Zadania z wykrzykników

+
Zadania z wykrzykników

Witam,
mam kilka pytań dotyczących zadań, na które można trafić podczas eksploracji świata.
Czy te zadania zawsze się pojawiają niezależnie od wyborów w zadaniach głównych i pobocznych? Jako przykład mogę podać zadanie z wywerną koło Oxenfurtu, które przy pierwszym przejściu gry mi się pojawiło natomiast przy drugim już nie. Podobną sytuację miałem z podszywaniem się pod wiedźmina w celu grabieży cmentarza.
Czy to czy dane zadanie się pojawi w danym czasie jest jakoś generowane losowo lub w jakiś inny sposób, ponieważ mam wrażenie, że przechodząc grę po raz kolejny nie trafiałem na te zadania z wykrzykników w tym samym czasie postępu fabuły co podczas wcześniejszego przechodzenia gry.
Czy jest możliwość, że jeśli nie wezmę takiego zadania w odpowiednim czasie to może ono przepaść? Powiedzmy na przykład z powodu śmierci zleceniodawcy, itp.
I ostatnie pytanie, czy ma ktoś jakiś spis owych zadań?



Lista znalezionych przez nas zadań:
- wywerna koło Oxenfurtu
- elfka w płonącym domu
- troll atakowany przez nekkery (wyspa, na której znajduje się Karczma na rozstajach - należy iść lewym brzegiem na północ)
- elfka zaczepiana w Novigradzie
- rodzina zatrzymana przez redańskiego żołnierza (zdjęcie miejsca niżej w komentarzach)
- mężczyzna transportujący zarażone zwłoki (zdjęcie miejsca niżej w komentarzach)
- kupiec atakowany przez własnych ochroniarzy (Velen)
- dziecko w Novigradzie zaciągające w pułapkę
- kupiec w Novigradzie napadnięty przez rabusiów
- mężczyzna sprzedający zatruty fisstech elfom (Zamurze)
- ludzie napastujący dwóch elfów (Farbiarnia)
- stodoła z potworami w Carsten
- trzech ciekawych rozmówców (na północ od mostu koło wioski Carsten, w połowie drogi do kapliczki Wiecznego Ognia)
- piknik za Jantrą
- staruszka przy moście na Konary (zadanie " Ostatnia posługa" jest aktywne po ukończeniu zadania "Obrońca wiary")
- uwięziony dezerter zostawiony na pastwę utopców (niedaleko kapłana, który zleca nam zadanie z paleniem zwłok)
- pies prowadzący nas do swojego domu (Velen, wschód od wsi Rudnik)
- dzieciak na Skelliege
- dzieci zamknięte w domu i żywiące się mięsem z psa (droga między zadaniem "Cmentarne hieny" a Karczmą na Rozstajach)
- zadanie z Wszechbogiem (ruiny za Dworkiem Utracjuszy)
- żołnierze żądający myto za przejazd przez most (koło znacznika Trollowy most)
- kłótnia grabieżców we wsi Toderas
- bandyci żądający myta za przejazd przez most (most koło Chaty Szkutników)
 
Last edited:
Jest kilka zadań, które trzeba robić od razu - inaczej kicha. Wiem, że do takich należy właśnie to zadanie z wiwerną, zadanie z elfka w płonącym domu, trollem atakowanym przez nekkery, elfką zaczepianą w Novigradzie, rodziną zatrzymaną przez redańskiego żołnierza, typem tranportującym zarażone zwłoki, kupcem atakowanym przez własnych ochroniarzy w Velen. Ogólnie jak napatoczysz się na takie zadanie, a nie ma go na tablicy ogłoszeń i widać, że jest to tak zwany random event to najbezpieczniej rzucić wszystko i robić. One długie nigdy nie są więc nie ma problemu.
 
Gdzie są te zadania?
Troll i nekkery - na wyspie na której znajduje sie Karczma na Rozstajach, idziesz lewym brzegiem tej wyspy na północ, idziesz idziesz i idziesz aż dojdziesz:p

Wóz z ofiarami zarazy - nie pamiętam dokładnie, ale chyba na drodze prowadzącej od Zalipia do wsi Sworoń. Jakiś czas później tego typa spotykamy też w zrujnowanej chacie w pobliżu miejsca, gdzie są blisko siebie 4 gniazda nekkerów.
 
Jest kilka zadań, które trzeba robić od razu - inaczej kicha. Wiem, że do takich należy właśnie to zadanie z wiwerną, zadanie z elfka w płonącym domu, trollem atakowanym przez nekkery, elfką zaczepianą w Novigradzie, rodziną zatrzymaną przez redańskiego żołnierza, typem tranportującym zarażone zwłoki, kupcem atakowanym przez własnych ochroniarzy w Velen. Ogólnie jak napatoczysz się na takie zadanie, a nie ma go na tablicy ogłoszeń i widać, że jest to tak zwany random event to najbezpieczniej rzucić wszystko i robić. One długie nigdy nie są więc nie ma problemu.
Tych dwóch nie spotkałam ani razu. Czy są jakieś dokładniejsze namiary na te questy? ^^
Elfka zaczepiona w Novigradzie jest trochę bez sensu - to znaczy gadałam z nią i tutaj jakby nie ma pointy, zamknięcia.
Za to z wykrzyknikowych w Novigradzie jest też na przykład taki kupiec, którego napadają rabusie. I dziecko, które szuka pomocy i prowadzi do zaułka z bandytami (analogiczne zadanie jest na Skellige).
 
