"Zimna Rzeczpospolita"

+
"Zimna Rzeczpospolita"

View attachment 3312

Autor grafiki: Spartan's Graphics

Witajcie!

Z dumą prezentuje mój największy projekt pisarski. "Zimna Rzeczpospolita" jest to brutalna, ciekawa i poprowadzona z humorem opowieść o młodym szlachcicu, który próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojego zmarłego ojca przy okazji próbując odzyskać swój dawno utracony honor.

Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, stąd też zamknąłem na razie pomysł "Królewskich opowieści". To zaczynamy!

1. Fabuła i lokacje

Czasy: od 1492 do 1530 roku
Akcja dzieje się w Polsce oraz Szwecji XV i XVI wieku.
Lokacje w krainie rzeczywistej: Kraków, Sztokholm, Grunwald, Gniezno, Toruń, Lublin i Częstochowa.
Lokacje w Kryształowej Krainie: Ziemie Tajrela, Północna marchia i Kryształowe kopalnie.

Kryształowa Kraina - Zimna, pusta kraina złożona w całości z kryształów lodu. Pustoszona przez nikczemnego elfa Tajrela, który zagarnął "Szmaragdowy Tron".

Mapa: View attachment 3316

Fabuła koncentruje się na rozwiązaniu zagadki śmierci Onufrego Skiby przez jego 24 letniego syna Jana. Chłopak próbuje przy tym odzyskać swój dawno utracony honor, uczestnicząc w przełomowych wydarzeniach końca XV w. i XVI w.

Całość poprowadzona z różnych perspektyw.

Konflikt rodu Radziwiłłów z Czartoryskimi.

2. Opis bohaterów

Jan Skiba - młody, waleczny szlachcic ze skazą na honorze. Mało urodziwy blondyn z czarnymi oczami.
Kazimierz - przyjaciel Jana, intelektualista. Przystojny mężczyzna z długimi, kręconymi włosami i niebieskimi oczami.

Pozostali: Jan Olbracht - Król Polski w latach 1492-1501.
Zygmunt Stary - Król Polski w latach 1507-1548.
Elojza Skiba - matka Jana, wdowa w wieku 50 lat.
Onufry Skiba - ojciec Jana, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach mając lat 54.

3. Klany Północnej marchii

Bez herbu - Naninowie
Przywódca: Olg Naniw
Stolica: Waleria
Nastawienie: Pokojowe

Herb: Niedźwiedź polarny
Normanowie
Przywódca: Rarog Niedźwiedzi łeb
Stolica: Lastia
Nastawienie: Wrogie

4. Religie klanów

Bogini Mirra - bez określonego wyglądu.
Zwiastuje śmierć i zniszczenie.


Więcej informacji zostanie podane wkrótce, po premierze pierwszej części ;)
 

Attachments

  • zimna rzeczpospolita.jpg
    zimna rzeczpospolita.jpg
    20.7 KB · Views: 49
  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    9 KB · Views: 57
Last edited:
Kolejne szczegóły :)

Skończyłem prolog i jestem w trakcie pisania Rozdziału I - planuje wysłać tekst do wydawnictwa SuperNOWA. Uprzedzając, planuje zrobić z "Zimnej Rzeczpospolitej" niezłą książkę.

Jeśli chcecie jakoś pomóc, doradzić i tak dalej - to śmiało piszcie w tym temacie bądź na PW :)
 
A to można tu wrzucać utwory nie związane z wiedźminem? To by brzmiało dla mnie interesująco. Chociaż ja pisałem w uniwersach innych gier, a to nie wiem czy by CDP pasowało :]
 
Wydaje mi się, że lepszym tytułem byłby ten "Zima Rzeczpospolitej" Bo ten tytuł który aktualnie jest, kojarzy mi się ze złą królową śniegu, ze złą Polską z czymś podłym, a ten tytuł który podałem kojarzy mi się, z ciężkim okresem w Polsce. Chociaż nie znam jeszcze treść książki, więc może tytuł pasuje, ale taki jaki podałem przyciągnąłby mnie na pewno :)
Ps: Inspirowałeś się "Sercem zimy"
 
Top Bottom