Zagadki z Gwinta

+
Zagadki z Gwinta

Proponuję Wam wspólną zabawę na wymyślanie najróżniejszych zagadek związanych z Gwintem. Każdy może swoją zagadkę zapodać.

A oto coś na rozgrzewkę:
Przeciwnik ma na ręku Hjalmara oraz Piorun Alzura (w sumie dwie karty), jego przywódca już nie ma swojej zdolności.
Ty masz do dyspozycji zdolność swojego przywódcy oraz jedną kartę na ręku.
W cmentarzach nie ma kart.
Stół jest czysty.
Przeciwnik zaczyna.

Jakiego przywódcę oraz jaką kartę musisz mieć by wygrać grę.
 
Dariusz77;n7068830 said:
Proponuję Wam wspólną zabawę na wymyślanie najróżniejszych zagadek związanych z Gwintem. Każdy może swoją zagadkę zapodać.

A oto coś na rozgrzewkę:
Przeciwnik ma na ręku Hjalmara oraz Piorun Alzura (w sumie dwie karty), jego przywódca już nie ma swojej zdolności.
Ty masz do dyspozycji zdolność swojego przywódcy oraz jedną kartę na ręku.
W cmentarzach nie ma kart.
Stół jest czysty.
Przeciwnik zaczyna.

Jakiego przywódcę oraz jaką kartę musisz mieć by wygrać grę.

Radowid ;)
 
To może ja. Gramy KP, a przeciwnik Wiewiórkami. Na stole leży Nasz ozłocony Rycerz Redański z siłą 18 i mamy jeszcze jedną możliwą do zagrania kartę. Wiewiórki mają Ele'yasa (siła 23), Isengrima (siła 6) oraz 10 Neofitów (w sumie 20 siły) i zero kart do zagrania. Jaką musimy mieć na ręku kartę by wygrać. Karty w stosie kart odrzuconych wedle własnego uznania.
 
Geralt:igni daje minimum tyle samo punktów a bardzo prawdopodobne że przynajmniej jeden neofita jest w rzędzie z Ele'asem -wtedy wygrana
 
Dariusz77 Igni skosi Ele'yasa i od siebie da 8 siły. Na stole będzie zatem 26 do 26. To jeszcze nie wygrana. Podpowiem, że sam wiem o dwóch kartach jakie można zagrać by dać nam zwycięstwo. Dariusz77 jest bardzo blisko jednej z tych dwóch opcji.
 
Last edited:
Duckingman;n7070030 said:
Dariusz77 Igni skosi Ele'yasa i od siebie da 8 siły. Na stole będzie zatem 26 do 26. To jeszcze nie wygrana. Podpowiem, że sam wiem o dwóch kartach jakie dadzą nam zwycięstwo.
za dużo Borcha ostatnio gram ;)
to może na ręku dowolna złota a w cmentarzu odpowiednio zboostowana i ozłocona Płotka
 
Bingo przy czym wystarczy zwykła srebrna Płotka w obu przypadkach. Jeden już jest (Geralt:Igni). Zgadnie ktoś jaki jest drugi? A może odkryjecie trzeci :D
 
Yennefer. Odbierze 24 punktów Chironexem, doda 6 swoich, 3 Chironexa i 1 Płotki, ale odejmie 2 RR . 25:26
 
Last edited:
Bardzo trudno mi jest myśleć w tę stronę.
Jeśli już coś wymyślę, to albo wydaje mi się oczywiste, albo ma mnóstwo rozwiązań.
Ale skoro zostałam wyzwana, to spróbuję.

Ostatnia runda. Zagrywa przeciwnik*. Wystawia trzech Wiedźminów** (7+6+6) na swój pusty stół. Oprócz tego na ręku ma Pożogę i Okrzyk Bojowy. Właściwość Dowódcy wykorzystana wcześniej.
Grasz Scoia'tael. Na stole 2 jednostki Obrońców Mahakamu w podstawowej sile: 3+3. Na ręku masz tylko Pożogę, oraz zdolność Dowódcy do wykorzystania.
(w Talii i Cmentarzach Karty według uznania)
Który Dowódca i w jaki sposób umożliwi Ci zwycięstwo?

*frakcja przeciwnika w tej sytuacji nieistotna.
**zdaję sobie sprawę, że pozostawienie dwóch wiedźminów w talii do trzeciej rundy nie jest bardzo prawdopodobne, ale nie jest też wykluczone, szczególnie jeśli talia duża, a nie ma się kart "przewijających" ;)
 
Last edited:
To tym razem coś zza morza.
Obie strony grają Skellige, umiejętności dowódców wykorzystane.
Przeciwnik ma na stole trzy zwykłe drakkary (27) i jeden bojowy (5), na ręku tylko róg dowódcy.
Ty masz na ręku Cerys (17), jedną Straż królowej i Sigrdrifę. Cmentarz dowolny (plus jeden harcownik z 11 punktami)
Jak tu wygrać?
 
Last edited:
Najpierw Sigrdrifa wyciąga Kapłankę a ta wyciąga Harcownika. Mamy 24 punkty. Przeciwnik zagrywa róg ma punktów 64. Potem my zagrywamy Straż królowej co wyciąga nam spośród kart odrzuconych 2 kolejne Straże dzięki czemu Cerys dostaje +3, a Sigdrifa +2. Na stole mamy już 41 punktów. Potem wystawiamy Cerys która przywołuje Płotkę z cmentarza (Sigdrifa +1). Mamy 67 punktów i wygrywamy.
 
Płotka wzmocniona przez jednego Zbrojmistrza :p W sumie nawet Płotka nie jest potrzebna. Wystarczy, że odpowiednio wzmocniona będzie jedna ze Strażniczek :)
 
Last edited:
Top Bottom