Żelazna Wola — premiera najnowszego dodatku GWINTA już 2 października

+
@Alicja. przypominam, że obiecałaś nam podawanie słów kluczowych przy kartach. Proszę o poprawę bo na razie ich nie widzę :/

My bad!

Troll Jaskiniowy: Ogroid
Kransoludzki Berserker: Krasnolud
Bracia Więksi: Człowiek - Mutant, Salamandra
Hajdawer: Bestia, Bandyta
Oszałamiający Cios: Najazd

Będę od teraz dodawać!

P.S. Tłumaczenia nie są ostateczne ;)
 
<3 Musiałem sobie zrobić przerwę, ale wracam do Gwinta z najnowszym rozszerzeniem.

Witam ponownie przyjacielu! Już dawno przewidywales że powrót pancerza jest nieunikniony :) dobrze Cie znow widziec :) a swoją drogą skąd przerwa? Próbowałeś zerwać z gwintem tak ja już dwukrotnie i z takim samym skutkiem? ;p
 
Last edited:
Witam ponownie przyjacielu! Już dawno przewidywales że powrót pancerza jest nieunikniony :) dobrze Cie znow widziec :) a swoją drogą skąd przerwa? Próbowałeś zerwać z gwintem tak ja już dwukrotnie i z takim samym skutkiem? ;p
Heja. Czasu mi ostatnio w życiu brakuje. Nie miałem już kiedy ogarnąć obecnej mety, to lepiej zacząć na świeżo ze wszystkimi, od nowego sezonu.
 
Heja. Czasu mi ostatnio w życiu brakuje. Nie miałem już kiedy ogarnąć obecnej mety, to lepiej zacząć na świeżo ze wszystkimi, od nowego sezonu.

Zapowiada się ciekawie ten nowy dodatek powiem szczerze , aż jestem ciekaw jak to wyjdzie :)
 
Zdolności ofensywne zostaną znowu lekko przytępione, co jest pozytywne, Juniora nie pamiętam czy ruszali ostatnio czy nie, ale to wygnanie jednostki o sile 3 będzie teraz bardzo przydatne, podobnie zastanawiam się czy krwawienie będzie omijać pancerz.
 
Zdolności ofensywne zostaną znowu lekko przytępione, co jest pozytywne, Juniora nie pamiętam czy ruszali ostatnio czy nie, ale to wygnanie jednostki o sile 3 będzie teraz bardzo przydatne, podobnie zastanawiam się czy krwawienie będzie omijać pancerz.

Ja obawiam się że patrząc na historię dodatków do gwinta - czy to KK, czy ostatnio novigradu, to znowu wypuszczą jakąś mega OP frakcję i będą albo hotfixy albo męczarnia z nimi przez miesiąc do następnej aktualizacji :/
 
Ja obawiam się że patrząc na historię dodatków do gwinta - czy to KK, czy ostatnio novigradu, to znowu wypuszczą jakąś mega OP frakcję i będą albo hotfixy albo męczarnia z nimi przez miesiąc do następnej aktualizacji :/

Oto wszak chodzi, by zachęcić ludzi do kupienia pre-ordera.
 
Oto wszak chodzi, by zachęcić ludzi do kupienia pre-ordera.

Komuś kto gra już dłuższy czas przy obecnym modelu zdobywania kart preorder jest do niczego nie potrzebny a karty nowej frakcji można kupić za zdobyte już punkty narodowe i złoto , a dla nowych wszystko jest i tak nowe więc musza i tak karty zdobywac albo kupowac ; wiec to akurat nie sądzę aby miało jakiś logiczny sens
 
Komuś kto gra już dłuższy czas przy obecnym modelu zdobywania kart preorder jest do niczego nie potrzebny a karty nowej frakcji można kupić za zdobyte już punkty narodowe i złoto , a dla nowych wszystko jest i tak nowe więc musza i tak karty zdobywac albo kupowac ; wiec to akurat nie sądzę aby miało jakiś logiczny sens

Dla grających dłużej, nie ma to żadnego znaczenia, pewnie. Jedynie element kolekcjonerski dla rewersów czy skórek postaci może tu przemawiać za kupnem. Cena jednak by kupować to tylko dla tych rzeczy, jest zdecydowanie wygórowana.
Wniosek, chęć przyciągnięcia beczkami, i szybkim uzyskaniem nowych kart, które zapewnią łatwiejsze zwycięstwo.

