmmell - według mnie świetny fantasta. Przeczytałem 13 jego książek(wszystkie mi się podobały), polecam najlepsze."Rycerze Mrocznej Chwały" - Hmmmmm, od czego by tu zacząć... Przede wszystkimm wspaniały klimat i ciekawa fabuła..."Mroczny Księżyć" - Niespotykana postac głównego bohatera i jak zwykle....Fabuła"Król poza bramą" - Pierwsza książka Gemmella jaką przeczytałem. Może własnie dlatego mam do niej taki sentyment. Po prostu ma w sobie to coś.Pozostałe książki Gemmella wcale nie są gorsze....."Ostatni władca pierścienia" by Yeskov (imienia nie pamietam) - Choć opowiada historię wojny o pierścień, to robi to zdecydowanie "poważniej". Niesamowita chociażby ze względu na fakt pokazania Mordoru i królestw zachodu zupełnie inaczej niż robił to Tolkien. A i fabule trudno coś zarzucić."Ostrze elfów", "Czarna włócznia" i "Adamant henny" by Nik Pierumov - długo sie zastnawiałem, czy powyższa trylogia warta jest polecenia... Bywa, że nie mozna się od niej oderwać, ale zdarza się że mamy wrażenie, ze autora powaliło. Opowiada historię 100 lat po wojnie om pierścień. Dwie pierwsze tomy podobały mi się, trzeci mniej. Miałem wrazenie, że jest napisany trochę na siłę. Jednka warto.zbiór opowiadań "Tygrysy morza" by Robert E. Howard(tak, nie pomyliliście sie, to ten koles, który napisał Conana) - Opowiadania napisane na początku XX wieku!!! Czasem troszkę naiwne, ale warto przeczytać chcociazby, żeby zobaczyc jak wyglądały początki Heroic Fantasy.Jak sobie jeszcze cos przypomnę to napisze.
 
Sauron said:
/.../"Ostrze elfów", "Czarna włócznia" i "Adamant henny" by Nik Pierumov - długo sie zastnawiałem, czy powyższa trylogia warta jest polecenia... Bywa, że nie mozna się od niej oderwać, ale zdarza się że mamy wrażenie, ze autora powaliło. Opowiada historię 100 lat po wojnie om pierścień. Dwie pierwsze tomy podobały mi się, trzeci mniej. Miałem wrazenie, że jest napisany trochę na siłę. Jednka warto./.../
300 lat po Władcy Moim zdaniem warta jest polecenia, pod warunkiem, ze nie czyta się trzeciego tomu , czy 3. tom w ogóle pisał ten sam autor? Kompletnie nie pasuje do reszty trylogii jest żenujący Ale pierwsze dwa tomy mi się bardzo podobały i mogą śmiało konkurować z Władcą
 
Spoko post, na pewno sięgnę po Gemmela - jakoś nikt mi go nie polecał...Mma nadzieję, że nie polecasz "Egipcjanina Sinuhe" Miki Waltariego bo go nie znasz. To zdecydownaie najlepsza jego książką pod każdym względem. W "Mikaelu" próbował napisać coś podobnego, ale już gorzej mu wyszło. Co nie zmienia faktu, że to świetny pisarz i warto sięgnąć po jego książki.
 
Hehe, znam "Egipcjanina Sinuhe" oczywiście - w końcu to była pierwsza książka Waltariego, którą przeczytałem . Jakos o nim zapomniałem - pamięc juz nie ta
 
Hehe Mikael jest spoko, ale nie mogłem się pozbyć wrażenia, że to znowu Sinuhe w innych szatkach. Może za podejrzliwy jestem. natomiast z udawlstwim donoszę, że Ci którzy się zachwycają "Kronikami Jakuba Wędrowycza" maja rację. Objawił się kolejny świetny polski pisarz. wojsławice rządzą!
 
Pilipiukowi świetnie idzie pisanie nie tylko opowiadań."Kśiężniczka" i "Kuzynki", to bardzo dobre książki, z ciekawą fabułąi wbrew nazwie, to nie tylko książki dla płci pięknej
 
NIektóre pomysły Jakuba (Pilipiuka(?) ) rozwalają.... Mi najbardziej podobała się bajka o czerwonym kapturku (początek umieściłem kiedyś w Najzabawniejszych cytatach), ale i inne opowiadania powalają . Polecam
 
No tak... część jest trochę monotonna...ale numer z napromieniowanym, inteligentnym zacierem??albo tajemnica zatonięcia Titanica...
 
Hmmm... nie wiem, na razie mi sie nie znudził, zobaczymy jak przeczytam 2 książkę.A co do postępowania - mi też się zdarza wypić i jakośmi sie to nie nudzi. Bohater musi być wiarygodny o konsekwentny
 
Rioo said:
Sauron said:
/.../"Ostrze elfów", "Czarna włócznia" i "Adamant henny" by Nik Pierumov - długo sie zastnawiałem, czy powyższa trylogia warta jest polecenia... Bywa, że nie mozna się od niej oderwać, ale zdarza się że mamy wrażenie, ze autora powaliło. Opowiada historię 100 lat po wojnie om pierścień. Dwie pierwsze tomy podobały mi się, trzeci mniej. Miałem wrazenie, że jest napisany trochę na siłę. Jednka warto./.../
300 lat po Władcy Moim zdaniem warta jest polecenia, pod warunkiem, ze nie czyta się trzeciego tomu , czy 3. tom w ogóle pisał ten sam autor? Kompletnie nie pasuje do reszty trylogii jest żenujący Ale pierwsze dwa tomy mi się bardzo podobały i mogą śmiało konkurować z Władcą
Ja czytalem tylko pierwszy. Wg mnie jest pisany jakos tak na sile. Za duzo jest podobienstw z WP.
 
Ależ podobieństwa muszą być - przecież akcja toczy się w Śródziemiu, fabuła również nawiązuje do LOTR, skoro taki był pomysł Pierumowa, by pisać książkę w świecie Władcy to te podobieństwa są jak najbardziej uzasadnione
 
Wie ktoś może, co się dzieje z szóstą częścią harrego pottera? (Nie mówcie mi tylko że to książka dla dzieci, bo starszy czytelnik dostrzeże w niej to coś - jest rewelacyjna. ) Generalnie wystarczy mi informacja kiedy wyjdzie angielska wersja, bo nie robi mi różnicy czy czytam po polsku czy po angielsku. Zdaje sie że słyszałem że rowling skończyła pisanie ale nie jestem tego pewien.
 
Potter jest w pyte A książka w wersji angielskiej ukazę się za:169 dni, 11 godzin i 38 minut.A na tej stronce jest fajny countdown do premiery Harry Potter and the Half-Blood Prince. ("Harry Potter i Pół-krwi Książe")Niestety nie wiem, czy ukze się jednocześnie po polsku.Aha i jeszcze jedo. Odejmijcie sobie 1 godzinkę od licznika, bo to GMT. Premiera jest o północy.
 
jeżeli brać pod uwagę tempo tłumaczenia tomu piątego, to pewmie nowy Harry wyjdzie w styczniu 2006. Zakon Feniksa wycgodził też jakoś w czerwcu, a jego premiera odbyła sie 31.01. O wschodzie słońca
 
Top Bottom