Zaległości w Gwincie

+
Hej, od jakiegoś czasu znowu zacząłem grać w gwinta po półtora rocznej przerwie i mam spore zaległości. Wiele rzeczy w gwincie jest tu dla mnie nie jasnych, ale też i parę rzeczy nadgoniłem. Nie wiem jak i gdzie poszukać informacji o tych zmianach, a wszystkich aktualizacji wypuszczonych w ciągu 1,5 roku nie chce mi się przeglądać. Jest tu taka osoba, która była aktywna przez ten cały czas i wyjaśni mi parę rzeczy?
1. Dość niedawno, z 2 miesiące temu chyba, była opcja zmielenia nadmiaru kart, po przeciwnej stronie przycisku filtry w zakładce tworzenia talii. Czy nadal ona gdzieś jest czy całkowicie usunięto tę opcję? Muszę teraz przeglądać wszystkie karty i szukać gdzie są np 3 egzemplarze danej karty i mielić jedną z nich. Przy otwieraniu beczek, posiadając już komplet danej karty, nadmierna karta nie zamienia mi się w skrawki, tylko pojawia się właśnie jako nadmierna karta która i tak jest bezuzyteczna bo można wrzucić do talii i tak 2 max.
2. Zauważyłem również inny system dowódców. Zamiast imion władców danej frakcji pojawiły się jakieś taktyki... a więc co się stało z kartkami tj. Emhyr, Foltest? Sprawdzałem w kolekcji kart i takowe nie istnieją, a więc pytanie: czemu nie otrzymałem rekompensaty za usunięcie tych kart z gry? Czy po prostu redzi wynagrodzili straty dając wszystkich "dowódców" dostępnych?
3. Co się stało z wyborem trybu gry? Obecnie posiadam rangę 27 i mam możliwość rozegrania tylko rankedów. I, przy okazji, jaki obecnie jest system rang? 30 najmniejsza i spada się w dół wraz z postępem? Czyli odwrotnie z tym co było kiedyś?
4. Koszty werbunku. Czy da się w jakiś sposób zwiększać maksymalne pkt werbunku niż 165? W zakładce "talie" na stronie gwinta są niektóre talie które wymagają 166 pkt werbunku. Czy to błąd? Czy da się w jakiś sposób zwiększyć poziom?
5. Nawiązując do pytania nr 2, czy dawni dowódcy mają w ogóle inne zastosowanie niż tylko ozdoba na planszy gry? Czy przestalo mieć znaczenie czy gra się Chrachem czy Heraldem czy Branem? Grając np "Ojcobójczą furią"?
Na te chwilę nie mam więcej pytań, ale jak coś mi się przypomni to coś dodam.
 
ad.1 Przycisk został usunięty a karty będą mielone automatycznie. Tymczasowo opcja automilla została wyłączona bo musieli dopracować ją tak, żeby nie niszczyła powtórek złotych zwykłych kart. Patch z tym związany powinien być najpóźniej 2 kwietnia.
ad.2 Dowódcy zostali rozdzieleni od umiejętności i przyjęli wyłącznie postać skina w związku z czym ich karty zostały usunięte. Ich karty najprawdopodobniej powrócą do Gwinta w tym roku.
ad.3 Potyczki są dostępne bodaj od 25 rangi. Ranga 0 to najwyższa ranga, 30 najniższa.
ad.4 Każda umiejętność lidera ma swoją własną liczbę pkt werbunku. Blokada ma np. 160 a dodatowe zasoby 167.
ad.5 Poza tym, że są ozdobą mają swoje "gadki" a reszta jak wyżej.
 
Dzięki wielkie :) Jednak wciąż nie rozumiem tego werbunku. Całkiem niedawno próbowałem stworzyć jedną talię ze strony gwinta, zaimportowałem ją, jednak wyskoczył błąd że przekroczyłem max koszt werbunku (165). W opisie talii na stronie jest wymagane 166 pkt. Dlatego stąd moje pytanie, czy to błąd czy jednak inna osoba, pewnie z wyższa rangą, może takową talię stworzyć o koszcie 166,posiadając identyczne karty i dowódcę. Czy po prostu talia jest nieaktualna i któraś z kart w patchu miała podwyższony koszt werbunku?
 

Lexor

Forum veteran
@CiasnaKrycha: Biblioteka talii na oficjalnej stronie ma wiele niedociagnięć, które nie są naprawiane. Jednym z nich jest to, że nie ma widocznych oznaczeń dla zmienionych w jakiejś z aktualizacji ilości dostępnych prowizji - tak jest w przypadku, który opisujesz.
 
Top Bottom