Ciekawe jednak swoją drogą, jaki faktyczny zysk Redzi z tego czerpią. Okiem laika, bardziej byłoby opłacalne zmniejszyć cenę za bibeloty, by zysku choć mniejszego, mieć zdecydowanie więcej. Ale nie mam danych, więc może bardziej im się opłaca obecna wersja, kto wie. Dla mnie jednak na przykład, cena jak za nową, pełną grę, dająca tylko rewers czy skórkę jest odstraszająca. Taka cena to tylko za karty w wersji 18+ ;)
 
@Reunion33 przyciąganie beczkami do preordera może przekonać do zakupu co najwyżej osoby które zaczną grać w Gwinta dopiero. Od poprzedniego dodatku uzbierałem równowartość ponad 150 beczek w rudzie, a nie gram dziennie więcej niż wbicie 6 wygranych rund dziennie (w weekend czasem wbijam 18). Podejrzewam, że bardziej aktywni mają tej rudy na 300 beczek, albo jeszcze więcej bo nie ma co z nią robić jak już się uzbiera cały set aktualnie dostępnych kart. Swoją drogą to pokazuje, że ekonomia tej waluty w grze jest mocno skopana moim zdaniem.
 
Dla grających dłużej, nie ma to żadnego znaczenia, pewnie. Jedynie element kolekcjonerski dla rewersów czy skórek postaci może tu przemawiać za kupnem. Cena jednak by kupować to tylko dla tych rzeczy, jest zdecydowanie wygórowana.
Wniosek, chęć przyciągnięcia beczkami, i szybkim uzyskaniem nowych kart, które zapewnią łatwiejsze zwycięstwo.

Ciekawe jednak swoją drogą, jaki faktyczny zysk Redzi z tego czerpią. Okiem laika, bardziej byłoby opłacalne zmniejszyć cenę za bibeloty, by zysku choć mniejszego, mieć zdecydowanie więcej. Ale nie mam danych, więc może bardziej im się opłaca obecna wersja, kto wie. Dla mnie jednak na przykład, cena jak za nową, pełną grę, dająca tylko rewers czy skórkę jest odstraszająca. Taka cena to tylko za karty w wersji 18+ ;)

Hmmm powiem tak: nie czuje się kompetentny żeby uczyć ludzi którzy prowadzą z sukcesami tak ogromną firmę w branzy gier komputerowych - ciężko uczyć ojca dzieci robić. Niemniej tak czysto intuicyjnie skoro rozmawiamy to podejrzewam że polityka cdpr jest tutaj bardzo dobra i długofalowa: najpierw ściągnąć duża ilość graczy i wyrobić sobie mocną pozycję na rynku, a dopiero potem delikatnie zaczynać czerpać z tego większe zyski , stopniowo, w racjonalny sposóbn oferując coraz więcej płatnych rzeczy. Co ja uważam za słuszne, ale jak pisałem akurat na tej branży się nie znam ani trochę :) niemniej wracając do tematu po prostu uważam że skoro i tak nie zarobią jakoś specjalnie na nowej frakcji choć nawet będzie mega OP i wszyscy grający tym co jest akurat na topie będą nią grać jak Detlaffem po KK , czy DJ po novigradzie, to po co wypuszczać tak skrajnie niezbalansowane decki i irytować tym graczy nawet przez pierwszy miesiąc po ich pojawieniu się
 
