Zamknięta Beta- sugestie, pomysły, propozycje.

+
Status
Not open for further replies.
1. Może po prostu nie zauważyłem tego w grze, ale przydałoby się miejsce gdzie pokazywane są wszystkie poprzednie zagrania. Tak jak w Hearthstonie po lewej stronie, gdy się najedzie na ikonkę to przedstawiane są zagrane karty itd.
2. Gdy przyzywamy jakąś kartę inną kartą np wskrzeszamy kartę, która ma jeszcze jakąś umiejętność (czy jak to tam się nazywa) medykiem polowym to powinna być opcja podglądu tej karty
3. Opcja zmieniania nazwy talii (pewnie jest taka opcja, ale nie zauważyłem :v )
4. Więcej opcji filtrów podczas budowy talii
5. Fajna byłaby opcja ułożenia jakoś inaczej kart na początku gry podczas odrzucania niepotrzebnych kart. Chodzi mi o to żeby nie były ułożone w jednym rzędzie i trzeba było przewijać tylko np. w 2 rzędach i żeby wszystko było przejrzyste
6. Dłuższy czas potrzebny na spasowanie (co prawda jeszcze nie było mi to potrzebne, ale myślę, że w końcu się pomylę :v )
7. Popracowałbym nad opisem kart- nie wszystkie są oczywiste, a przynajmniej według mnie
8. Karty pokazywane w ręce według mnie są trochę za małe
9. Zmieniłbym animację podczas otwierania beczek (strasznie mi się nie podoba :v )
10. Oczywiście popracowałbym nad balansem, ale zdaje sobie sprawę, że wszystko będzie zrobione w swoim czasie
11. Podczas instalacji dodałbym opcję wyboru innego języka, pewnie są osoby, które nie wiedzą, że można tez zmienić język na inny niż angielski w ustawieniach

Pewnie znajdę jeszcze parę rzeczy, które według mnie są warte zmienienia, ale na razie to chyba wszystko :) Jak coś znajdę to napiszę nowy post albo edytuje ten jeżeli jest to możliwe.
A no właśnie, mam tez nadzieję, że pracujecie nad wersją mobilną ;) Jest to idealna gra na smartphony ;)

Pozdrawiam Fijay1Z

EDIT:
12. Ja bym zmienił, aby podgląd karty po lewej stronie pokazywał wszystkie informacje
 
Last edited:
Gdzieś tu na forum czytałem o tym, że ktoś tam się zniechęca do gry już po pierwszym tygodniu dlatego, że ciężko mu wygrać mecze przez co nie może kupować beczek i zdobywać nowych kart. Ja dokładnie byłem w takij samej sytuacji w Hearthstone, więc wiem jak się czują Ci ludzie bo mnie również HS szybko zniechęcił przez to. Cięzko się gra gdy inni odskoczą i musisz grać tym co masz, przewaga robi się po kilku tygodniach jeszcze większa, więc i co raz trudniej zdobyć nowe karty. Dlatego ode mnie taka propozycja:

* Można by wrpowadzić taki jakby system nagradzania za logowania (coś jak w Pro Evolution Soccer MyClub - jeżeli ktoś wie i grał, nie mogłem znaleźć żadnych zdjęć na google)

Przy logowaniu mamy taki mały 7-dniowy kalendarz.

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Pod każdym z tych logowań jest jakaś nagroda do odebrania. Dla przykładu pierwsze logowanie byłoby 20 złota, drugie następnego dnia 20 fragmentów kart i tak na zmianę. Ostatnie 7 logowanie byłoby najbardziej wynagradzane - 100 złota.

Potem kalendarz się resetuje po 7 logowaniu, ósmego dnia znowu idzie od 1-ki do 7-ki. Tak to działa przynajmniej w PESie i dobrze działa.
Pozwoliłoby to troszku słabszym graczom i tym co są w tyle zdobyć te ekstra 2 beczki w tygodniu.


Taka moja propozycja na rozwiązanie tego problemu.
 
Gwint daje jednak trochę większe szanse na zdobycie złota niż Hearthstone. W tego ostatniego nie grałem już całe wieki więc może coś się zmieniło, ale na początku było bardzo ciężko cokolwiek uciułać. W Gwincie mamy ten system nagród restartowanych każdej doby gdzie na starcie cyklu wystarczy wygrać trzy razy żeby dostać wyższy poziom, a wraz z nim 100 sztuk złota na zakup jednej beczki + oczywiście nagrody za kolejne progi. Póki co minus jest taki że przeciwnicy są dobierani losowo więc można trafić na bardziej doświadczonych graczy, ale z czasem się to na pewno zmieni.

Jeśli mimo tego nadal ktoś przegrywa, bo wciąż uczy się podstaw gry to i tak jest szansa na nagrody mimo porażek. Tutaj już w grę wchodzi dobra wola przeciwnika, ale z własnych obserwacji widzę, że większość osób klika to GG. Sporadycznie trafiam na jakiegoś buca, który po sromotnej klęsce robi ragequita i oczywiście nie klika GG, ale tak jak pisałem, to są pojedyncze przypadki raz na ileś tam rozgrywek. Kilkanaście pratyjek i powinno się uskładać na beczkę. W Hearthstone za porażkę nie dostawaliśmy nic.

Moim zdaniem dodatkowe opcje zarabiania są zbędne. W przypadku przegrywania i zbierania nagród za GG przynajmniej gramy, a więc coraz bardziej uczymy się gry, poznajemy karty i taktyki więc nawet mimo mniejszych nagród i tak wyciągamy dodatkowe korzyści. Przyznawanie nagród za samo logowanie się tym bardziej zniechęca do gry, bo ludzie którym słabo idzie w końcu w ogóle przestaliby grać, a jedynie logowali się po kilka razy dziennie przez parę tygodni żeby uzbierać na beczki.
 
Last edited:

Guest 3872667

Guest
W hsie jest strasznie trudno wyfarmić 2pakiety, w Gwincie bez problemu można 3 beczki wyfarmić, jest dobrze tak jak jest.

edit : Ew. można dodać osiągnięcia np. Wygraj swoją pierwszą grę --> 1 beczka itd itd.
 
Last edited by a moderator:
Osiągnięcia pewnie będą w finalnej wersji, nie spodziewałbym się jednak nagród za nie (choć oczywiście mogę zostać mile zaskoczony). Darmowe beczki można jednak dostać na starcie przygody, jedną za ukończenie samouczka, druga zaś była prezentem powitalnym od GOGa wraz z kopię pierwszego Wiedźmina. Zdobywanie kart w Gwincie naprawdę nie jest trudne, chyba że ktoś nie robiąc nic chciałby od razu mieć całą kolekcję :p Jedyne co to można by poruszyć system nagród w samouczku tak żeby każdy dokładnie wiedział co za co dostaje i dlaczego oraz do czego służą poszczególne surowce. Wydaje się to niby oczywiste, ale patrząc po komentarzach na forum to jednak część graczy wciąż ma z tym problemy.
 

Guest 3872667

Guest
najważniejsze jest aby zachować balans:
Zbyt szybko zdobywasz karty --> nie ma co robić bo wszystko masz.
Zbyt wolno --> chciałbyś zrobić deck "x" ale brakuje ci tylu kart, że głowa mała, przestajesz grac.
 
Last edited by a moderator:
Uważam, że nie powinno być pasowania tury - to daje taktyczną przewagę.

Dzisiaj już kilka osób kiedy widziało, że przegrywa zamiast poczekać do końca rozgrywki na oficjalne rezultaty poddawało grę i wyglądało to tak, jakby nie chciały mieć ujemnych statystyk - uważam takie zachowanie za coś obrzydliwego i uważam, że finalna wersja powinna karać takowych "poddawaczy" np. ujemnymi punktami w statystykach (o ile będą) za niesportowe/niehonorowe zachowanie. (Sam przegrywam całkiem sporo, zwłaszcza przeciw talii potworów i jakoś nie uciekam się do takich zachowań)
 
Uważam, że nie powinno być pasowania tury - to daje taktyczną przewagę.

Dzisiaj już kilka osób kiedy widziało, że przegrywa zamiast poczekać do końca rozgrywki na oficjalne rezultaty poddawało grę i wyglądało to tak, jakby nie chciały mieć ujemnych statystyk - uważam takie zachowanie za coś obrzydliwego i uważam, że finalna wersja powinna karać takowych "poddawaczy" np. ujemnymi punktami w statystykach (o ile będą) za niesportowe/niehonorowe zachowanie. (Sam przegrywam całkiem sporo, zwłaszcza przeciw talii potworów i jakoś nie uciekam się do takich zachowań)
Sprawa chyba nie jest taka prosta. Widzę sporą różnicę miedzy tym, gdy osoba ucieka po pierwszej rundzie, choć jeszcze sporo może się zmienić, a sytuacją kiedy ma się w trzeciej rundzie słabe karty oraz oponenta z ogromną przewagą i nic nie da się robić. Powiem szczerze, samej parę razy mi się to zdarzyło, no i tak ... uciekłam. I wcale nie chodzi o statystyki, po prostu szanuję czas swój oraz drugiego gracza. W sumie nic złego z tego nie wyniknie - nagrodę otrzymał i GG ode mnie też. Co innego kiedy gracz kończy grę po kilku turach, zaraz gdy zauważy, że przeciwnik ma niezłą talię.
 
Last edited:
Póki co minus jest taki że przeciwnicy są dobierani losowo więc można trafić na bardziej doświadczonych graczy, ale z czasem się to na pewno zmieni.

Coś tak nie jestem pewien że tak do końca losowo... Ograłem już mnóstwo meczy i coś zbyt często trafiam na gracza o nicku GumGumFacePunch (na serwerze discord stale obecny). Pech chce że gość gra głównie jedną talią (KP, albo przynajmniej co na niego trafię) i ma praktycznie wszystko co najlepsze do tej frakcji można posiadać (barona, Geralta Igni, Philippe itd). Wygrać się mi udało może z raz i to deckiem pogodowym, który również na braki kadrowe jakoś nie narzeka, niemniej do szczęścia brakuje mi jeszcze kilku jednostek, a właściwie to kart specjalnych.

Także podsumowując, na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że system przydzielania losowy nie jest :)
 
OK, chciałbym się podzielić z kilkoma propozycjami.

1. Time Bank
W 95% przypadków 30 dodatkowych sekund na ruch jest w zupełności wystarczające. I rzadko się zdarza również by gracze ten limit nadużywali, przeważnie zdarza sie to 1-2 razy na rundę. Czasami jednak przydało by sie faktycznie mocniej pomyśleć co można zrobić. Tu przydał by sie przycisk, dodający np dodatkowe 60s do tego czasu. Można to okrasić jakimś tekstem Lamberta czy Geralta ala "Musze się napić". Oczywiście taki Time Bank można byłoby wykorzystać raz na mecz. Szczególnie przydatne byłoby to w przypadku rozgrywania turniejów gwinta.

2. Turnieje Gwinta
Wierze, że ten potencjał nie zostanie zmarnowany. Można byłoby tworzyć np codzienne turnieje, o 1 złotą kartę gwinta 5 beczek (to tylko przykład, nagrodę trzeba dostosować). Z capem 128 osób, np o 20.00, i o 11.00. Można wprowadzić małą opłatę np 1 beczkę by wziąć udział. Trochę beczek może przepaść, trzeba jeszcze przemyśleć mechanikę. Ze 128 osób do wyłonienia potrzeba jest rozegrać 8 kolejek. Czyli około 2h grania w gwinta. Z możliwą przerwą pośrodku. Chwała i cześć zwycięzcom. Oczywiście można ograniczać wstęp przez lvl, elo, maksymalna suma sily kart itp itd. Turnieje byłyby super, oczywiście częstotliwości, wielkości nagród, wszystko trzeba byłoby dostosować do ekonomii gry, ale to jest myślę łatwo wykonalne.

3. Kampanie
Tak jak w wiedźminie była wojna czemu też nie wykorzystać tego tutaj i trochę zachęcić graczy do budowania talii z różnych królestw. Np. Tworzymy kampanie wewnętrzną, Twierdza Barbury (nazwa zmyślona). Gdzie gracze dostają mapę z 15 polami. Na pierwszym polu jest "Zwiad". Potrzeba jest wygrać mecz wykorzystując kartę "Scout". 2gim zadaniem na tym samym polu jest "Kontrwywiad". Potrzeba wygrać mecz używając karty szpiega. I tu możemy pozwolić graczom grać ze sobą, pierwsza wymusza korzystanie z talii KP, druga niekoniecznie. Za wygranie obu takich rozgrywek przechodzimy dalej. Można oczywiście od czasu do czasu dać potyczkę z komputerem z wyższym AI, albo kartami, które lekko sprzeciwiają sie mechanice np mają 6 kart jednego typu w talii. Tutaj jest również pole do zapraszania znajomych: pole musisz wygrać i twój przyjaciel musi wygrać mecz by przejść dalej. Co już komplikuje sprawę. Kampanie mogłoby być płatne np 20zł. Oczywiście za przejście całości mogłoby być nagrody, np. specjalna wizualnie karta Tris (robi to samo co zwykła, ale wygląda inaczej). Byloby pole dla kolekcjonerów. Po drodze kilka beczek do odblokowania, skrawków do zgarniacie, standard.

4. Ekwipunek
Nie wiem czy na to nie za wcześnie, albo gryzie się to z większa mechaniką gry. Mozna byłoby wprowadzić delikatny ekwipunek dla standardowych jednostek. Np juz w decku, do jednej z jednostek Piechoty, można "przykleić" kartę "Moonshine barrel". Co pozwala tej jednostce dodać 1 punkt siły za każdego towarzysza do picia - max 3. (kopia lub brązowa jednostka), ale odjąć 1 punkt za każda złotą kartę (plus karta nie może stać się złota). Takiego ekstra ekwipunku, dodać max 2 pola, na talię. Ekwipunek też powinien bardzo delikatnie wpływać na grę, można to zrobić jako urozmaicenie, lub dodatkowy czynnik drobnej taktyki.

5. NM, WP, WOW, itp.
W czasie swojej rundy, fajnie byłoby mieć dostępne kilka drobnych przycisków do zagrania 1 na turę max 3 na gre. Np Well played, I am not impressed, Nice move. Wprowadziłoby to trochę urozmaicenie do gry, nie zaburzyło bardzo rozgrywki, a pozwoliło wejść w interakcję z przeciwnikiem.
 
Last edited:
Fijay1Z;n6680482 said:
3. Opcja zmieniania nazwy talii (pewnie jest taka opcja, ale nie zauważyłem :v )

To akurat już jest. Nie wiem czy można zmieniać nazwy talii startowych bo nie próbowałem, ale nowo tworzonym taliom nazwy można zmieniać dowolnie. Wystarczy nacisnąć lewym klawiszem myszy na nazwie talii.
 
Duckingman;n6864450 said:
To akurat już jest. Nie wiem czy można zmieniać nazwy talii startowych bo nie próbowałem, ale nowo tworzonym taliom nazwy można zmieniać dowolnie. Wystarczy nacisnąć lewym klawiszem myszy na nazwie talii.

Można zmieniać nazwy tali startowych, tak jak można je po prostu skasować :) Inna sprawa że nigdzie nie widziałem informacji, że muszę/mogę kliknąć w nazwę talii aby zmienic jej nazwę.

Inna sprawa że używam tylko myszki, przez co nie widzę też klawisza odpowiedzialnego za poddanie się. Gdy używa się pada/klawiatury to na ekranie jest taka informacja. Zatem sugestia dla REDów o dopracowanie interfejsu opartego o myszkę :)
 
Keymaker7;n6682892 said:
Także podsumowując, na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że system przydzielania losowy nie jest

Z tego co napisał jeden z Redów przeciwnik póki co dobierany jest jedynie według stosunku W/L
 
Zauważyłem jedną dość denerwującą rzecz. Podczas rozgrywki , kiedy przeciwnik przegrywa, często wychodzi z gry zachowując się jak dziecko które nie dostało cukierka. Co za tym idzie nie dostajemy punktów za zwycięstwo. Może ( z racji że jest to wersja beta ) powinniśmy popracować nad rozwiązaniem tego problemu ?
Jedyne pomysły które w tej chwili przychodzą mi do głowy , to rozwiązanie sprawy jak w CS'ie ( kilkukrotne opuszczenie meczu prowadzi do otrzymania BANa na pewien czas ) , lub po prostu przyznaniem punktów dla zwycięzcy ?

Miałbym jeszcze pytanie co do talii potworów . Czy ( a w zasadzie kiedy ) można spodziewać sie zbalansowania jej ? W porównaniu do pozostałych talii jest zdecydowanie silniejsza.

Mam nadzieję że umieściłem post w dobrym miejscu ;)
Pozdrawiam
 
riv90;n6866830 said:
Zauważyłem jedną dość denerwującą rzecz. Podczas rozgrywki , kiedy przeciwnik przegrywa, często wychodzi z gry zachowując się jak dziecko które nie dostało cukierka. Co za tym idzie nie dostajemy punktów za zwycięstwo. Może ( z racji że jest to wersja beta ) powinniśmy popracować nad rozwiązaniem tego problemu ?
Przecież kiedy przeciwnik się podda to normalnie dostaje się nagrodę za zwycięstwo.
 
Nexxurio;n6867410 said:
Przecież kiedy przeciwnik się podda to normalnie dostaje się nagrodę za zwycięstwo.

Również wtedy kiedy następuje wyjscie z gry przez przeciwnika ( bez poddawania walki ) ? Ja niestety w prezencie dostaje komunikat w stylu / połączenie zostało zerwane / i żadnych informacji o zwycięstwie .
Komunikat ten raczej nie dotyczy problemow z netem , ponieważ ta sytuacja pojawia sie tylko w ostatniej rundzie kiedy przeciwnik nie ma juz szans na zwycięstwo :|
Pozdrawiam
 
ja też coś dodam chociaż część rzeczy przewijała się już na forum:

1 - na pierwszy rzut oka ramki kart złotych i brązowych wyglądają podobnie - nie jeden raz ja lub moi przeciwnicy próbowali użyć pożogi na złotej karcie, zwłaszcza jeśli nie zna się wszystkich kart
2 - jeśli karta przywołuje jakieś jednostki dobrze byłoby móc sprawdzić jaką siłę i inne właściwości będą mieć przywołane jednostki (najprostszy przykład - krowa, za 1 razem nie ma się pojęcia co się stanie po zdjęciu tej karty ze stołu)
3 - brakuje możliwości podglądu opisu ostatniej zagranej karty (+ fajnie byłoby mieć możliwość przejrzenia historii całej rundy o czym pisano już na forum)
4 - gra ma w założeniach być szybka dlatego niektóre przydługie animacje są irytujące, np. animacja dobierania 2 kart po pierwszej rundzie. Okno potwierdzenia że chce się pominąć ekran nagród też jest niepotrzebne. Sam ekran nagród mógłby pojawiać się szybciej, wtedy nikt nie miałby ochoty go pomijać
5 - jeśli w LoLu może być K.W. Miecz to w wiedźminie tym bardziej może być BPP...
6 - potrzebny jest samouczek z prawdziwego zdarzenia tłumaczący niektóre nieintuicyjne mechaniki takie jak jaskółka nie działająca na złotego Geralta albo pogoda usuwająca buffy
7 - przydałby się ekran statystyk, ile meczy zagraliśmy, winratio, jaką talią nam najlepiej idzie itp.
 
Moje sugestie po zagraniu kilka partyjek:
1) Po spasowaniu, moneta niepotrzebnie sie odwraca pokazująć, że teraz jest ruch gracza który i tak spasował.
2) Każdy rodzaj kart, brąz, srebro i złoto powinny się bardziej wyróżniać, np jakieś ząbki, kolce czy coś. Bo ciężko się połapać.
3) Różne wyglądy stołu? Jakoś wygląd nie przypadł mi do gustu, wolałem ten z wiedźmina 3, może dobrym pomysłem było by wprowadzić coś w rodzaju skinów stołu.
4) Z prawej strony powinna być pokazana karta razem z jej opisem, którą właśnie podniosłem i zamierzam zagrać, a nie inna. Nie raz się pomyliłem.
 
riv90;n6867650 said:
Również wtedy kiedy następuje wyjscie z gry przez przeciwnika ( bez poddawania walki ) ? Ja niestety w prezencie dostaje komunikat w stylu / połączenie zostało zerwane / i żadnych informacji o zwycięstwie .
Komunikat ten raczej nie dotyczy problemow z netem , ponieważ ta sytuacja pojawia sie tylko w ostatniej rundzie kiedy przeciwnik nie ma juz szans na zwycięstwo :|
Pozdrawiam
Przed chwilą rozegrałem mecz który zakończył się ,,rozerwaniem połączenia'' u przeciwnika i nagrodę dostałem normalnie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom