Żelazna Wola — premiera najnowszego dodatku GWINTA już 2 października

+
A niektóre umiejętności frakcyjne to dla mnie kolejna porażka, dlaczego niby akurat Leszy/potwory ma wzmacniać jednostkę o 8? Czemu ma nie robić tego taki Brouver i np. walić to w Sheldona? Dlaczego akurat potwory/Eredin ma umiejętność dawania wzmocnienia + pancerz? Taką samą umiejętność frakcyjną mogłoby wykorzystywać KP i w drugą stronę, obecna umiejka Addy gdyby należała do Detlaffa to nikt by sie nie skapnął.. Skoro Redzi postanowili spłycić rozgrywkę do wyboru jedynie frakcji to mogliby w ogóle wymieszać wszystkie umiejętności dowódców bez żadnych ograniczeń i tyle i obawiam się, że do tego to dąży. Niech sobie taki Ukryty raz na rundę dobiera i odrzuca kartę, niegłupio wybierając Jennika czy Detlaffa wyższego, zadając przy tym 1 pkt obrażeń losowemu przeciwnikowi, czy np. Fil co dwie tury zadawać 1 pkt obrażeń wybranej jednostce, a na finishera zostawić sobie Ele'yas'a.
 
whaaat? to przecież bez sensu jest? po co tak robią?? :(

czyli co będę grał detlafem i bede spawnił krabopajatki z tylka??
dobra, to chyba faktycznie koniec gwinta...
Post automatically merged:

najpierw spłycają rozgrywkę usuwając rząd, ilość kart brązów z 3 na 2, srebra, teraz dowódców :D co dalej??
bo moze zrobią podział na dwa kolory - białe i czarne :D i bedzie gralo sie albo jednym albo drugim?? albo w ogóle po co dawać ludziom jakiś wybór, najlepiej zrobić w pełni automatyczną gre, wybierasz talie i gra bedzie grała sama??
parodia... a nie gwint to już jest
 
Last edited:
Ja jestem najbardziej ciekaw co właśnie dalej w wspomnianą wyżej umiejętnością "gwaltowne cięcie" w KP która kompletnie nie pasuje do tej frakcji od rewroku Huberta. Czy machną ręką i zostawią taki bubel tak jak jest , czy jednak coś z tym zrobią i zmodyfikują lub przywrócą dawnego Huberta a jego zastąpią czymś innym na ładunki (który byl naprawdę ciekawym archetypem do grania swoją drogą) ,
 
Ja jestem najbardziej ciekaw co właśnie dalej w wspomnianą wyżej umiejętnością "gwaltowne cięcie" w KP która kompletnie nie pasuje do tej frakcji od rewroku Huberta. Czy machną ręką i zostawią taki bubel tak jak jest , czy jednak coś z tym zrobią i zmodyfikują lub przywrócą dawnego Huberta a jego zastąpią czymś innym na ładunki (który byl naprawdę ciekawym archetypem do grania swoją drogą) ,

Do Addy akurat ta zdolność pasuje, i jakby nie spojrzeć, jeden z lepszych ofensywnych ciosów to, których w Północy za wiele znów nie ma.
 

Gyg

Forum regular
Akurat rozdzielenie skinow od umiejętności nie ma nic do splycania rozgrywki. Redzi tłumaczyli, że robią to z oszczędności- tak mogą dodawać nowe zdolności bez konieczności wydawania nowych modeli. Ja tam niezbyt tą zmianę lubię bo postacie są bardziej wyraziste i łatwiejsze do zapamietania niż nazwy zdolności. Ale pewnie po pół roku wszyscy się przyzwyczają.
 
Do Addy akurat ta zdolność pasuje, i jakby nie spojrzeć, jeden z lepszych ofensywnych ciosów to, których w Północy za wiele znów nie ma.

A niby do jakiej karty to pasuje? Foltestem sam zapał dla swltkirka robi robotę za to , a jeszcze dwa kolejne Ci zostają. Kiedy grałeś z Addą ostatnio rankingówke? Weź się zastanów co piszesz
Post automatically merged:

Akurat rozdzielenie skinow od umiejętności nie ma nic do splycania rozgrywki. Redzi tłumaczyli, że robią to z oszczędności- tak mogą dodawać nowe zdolności bez konieczności wydawania nowych modeli. Ja tam niezbyt tą zmianę lubię bo postacie są bardziej wyraziste i łatwiejsze do zapamietania niż nazwy zdolności. Ale pewnie po pół roku wszyscy się

Pisali również, że do każdej skórki dowódcy muszą teraz zrobić animacje dla każdej umiejętności , a to też koszty - więc wydaje mi się że to powód który ładnie brzmi, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest po prostu lenistwo: teraz kiedy mają niegrywalnego dowódcę jak Adda że swoją umiejętnością od zmiany Huberta to nie mają ciśnienia żeby dla niej coś wymyślić alternatywnie tylko mogą zostawić takiego bubla a ktoś sobie po prostu weźmie dla addy inna umiejętność i nie będzie się czepiał.
Post automatically merged:

Pisali również, że do każdej skórki dowódcy muszą teraz zrobić animacje dla każdej umiejętności , a to też koszty - więc wydaje mi się że to powód który ładnie brzmi, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest po prostu lenistwo: teraz kiedy mają niegrywalnego dowódcę jak Adda że swoją umiejętnością od zmiany Huberta to nie mają ciśnienia żeby dla niej coś wymyślić alternatywnie tylko mogą zostawić takiego bubla a ktoś sobie po prostu weźmie dla addy inna umiejętność i nie będzie się czepiał.
 
Last edited:
Sporo umiejek dowódców jest zupełnie nieprzystosowanych do obecnych realiów. Przykładowo Franca postawi 2 silniki po 4 każdy, które będą rosły w kosmos, a Duszek zrobi te 8 punktów na 1 jednostce, która chwilę później zostanie wyeliminowana.

Umiejka Demavenda powinna dodatkowo dawać punkt pancerza a może i dwa, Duch Lasu - wzmocnij wybraną jednostkę w ręce o 2 (3-4 ładunki, możliwość wzmocnienia w dowolnym momencie wybranej karty lub różnych kart), Crach/Harald omijanie pancerza, Eist mógłby dawać pancerz zagranej jednostce z cmentarza, Dettlaffowe krwawienie zwiększyć do 4 tur, etc, etc.
 
Redzi tłumaczyli, że robią to z oszczędności- tak mogą dodawać nowe zdolności bez konieczności wydawania nowych modeli.
Chyba raczej "aby dodawać nowe modele bez konieczności dodawania nowych zdolności" aka "wrzucamy kolejne skiny i doimy graczy z kasy".

Ja tam niezbyt tą zmianę lubię bo postacie są bardziej wyraziste i łatwiejsze do zapamietania niż nazwy zdolności.
Ta zmiana to przede wszystkim cios w plecy dla osób które oglądają streamerów na Twitchu. Ja do tej pory mogłem przeglądać archiwalnie zapisane streamy na zasadzie przesuwania kursora myszki nad paskiem czasu, podglądania małej stopklatki i włączania odtwarzania jeśli akurat trafiałem na pojedynek liderów, którzy mnie interesowali. Po zmianie raczej tak małego detalu jak "której zdolności używają gracze" na owej stopklatce nie zobaczę.

Pisali również, że do każdej skórki dowódcy muszą teraz zrobić animacje dla każdej umiejętności
Pisali tak? Gdzie? Jakiś link? Bo ja nigdzie takiej wypowiedzi nie widziałem.
 
Top Bottom