Last edited:
Podejrzewam, że bardziej aktywni mają tej rudy na 300 beczek, albo jeszcze więcej bo nie ma co z nią robić jak już się uzbiera cały set aktualnie dostępnych kart.
Jak zaczynałam grac w gwinta w zamkniętej becie to kupowałam kilka razy zestawy beczek bo faktycznie chciałam mieć szybko duzo kart .Dodam ze wtedy było duuuzo mniej kart do uzbierania niż teraz .Obecnie mam wszystkie karty i mnóstwo surowców na kolejne karty .Mam ponad 1000 punktów nagród i 570 beczek do otwarcia , 50 tys złota , 148 tys skrawków, 18 tys pyłu . Nie mam pojęcia kiedy i na co ja mam to wykorzystać .Same rewersy może bym i kupiła za odpowiednia cenę ale nie całość bo po co ? a takich graczy jak ja jest sporo.
 
Jak zaczynałam grac w gwinta w zamkniętej becie to kupowałam kilka razy zestawy beczek bo faktycznie chciałam mieć szybko duzo kart .Dodam ze wtedy było duuuzo mniej kart do uzbierania niż teraz .Obecnie mam wszystkie karty i mnóstwo surowców na kolejne karty .Mam ponad 1000 punktów nagród i 570 beczek do otwarcia , 50 tys złota , 148 tys skrawków, 18 tys pyłu . Nie mam pojęcia kiedy i na co ja mam to wykorzystać .Same rewersy może bym i kupiła za odpowiednia cenę ale nie całość bo po co ? a takich graczy jak ja jest sporo.

Szkoda że na allegro nie można sprzedać ;)
 
Kto mi wyjaśni jak działać ma kundel bo nie mogę tego pojąć? :D
Pieseł będzie przyzywany w losowym momencie z talii na pole bitwy w trakcie meczu. Przy gwarancji 100%, że najpóźniej pojawi się w 3 rundzie o ile nie masz go na ręku.

Ciężko powiedzieć na ile może być alternatywą dla płotki.
 
@cymera2 czyli jak widać po Tobie cała ekonomia Gwinta jest skopana skoro żadnego z zasobów nigdy nie brakuje jeśli się jest aktywnym graczem. Mam chociaż nadzieję, że na bibelotach udaje się CDPR utrzymać rentowność Gwinta bo nie chciałbym przeczytać za pół roku, że serwery są wyłączone.
 
Dawno pisałem że powinni coś zrobić z ekonomią ale i tak od czasu do czasu znajdą się gracze mówiący że jest za ciężko :D z tych gier w które gram dobrym przykładem jest moba Smite. Jest tam 100 bogów i zbiera się diamenty aby kupić nowe skiny do postaci. Tylko tam skin kosztuje np. 600 diamentów a za darmo jesteśmy w stanie zdobyć 50 na tydzień jeśli logujemy się codziennie.

W Gwincie według mnie jest wszystkiego za dużo i za szybko. "Kiedyś" chciało się zdobywać tą rangę po tą ramkę. Teraz jest tego tyle że zwyczajnie w świecie traci to swoją ekskluzywność.

O achievementach pisałem dużo wcześniej zanim je wprowadzili w postaci księgi nagród. I nie ulega wątpliwościom że jest to super sprawa. Natomiast to że po czasie dostaliśmy możliwość kupienia tych ramek z dodatkami za realna gotówkę według mnie już nie.

Ogólnie uważam że jeśli redzi chcą zbudować dużą i lojalną społeczność to powinni dać graczom cel / cele których osiągnięcie będzie wymagało czasu.
 
Właśnie odblokowałam wszystkie drzewka w 100 % sezonowe i wszystkie dodatki i zostało mi 837 punktów.Z dowódców mam jedynie w 100% zrobione drzewko Emhyra .
A ile pkt wydałaś do tej pory? Możesz to sprawdzić w kontraktach.
 
Top Bottom