Zgadnijcie kto odnalazł się w City Interactive ?

+
A w CDPR to mu się niby nie powiodło? Generalnie naturalna i zdrowa kolei rzeczy. Myślałem że zatrudni go któraś z wielkich zagranicznych korporacji, a tu padło na CI. Fajnie bo firma ma potencjał i nie boją się wyzwań(coś słyszałem o grze nt. Powstania Warszawskiego). Zastanawiam się czy "Geraltocentryczność" W2 spodobała się panu Tomkowi i generalnie czy jest z projektu zadowolony.
 
robert70r said:
Nocny, myślisz, że to tu też zadziała? Wirus polityki?
Myślę, że nie. To by była antyreklama dla aktualnego pracodawcy i bieżącego projektu oraz kompromitacja jego samego - nie warto s*ać sobie w papiery, szczególnie na tym stanowisku. ;) Poza tym - w CDPR na pewno ma wciąż wielu znajomych i przyjaciół. Po co miałby to robić? Myślę, że pan prezes Tymiński może go wyręczyć z nawiązką. ;)

Nawiasem mówiąc ciekawe, kogo Redzi zatrudnią na miejsce Tomka...


@ Palimpsest

Grę o PW robi zupełnie inna ekipa bez doświadczenia i dużych pieniędzy - zapowiada się kiszka niestety.
 
apropo PW, nie wiem czy wiecie powstaje film traktujący o powstaniu, jednak nieco inaczej niż zwykle.
http://www.youtube.com/watch?v=ND_S0VoeaYg
zajmuje się tym ekipa Platige Image
 
Tak czy inaczej sam fakt, że zdecydowali się zainwestować w grę o takiej tematyce jest godny uwagi, a to jaka to będzie gra to już temat na inną rozmowę. Zastanawiam się jednak czy decyzja o robieniu tej gry nie jest powodowana jakimś modnym ostatnio "dofinansowaniem" z UE tudzież ministerstwa. Mam nadzieję że nie, ponieważ nie chcę po raz kolejny dopłacać do cudzych interesów.

Co do tego kto zastąpi Tomasza G. na stanowisku to sądzę, że będzie to ktoś kto już pracuje w CDPR.
 
szkoda że Tomasz Gop odszedł z cd projekt! zawsze kiedy oglądałem jakiś dziennik deweloperski, nowy gameplay z wiedzmina 2 przed premierą Tomasz Gop przedstawiał go tak że aż chciało się go oglądać! może dlatego tak czekałem na tę grę? nie ma co! Tomasz Gop jest dla cd projekt czymś w rodzaju TRADEMARK'U.a przynajmniej był. szkoda.
 
mc43p2 said:
szkoda że Tomasz Gop odszedł z cd projekt! zawsze kiedy oglądałem jakiś dziennik deweloperski, nowy gameplay z wiedzmina 2 przed premierą Tomasz Gop przedstawiał go tak że aż chciało się go oglądać! może dlatego tak czekałem na tę grę? nie ma co! Tomasz Gop jest dla cd projekt czymś w rodzaju TRADEMARK'U.a przynajmniej był. szkoda. :wacko:
Co racja, to racja. John Mamais czuje się niepewnie w tej roli, a i nie ma daru przekonywania. Wyraźnie nie pasuje do tego, brakuje mu charyzmy, która tak błyszczy u Tomka.
 
Vojtasass said:
Co racja, to racja. John Mamais czuje się niepewnie w tej roli, a i nie ma daru przekonywania. Wyraźnie nie pasuje do tego, brakuje mu charyzmy, która tak błyszczy u Tomka.

w pełni się z tobą zgadzam!
 
Ten projekt CI zrobienia gry RPG trochę mi wygląda na rzucenie wyzwania ekipie Wiedźmina, w co ładnie wpisuje się przejście Pana Gopa (swoją drogą nic w tym dziwnego - jak piłkarz w klubie) i wypowiedzi zawarte w tym artykule http://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-RED-Wiedzmin-2-pozostanie-liderem-gier-RPG-z-Polski-2404573.html

Jednak moim zdaniem CI szarpnęło się "z motyką na słońce", przy ich dotychczasowych doświadczeniach stworzenie w CI dobrego RPGa jest równie prawdopodobne jak zgwałcenie starego basiora przez jurnego królika.
 
nickstone said:
Jednak moim zdaniem CI szarpnęło się "z motyką na słońce", przy ich dotychczasowych doświadczeniach stworzenie dobrego RPGa jest równie prawdopodobne jak gwałt dokonany przez jurnego królika na tygrysie szablozębnym.
Dzięki za linka, prezes CDPR nieźle pojechał Tymińskiemu. No cóż, rękawica rzucona, ale CI nie ma szans, na zrobienie w pierwszym podejściu tego, co zrobiło CDPR. Shooter to jedno, RPG to drugie.
 
Pan Adam Kiciński dobrze powiedział:

Dlatego sądzę, że szansa przebicia sukcesu Wiedźmina 2 zarówno pod względem jakościowym jak i sprzedażowym jest niewielka. Tym bardziej, że my wciąż nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Nie tylko ten, ale cały 2012 będzie pod znakiem Wiedźmina 2, o czym będzie można się przekonać śledząc stopniowo ujawniane informacje"

Ogólnie dobrze wszystko powiedział, ja to widzę tak że CI będzie specjalnie prowokował i docinał Cd Projekt Red ze stylem cwaniackim jacy to spece w CI nie są. Przecież wielkie oburzenie już CI miało po tym jak źle zrozumieli wypowiedź pana Michała Kicinskiego. A co do Tomasza Gopa więcej się nie chcę wypowiadać.

Poza tym Wiedźmin ma masę fanów, oni tego nie mają.
 
Vojtasass said:
No cóż, rękawica rzucona, ale CI nie ma szans, na zrobienie w pierwszym podejściu tego, co zrobiło CDPR. Shooter to jedno, RPG to drugie.

Dogadali się z Niemcami i rzucili rękawice; wygląd mi to mniej/więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=QZcweutz6sc&feature=related

Skończą tak :


I Panu Prezesowi Tymińskiemu ostanie się jedynie ...



;)
 
Nie rozumiem tej niewiary w CI. Nie wiem, czy wiecie ale Wiedźmin (1) był PIERWSZĄ grą stworzoną przez CD Projekt RED.

Czego by nie napisać o CI, mają już na koncie parę gier, w tym Sniper: Ghost Warrior. Gra się sprzedawała bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę doświadczenie i ilość zrealizowanych projektów, CI jest starym wyjadaczem, a CD Projekt he, he debiutantem.

Mam nadzieję, że nowy RPG CI będzie fajną grą.

A co do pana Gopa, przed nim odeszło już paru ludzi. Nikt z nich publicznie nie krytykował ex-pracodawcy. Większość z nich robi karierę, a nie rozpamiętuje poprzednią pracę. Jeśli CI z panem Gopem odniosą sukces - tym lepiej dla wszystkich.
 
mam podobne wrażenie jak po odejsciu Michała Madeja - niedodrze


no ale jak widać, nie ma chyba ludzi niezastąpionych. szkoda, PM zawsze był jednym z aktywniejszych, skorych do kontaktu z fanami członków zespołu. czymam kciuki, powodzenia.
 
Nie rozumiem tej niewiary w CI. Nie wiem, czy wiecie ale Wiedźmin (1) był PIERWSZĄ grą stworzoną przez CD Projekt RED.
Tylko weź pod uwagę, jak długo ona była robiona i jak długo CDP się do tego przygotowywał. I przede wszystkim jaka filozofia przyświecała Redom - oni chcieli zrobić jako pierwszą grę właśnie RPG. Nie dlatego, żeby zarobić furę kapuchy - bo tu by wystarczyło zrobić... shooter - tylko dlatego, że sami RPG-ami się interesują. A jaka filozofia towarzyszyła firmie Tymińskiego od samego początku? Róbmy kasę, kit z jakością.

Czego by nie napisać o CI, mają już na koncie parę gier, w tym Sniper: Ghost Warrior.
Który jest shooterem i to bardzo przeciętnym. Oględnie mówiąc.

