Zagadki z Gwinta

+
Ale to by przecież dało również przeciwnikowi Strażniczkę dzięki której mógłby wskrzesić swoje strażniczki.
 
Przeciwnik miał tylko róg dowódcy, a używając wcześniej operatora (tak jak zbrojmistrza) dałoby więcej strażniczek na cmentarzu. Nie ma co dywagować, prosta zagadka, a zaczęło się gmatwać :p
Jakaś następna zagadka?
 
Dobra rozumiem. Myślałem, że chciałeś Singrdrifą wskrzesić Operatora :) Jak zatem widać było wiele dróg do wygrania w Twojej zagadce co tylko pokazuje ile w tej grze drzemie możliwości :D

Kolejna zagadka:

Przeciwnik (KP) ma dwie złote jednostki. Jedna o sile 6 (bazowa 4) na polu mieczników, a druga jest Płotka o sile 5 (bazowa 3) również na polu mieczników. Na ręku ma nieznaną nam kartę. My gramy Potworami. Nie mamy Płotki. Reszta kart dowolna. Jakie dwie karty musimy mieć by wygrać na 100%. Pierwsze zagranie karty należy do nas.
 
Last edited:
Duckingman;n7087080 said:
Przeciwnik (KP) ma na polu strzelców dwie złote jednostki. Jedna o sile 6 (bazowa 4) na polu mieczników, a druga jest Płotka o sile 5 (bazowa 3) również na polu mieczników.
Przepraszam, nie rozumiem. Albo nie powinno być tu słowa "strzelców", albo coś (coś= siła złotych jednostek na polu strzelców) jest potwornie niedoprecyzowane...
 
Ankalime;n7087910 said:
Przepraszam, nie rozumiem. Albo nie powinno być tu słowa "strzelców", albo coś (coś= siła złotych jednostek na polu strzelców) jest potwornie niedoprecyzowane...

Przepraszam mój błąd. Powinno być "Przeciwnik (KP) ma dwie złote jednostki". Chodzi o to, że obie jednostki są w tym samym rzędzie, ale nie ma znaczenia jaki to rząd :) Ja rzędy określam mianem mieczników, strzelców i maszyn oblężniczych.
 
Rozumiem. Tyle, że to wyglądało, jakby były łącznie 4 jednostki ;) .
Rozumiem, ze właściwości Dowódców wykorzystane?
Na ręku mamy tylko dwie karty, i stół pusty?
 
Last edited:
Ankalime;n7088040 said:
Rozumiem. Tyle, że to wyglądało, jakby były łącznie 4 jednostki ;) .
Rozumiem, ze właściwości Dowódców wykorzystane?
Na ręku mamy tylko dwie karty, i stół pusty?

Są tylko 2 jednostki. Przeciwnik ma dowódcę wykorzystanego, a my w ramach dwóch kart jakie jeszcze posiadamy możemy mieć dowódcę bo dowódca też jest kartą. Stół po swojej połowie mamy całkowicie pusty.
 
To czekam niecierpliwie na odgadnięcie, bo kombinuję i nie potrafię znaleźć skutecznej kontry na Triss... ;)
 
Triss jest problemem? Wystarczyłoby mieć na ręku Caranthira i Imleritha by ostatecznie mieć większą siłę (16:13). Gorzej jak ostatnią kartą jest np. Shani :D

EDYTA:

Wyraźnie widać, że trzeba mi iść spać. Przepraszam Ankalime za podważenie Twojego dokładnego przebadania mojej zagadki. Dwa razy odjąłem KP 4 punkty za Imlericha. Oczywiście powyższe wyliczenia powinny wynieść 16:17 na korzyść KP. W każdym razie rozwiązanie które mi chodzi po głowie (sam wpadłem na 7 zestawów dwóch kart) z Triss też sobie radzi.
 
Last edited:
Przeciwko Triiss to faktycznie będzie skuteczne, ale jeśli przeciwnik n ręku ma Ragh Nar Roog to przegrasz z takimi kartami.
 
Faktycznie, tak się skupiłam na bohaterach, ze zapomniałam o pogodzie. Co tam Ragh Nar Roog, zwykły deszczyk załatwia sprawę ;)

Geralt (lub Triss lub Imlerith) i Klucznik (nie ma opcji, żeby jakiś Redański Rycerz na cmentarzu nie leżał, prawda? ;) )
(no i jeżeli złotą szóstką na polu przeciwnika nie jest Ves...)
 
Last edited:
Geralt, Triss i Imlerith (a także Caranthir) przebiją to co jest na stole o 1 punkt siły. Klucznik z Redańskim Rycerzem da kolejne 14 punktów. Jeśli przeciwnik będzie miał na ręku Shani, a w stosie kart odrzuconych leżą Nenneke, Kołbuk, Medyk Polowy i Redański Rycerz to wystawi dodatkowe 23 punkty siły i wygra z takim zestawem dwóch kart. Co do złotych kart KP to przyjmijmy, że obaj są Kedweńskimi Sierżantami.

Podpowiem, że idziesz w dobrym kierunku.
 
Last edited:
Eh, chyba pora wreszcie stworzyć sobie jakąś nie-Wiewiórczą talię i zacząć poznawać działania kart empirycznie... ;)

 
Last edited:
Wiedźmy to 21 punktów, czyli razem z Geraltem da to 33 punkty. Shani tak jak napisałem może dać 23 czyli razem z 11 już obecnymi na stole przeciwnik może mieć 34 punkty.
 
O pisklę wiwerny, nie wiem czemu cały czas byłam przekonana, że Wiedźmy to 8-7-7 (analogicznie jak Wiedźmini, tylko punkt wyżej). W takim razie mój wcześniejszy pomysł był zupełnie bez sensu - nie tylko pogoda, ale i Pożoga je wykańcza.

Trzeba by chyba ustalić jakiś regulamin tego wątku, określający jak długo sfinks czeka na odpowiedź. ;)
 
Trzeba mieć karty które, nie zginą od pogody. Inaczej lipa
Najlepsza karta KP to chyba Shani
Shani(8), Neneke(5), Kłobuk(1), Medyk(3), Talar(6) - chyba najlepszy random na sidge row 23, + 11 (34) ptk


Carantir 12,
KP Kombo z shani (medyk spada z 3 na 1) czyli 21 +11 (32)
Leszy 16 ( a potencjalnie więcej jak deck był grany z nekerami)

Mamy 38 - 32

Carantir + Leszy to najmocniejsze zagranie potworów czy inna karta KP da radę go powstrzymać?

(potencjalnie po medyku KP może wyciągać Priscille (16ptk), która wyciąga 'posiłki' grane na medyków którym jakimś cudem mamy jeszcze 2 w tali
18 ptk + dwie karty z cmentarza, RNG cud miód dwa trebusze 5+5 czyli mamy 28 + 11 (39), ale jak już tak szalejmy to równie dobrze możemy uznać że potwory zagrały jednego nekkera wcześniej na mglakach i mają (42)


 
Last edited:
Likierr Skąd Ci się wzięły 38 punktów po zagraniu Carantira (jak sam piszesz 12 punktów) i Leszego (jak sam piszesz 16 punktów)? Natomiast jeśli będą zagrani wcześniej Nekkerzy Wojownicy to maksymalnie można mieć w talii nawet 9 Mglaków. Wówczas Leszy da nam 28 punktów. Musi być zagrany jako druga karta bo grający KP może mieć Geralta: Igni. Pierwszą karta może być dowolna złota karta dająca nam różnicę 12 punktów czyli Geralt, Triss, Caranthir lub Imlerith. W każdym razie odpowiedź zaliczona, choć dobrymi odpowiedziami byłoby też trzymanie na ręku jako drugiej karty Przerazy (pod warunkiem, że pierwszą nie byłby Caranthir), albo Baby Cmentarnej bo przy optymalnie zbudowanym decku pod te karty (czyli roje przy Babie, oraz pogodynka przy Przerazie) obie są wstanie wyciągnąć ponad 30 punktów siły.
 
Duckingman;n7105440 said:
Likierr Skąd Ci się wzięły 38 punktów po zagraniu Carantira (jak sam piszesz 12 punktów) i Leszego (jak sam piszesz 16 punktów)? Natomiast jeśli będą zagrani wcześniej Nekkerzy Wojownicy to maksymalnie można mieć w talii nawet 9 Mglaków. Wówczas Leszy da nam 28 punktów. Musi być zagrany jako druga karta bo grający KP może mieć Geralta: Igni. Pierwszą karta może być dowolna złota karta dająca nam różnicę 12 punktów czyli Geralt, Triss, Caranthir lub Imlerith. W każdym razie odpowiedź zaliczona, choć dobrymi odpowiedziami byłoby też trzymanie na ręku jako drugiej karty Przerazy (pod warunkiem, że pierwszą nie byłby Caranthir), albo Baby Cmentarnej bo przy optymalnie zbudowanym decku pod te karty (czyli roje przy Babie, oraz pogodynka przy Przerazie) obie są wstanie wyciągnąć ponad 30 punktów siły.


Ducki, nie wiem. Przypuszczam że ma to związek z tym,że wróciłem późno w nocy i wstałem z lekkim kacem. :cheers:
 
Last edited:
Top Bottom