Za Siedmioma Morzami.

+
Za Siedmioma Morzami.

Otóż quest o takiej nazwie aktywował się, gdy znalazłem list na małej wysepce na wschód od głównej wyspy oraz skrzynię w pobliżu tej wyspy. Cel tej misji to zbadanie co się stało z drugim statkiem. No to przenoszę się do Ursten w Velen a tam wykrzyknik na mapie. Jakiś ,,Wojownik". Gadam z nim i jeśli powiem, że nic nie wiem to w dzienniku jest napisane, że znalazłem podejrzanego gościa a cel jest ten sam czyli znaleźć drugi statek. Jeśli powiem kolesiowi, że mu nic nie powiem to się na mnie rzuci i muszę go zabić a cel pozostaje ten sam czyli znaleźć drugi statek. I tutaj jest pewna nieścisłość, ponieważ w dzienniku jest napisane wtedy, że powiedziałem mu, gdzie chowa się poszukiwana kobieta ale nie pozwoliłem mu jej tknąć i go zabiłem, po czym dałem jej znalezione przy jakiejś jaskini listy. I faktycznie, po wgłębieniu się w listy z wysepki jest tam napisane, że mam dać kobiecie listy. Ale te listy znalazłem w skrzyneczce a nie przy jaskini. Mimo wszystko ja nie spotkałem tej kobiety ani żadnej jaskini, więc jest to widocznie błędny wpis w dzienniku. Jednak niezależnie od tego czy zabiję tego gościa, nie pogadam z nim, lub powiem mu, że nic nie wiem to i tak przy tym drugim statku nic nie ma. Żadnej rzeczy, tropu, poszlaki. Nic. O co tu do cholery chodzi?
 
Również potrzebuję pomocy. Gdzie znajdę jakiś statek albo tę kobietę? Przeszukałem obszar i nic, prócz odradzających się w nieskończoność utopców nie znalazłem.
 
Właśnie też tak mam. Nie ważne ile zabiję utopców w pobliżu wraku statku i tak zawsze będą 2 utopce. Uznałem, że tego kolesie na razie oleję, bo nie wiem jaki decyzja odnośnie niego wpływ i poczekam na odpowiedź. Dziwny quest.
 

Zorpen

Forum veteran
Otóż quest o takiej nazwie aktywował się, gdy znalazłem list na małej wysepce na wschód od głównej wyspy oraz skrzynię w pobliżu tej wyspy. Cel tej misji to zbadanie co się stało z drugim statkiem. No to przenoszę się do Ursten w Velen a tam wykrzyknik na mapie. Jakiś ,,Wojownik". Gadam z nim i jeśli powiem, że nic nie wiem to w dzienniku jest napisane, że znalazłem podejrzanego gościa a cel jest ten sam czyli znaleźć drugi statek. Jeśli powiem kolesiowi, że mu nic nie powiem to się na mnie rzuci i muszę go zabić a cel pozostaje ten sam czyli znaleźć drugi statek. I tutaj jest pewna nieścisłość, ponieważ w dzienniku jest napisane wtedy, że powiedziałem mu, gdzie chowa się poszukiwana kobieta ale nie pozwoliłem mu jej tknąć i go zabiłem, po czym dałem jej znalezione przy jakiejś jaskini listy. I faktycznie, po wgłębieniu się w listy z wysepki jest tam napisane, że mam dać kobiecie listy. Ale te listy znalazłem w skrzyneczce a nie przy jaskini. Mimo wszystko ja nie spotkałem tej kobiety ani żadnej jaskini, więc jest to widocznie błędny wpis w dzienniku. Jednak niezależnie od tego czy zabiję tego gościa, nie pogadam z nim, lub powiem mu, że nic nie wiem to i tak przy tym drugim statku nic nie ma. Żadnej rzeczy, tropu, poszlaki. Nic. O co tu do cholery chodzi?

Chodzi o to że gdzieś na podświetlonym obszarze ta kobieta faktycznie stoi i czeka aż ją znajdziesz.
 
Też tyle wywnioskowałem. Tyle, że jej tam nie ma. Ten obszar to głównie woda i kawałeczek lądu z obu stron. Na jednym kawałku stoi ten koleś a na drugim jest wrak statku. Jest tam jeszcze obóz z trupami w którym są tylko trupy.
 

Zorpen

Forum veteran
Też tyle wywnioskowałem. Tyle, że jej tam nie ma. Ten obszar to głównie woda i kawałeczek lądu z obu stron. Na jednym kawałku stoi ten koleś a na drugim jest wrak statku. Jest tam jeszcze obóz z trupami w którym są tylko trupy.

Z tego co pamiętam jest tam też zrujnowana wieża. Ona wraz z dzieckiem jest w jej okolicy, a przynajmniej powinna.
 
Fakt jest tam ta babka. Radzę wam jednak iść tam nie gadając z tym kolesiem z wioski, bo nie ważne czy go zabijecie czy nie on się tam pojawi(WTF?) i od razu będzie finałowy wybór. Lepiej tam iść bez gadania z nim to będziemy mogli jej pokazać ten dziennik i list zanim przyjdzie.
 
Na brzegu jest wrak drugiego statku z herbem. Trzeba najpierw przyjrzeć się herbowi, a uaktywnią się ślady kobiety z dzieckiem. Jak pójdziemy po śladach, to trafimy na kobietę, która zacznie uciekać. Pogoń doprowadzi nas do jaskini, gdzie się z dzieckiem ukrywa. Nie będzie można się z nią dogadać, ale po oddaniu listu pojawi się taki jeden. Co dalej, to już od was zależy.
 
Również potrzebuję pomocy. Gdzie znajdę jakiś statek albo tę kobietę? Przeszukałem obszar i nic, prócz odradzających się w nieskończoność utopców nie znalazłem.

Na brzegu Ursten jest wrak statku z herbem. Patrząc od strony wsi będzie na prawym brzegu. Trzeba kliknąć na herb. Potem trop was poprowadzi do Wdowiej Groty.
 
O widzisz. Skierowałem się na północ, bez przyglądania się temu wrakowi. Mimo wszystko dzięki!
 
Dzisiaj łaziłem tam dobre dwie godziny i też nie potrafiłem zakończyć misji przy drugim statku.

W końcu:
postanowiłem obejść domyślnie zakreślone koło misji i w końcu zbliżyłem się do drewnianej wierzy:


http://obrazki.elektroda.pl/3777924800_1436359755.jpg


Okazało się, że podchodząc do niej, zaczyna uciekać kobieta i trzeba biec za nią aż do groty.

Tam zaciukałem wojownika i kobieta dała mi jakiś prezent, który przyjąłem.

Misja została zakończona pomyślnie :)

Tutaj miejsce na mapce - jest już inna misja wyświetlona, bo ta opisana już się zakończyła.


http://obrazki.elektroda.pl/2066359600_1436359801.jpg


Redzi powinni to poprawić.

THX.
 
Last edited:
Otóż quest o takiej nazwie aktywował się, gdy znalazłem list na małej wysepce na wschód od głównej wyspy oraz skrzynię w pobliżu tej wyspy. Cel tej misji to zbadanie co się stało z drugim statkiem. No to przenoszę się do Ursten w Velen a tam wykrzyknik na mapie. Jakiś ,,Wojownik". Gadam z nim i jeśli powiem, że nic nie wiem to w dzienniku jest napisane, że znalazłem podejrzanego gościa a cel jest ten sam czyli znaleźć drugi statek. Jeśli powiem kolesiowi, że mu nic nie powiem to się na mnie rzuci i muszę go zabić a cel pozostaje ten sam czyli znaleźć drugi statek. I tutaj jest pewna nieścisłość, ponieważ w dzienniku jest napisane wtedy, że powiedziałem mu, gdzie chowa się poszukiwana kobieta ale nie pozwoliłem mu jej tknąć i go zabiłem, po czym dałem jej znalezione przy jakiejś jaskini listy. I faktycznie, po wgłębieniu się w listy z wysepki jest tam napisane, że mam dać kobiecie listy. Ale te listy znalazłem w skrzyneczce a nie przy jaskini. Mimo wszystko ja nie spotkałem tej kobiety ani żadnej jaskini, więc jest to widocznie błędny wpis w dzienniku. Jednak niezależnie od tego czy zabiję tego gościa, nie pogadam z nim, lub powiem mu, że nic nie wiem to i tak przy tym drugim statku nic nie ma. Żadnej rzeczy, tropu, poszlaki. Nic. O co tu do cholery chodzi?

wszystkie podpowiedzi są trafne oczywiście, ale...

quest na patchu 1.06 jest nadal nieco zbugowany:
1. w wyniku poszukiwań na Skellige jesteśmy w posiadaniu listu, dziennika i zalakowanych, tajnych pism.
2. w Velen nieważne, czy zabijemy w wiosce, czy zostawimy wojownika, ten pokaże się w jaskini i zablokuje jakąkolwiek rozmowę z cudzoziemką.
3. jedynym rozwiązaniem było, w moim przypadku, ominięcie wojownika w wiosce, odczytanie herbu na brzegu, pójście tropem stóp, a w chwili zobaczenia kobiety przy wieży, szybki bieg do jaskini, wyprzedzający kobietę (co wcale takie łatwe nie jest - skrótem Geralt, skrótem). Dopiero wtedy pokazywał się dialog z cudzoziemką, gdzie trzeba zacząć od punktu 1. by dać jej i dziennik i list.
4. mimo takiego postępowania i w finale zabicia wojownika, to i tak wszystkie dokumenty, prócz listu bodajże, zostają w schowku Geralta (dziennik pokładowy i zalakowane listy).

Mam niejasne podejrzenie, że ten quest mógłby/może być wprowadzeniem do dlc płatnego, w pięknej krainie, a jeśli tak, to wielka szkoda, że Redzi tak go spaprali :p
 
Last edited:
Top Bottom