Zakończenie - dyskusja

+
Jestem usatysfakcjonowany moim zakończeniem:

Ciri na wiedźmińskim szlaku, Nilfgard pobity, Emhyr zabity w zamachu, północ zjednoczona pod berłem Radowida, Geralt żyjący z Yen na uboczu.

Jednak wewnętrznie trochę płaczę, bo w związku z taką konstrukcją epilogu, gdzie najważniejszą zmienną jest los Ciri, nie sposób zrobić z niej protagonistkę kolejnej gry w uniwersum (tylko w jednym z trzech wariantów zakończenia można sobie wyobrazić kolejną grę z nią w roli głównej). Szkoda, ale szanuję decyzję.

Nie wiem jakie są inne zakończenia, ale miałem dokładnie takie jak Ty :D
 
No ja chciałbym grę, w której mamy Ciri jako główną bohaterkę.

Trzeba się pogodzić z tym, że to się raczej nie wydarzy. Redzi musieliby zastosować "kanoniczny stan świata", gracze zazwyczaj średnio za tym przepadają (choć mi to nie przeszkadza jeśli opowiadana jest nowa historia).
 
Trzeba się pogodzić z tym, że to się raczej nie wydarzy.

Ha. Ja się raczej obawiam, że Redzi będą na siłę forsować Ciri, mimo, że udowodnili, iż potrafią tworzyć postacie znacznie bardziej interesujące i lepiej wpisane w tło nakreślone przez książki i gry.
 
Miałem takie zakończenie jak Wy, Panowie. Prawie w pełni mnie ono satysfakcjonuje, bo trochę żal mi tych wszystkich czarodziejów, znachorów itp. którzy zaznali "odnowy" za rządów Radowida.
 
A no po tym, że portal w wieży został zamknięty, a Ciri wróciła dopiero po zakończeniu wojny między Nilfgardem a Redanią czyli trochę czasu jej tam zeszło

Jak dla mnie to tylko cutscenka mająca podbić dramę i wywołać zaskoczenie w karczmie.
Ktoś pisał, że Ciri by tak nie zmieniła planów, przecież ona jeszcze w Novigradzie nie wiedziała, że Avalach będzie cokolwiek od niej chciał.
 
Koniec z czytaniem spoilerów bo chcę poznać jak najwięcej zakończeń na własną rękę :D Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza to w moim zakończeniu
Radowid wygrywa wojnę i rządzi całą północą. Cesarz zostaje zamordowany. Ciri zdobywa srebrny miecz i zostaje niezmutowaną wiedźminką. Geralt wraz z Yen prowadzą nudne życie które im się podoba.
 
Ja chętnie bym zobaczył list Emhyra do Ciri który przekonuje ją do zostania cesarzową. Tak się właśnie zastanawiam ponieważ wydaje mi się że ona by chciała zostać wiedźminką, ale ( nie wiem) czy się w ten sposób poświęca czy została przymuszona w jakiś sposób do wyjazdu. Dobrze by było to wiedzieć bo nie zostało do końca wyjaśnione a że jest to zakończenie trylogii powinno być rzucone trochę więcej światła na to. Co myślicie?
 
Last edited:
U mnie było tak -
Nilfgaard wygrywa wojnę, Temeria jako lennik, Geralt i Yen wiodą spokojne życie, a na Skellige rządy sprawuje Cerys. Ciri zostaje cesarzową, w sumie wolałabym wiedźminkę, ale to zakończenie też mnie usatysfakcjonowało - wierzę, że wstąpienie na tron nie równa się wykluczeniu Geralta z jej życia, więc w takim wypadku wszystko kończy się raczej dobrze. ;) Współczuję tym, u których Jaskółka nie wraca, a Geralta okrążają potwory, strasznie dołujące.
 
A co trzeba zrobić, żeby

Ciri została cesarzową. Niektórzy mówili, że trzeba podjąć dobre wybory + wykonać poboczne questy polityczne. Chociaż brakuje konkretów.
 
Trzeba,
Po bitwie o Kaer Morhen kiedy Ciri budzi Geralta trzeba udać się z nią do Wyzimy przed wyprawą na Imleritha i zrobić questy z zabiciem Radowida + dobre wybory
 
@maciek16012

No właśnie nie do końca ogarniam. Bo jeśli pojedziemy do Wyzimy i odmówimy przyjęcia zapłaty, to Ciri ma kolejne "miłe wspomnienie" o Geralcie do zakończenia wiedźminki. Wydaje mi się, że jedynym sposobem jest po prostu zwycięstwo Nilfgaardu, czyli nie można pozwolić Dijkstrze zabić Roche'a i Talara.
 
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że samo zwycięstwo Nilfgardu nie wystarczy aby Ciri została cesarzową, chociaż bez wątpienia jest ono wymagane.

Wie ktoś może już które zakończenia się wzajemnie wykluczają? Bo o ile pamiętam stanów świata pod koniec rozgrywki miało być bodajże 36.
 
Tak, zapomniałem że w zamachu na Radka trzeba jeszcze jeden wybór dokonać. Tak trzeba ochronić Rocha i Talara ale nie wiem jak to będzie jak tego nie zrobisz, chyba wtedy Dijkstra rządzi ...
 
No właśnie nie do końca ogarniam. Bo jeśli pojedziemy do Wyzimy i odmówimy przyjęcia zapłaty, to Ciri ma kolejne "miłe wspomnienie" o Geralcie do zakończenia wiedźminki. Wydaje mi się, że jedynym sposobem jest po prostu zwycięstwo Nilfgaardu, czyli nie można pozwolić Dijkstrze zabić Roche'a i Talara.
Zakończenie wiedźminki i cesarza jest oparte właśnie na tym wyborze. Podczas pobytu u Emhyra Ciri przeprowadza z nim rozmowę, podczas której decyduje się zostać cesarzową. Brak odwiedzin oczywiście neguje jej myśli o cesarstwie i wszyscy żyją szczęśliwi. Wybory polityczne podczas spisku nie wpływają na samą Ciri, a pewne szczegóły w lokacji epilogu.
 
@Rustine

No właśnie nie jestem pewien

W tym filmiku mamy zakończenie wiedźminki, a pierwszym wspomnieniem jest właśnie wizyta u Emhyra, kiedy Ciri łapie Geralta za rękę. https://www.youtube.com/watch?v=gXnPTSdEo-A Ktoś kiedyś powiedział, że trzeba robić misje polityczne. Żeby ostatecznie potwierdzić moją teorię muszę sprawdzić, czy jeśli zabiorę ją do Emhyra, a Dijkstra na końcu zostanie kanclerzem, to czy Ciri dalej zostanie cesarzową. Jeśli nie, oznacza to, że jedynie wygrana Nilfgaardu gwarantuje to zakończenie.
 
Przepraszam bardzo, ale po coś ten temat zrobiłem!! http://forums.cdprojektred.com/threads/41161-SELEKTYWNE-SPOJLERY-Poradnik-zakończeń-tłumaczenie
Wszystko tam jest przetłumaczone i rozpisane, co i jak trzeba zrobić.

W każdym razie, skrótowo, mordujesz Radowida, Dijkstrę (zadania poboczne), jesteś miły dla Ciri i zakończenie gotowe. I nie tylko musi wygrać wojnę, ale Cirilla musi się z nim spotkać. Pod koniec grywalnego zakończenia Falka mówi coś, co pokazuje, że jest to konieczne. Jeżeli chcesz bardziej rozrysowanej instrukcji, wejdź do tematu, do którego link masz wyżej!
 
Last edited:
Top Bottom