Zapraszamy na developerski gramsajt.

+
Zapraszamy na developerski gramsajt.

Postanowiliśmy zaprezentować Wam gramsajt prowadzony przez Katarzynę Kuczyńską, jedną z game designerów, odpowiedzialną za implementację fabuły. Będziecie mogli tam znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących tworzenia gier, w tym również sporo informacji o powstawaniu Wiedźmina „od kuchni”. Niewykluczone również, że nie będzie to jedyny gramsajt członka ekipy RED, który zaprezentujemy w najbliższym czasie ;). Gramsajt Kasi Kuczyńskiej możecie znaleźć pod adresem ja.gram.pl/Thilnenn
 
Super rzecz. W koncu widac jak sie tworzy taka gre. Krew, pot i lzy (niby skonczone, przychodzi polecenie - wszystko wykosic i od poczatku). Co do aktu III,IV - Fabula, questy, Krajobrazy Sa Zajefajne - podobnie jak cala gra, z wyjatkiem epilogu. Epilog niczego nie wyjasnia i pozostawia za duzo mozliwosci interpretacyjnych.Aha, zapomnialem - prosze o wiecej takich relacji..... Szczegolnie osob ktore tworzyly questy i grafike.
 
Pani Kasia Kuczyńska bardzo fajnie opisała swoją robotę. Z pewnością będę czekać na następne wpisy w jej blogu, jak i na to co napiszą inni o swej działalności ;DDARKREGIS - mam podobne uczucie co do epilogu. Dalej naprawdę bardzo fajnie gra się rozwija.
 
To specjalnie tak zostawili, mają masę możliwości przy dodatkach i kontynuacji... Akt 4 lubię najbardziej. Ta kraina po prostu mnie zauroczyła... a quest z gnomami niezły ;D
 
Bedzie maly off top: Epilog - to zakonczenie, zatem nie kumam jak dalej sie rozwija? chyba wczesniej? W kazdym badz razie i prolog i epilog sa wlasnie zbyt otwarte. Jak jeden Lead Programmer wspomnial a'propos wypowiedzi T. Baginskiego, nie ma jeszcze decyzji co do kontynuacji Wiedzmaka. Zapytac nalezy co zlego by sie stalo gdyby zakonczenie bylo konkretne, konczace wszystkie/wiekszosc rozpoczetych watkow, a dopiero outro zawiazywaloby dalsza intryge? Ja w kazdym badz razie uwazam ze w Epilogu i V akcie zbyt duzo kwestii pozostawiono otwartych i zastanawiam sie czy nie jest to wina calkowitego przebudowania V aktu w ostatniej chwili. Poprostu V akt i Epilog pozostawiaja duzy niedosyt informacyjny.
 
DarkRegis said:
Ja w kazdym badz razie uwazam ze w Epilogu i V akcie zbyt duzo kwestii pozostawiono otwartych i zastanawiam sie czy nie jest to wina calkowitego przebudowania V aktu w ostatniej chwili. Poprostu V akt i Epilog pozostawiaja duzy niedosyt informacyjny.
Możliwe że w ten sposób otwarto drogę dla dodatku? :)
 
darkregisqrde, wysil troche glowe, amerykanie potrzebuja miec wsyzstko wytlumaczone i zakonczone w taki sposob zeby 5 latek zrozumiam...ja tam wole klimat japonskiego/ albo innego kraju skosnych oczu, gdzie w zadnej historii nie ma jasnego zakonczenia...... zarowno w grach, kinie, komiksie... przymajmniej myslisz o grze dluzej, wiecej sie zastanawiasz, rozwija sie glowka a i jest o czym pogadac z innymi graczami...podoba mi sie zakonczenie i czekam na wiecej, czyli dodatki i czesc 2 :D
 
CDPR chciało pewnie zrobić tak, jak Sapkowski z końcem Sagi - żebyście mogli różnie to interpretować :FA blog świetny, już dawno chciałem przeczytać takie coś 'od kuchni'. Czekamy na dalsze częśći, mam nadzieję, że pani Kuczyńska nie poprzestanie na opisywaniu prac nad aktami, tylko takie kulisy firmy
 
Bardzo fajnie sie czyta wypowiedzi "kucharza", apetyt rosnie.Fajnie jakby znalazły sie informacje o niewykozystanych w produkcie finalnym pomysłach, quest`ach, postaciach, "potforach". ;D
 
Ja jeszcze całego wiedźmina nie przeszedłem. Mam mało czasu w tygodniu i głównie w weekendy sobie giercuje. Dobrze że w pracy mam net, to chociaż na forum od czasu do czasu cos skrobnę. Wracając do tematu, gramsajt to dobry pomysł. Pokazuje ile pracy i serca trzeba włożyć w taka grę oraz naświetla mniej wiecej jak to wszystko od kuchni wygląda. Jestem w IV akcie i jak narazie uważam ten akt za najlepszy i najładniejszy. Sam Wyzima też jest niezła, ale brak jej takiego magicznego klimaciku. Wyzima nie ma tego "coś", przynajmniuej dla mnie., odczucie jak najbardziej subiektywne :).Pozdrawiam
 

ausir

Forum veteran
DarkRegis said:
Saphir, chlopie:Mi nie chodzi o lopatologiczne wytlumaczenie. Poprostu za duzo jest watkow ktore nie zostaly podsumowane np:- jak, dlaczego i kto przywrocil Wiedzmina do zycia;- co ma do tego Dziki Gon; - co sie stalo z innymi wiedzminami;- dlaczego Alvin zamienil sie w WM- co ma do tego wszystkiego Loza Czarodziejek, pokazana tylko raz i to przez chwile;- dlaczego WM mowi ze Wiedzmin spalcil swoj dlug;- gdzie jest Yennefer i Ciri;- Dlaczego imie Ciri w 4 Akcie nie wywoluje retrospekcji? Czy dlatego ze ten Geralt to klon prawdziwego Geralta? CZy ktos klonuje gdzies wiedzminow?itp itd. jak dla mnie za duzo klockow brakuje w tej ukladance. AS pozostawil do interpretacji tylko fakt Smierci Wiedzmina, jakkolwiek i tak wszyscy wiedza ze umarl..... Reszta watkow jest w Sadze domknieta. Nawet takie postacie jak Iron Wolf i Boreas Mun maja swoje 5 minut. Tutaj tego zabraklo.
Bo ta gra to zapewne dopiero początek komputerowej sagi wiedźmińskiej, a nie koniec. Sądzę, że w kolejnych grach wszystkie te wątki zostaną domknięte.
 
Hejka, Również założyłem sobie takowego cukierkowego bloga :)http://ja.gram.pl/TnZNa pewno coś kiedyś napiszę o tworzeniu Wiedźmina ale nie tylko. Więc jeśli ktoś wpadnie, będzie miło... chyba ;)
 
Top Bottom