Zamknięta Beta- sugestie, pomysły, propozycje.

+
Status
Not open for further replies.
Z tymi tapetami to ciekawy pomysł, możnaby je kupić np za scrapy?

A teraz kilka moich przemyśleń:
1. Po zakończonym meczu dodać przycisk propozycji rewanżu / kolejnej gry - było blisko, spróbujmy się jeszcze raz tymi samymi deckami
2. Po zakończonej rozgrywce przycisk zaproszenia do znajomych - fajnie się grało, podobny level, powtórzmy to
3. Mielenie kart - przy pytaniu czy chcesz zmielić x kart wyświetlić ich listę
4. Logi z rozgrywki. Pomocne w weryfikacji ewentualnych błędów w logice gry.

Wyszukiwanie znajomych - to już działa? bo u mnie chyba nie.
 
Nie wiem czy to było poruszane, ale to mogło by pomóc w wyrównaniu rozgrywki.

Standardowo podczas wczytywania bitwy widzimy naszego przeciwnika. następnie przechodzimy do bitwy wybieramy karty i rozpoczynamy bitwę. Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem bylo by dodanie czegoś takiego:

Wybieramy potyczkę i wyświetla nam się przeciwnik. My gramy np; Królestwami Północy, a przeciwnik Potworami. Teraz zamiast przechodzić do gry i wybierać karty powinno pokazać się okienko z wyborem talii, którą zagramy, oczywiście skoro wybraliśmy KP, to musimy taką talią zagrać, a przeciwnik tak samo musi wybrać jedną z talii potworów. Wtedy mając zrobione kilka talii KP pod każdą inną talię mogli byśmy sobie wybrać tą, którą będziemy wstanie stawić czoła przeciwnikowi, bo widzimy jakim dowódcą on zagra. Jeżeli to będzie Dagon to wiadomo, że wybierzemy talię KP zrobioną podpogodę itd.
 

Guest 3992060

Guest
REXITAN
Ja zmienię dowódcę, przeciwnik to widzi i zmienia tak żeby mu pasowało, ja to widzę i zmieniam dowódcę pod jego dowódcę, on to widzi i zmienia... itd.

Moim zdaniem powinno zostać jak jest. Wybieram talię do grania i próbuję ją opanować do tego stopnia, by móc mierzyć się ze wszystkimi frakcjami i dowódcami.
 
Aterael;n7537760 said:
REXITAN
Ja zmienię dowódcę, przeciwnik to widzi i zmienia tak żeby mu pasowało, ja to widzę i zmieniam dowódcę pod jego dowódcę, on to widzi i zmienia... itd.

Moim zdaniem powinno zostać jak jest. Wybieram talię do grania i próbuję ją opanować do tego stopnia, by móc mierzyć się ze wszystkimi frakcjami i dowódcami.

Może nie dokońca napisałem tak szczegółowo. Nie było by możliwości zmiany dowódcy, tylko wybranie talii z tym samym dowódcą, ale przystosowanym do dowódcy przeciwnika. Jak tworzysz talię to przeciesz masz kilka wariantów z tym samym dowódcą, a tu wybierał byś ten najlepszy wariant na danego przeciwnika aby rozgrywka mogla by być bardziej wyrównana. W dodatku to że przeciwnik ma np; Dagona jako dowódcę wcale może nie oznaczać, że zagra pogodą.
 
To trafia KP na KP, widzę Henselta, więc biorę deck z 3 setnika i djikstrą. Widzenie czym gra przeciwnik, nie ma zwyczajnie sensu.

Gdyby to tak wyglądało, to ludzie dla każdej frakcji tworzyliby po 5 decków, które normalnie są niegrywalny, ale jakieś specyficzne buildy mogą pokonać.
 
Last edited:
kotwica407;n7518310 said:
A teraz wyjaśnienie: rzucasz kartę i ona jeżeli ma efekt to ten efekt wykonuje. Jeżeli nie ma targetu na stole to go nie wykonuje. Proste. Nie powinno być możliwości decydowania o tym, czy dany efekt odpalić czy nie. Nie wiem o co ci chodziło ze Zwiadowcą Rębaczy. Jeżeli wychodzi na stół to odpala efekt jeżeli masz brązową jednostkę. Czego tu nie rozumieć? Co ma piernik do wiatraka? Nie ma podziału na efekty pozytywne i negatywne. Efekty się wykonują albo nie. Efekty kart ZAWSZE się wykonują po za sytuacjami, w których nie mają targetu, zostają zniszczone lub zostają zablokowane pułapką(tą od negowania kart specjalnych).

Ech... Chyba ktoś czegoś tu nie rozumie (i nie jestem to ja ;) ).
Może na przykładzie aby była już mam nadzieje jasność i skończyć już ten temat pokazania jedynie, że to jest błąd.
Są karty, które po rzuceniu, powrocie z cmentarza, zaciągnięciu z talii mają dodatkowe efekty specjalne (na razie mam nadzieje, że się zgadzamy ;>)
Gdy rzucamy kartę jakąś z efektem z ręki wszystko jest ok, działa efekt jaki by nie był. Jednak gdy wracają jednostki z cmentarza, lub jak napisałem z Przełomu już ten efekt omija jednostkę Zwiadowca Rębaczy. I z tego co grałem tą talią TYLKO TĄ JEDNOSTKĘ! Inne działają bez zarzutów np Zwiadowca Niebieskich Pasów (zwiększa siłę wskazanej jednostki o +4). Wg Ciebie co napisałeś jest target to działa i ok, i tutaj tak jest. NATOMIAST przy Zwiadowcy Rębaczy TEGO EFEKTU NIE MA! A także jest przecież jak to powiedziałeś target (inna, brązowa jednostka na stole). I niestety ten efekt nie działa, nie ma możliwości wybrania jakiejkolwiek jednostki brązowej na stole. Po prostu dostajemy +3 pkt i koniec, czyli wielka lipa bo mogła dojść nam jeszcze jakaś jednostka z talii.
mam nadzieje, że teraz jest jasność.


kotwica407;n7518310 said:
Wychodzenie z gry jest świętym prawem każdego gracza. Nie można uniemożliwiać mu tego lub karać go za to tylko dla satysfakcji osoby, która w meczu wygrywa

Jeszcze tylko do tego się odniosę ponieważ już nie będę o tym dyskutował. Tutaj co napisałeś jesteś mocno w błędzie. Ponieważ REDzi MOGĄ uniemożliwić taką rzecz i każdy by wtedy musiał się z tym pogodzić lub po prostu nie grać ;)
I to REDzi zdecydują czy coś będzie z tym zrobione czy nie i tyle w temacie :)
 
conar8;n7545350 said:
Jeszcze tylko do tego się odniosę ponieważ już nie będę o tym dyskutował. Tutaj co napisałeś jesteś mocno w błędzie. Ponieważ REDzi MOGĄ uniemożliwić taką rzecz i każdy by wtedy musiał się z tym pogodzić lub po prostu nie grać I to REDzi zdecydują czy coś będzie z tym zrobione czy nie i tyle w temacie
Tak można powiedzieć o wszystkim, o czym się mówi na tym forum. I co, temat ma się kończyć, bo wytoczyłeś argument - REDzi zrobią jak chcą? Oczywiście, że zrobią jak chcą. Forum jest od tego, by wyrazić opinię, nie jest żadnym lokalem wyborczym, w którym gracze głosują jak ma wyglądać gra. A po za tym, REDzi nie zablokują możliwości wychodzenia z gry choćby dlatego, że byłoby to tylko niepotrzebne ograniczenie, które więcej przynosi szkód niż pożytku.
 
conar8 Coś kręcisz z tym Zwiadowcą. Sam gram ostatnio trochę KP i za każdym razem wskrzeszony Zwiadowca mi działa pod warunkiem, że posiadam jeszcze kopie danej brązowej jednostki w talii i jest to jak najbardziej prawidłowe działanie
 
Jestem za tym, żeby Krwawy Baron był "Nieuleczalny".
Skończyłyby się komba:
Shani-Krwawy Baron-Król Żebraków-Medyk Polowy-Piechota...
 
Last edited:
kotwica407;n7546870 said:
Tak można powiedzieć o wszystkim, o czym się mówi na tym forum. I co, temat ma się kończyć, bo wytoczyłeś argument - REDzi zrobią jak chcą? Oczywiście, że zrobią jak chcą. Forum jest od tego, by wyrazić opinię, nie jest żadnym lokalem wyborczym, w którym gracze głosują jak ma wyglądać gra. A po za tym, REDzi nie zablokują możliwości wychodzenia z gry choćby dlatego, że byłoby to tylko niepotrzebne ograniczenie, które więcej przynosi szkód niż pożytku.

I także forum nie jest miejscem gdzie będziemy się przerzucać niepotrzebnymi argumentami. To dział propozycji nie jak napisałeś przekonywania innych do swoich racji i ja nie będę dalej nikogo przekonywał.

Maniuk;n7547250 said:
conar8 Coś kręcisz z tym Zwiadowcą. Sam gram ostatnio trochę KP i za każdym razem wskrzeszony Zwiadowca mi działa pod warunkiem, że posiadam jeszcze kopie danej brązowej jednostki w talii i jest to jak najbardziej prawidłowe działanie

Niestety u mnie nie działa :( choć już trochę dni nie gram tą nacją, może coś naprawiono. W każdym razie nie miałem nawet możliwości zaznaczenia jakiejkolwiek jednostki.

Inny błąd który wyszedł dzisiaj przy graniu:
- Grając potworami miałem na stole jednostkę Mantikora na którą rzuciłem Znak Quen (tarcza ochronna). Jednostka została z tą tarczą pozostawiona na stole do następnej tury. Będąc najsilniejszą jednostką na stole, została rzucona pożoga i jednostka została zniszczona, choć dalej miała tarczę na tej jednostce. To w zasadzie, po co mi była ta tarcza :D
 
conar8;n7551790 said:
Inny błąd który wyszedł dzisiaj przy graniu:
- Grając potworami miałem na stole jednostkę Mantikora na którą rzuciłem Znak Quen (tarcza ochronna). Jednostka została z tą tarczą pozostawiona na stole do następnej tury. Będąc najsilniejszą jednostką na stole, została rzucona pożoga i jednostka została zniszczona, choć dalej miała tarczę na tej jednostce. To w zasadzie, po co mi była ta tarcza :D

Znak Quen nie działa przeciw pożodze czy Gigni, przeczytaj dokładnie przed czym chroni Quen.
 
genniuss;n7551940 said:
Znak Quen nie działa przeciw pożodze czy Gigni, przeczytaj dokładnie przed czym chroni Quen.

A proszę Cię bardzo. "Tarcza anuluje JEDEN efekt, który zmniejszy siłę". Cóż jak dla mnie Pożoga zmniejsza tą siłę do zera :D Poza tym jeżeli to nie błąd to bez sensu jest ta tarcza jak uchroni mnie przed zniszczeniem np -3 pkt a nie uchroni przed zniszczeniem. W takim razie tarcza jest bez sensu i do tego mylnie jest opisana. Albo efekt powinien dotyczyć WSZYSTKICH efektów albo powinno się dokładnie opisać, że np tarcza nie działa na Pożogę.
 

Guest 3992060

Guest
conar8;n7552790 said:
A proszę Cię bardzo. "Tarcza anuluje JEDEN efekt, który zmniejszy siłę". Cóż jak dla mnie Pożoga zmniejsza tą siłę do zera :D Poza tym jeżeli to nie błąd to bez sensu jest ta tarcza jak uchroni mnie przed zniszczeniem np -3 pkt a nie uchroni przed zniszczeniem. W takim razie tarcza jest bez sensu i do tego mylnie jest opisana. Albo efekt powinien dotyczyć WSZYSTKICH efektów albo powinno się dokładnie opisać, że np tarcza nie działa na Pożogę.

Nie, Pożoga usuwa kartę, a zmniejszają siłę np. Mardroeme lub Alzur, które zależnie od okoliczności mogą w efekcie usunąć kartę.
Przeciwieństwem usunięcia karty jest jej pojawienie się, przeciwieństwem zmniejszenia siły karty jej zwiększenie tej siły. Jest to dosyć istotna różnica i Quen jest dobrze opisane. Czy powinien chronić przed Pożogą? Moim zdaniem nie, wtedy byłaby plaga kopiujących się jednostek pod znakiem Keiry Metz, co doprowadziłoby do sytuacji podobnej do tej z BPP i Grzybami.
 
No Title

Jeżeli "grzybki" zostaną w tej formie co teraz po następnym patchu to proponowałbym dodać możliwość odejmowania punktów siły również po naszej stronie. Czasem może się to przydać przy walce ze smokiem.
 

Attachments

  • photo102620.jpg
    photo102620.jpg
    112.6 KB · Views: 30
Te "grzybki" moim zdaniem powinny dostać jakiś kaganiec. W tej chwili bardzo dużo decków gra po 2-3 sztuki, przy czym większość z tychże talii to tzw "rakowe decki".
Chociaż może nie jestem obiektywny, bo gram głównie Henseltem...
 
Moje krótkie spostrzeżenia:
- na grzyby nie mam zdania - stały się must have prawie w każdej talii, ale jak je zmienić by nie stały się bezużyteczne? Aktualnie każdy nimi gra, więc ich balans jest można powiedzieć zachowany, boli jednak, że trzeba je mieć bo inaczej ciężko przeciwko innym taliom.

- moim zdaniem efekt Brzasku powinien pozostać tak jak jest, dzięki tej zmianie, doczekałem się grania pogody (czyli jednego z fundamentów gwinta) w większości talii, a nie tylko przy potworach. Usunięciu efektu przełomu może sprawić, że znów dostaniemy martwą kartę i tym samym zachwieje się pogodowa równowaga.
Problemem jest natomiast przewijanie całej talii przez Wiewiórki przy pomocy Brzasku. Ale wydaję mi się, że nie jest to wina tej karty, a talii Wiewiórek i to ją powinno się tutaj zmieniać. Np. ograniczyć możliwość podnoszenia jednej karty przez zwiadowców, by nie tworzyć niekończących się pętli przywoływania kart.

- podoba mi się aktualny system zdobywania poziomów i nagród - jest kilka opcji, fajnie się zdobywa kolejne poziomy, jest lepiej niż było
Problem to moim zdaniem wciąż zdarzające się losowe karty przy levelowaniu. No na moim 33 poziomie nagle losowa nagroda w postaci mglaka to raczej kara niż powód do świętowania
 
Cobyście powiedzieli jakby do planszy z wynikami rankingów obok nicku gracza dodano informacje o kraju i drużynie e-sportowej (jak już powstaną)?
A może ciekawią was jakieś inne informacje np. jakim dowódcą rozegrali ostatni mecz?

Ma to sens, czy wręcz przeciwnie?
 

Guest 3992060

Guest
Ogólnie powinna być wprowadzona sekcja profilowa (czyli możliwość wejścia w profil danego gracza i zobaczenia różnorakich statystyk na jego temat). Sądzę, że prędzej czy później zostanie to wprowadzone. Stworzenie klanów czy drużyn też nie jest głupie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom