Zamknięta Beta - ogólne wrażenia

+
Status
Not open for further replies.
Zamknięta Beta - ogólne wrażenia

Nie mogłem obejrzeć live i nie wiem co było nowego. Więc zakładam nowy temat gdzie podzielimy(znaczy się wy, nie ja :p) się wrażeniami z live i nowościami które niektórzy z nas będą mieli zaszczyt już jutro poznać osobiście.

ZASADY i FAQ:
1. Dla porządku tagujmy posty:
Live- LIVE
Zamknięta beta- BETA
2. Czemu dwa tematy w jednym wątku?
Ponieważ temat Live nie jest długi, więc żeby nie zaśmiecać forum wątkami połączyłem je. :p

EDIT 26.10.16
1. Nie obrażamy siebie nawzajem w komentarzach. PS. Zapobiegam :)

EDIT 25.10.16
1. Link do prezentacji beczek: https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t43.1792-2/14604679_349481235401296_7280634861449117696_n.mp4?efg=eyJybHIiOjE1MDAsInJsYSI6MTAyNCwidmVuY29kZV90YWciOiJzdmVfaGQifQ%3D%3D&rl=1500&vabr=641&oh=41497fa613228b91865935dc9ca1e406&oe=580FA042

 
Last edited:
W Live nic nowego nie było, prócz tego, że pokazano manu główne...wyglądało bardzo ładnie w porównaniu do tego co było w testach serwerów gdy mieliśmy okazje pograć.

Pokazano również jak wygląda sprawa z budowaniem talii, no i było ok wedlug mnie.

Zapowiadano, że pokażą beczki z kartami i tym podobne rzeczy ale za bardzo skupili się na smamej rozgrywce i ponad 90% czasu to była rozgrywka czyli to co było już pokazywane na wszystkich pokazach...setki ludzi na czacie krzyczała o pokazanie beczek jak zapowiadali ale nie wiem co się stało...czy zapomnieli i czas im się skończył - nie mam pojęcia.
 
Karty dostały trochę graficznych bajerów, przykłady poniżej, więcej kart na GwentDB.


 
WOW!!! Karty wyglądają epicko.
A co do beczek. Nie ładnie CDP red nie ładnie! :worried:
Chyba się obrażę...

---------- Zaktualizowano 21:22 ----------

Ale wiem co możecie zrobić abym się nie obraził... Dodaj.. You know what I mean xd
Żarcik xd
 
Też mnie zdziwiło bo nie pokazali w zasadzie nic. Ani otwierania beczek, ani rzemiosła z przerabianiem kart na inne, ani chociaż urywku z tego fabularnego samouczka. Było tylko budowanie talii i rozgrywka czyli coś co widzieliśmy już w dziesiątkach materiałów.
 
@kubikowal Jak coś, to możesz obejrzeć ten stream w każdej chwili. Twitch oferuje zapisywanie streamów i możliwość obejrzenia powtórki, nawet z zapisanym czatem.
 
Jak odpaliłem tego streama i zobaczyłem te nowe karty, to nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Zostawiony stary kiepski design planszy, a jedyny element, który dotąd prezentował się dobrze (karty) zmieniono na to coś :p O ironio.

Było ładnie, skromnie i elegancko, teraz chyba faktycznie muszę przyznać, że REDzi inspirują się w pewien sposób HearthStonem. Byle było kolorowo, rysunkowo, w ramkach z masą ozdób i w ogóle brakuje jeszcze tylko diamencików na rogach czy innych takich. Naprawdę jestem zaskoczony.

Ale plus za liczbę pokazującą ilość kart na planszy. Przynajmniej tyle.
 
Umiejętność Skellige dodaje teraz +1 punkt do oryginalnej siły jednostki.

---------- Zaktualizowano 21:34 ----------

Zostawiony stary kiepski design planszy, a jedyny element, który dotąd prezentował się dobrze (karty) zmieniono na to coś

Muszę przyznać, że jest pewien rozdźwięk w stylistyce. Arty kart oraz ich obramowania mają bardziej realistyczny wygląd, podczas gdy dodane nowe oznaczenia po lewej stronie - właściwie cały ten pasek - wyglądają kreskówkowo, przywodzą mi na myśl grafiki z gier Telltale'a. Sam projekt tego nowego paska jest bardzo ciekawy, ale tekstury wyglądają dziwnie.

