Zamknięta Beta - ogólne wrażenia

+
Status
Not open for further replies.
Mi także grało się fantastycznie - a przyznam, że jest to moja pierwsza karcianka. Heartstone jest dla mnie jakoś za bardzo cukierkowy.
HuntMocy - Ten screen zrobił mi dzień. Serio. MEGA dobrze, żę można dostać też całe karty za wygrane. Czy to było tylko za wygraną, czy spełniłeś może jakieś inne konkretne warunki?
 
Też dostałam kartę za wygraną, czasami zdarza się taka niespodzianka :). Tylko nie rozumiem dlaczego nagrody przyznawane są w danym dniu tylko do czasu niż osiągnę kolejny poziom.
 
Szybko z mojej strony.
Zauważone błędy:
- gra czasami przerzuca sojusznicze jednostki do przeciwnika, wystąpiło to u mnie w dwóch przypadkach: raz przy próbie zagrania łańcuchem kapłanek Frei, kapłanka poleciała na stronę przeciwnika, wybrałem mu jeszcze kulturalnie kartę, która mu się zrespiła (!) a następnie gra zaliczyła to jako ruch przeciwnika... :D
Druga sytuacja przy rąbaczach z crinfrid. Dubluje Foltestem jednego z nich, przelatuje on na stronę przeciwnika i odlicza u niego. W obu przypadkach gra przegrana. Co ciekawe oba przypadki też wystąpiły w rundzie 3. Gdzieś tam błąd w skrypcie jest,
- błąd od serwera, zaliczenie gry jako remisu - nie wiem czy to rzeczywiście błąd, czy ktoś nie wymyślił jak oszukiwać, bo 2 razy miałem przypadek przerwania gry w momencie dominacji na planszy,

Co do wrażeń:
- potwory lekko OP vs Skellige, szczególnie nieciekawe przenoszenie złotej kart z 1 rundy, prymitywna taktyka, trzeba prowokować na siłę przeciwnika i wciągać go w 1 rundzie w walkę, KP już spokojnie dominowałem potwory,
- ogólnie gra bardzo dobrze zbalansowana, chociaż grałem z osobami z lepszymi kartami i jednak mieli lekką przewagę, mam nadzieję, że w finalnej wersji mmaker będzie brał pod uwagę nie tylko level postaci ale i wagę kart w decku,
- karty jak książę Stennis bardzo słabe, wręcz przyczyniające się do przegranej, za dużo zabawy, lepiej już mieć jedną z buffujących kart + medycy i napędzać się w koło, raz w 3 rundzie doszedłem w ten sposób na bazie badziewia do 120 punktów,

Muzyka:
- bardzo fajny pomysł z przydzieleniem muzyki do konkretnej frakcji (myślałem sam kiedyś o tym, ale to dosyć oczywiste),
- miło, że powróciły stare kawałki lekko poprawione,np. w Skellige, nowe też bardzo fajne, grając KP czułem się jak w starych strategiach typu Age of Empires,

taki mały pomysł : jak będziecie więcej kawałków dodawać to podzielcie je w każdej frakcji na 3 grupy w ten sposób, żeby w 1 rundzie grała spokojna muzyka a w finalnej jak najbardziej dynamiczna, podnosząca adrenalinę, że to już finał.
 
Swoją drogą @HuntMocy liczę na jakiś rewanż bo mnie wczoraj rozgromiłeś jak małe dziecko :p

Spoko, daj znać kiedy będziesz miał ochotę :) Dzisiaj raczej mam czas.

Czy to było tylko za wygraną, czy spełniłeś może jakieś inne konkretne warunki?

Zwykła wygrana. Nie wiem natomiast czy nagrody są przyznawane całkowicie losowo czy też coś może mieć wpływ np. poziom postaci, przewaga w wygranej itd.
 
mam nadzieję, że w finalnej wersji mmaker będzie brał pod uwagę nie tylko level postaci ale i wagę kart w decku,
Redzi już gdzieś zapowiedzieli, że program będzie dobierał partnerów po stanie ich decków, także o to bym się nie martwił.
Muzyka:
taki mały pomysł : jak będziecie więcej kawałków dodawać to podzielcie je w każdej frakcji na 3 grupy w ten sposób, żeby w 1 rundzie grała spokojna muzyka a w finalnej jak najbardziej dynamiczna, podnosząca adrenalinę, że to już finał.
Z mojego doświadczenia 3 runda jest najkrótsza i w 80% przypadków wygrana którejś ze stron jest przesądzona. Jeżeli mieliby kombinować coś ze stopniowaniem natężenia muzyki w porównaniu do nerwów gracza, to druga tura jest o wiele bardziej "stresująca".
 
Brak możliwości wyjścia z kreatora talli, gdy nie ma się połączenia z internetem(Nie można wyjsc menu głównego)View attachment 79920
 

Attachments

  • taaa.jpg
    taaa.jpg
    61.2 KB · Views: 33
Ale potem jest. Jeśli to wiedźmin do dodaje mu 12 siły. Wiec... Nwm ja myślałem że Geralt to wiedźmin, ale widocznie Geralt nie jest wiedźminem :/
To kim jest? Księżniczka?!??!?!?
 
Karty złote to karty złote, inne karty na nie nie działają i jest to zasada nadrzędna względem pozostałych (co innego zdolności frakcyjne). Masz jeszcze trzech innych wiedźminów wśród dotychczas udostępnionych kart, a pewnie z czasem pojawi się ich więcej (chociażby Letho, który był już w Gwincie z Dzikiego Gonu). Ma nich eliksiry działają.
 
Ale potem jest. Jeśli to wiedźmin do dodaje mu 12 siły. Wiec... Nwm ja myślałem że Geralt to wiedźmin, ale widocznie Geralt nie jest wiedźminem :/
To kim jest? Księżniczka?!??!?!?

Jeżeli jesteś tu nowy to już tłumaczę. Na złote karty mogą oddziaływać tylko inne złote karty. Skoro żadna z mikstur nie jest złotą kartą to nie działa na Geralta, mimo że jest on wiedźminem (mówię tutaj o karcie Geralta w złotej postaci, bo jak wiemy złoty status można usunąć).
 
Last edited:
Według mnie jaskółka powinna działać na Geralta może nie tak mocno jak jest. A czemu??!?! Bo logika Grealt to wiedźmin heloł :p
 
Logikę będzie można olać w kampanii fabularnej, bo tam się będzie liczyła przygoda i fabuła. W normalnej grze kluczowy jest balans, kiepsko by było gdyby jedna jedyna złota karta działała wespół z inną kartą tylko dlatego że miałoby to fabularne uzasadnienie.
 
Stwierdzam, że trzeba coś z tymi potworami zrobić. 3/4 graczy nimi gra a wynika to ze złego zbalansowania umiejętności specjalnej talii.
Złote karty nie powinny przechodzić do następnej tury bo daje to nieuczciwą przewagę!
Klasyczna już sytuacja, którą widzę na serwerze:

1 runda - Eredin + Geralt - 24 p,
2 runda - jeden z 2 + Ciri - 18-20p, poddanie rundy;
3 runda - jeden z 2 + Ciri - 18-20 p
9/10 przypadków nie do wygrania, chociażbyś wymyślał taktyki z kosmosu, dwoił się troił.

Nawet jak w 1 rundzie wypykasz się z kart i wygrasz nikłe są szanse na zwycięstwo przy 2 równych graczach..., a jeszcze jak w 3 rundzie dostajesz krowę, co często się zdarza pozostaje poddać partię, przy czym nie mam nic do rng krowy, raz nawet nią w 3 rundzie wygrałem 1-0.

Także koniecznie powinny tylko przechodzić brązowe i srebrne (co piszę nie pierwszy raz). Zmusza to potwory do zagrania czymkolwiek w 1 rundzie i nie daje przewagi w złotych punktach, z którymi nic się nie da zrobić a nawet jakby się miało Djikstre to cała masa kart potrzebna by była, żeby to ubić. Balansujcie to Panowie szybko, bo jest to męczące. Prawie zero innych talii jako przeciwnicy tylko Eredina ciągle słyszę.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom