Z pamiętnika studiującego Xięgi...

+

Z pamiętnika studiującego Xięgi...

  • książka papierowa

    Votes: 134 80.2%
  • audiobook

    Votes: 12 7.2%
  • ebook

    Votes: 21 12.6%

  • Total voters
    167
Michalun said:
Nie wiedziałem gdzie to wcisnąc ale muszę siępodzielic wrazeniamiByłem dzisaj w teatrze na Paragrafie 22 i jestem zachwycony tak fajnej sztuki dawno nie widziałem (Teatr im.Stefana Jaracza w Olsztynie) znakomita gra aktorow doskonały scenariusz no poprostu perełka jesli jescze nie widzieliscie tego spektaklu a akurat grają go u was to biegiem lecice
Polecam również... grali to w Warszawie jakis temu... odlot
 
Dziś w sprzedaży pojawił się Zły Brzeg Piotra Patykiewicza, nad którą to książką Elkander ma patranat... tylko najśmieszniejsze jest to, że jeszcze tej książki nie dostaliśmy Dla zainteresowanych książką: niedługo będzie konkursik
 
Może ktoś już przeczytał "Piekło i szpada" Feliksa W.Kresa chce kupić tę książkę i zastanawiam się czy warto?
 
Tibor said:
Dziś w sprzedaży pojawił się Zły Brzeg Piotra Patykiewicza, nad którą to książką Elkander ma patranat... tylko najśmieszniejsze jest to, że jeszcze tej książki nie dostaliśmy Dla zainteresowanych książką: niedługo będzie konkursik
Tibor, tradycyjnie, nie ustaje w reklamie serwisu
 
Bebech said:
Może ktoś już przeczytał "Piekło i szpada" Feliksa W.Kresa chce kupić tę książkę i zastanawiam się czy warto?
To jest Kres. Feliks W. Kres. To dla mnie osobiście znaczy o niebo więcej niż nominacja do oskara, czy znak jakości Q, gdyż ten autor jeszcze nigdy nie napisał niczego złego. Baaa, nie napisał nawet niczego dobrego. Wszytstko co pisze jest REWELACYJNE! Co do "Piekła i szpady" - z tego świata czytałem tylko "Strażniczkę istnień" (mam za to wszystkie tomy ksiąg całości), a na "Piekieło..." poluje już jakiś czas (nowe wydanie fabryki słów - jest tam nowe opowiadanie) ale jakos nie mogę tego dostać, chociaż data wydania to styczeń 2006.Nie wiem na ile orientujesz się w świecie Zjednoczonych Królestw więc trochę przybliżę. Jest to fantasy umiejscowione w czasach i realiach przypominających wyprawy hiszpańskich konkwistadorów jednak w mrocznym, brutalnym klimacie. NIeliniowa akcja, świetni bohaterowie itd.Reasumując - Kres to autor którego można polecać w ciemno
 
Dziadu said:
Michalun said:
Nie wiedziałem gdzie to wcisnąc ale muszę siępodzielic wrazeniamiByłem dzisaj w teatrze na Paragrafie 22 i jestem zachwycony tak fajnej sztuki dawno nie widziałem (Teatr im.Stefana Jaracza w Olsztynie) znakomita gra aktorow doskonały scenariusz no poprostu perełka jesli jescze nie widzieliscie tego spektaklu a akurat grają go u was to biegiem lecice
Polecam również... grali to w Warszawie jakis temu... odlot
ciekaw jestem czy jest tak dobre jak książka...
 
nie wiem czy jest tak dobre bo przyznam sie kasiązki nie czytałem(ale to w najblizszym czasie sie zmieni)ale i tak polecam
 
Yarpen Zirgin said:
ciekaw jestem czy jest tak dobre jak książka...
Książka jest rewelacyjna gdzieś tu o tym pisałęm Yarpenku w każdym razie pokazuje w krzywym zwierciadle mechanizm zidiocenia w wojsku. Piękna Xięga
 
Chciałem polecić książki ze świata Star Wars: "Linie Wroga I:powrót Rebelii" i "Linie Wroga II:Twierdza Rebelii". Przedstawiają wojnę z Yuuzhan Vongami.
 
a kto czytal SiewceWiatru ??ostatnio sobie wrocilem do tej ksiazkibardzo fajna... a zwlaszcza zakonczenie bardzo mi sie podobajak ktos nieczytal to polecam
 
Khorn said:
O wojnie z Vongami opowiada także "Szlak przeznaczenia". I w nim wojna prawie się kończy.
Ostatnie z tej serii (przynajmniej na razie) jest Ostatnie Proroctwo :p Czytalem wszystkie z Nowej Ery Jedi i sa takie jakby... no... zbyt podobne do siebie :D
 
Nareszcie zdobyłem ksiązki Gemmela(cykl opowiesc Sipstrassi) opowiadających o przygodach Jon'a Shannowa(kupiłem na allegro)i nie zawiodłem się genialne ksiązki w swietnie przedstawionym swiecie nie mowiąc juz o głownym bohaterze ktory został bardzo ciekawie opisanyjesli jeszcze nie czytaliscie a macie dostęp do tych ksiązek to gorąco polecam (seria składa się z 3 ksiązek "Wilk w cieniu" "Ostatni Strażnik" oraz "Kamień krwi")
 
Smutna nowina, przed chwilą w wiadomościach usłyszałem że Stanisław Lem umarł. Co prawda mi się jego opowiadania nie podobają, ale jednak to jeden z najsławniejszych i najlepszych polskich pisarzy fantasy....
 
To bardzo smutna wiadomość, tymbardziej że niewielu jest wybitnych Polaków. Btw Lem był pisarzem sci-fi, nie fantasy
 
Top Bottom