Plus dość ciężko rozpoznać na planszy, która karta ma jaki kolor. Graczowi obeznanemu z kartami wystarczy pewnie spojrzenie na samą postać na arcie, ale nowe osoby mogą mieć trudne chwile z tego powodu.
 
Kolejne wydarzenie związane z Gwintem i nie ma na nim głównego designera Damiena Monnier. Dziwne, zwłaszcza, że jest właściwie twarzą gry od samego początku... @Marcin Momot Czy Damien nadal pracuje nad grą? Czy w ogóle pracuje jeszcze w CDP RED? Co do samej prezentacji, to czekałem na otwieranie beczek z kartami i się nie doczekałem. Nie wiem co było przyczyną, ale tak się nie robi, zwłaszcza, że sam pokaz gry nie wniósł nic nowego oprócz zmian w UI, designie kart i kilku innych drobnych rzeczach.
 
Plus dość ciężko rozpoznać na planszy, która karta ma jaki kolor. Graczowi obeznanemu z kartami wystarczy pewnie spojrzenie na samą postać na arcie, ale nowe osoby mogą mieć trudne chwile z tego powodu.

Miałem podobne wrażenie. Często rozpoznawałem kolor kart po postaci. Takie pierwsze spojrzenie na karty w rzędzie z daleka uniemożliwia rozpoznanie koloru z powodu nowego designu.
 
Powiem szczerze że jestem rozczarowany zarówno zmianami graficznymi w grze jak i samym streamem. Dlaczego?
Prawdopodobnie jak większość graczy czekałem na zapowiedziane otwieranie beczułek z kartami a może nawet i coś więcej, np. crafting, jakieś informacje o kampanii singlepayer, czy parę słów o walucie gry. Oglądałem stream od samego początku aż do końca i niestety się nie doczekałem. W zasadzie to pokazano nam jedynie deck builder w grze, a cała reszta to był zwykły gameplay który widzieliśmy już masę razy.

Kolejne rozczarowanie to nowa szata graficzna kart i tu w punktach wymienię co z nią jest nie tak:
1. Obecnie bardzo ciężko jest odróżnić kolor karty na polu bitwy co bardzo utrudnia korzystanie ze Skorcza, czy innych zagrań gdzie trzeba zwracać uwagę na złote karty których po prostu nie widać na pierwszy rzut oka.
2 Ikonki z siłą ataku i pozycją karty są mniej widoczne na tle nowego banera, więc trzeba bardziej wytężać wzrok i łatwiej teraz o pomyłkę.
3. Nowi gracze będą mieli problem z załapaniem o co chodzi z tymi brązowymi/srebrnymi/złotymi kartami skoro oni widzą niebieskie, zielone, czerwone itp.
4. Banery poza zmianą wizualną karty (na gorsze - patrz wyżej) nie wnoszą nic do rozgrywki.
5. Baner zasłania część grafiki na karcie.
6. Karty i cały stół nie wyglądają już tak elegancko jak wcześniej i zaczynają przypominać efekciarskiego i cukierkowego HSa (aczkolwiek to jest już kwestia gustu).

Pomijając kwestie gustu to nie ulega wątpliwości że obecnie karty jak i cały stół są mniej czytelne więc będzie bardzo łatwo o popełnianie błędów w grze, co będzie psuło nam rozgrywkę.
Pociesza mnie jedynie fakt że to dopiero faza closed beta i jeszcze wszystko może się zmienić na lepsze.

Tutaj przedstawiam widok stołu przed i po zmianach, niech każdy oceni sam, która wersja była bardziej czytelna i mniej męcząca dla oka:
View attachment 79290
 

Attachments

  • gwint zmiany.jpg
    gwint zmiany.jpg
    169.8 KB · Views: 37
Pomijając już kwestię "ładne czy nieładne" to trzeba zwrócić uwagę na to, że grafiki kart trochę kłócą się ze stylem tych ramek / ikon itd. To są różne kierunki artystyczne. W większości mamy tutaj grafiki o dość mrocznym i poważnym klimacie, a teraz "ubrano" je w ramki o lekkim, kreskówkowym / komiksowym stylu. Mówiąc już bardzo obiektywnie czuć wyraźnie pewien dysonans, jak się na to patrzy. To trochę tak, jakby twórcy concept artów z gier wiedźmińskich nawiązali współpracę z wydawnictwem od kolorowanek dla przedszkolaków.

Obejrzałem cały zapis ze streamu i faktycznie trochę słabo też z tymi kolorami. Ikonki również za bardzo "wtapiają" się w ramkę. Nie rozumiem jej przeznaczenia i dlaczego jest taka duża (po lewej stronie) -Arty same w sobie są świetne i naprawdę ładne, nie potrzeba tutaj dodatkowych elementów wizualnych. Rozumiem, że REDzi chcieli konkretniej zaznaczyć, do jakiej frakcji należy karta, nadać każdej z tych frakcji swój klimat itd. Ale w sumie czy jest to konieczne? No i można było to zrobić inaczej, delikatniej, ze smakiem. Myślę, że jeśli już coś dodawać do tych kart, to tak jak w W3 pole w dolnej części w którym znajdowałby się cytat / podpis. Teraz żeby wyświetlił się cytat postaci trzeba klikać podgląd karty -Trochę bez sensu, to są przecież karty, podpis i cytat powinien znajdować się bezpośrednio na nich. I tu można sobie już pozwolić na jakieś drobne identyfikowanie kart z frakcją, np. Poprzez kolor czcionki czy tła.
 
1. Obecnie bardzo ciężko jest odróżnić kolor karty na polu bitwy co bardzo utrudnia korzystanie ze Skorcza, czy innych zagrań gdzie trzeba zwracać uwagę na złote karty których po prostu nie widać na pierwszy rzut oka.

Zdecydowanie wersje z KTS pod tym względem była bardziej przejrzyste, karty na podglądzie wyglądają dobrze, natomiast na planszy już jest to mniej czytelne.


2 Ikonki z siłą ataku i pozycją karty są mniej widoczne na tle nowego banera, więc trzeba bardziej wytężać wzrok i łatwiej teraz o pomyłkę.
4. Banery poza zmianą wizualną karty (na gorsze - patrz wyżej) nie wnoszą nic do rozgrywki.

Tu się akurat nie zgodzę, mam otwarte okno streama na 1/3 części monitora 21cali i widzę doskonale siłę karty i jej przynależność.
Bardzo podoba mi się ikona kart nielojalnych, tego bardzo brakowało.
Co do Banerów, dużo graczy się domagało informacji o frakcji na karcie.
Art mi się bardzo podoba, ale to już kwestia gustu.

Duży pozytyw, Coin tury dostał speed busta :)

Tworzenie talii wygląda dziwnie, ale jest bardzo przystosowane pod konsole i ma sens.
Trzeba przetestować samemu jak klawiatura i myszka się tu sprawdzą.

Muzyka dopasowana pod Frakjce :) Nice
 
Mi zmiany graficzne podobają się ale to już kwestia gustu :) jak dla mnie to co pokazali było na + i nie uważam że idą w stronę hearthstone jak ktoś pisał wcześniej. To są karcianki więc podobieństwa czasami muszą wystąpić i nie uniknie się tego ale nie ma co się doszukiwać.
 
Całego strimu nie oglądałem, ale myślę, że widziałem na tyle dużo, że mogę mieć własne zdanie na temat tego najnowszego buildu, który wczoraj pokazano.

To prawda, że nowy styl obramowania kart jest bardziej kreskówkowy, ale moim zdaniem w ogóle nie gryzie się z desingiem stołu. Jedynie arty wyglądają przy nich zbyt realistycznie, ale to tylko kolejna iteracja, o finalną jakość wizualną gry jestem dziwnie spokojny.

Cieszy dodanie licznika kart w ręce. W stress testach trzeba było samemu liczyć karty, teraz będzie dużo prościej.
Animacja kończenia rundy jakby została skrócona? Nie wiem, może nie mam racji, ale odniosłem wrażenie, że przeskakiwanie między turą jednego , a drugiego gracza jest teraz szybsze. Jeśli faktycznie tak jest, to wielki plus.

Okno główne jest o wiele ładniejsze niż we wrześniowych testach, ale stanowczo za dużo wszędzie Yennefer (#teamTriss :p).

I to chyba wszystko, więcej spostrzeżeń na teraz nie mam. Do zobaczenia [mam nadzieję] w becie!
 
Last edited:
Podobno jeden z Redów powiedział, że pracują nad nowym (alternatywnym?) stołem, ale niestety nie udało mi się znaleźć tej wypowiedzi.

Jest dość dużo raczej negatywnych wypowiedzi na temat kreskówkowego stylu nowych elementów jak i ich samych. Mi osobiście same elementy nie przeszkadzają. Widoczne są jedynie w podglądzie, więc nie utrudniają rozgrywki. Większy problem mam z ich kreskówkowymi teksturami. Wydaje mi się, że gdyby zmienili je na bardziej realistyczne to wszystko razem wyglądałoby znacznie bardziej elegancko.
 
Jest dość dużo raczej negatywnych wypowiedzi na temat kreskówkowego stylu nowych elementów jak i ich samych. Mi osobiście same elementy nie przeszkadzają. Widoczne są jedynie w podglądzie, więc nie utrudniają rozgrywki. Większy problem mam z ich kreskówkowymi teksturami. Wydaje mi się, że gdyby zmienili je na bardziej realistyczne to wszystko razem wyglądałoby znacznie bardziej elegancko.

Dokładnie, mi również nie do końca leży kreskówkowy styl tych ramek, bo o ile pasują one do stołu to do mrocznych i dopracowanych artów kart już mniej. Tak jak piszesz, może jakby mocno dopracować te nowe elementy, polepszytć tekstury, dopracować detale, zrobić je troche bardziej mroczne i odpowiadające tym co jest na karcie, byłoby duuużo lepiej.
 
Wiele osób krytykuje nową oprawę graficzną kart. Zupełnie tego nie rozumiem, jednakże zdaję sobie sprawę, iż jest to kwestia gustu więc nie ma co się o to spierać. Mi osobiście nowa szata graficzna kart bardzo się podoba, bo karty wreszcie wyglądają jak karty do gry karcianej. Wcześniej miałem wrażenie, że gram "obrazkami" bądź zdjęciami fotograficznymi, co mi jakoś nie podchodziło.

Owszem jest pewien dysonans pomiędzy samą grafika kart a ich oprawą, ale wydaje mi się on być do zaakceptowania.

Oczywiście dostrzegłem też parę minusów i jak to wielu już tu o tym pisało, tak i ja muszę się z nimi zgodzić, iż ciężko jest na pierwszy rzut oka rozpoznać złote karty na planszy. Racja, można z czasem nauczyć się rozpoznawać rodzaj karty po jej obrazku, jednak raz, że po co się tak męczyć cały czas, a dwa jest to spore utrudnienie dla początkujących.

Kolejnym minusem jak dla mnie jest słabo wyeksponowana rzadkość karty w prawym dolnym rogu. Fakt, jest lepiej niż poprzednio, jednak wciąż mi czegoś brakuje. Może jak by zrobić ten narożnik z rzadkością karty coś na kształt dawnych metalowych narożników w starych księgach? Jest to jednak detal, który jeśli REDzi poprawią będzie fajnie, jeśli nie to nic wielkiego się nie stanie.

Na sam koniec muszę pochwalić REDów za przyśpieszenie znacznika zmiany tury.
Jak dla mnie zmiany idą w dobrym kierunku, oby tak dalej :)
Pozdrawiam
 
Skoro nie ma już glifów po bokach i krążą jakieś plotki o nowym wyglądzie stołu to można by pomyśleć o lekkim powiększeniu kart na stole. Gdyby usunąć efekt rzutu z wyglądu planszy i zagospodarować zyskane dzięki temu miejsce oraz miejsce po glifach można by powiększyć wielkość karty o jakieś 10-20%.
 
"Wiele osób krytykuje nową oprawę graficzną kart" - kilka na forum, bo wielu się podoba, jak dla mnie wyglądają bardzo fajnie, szczególnie, że na samym stole leżą uproszczone wersje. I na streamie też się w podobnym tonie wielu wypowiadało. Jedynie obwódka złotych powinna być jaśniejsza, ale to też na stole, gdzie karty są dużo mniejsze i można z brązowymi pomylić, ewentualnie brązowym dać ciemny brąz jako obwódkę. Myślę też, że gdyby stół sam w sobie wyglądał inaczej, to karty by się na nim dużo lepiej prezentowały. Teraz stół jest trochę plastikowy, mimo, że ma udawać drewno. Za mały kontrast, tak mi się wydaje między kartami a bladym tłem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom