Zmiana działania umiejętności dowódców-Następna aktualizacja

+

Czy według was zmiana działania wymienionych umiejętności (bez "Nowych Sił") jest potrzebna ?


  • Total voters
    6
Chodzi o takie umiejętności jak:
-As z Rękawa- Obecnie wg mnie jest OK
-Strategiczny odwrót- Dobre kombo z Uzurpatorem, Raymonem, Stefanem., Vincentem. Po ostatnim dodatku często grana ale za przesadzoną bym jej nie uznał.
- Cień kostuchy- Umiejka pod kilka kart wg mnie jak najbardziej w porządku
- Tajemnicze Echo- Po nerfie harmonii rzadko spotykane właściwie mocne kombo tylko z wodą
- Mobilizacja i Manewr okrążający- Grane głównie pod scenariusz który po zmianie trebusza no szału nie robi Insurekcja dużo lepsza
- Nowe siły- Po dodatku bardzo mocna. Srogi nerf już jutro liczba mocnych kart możliwych do zagrania odczuwalnie ograniczona.
- Zew harmonii- rzadko widziany nawet w memach no chyba że w tym wypadku jakiegoś buffa dostanie czy coś.
Kontynułując jeśli dobrze zrozumiałem informacja przekazane na dzisiejszym devstreamie panowie chcą umiejętności tego typu przerobić całkowicie lub w sposób który oszczędzi im problemów w przyszłości. Jednym słowem nie chcą kolejnej sytuacji typu skelige na wojownikach. Dobrze że nie chcą problem w tym że moim zdaniem obrali złą drogę za to najłatwiejszą i najmniej kosztowną. Tego typu zmiany mogą się przyczynić lub przyczynią się (Nie wiadomo dokładnie jaki będzie charakter tych zmian narzucenie pewnych warunków tak jak w Nowych siłach czy kompletna kasacja i przeróbka) do kompletnego zaniku niektórych archetypów lub ich znacznego osłabienia gdzie już obecnie są one średniej jakości. Co z kartami które były tworzone pod tych własnie dowódców? Nasuwa się zatem pytanie jak duży jest zespół testerów gwinta ? Ilu ludzi sprawdza przed wypuszczeniem dodatku możliwości nowych kart w połączeniu z umiejętnościami dowódców i starymi kartami oraz w jaki sposób to robią? Tryb trening raczej nie jest najlepszą do tego opcją. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sytuacje oraz środki na jakie się decydują odnoszę wrażenie że takich testerów jest garstka. Kolejna kwestią której nie rozumiem jest wypuszczanie kart umożliwiających zagranie kolejnej karty np (Harald, Obrońca Puszczy) przy jednoczesnym zamiarze pozbycia się podobnie działających umiejętności dowódców. Dla mnie jest to co najmniej dziwne i nie logiczne. Wygląda to dla mnie tak jakby chcieli oszczędzić na czasie ograniczając w przyszłych dużych dodatkach ilość możliwych nerfów poprzez zmianę umiejętności które mogą okazać się kłopotliwe w przyszłości choć obecnie większość z nich jest jak najbardziej w porządku. Dodam tylko że umiejki takie jak cień kostuchy, Mobilizacja, manewr okrążający czy strategiczny odwrót są dla mnie jednymi z ciekawszych umiejętności umożliwiającymi fajne i ciekawe zagrania którymi można zaskoczyć przeciwnika.
Proszę o wasze opinie w tym temacie.
 
Last edited:

luk757

Forum veteran
Czy jest konieczna? Imho nie, wszystko można dopracować werbunkiem i opisem umiejętności. Natomiast czy jest problematyczna? Najwyraźniej tak. Dla mnie ta zmiana jest obojętna, zawsze to będzie jakiś powiew świeżości natomiast nie ma co ukrywać, że było na tych liderów dużo narzekań.
Kolejna kwestią której nie rozumiem jest wypuszczanie kart umożliwiających zagranie kolejnej karty np (Harald, Obrońca Puszczy) przy jednoczesnym zamiarze pozbycia się podobnie działających umiejętności dowódców. Dla mnie jest to co najmniej dziwne i nie logiczne.
Nie jest to kompletnie porównywalne.
 
Last edited:

MaRIB1

Forum veteran
Moja opinia jest taka. Niech w końcu wymodelują rozgrywkę i wypuszczają przemyślane karty, aby awarty pasowały do umiejętności i nie trzeba bylo się ciągle uczyć wszystkich kart z jednej frakcji, bo umiejętności sie pozmieniały i nie wiadomo z czym teraz one współpracują. Często odpalałem swoje talie, a tutaj karta inaczej działa O_O tamta inaczej, te straciły synergię ze sobą. Trzy czy 4 razy nauczyć się gry na przestrzeni 4 czy 3lat i cały czas jednak zabierają radość z rozgrywki =]
 
Top Bottom