Zakodowane drzazgi i ich rozkodowywanie (szyfrowanie Hex, czyli w systemie szesnastkowym)

+
Wiadomość w binarnym z
laptopa agenta Net Watch z misji dla Voodoo Boys

kod.png

Wsadziłem w spolier bo to jakoś związane z głównym wątkiem fabularnym może być...
 
Mogę powiedzieć jedno. Osoba, która to pisała musiała mieć naprawdę niezłą wyobraźnię, gdy wymyślała te teksty. Ciekawi mnie tylko czy takie ryjące banię zdania znajdują się tylko na tej konkretnej drzazdze, czy może wszystkie zakodowanie chipy takie mają. Nachodzą mnie też pewne przemyślenia odnośnie tej konkretnej drzazgi, ale może o tym kiedy indziej.

Muszę Cię rozczarować. Zdania wyglądają na wygenerowane z losowych, gramatycznie ułożonych słów. Słyszałem kiedyś zabawną historię o opublikowaniu w ten sposób całego artykułu do jakiegoś pisma naukowego. Podobno nikt nie zauważył, że nie ma on sensu :)
 
Dodaje również 1

Cyberpunk 2077 (10).jpg



Choć domyślam się co tu jest to dziwię się dlaczego w samym zakonczeniu wyświetliła mi się na nie przeczytaną
 
Last edited:
Wiadomość w binarnym z
laptopa agenta Net Watch z misji dla Voodoo Boys


Wsadziłem w spolier bo to jakoś związane z głównym wątkiem fabularnym może być...
Przetłumaczyłem to. Treść wiadomości jest następująca:
"Łasice pozdrawiają wilki." Domyślam się, że to wiadomość od Voodoo Boys do agentów NetWatchu, którzy kombinowali w Pacifice.
Post automatically merged:

Dodaje również 1

View attachment 11160464


Choć domyślam się co tu jest to dziwię się dlaczego w samym zakończeniu wyświetliła mi się na nie przeczytaną
Dobrze się domyślasz. A to, że wystąpiła w zakończeniu jako nierozszyfrowana to najpewniej jakiś błąd gry.
Post automatically merged:

View attachment 11151437

Tak wygląda ta zaszyfrowana wiadomość na temat kradzionego przez Militech patentu. Okazało się jednak, że kodu dostępu tam nie było, tylko pisało, że można odebrać kod jednorazowego użytku w budynku firmy. Nie wiem czy bez szyfru da się tutaj coś ustalić.
Gdzieś tam był dołączony klucz ale to w zasadzie tylko informacja, że "To jest klucz", więc trochę o kant dupy rozbić. Próbowałem trochę z online'owymi code breakerami oraz na własną rękę kombinować i wymyślać klucze. Przy tym kodzie składam broń, chyba, że jeszcze wpadnę na jakiś pomysł. Póki co zostawiam tu przepisany zakodowany tekst:

#^*$@***@^TDG&^G@^*&@^TEGD^@T^223^&&GVT&^&GBU)(*&^@T&#RVBF#)(JB*#&GD*&#8*#&^^%#%DG^^66^&t&(@YE*@87@E*&@E^*@68&*@ET&@*@GD*&@DG&*@D*&@876268&@*&@^&*E^*@&^*8ggg78!^E*@%E*@E(010017W9791w7@@_)!#*)(#!&&g7t*!^*(&)18639tg^&@8130g&yv&*^!#1
 
Last edited:
Top Bottom