Trudno powiedzieć, gdzie są te zadania. Ja np. robiłem objazd po wszystkich drogach za dnia i w nocy żeby niczego nie pominąć:p Postaram się pokazać na mapie. W mocnym przybliżeniu:p


---------- Zaktualizowano 14:04 ----------



Nie umiem tych obrazków wklejać. Wyżej kupiec niżej rodzinka:p
 

Attachments

  • mz039.jpg.jpg
    mz039.jpg.jpg
    317.8 KB · Views: 1,449
  • mz046.jpg.jpg
    mz046.jpg.jpg
    325.2 KB · Views: 1,687
Na zamurzu jest jeszcze zadanie z kolesiem, który niby sprzedawał zatruty fisstech elfom, i koło farbiarni ludzie napastuja dwóch elfów. Jakby ktos ich jeszcze nie napotkał:p
 
Tak, tylko ten koleś u mnie pojawił się dopiero w nocy (tak na wszelki wypadek ostrzegam). Miałam moralny dylemat, ale twardo trzymam stronę nieludzi, więc
dałam go zabić.
A to koło farbiarni jest trochę straszne, jak tak się wsłuchać w ten dialog.
 
Kolejne zadania:
- stodoła z potworami w Carsten
- trzech ciekawych rozmówców na północ od mostu, na wschód od ww. wioski (w połowie drogi do kapliczki Wiecznego Ognia)
- piknik za Jantrą
 
Tak, tylko ten koleś u mnie pojawił się dopiero w nocy

U mnie był w dzień:p Quest jest niezły, bo w sumie nie ma możliwości zweryfikować kto ma rację. Lubię takie.
Za to tej staruszki przy moście na Konary ciągle nie ma ni we dnie ni w nocy.

piknik za Jantrą
Chyba najlepszy encounter. "Wiecie co się rymuje z wściekły wiedźmin?"
 
Za to tej staruszki przy moście na Konary ciągle nie ma ni we dnie ni w nocy.

U mnie to samo. Z tego co widziałem na YT w komentarzach, ludzie również twierdzą, że nie mogą na niego trafić. Wczytałem wcześniejsze sejwy, jeszcze przed "odkryciem" wsi i staruszki nie ma. Tak jakby to zadanie było powiązane z jakimś innym... Może przez to się nie pojawia, że ludzie barona stoją na moście?
 
Może przez to się nie pojawia, że ludzie barona stoją na moście?
Ale oni tam non stop stoją, nawet po skończeniu wątku barona. Po skończeniu każdego większego zadania tam biegam, w dzień i w nocy, i nic.
 
Ale oni tam non stop stoją, nawet po skończeniu wątku barona. Po skończeniu każdego większego zadania tam biegam, w dzień i w nocy, i nic.

No to zbugowane w takim razie. Chociaż jak przechodziłem grę pierwszy raz i jeździłem wszędzie odkrywając to też tej babki nie było. No cóż, dopiszę to do mojego wątku.
 
Właśnie się dowiedziałem (bezpośrednio od CDPR), że aby zadanie "Ostatnia posługa" (ze staruszką i obrączką) było dostępne, trzeba najpierw wykonać zadanie "Obrońca wiary". sprawdzę w wolnym czasie
 
A zadanie "Obrońca wiary" to to zadanie w którym musimy postawić/naprawić 3 kapliczki i przy trzeciej spotykamy grupę bandytów z którymi walczymy? Bo jeżeli tak to ja to zadanie zrobiłem i cały czas nie mogę przyjąć zadania "Ostatnia posługa". Tej babci na moście przy wsi Konary po prostu nie ma sprawdzałem chyba wszystkie możliwe pory dnia i nocy.
 
Wow, jak tak czytam Wasze komentarze to dopiero zdaje sobie sprawę ile tych zadań w ogóle nie spotkałem. Świetna robota! :)
Zgadzam się z przedmówcami, że warto te zadania od razu robić, bo ja na przykład olałem zadanie z uwolnieniem kupca (niedaleko kapłana Wiecznego Ognia, który daje nam zadanie z paleniem zwłok) i jakiś czas później w miejscu gdzie był ów kupiec znalazłem tylko jego bebechy.
Nadal mnie ciekawi zadanie z wiwerną, gdyż za obydwoma razami przechodziłem tamtędy w drodze na spotkanie z Roch'em i jego informatorem i tylko za pierwszym razem się ten quest pojawił. Możliwe, że jest z czymś powiązany, ale nie mam pojęcia z czym.
 
Pamiętam takie jedno zadanie, w Novigradzie jak szedłem do domu, w którym przebywała Triss, po drodze spotkałem psa, zadanie polegało na tym, żeby za nim pójść, nie zrobiłem tego (Triss była ważniejsza), ktoś kojarzy takie zadanie?
 
Właśnie się dowiedziałem (bezpośrednio od CDPR), że aby zadanie "Ostatnia posługa" (ze staruszką i obrączką) było dostępne, trzeba najpierw wykonać zadanie "Obrońca wiary". sprawdzę w wolnym czasie
Ty wiesz, że to ma sens? Bo ja zawsze spotykałam staruszkę, ale zawsze miałam wcześniej zrobionego obrońcę wiary. Może spróbuj? :)

PS: Tak, obrońca wiary to to z kapliczkami.
 
po drodze spotkałem psa, zadanie polegało na tym, żeby za nim pójść
W Novigradzie? Z psem to ja pamiętam tylko w Velen. A już myślałem, że wszystko widziałem. Ogólnie polecam wszędzie chodzić piechotą albo jeździć, bez szybkiej podróży. Wtedy większość zadań sie obskoczy.
 
Top Bottom