Gra się sprzedawała bardzo dobrze.
No i tu dochodzimy do sedna - mówimy o kategoriach dobrej sprzedaży czy dobrej jakości? Bo myślę, że graczy (nie tylko RPG) interesuje głównie to drugie. Jak pokazuje przeszłość i teraźniejszość jakość i sprzedaż wcale nie muszą iść z sobą w parze. I tak właśnie było do tej pory z grami CI.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i ilość zrealizowanych projektów, CI jest starym wyjadaczem, a CD Projekt he, he debiutantem.
Doświadczenie w RPG? Mają zerowe. CI, owszem, jest wyjadaczem - w grach za 10 zł sprzedawanych w kioskach i supermarketach. Do jakości W1 ich grom brakuje sporo. Pod względem jakości dopiero aspirują do miana debiutanta...
 
Gdyby CD Projekt nie przyświecała filozofia: robimy świetną grę i zarabiamy kupę kapuchy, to by tej firmy już nie było. Nie byłoby też W2. Niczego by nie było :) Kto nie wierzy, może sprawdzić, że akcje CD Projekt Red były jednymi z niewielu walorów jakie zanotowały duże wzrosty, w ostatnim "kryzysie" (co wcale kryzysem nie jest, ale delikatnym spowolnieniem).

Poza tym CD Projekt Red miał 20,45 mln zł zysku netto w I poł. 2011 Aaa! Zbierzmy się i spalmy ich siedzibę! Oni śmią zarabiać! Już nigdy nie zrobią pożądnego RPG! Jak wszyscy wiemy pieniądz to zło. Jak ktoś zarabia - "Wiedz, że coś się dzieje"! Taa, bardzo merytoryczny argument, mówiący: jak zarabiasz, w życiu nie zrobisz RPG

Poza tym, za sukcesem projektu, stoi Menedżer Projektu. Moi zdaniem, pan Gop zapewnia prawie pewny sukces. Jeśli nie będzie ograniczany, może stworzyć grę lepszą niż Wiedźmin - ale nie dziejącą się w uniwersum Wiedźmina.
 
@Up
Obawiam się, że nie do końca zrozumiałeś co Kolega Vojtasass chciał przekazać w swojej wypowiedzi (mam nadzieję, iż wybaczy mi tą ingerencję, za którą z góry przepraszam.).

W krótkich słowach; jak słusznie zauważyłeś CDP przyświeca filozofia - robimy świetną grę i zarabiamy kupę kapuchy.
CI widzi to trochę inaczej - robimy gry i zarabiamy kupę kapuchy.
Taka mała OGROMNA różnica.
 
Tylko, że gry nie tworzy Tomek Gop a cały zespół. I chyba nie zrozumiałeś o co chodzi Vojtasssowi. CDPR zrobiło dobrą grę i na niej zarobiło. CI zrobiło słabą grę i na niej zarobiło. Widać różnicę?
Jak dla mnie, czego by nie zrobiło CI nie przebiję to Wiedźmina, ani 1, ani 2. Myślę, że w z grą od CI będzie podobnie jak z Two Worlds. 1 część kiepska, druga lepsza, lepiej się sprzedała.
Ale tak czy inaczej, życzę powodzenia CI przy tworzeniu gier. Wspierajmy polską gospodarkę grową :)
 
Grę tworzy cały zespół. A kto kieruje tym zespołem? Jeśli pan Gop ma wizję i chce ją zrealizować, to co stanie mu na przeszkodzie (poza ewentualnym brakiem pieniędzy)?

Przykład CD Projekt dowodzi, jak socchi zauważył, że nikt nie jest niezastąpiony. Nie pasujesz do zespołu, masz inną wizję realizacji projektu? Poszukaj sobie innej pracy. To, że Tata Motors produkuje tanie samochody, nie przeszkodziło im kupić Jaguara. A Jaguara kiepskim samochodem mało kto nazwie. Taki sam proces zachodzi w CI. Zarobiliśmy kasę na grach, czas kupić uznaną markę i zacząć robić prawdziwe pieniądze.

Zatrudnienie pana Gopa świadczy o jakościowej zmianie podejścia do tworzenia gier przez CI. Nie będą się już liczyć jak najniższe koszty, a innowacyjne pomysły i epicki rozmach. Prawdziwe pieniądze można zarobić tylko na grach, które są superprodukcjami, no i które mają multi :) ale to już inna historia.
 
Top Bottom