Zapraszamy na Publiczny Serwer Testowy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Już niedługo GWINT opuści fazę beta testów — premiera pełnej wersji nadciąga 23 października! Projekt Homecoming przyniósł sporo zmian do znanej Wam wersji Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Chcielibyśmy dać Wam szansę by się z nimi zapoznać oraz podzielić się z nami Waszą opinią.

Publiczny Serwer Testowy możecie pobrać poprzez naszą dedykowaną stroną. Znajdziecie na niej również krótkie podsumowanie zmian.
 

MaRIB1

Forum veteran
Przekleje tutaj wrażenia, Pani Alicjo :]

Czemu karty w mulliganie mają normalne kolory ? A jak gram po stronie ST i przechodzą do ręki mają jakiś różowy filtr, a jak potworami, to są przepuszczone przez ciemny filtr ?? całe pole bitwy jest przepuszczane przez filtr ? I karty też ulegają jego działaniu ?

Podobno arty miały być podkreślone, zachwycać, a tym czasem są zakłamania kolorów tych że artów i jeszcze jakieś niewyraźnie (zamazane) jak są na ręku... O mechanice się nie wypowiadam, bo 2 mecze tylko rozegrałem, ale było drętwo jakoś 0_o. Karty elfów i niebo, wszystkie chmury z elfami są teraz różowate...
Barclay Els karta ma różowe mury...

I do takich czarnych map powinna być opcja kontrastu. Mapy potowrów i nilfgaard są diabelnie ciemne, może jakby karty nie miały jeszcze filtrów przyciemnianych, to jakoś by to wyglądało. To co było najlepsze w kartach teraz jest tak niszczone, oryginalne kolory lepiej żeby wróciły 0_o

Byłem w większości czasu optymistą, teraz jakoś średnio mi to przypadło do gustu wszystko 0_o. Zobaczymy jaka będzie pełna wersja. Wszystko jest takie drętwę 0_o. Rozgrywka przypomina mi takie coś, wyłóż kartę uderz, kolej przeciwnika, czyli wyłoży uderzy, teraz twoja, znowu przeciwnika, słabe te mechaniki. Ale jak pisałem wcześnie mało grałem może się mylę, ale jak przejrzałem karty, to większość jest z takimi mechanikami 0_o. Ja tak to odczułem.
 
Last edited:
I to jest Gwint jaki lubię. Bez metowych decków, głupie "missplaye" przez niedoczytanie kart, eksperymenty z taliami. Dobra zabawa na weekend. Zobaczymy jak będzie po premierze gdy już każdy wszystko ogarnie.

Wygląd planszy średnio przypadł do gustu. Animowani liderzy są tu nie potrzebni, lepsza była wersja z kartą dowódcy.
2 rzędy to trochę mało, ale przynajmniej nie będzie bezkarnego buffowania i uciekania na inne rzędy przed Igni.
Ciekawy jest za to system budowy talli. Ciekawy, choć irytujący, gdy trzeba kasować jednostki aby zmieścić się w limicie. Myślę, że powinny zostać dodane jednostki bardzo słabe, ale dodające punkty do budowy talli.

Fajnie się gra teraz, co będzie po oficjalnym starcie - zobaczymy.

Heh.. Jakiej wersji by Redzi nie zrobili to i tak krasnale górą. :)
 

luk757

Forum veteran
Ja zagrałem pewnie z 20 meczów już albo lepiej. Jak dla mnie nowe mechaniki (zwłaszcza order) nadały jeszcze większej głębi taktycznej grze. Umiejętności owszem w większości wydają się prostsze ale w połączeniu z dodatkowymi wymogami sprawiają, że jest moim zdaniem trudniej. Przez to też rundy trwają dłużej co mnie osobiście nie przeszkadza zbytnio. Co do grafiki to rzeczywiście kolorystyka chyba za bardzo próbuje nadać mroku. Optowałbym za bardziej naturalnym wyglądem bez dodatkowych filtrów. Generalnie jest duży powiew świeżości a chyba o to też chodziło. Największe obawy mam mimo wszystko o balans. Narazie zbyt wcześnie na jakieś wyciąganie wniosków ale wydaje mi się, ze karty z mechaniką deploy są bardziej efektywne niż te z "opóźnionym zapłonem". Być może kwestia lepszego ogrania gry... Animowani dowódcy jak dla mnie są ok.Ogólnie nie jest źle, odczucia bardziej na plus niż minus.

P.S. Rozwiązanie Coinflipa moim zdaniem przesadzone. Token za 3 pkt max.
 
Last edited:

Gomola

Forum veteran
Muzyka jak dla mnie tragiczna, jakbym miał się wieszać co najmniej. Mam nadzieję, że będzie można ustawić klasyczną z gwinta. Trochę pole walki za mroczne jak dla mnie. Poza tym miałem nadzieję na większą różnorodność podłoża, np, że NG lub KP będą miały kamienne podłoże z jasnej kostki jak droga lub bruk w mieście. Moneta nieczytelna kto zagrywa.
 
Podoba mi się pewna głębia związana z mechaniką order, umiejętnościami dowódców i artefaktami, ale z drugiej strony pierwsze wrażenie jest też takie, że różnorodność umiejętności jest mała- większość wygląda tak: daj buffa w takim i tym przypadku o tyle i tyle lub analogicznie- zadaj tyle i tyle obrażeń w takim czy innym przypadku.

No i parę spraw technicznych- czy tylko u mnie nie widać liczby kart pozostałych w decku? Opisy umiejętności są czasami słabo doprecyzowane.
 
Mi nie działa grafika. Część się wyświetla, takie rzeczy, jak ustawienia, wiadomości, znajomi, Plansza z Jaskrem, poza tym, jak klikam to otwierają się nowe okna, jak budowa talii, ale nie widzę, co klikam. Kart nie widzę w ogóle. Wygląda to tak, jak strona we Flashu, której zawartość we Flashu nie chce się otwierać. Dodam, że stary Gwint wyświetla mi się normalnie. Mam Windows 7 Professional.
 
Szybkie uwagi z gry w gwinta testowego:
1) Brak informacji ile kart jest w talii naszej i przeciwnika podczas gry co przeszkadza w pewnych taktykach... Przydała by się ta informacja po np najechaniu myszką na karty.
2) Podczas tworzenia talii gdy usuwamy kartę z wybranych kart od razu przesuwają nam się karty do początku, co powoduje utratę orientacji gdzie obecnie byliśmy (co jest ważne przy obecnej opcji dodawania ile się chce kart a potem usuwania aby spełnić warunek talii). Po usunięciu karty nie powinniśmy przesuwać się ponownie do początku...
3) Mało widoczne ramki złota, brązowa... Może zrobić, że złote ramki by były np. grubsze.
4) Napisy po najechaniu na kartę przy tworzeniu talii strasznie przeszkadzają, nie wiem co to za karta na którą najechałem myszką (zdjęcie), przydało by się jak w Gwincie poprzednim aby np po prawej wyświetlała się duża karta, którą właśnie przeglądamy...
nieczytelne.jpg
 
Hej!

Jeżeli jest jakiś osobny wątek na feedback dot. PTR to proszę o przeniesienie, niemniej nic takiego nie znalazłem - zatem wrzucam tutaj :)
  • Mało wyczuwalna jest faza gry, tzn. czy teraz ja zagrywam kartę, czy też trwa tura przeciwnika - myślę, że to powinno być widoczne na pierwszy rzut oka.
  • Mała ta monetka i mogłaby być bardziej "wyodrębniona" z tła. A samo tło jest trochę za ciemne (mroczna plansza wcale nie oznacza ciemnej planszy, prawda? No chyba, że wprowadzone zostały po cichu pory dnia i akurat grałem w nocy :) ).
  • Kilkukrotnie doświadczyłem błędu przy mulliganie kart po pierwszej rundzie: wymieniłem kartę na tę samą.
  • Brak opisu karty dla SHUPA (wiem, to tylko ptr - ale zgłaszam, aby nie uciekło).
  • Nie znalazłem nigdzie informacji ile kart pozostaje mi / mojemu przeciwnikowi w talii (tego serio nie ma, czy tylko wzrok mi szwankuje?).
Na temat samych wrażeń z rozgrywki to "na gorąco" rozpisywać się nie chcę (wiadomo, pośpiech wskazany jest jedynie podczas łapania pcheł) ale już teraz rzuca mi się w oczy jedna rzecz: zredukowanie możliwości przebierania całej talii + jedynie po 2 egzemplarze karty w talii sprawiają, że ważne jest "tu i teraz". Taka bardziej rozbudowana arena się zrobiła. Wiem wiem, to dopiero początek - ale widać pewien trend. Największe value jest z kart z efektem "już", czyli podczas ich zagrywania.

No, to tyle na ten moment :)

Pzdr!
 
A mnie zastanawia sporo zmian umiejętności kart, które nie są zmianami, tylko przerzuceniem już istniejącej zdolności z jednej karty na drugą. Np. Liderzy Nilfgaardu, Francesca, mająca umiejętność Eithne itp.
Po co takie roszady? Bo wyglądają na zmiany dla samych zmian, bez głębszego sensu za nimi stojącego.

Jedyny plus, gdyby wynikało to z lore, iż bardziej dana zdolność pasuje do karty ale na chwilę obecną, wygląda to na robienie czegoś na siłę, ot, by było więcej zmian.
 
Udaje wam się dobrać przeciwnika? Wczoraj tak do ok. 20:00 rozegrałem kilka meczy. Potem gra się zawiesiła na wyborze przeciwnika. Wyłączyłem ja z menadżera zadań i od tego czasu gdy próbuję rozegrać mecz gra cały czas wisi na oknie wyszukiwania przeciwnika :/
 
Udaje wam się dobrać przeciwnika? Wczoraj tak do ok. 20:00 rozegrałem kilka meczy. Potem gra się zawiesiła na wyborze przeciwnika. Wyłączyłem ja z menadżera zadań i od tego czasu gdy próbuję rozegrać mecz gra cały czas wisi na oknie wyszukiwania przeciwnika :/

To samo. To problemy z serwerami, na discordzie poszło info od Pawła Burzy właśnie koło 20, że do jutra (dziś) rano postarają się naprawić.
 
Gra zapętla się podczas wyszukiwania przeciwnika, po naciśnięciu opuszczenia kolejki problem nie znika.
 
coś się stało? bo jak wchodzę na PTR to wyskakuje okno 'Could not connect - wrong name or password' czy coś takiego, servery wyłączone?
 
To samo. To problemy z serwerami, na discordzie poszło info od Pawła Burzy właśnie koło 20, że do jutra (dziś) rano postarają się naprawić.

Ilość negatywnych opinii ich przytłoczyła i zrobili sobie chwilę przerwy? ;)
Ciekawe czy za tym pójdzie przedłużenie okresu testowania bo na tyle na ile zdążyłem pograć znalazłem już kilka mocno niezbalansowanych synergii dających po zagraniu ostatniej karty od kilkunastu do ponad 30 punktów (a zapewne da się wykręcić jeszcze większe wyniki), a chyba nie taki był zamysł autorów biorąc pod uwagę ile punktów generuje większość kart.
 
Kontrolne talie z pułapkami i pożogami to przegięcie. :)
Uwielbiam kontrolki, ale umiejętność Eithne w połączeniu z pożogą lub Igni to lekka przesada. Trzeba dać przeciwnikowi możliwość ucieczki z punktami. Takie niszczenie wroga nie jest nawet w najmniejszym stopniu fair. :rolleyes:
 
Gram dopiero od trzech godzin, ale jak do tej pory jestem całkiem pozytywny :)
1. Kart wyglądają świetnie, budowanie talii, kombinowanie z nowymi taktykami, to wszystko to sama przyjemność :)
2. Widzę że nowe karty nie mają jeszcze dodanego dźwięku.
3. Do tej pory nie miałem problemu z dobieraniem przeciwnika, żaden mecz mi się nie zawiesił, chociaż rzeczywiście karty premium w trakcie meczu trochę przymulają, ale to tylko podczas mulliganu.
4. Odkryłem że jestem totalnym noobem XD Fajnie tak zacząć uczyć się od początku. Ludzie narzekają że oponenci zapominają skończyć rundy, ale niedługo wszyscy się przyzwyczają xd Zmajstrowałem potworki na zemście, fajnie mi się nimi gra, i niedorozwinięty nilfgard, gdzie powrzucałem byle co, ale jakoś działa...
5. Naprawdę przyjemnie mi się grało, jednak mam nadzieję że z dodatkami, czy też nowymi frakcjami wejdzie więcej różnorodności.
6. Nowa oprawa graficzna mi nie przeszkadza, animowani dowódcy są naprawdę spoko ;)
7. Aha, nie jestem pewien jak działa obecny mulligan, ale pewnie jeszcze się przyzwyczaję...
Tak więc całkiem niezła robota, choć trzeba doszlifować parę aspektów.
 
Ilość negatywnych opinii ich przytłoczyła i zrobili sobie chwilę przerwy?
Najwidoczniej.

Ilość negatywnych opinii jest znacznie większa niż przy Midwinter update patrząc również na inne fora. Niedobrze, niedobrze.

Na razie trzeba grać, może zaskoczy coś i będzie grało się lepiej. Jedynie jednej rzeczy nie rozumiem i mam spore pretensje do CDPR:

Mieliśmy około 2 lat betę, w której były wprowadzane ciągłe zmiany by grało się lepiej (jako przykład dam tutaj szybkość rozgrywki). Gracze wyrażali swoje opinię i zmiany były wdrażane jak przyspieszenie wyłożenia karty, zakończenia gry itp. Ludzie chcieli, aby gra stała się troszku płynniejsza, szybsza w niektórych elementach gry. I co się stało!?
Gwint w Homecoming jest wolny jak nigdy. Czy przy HC pracowali zupełnie inni ludzie, którzy nie mieli pojęcia co było w zamkniętej becie? Czy raczej po prostu to co było w zamkniętej becie zostało zupełnie zignorowane i wróciliśmy do samego początku?

Nie wiem, dziwna sprawa. Jedno jest pewne - gra w takiej formie na długo mnie nie utrzyma przy sobie.
 
Top Bottom