Zmiana położenia przycisku GG... :(

+

Jak oceniasz zmianę położenia przycisku GG?

  • Na minus

    Votes: 2 6.9%
  • Na plus

    Votes: 17 58.6%
  • Jest mi obojętna, przyzwyczaję się

    Votes: 10 34.5%
  • Nie mam zdania, i tak go nie używałem

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    29

Lexor

Forum veteran
Moim zdaniem bardzo fatalna zmiana - jest teraz mniejszy, a na ekranie z wynikami "wtapia się w tłum" innych "symetrycznych" elementów graficznych.

Wcześniej bardziej mi się rzucał w oczy i nawet gdy sie śpieszyłem to go klikałem, teraz już mi się dwa razy zdarzyło o nim zapomnieć, bo go po prostu nie widać.
 
Też średnio mi się nowy przycisk podoba. Na plus, że widnieje na obu oknach, ale na minus, że już nie jest taki rzucający się od razu w oczy jak dawniej. Nie mógłby być taki jak poprzednio (nawet w tym samym miejscu co obecny)?
 
Nie miałem żadnego problemu z zauważeniem tego przycisku. Nie miałem nawet odruchu naciśnięcia w poprzednią jego pozycję. Kilka gier i nikt nie będzie już nawet pamiętał gdzie był stary przycisk.
 

Lexor

Forum veteran
Nie miałem żadnego problemu z zauważeniem tego przycisku. Nie miałem nawet odruchu naciśnięcia w poprzednią jego pozycję. Kilka gier i nikt nie będzie już nawet pamiętał gdzie był stary przycisk.

Zwykle kursor trzymam w prawej dolnej ćwiartce ekranu i tu też kwestia jest taka, że dla mnie bardziej "naturalnym" ruchem ręki trzymającej myszkę jest ruch kursora w poziomie.

Teraz jestem poniekąd "zmuszony" do bardziej pionowego / zygzakowatego, przez co już nie wystarczy "poruszyć nadgarstkiem" jak kiedyś i ruch nie jest aż tak automatyczny. Lokacja nowego przycisku jest po prostu dla mnie niewygodna.

Tak jak napisał @Duckingman - plusem jest umieszczenie przycisku na obu planszach, minusem niestety lokalizacja. Nie wiem dlaczego została zmieniona, bo poprzednia była bardziej intuicyjna - dawaliśmy GG przeciwnikowi, teraz dajemy "nikomu"?
 

MaRIB1

Forum veteran
Zwykle kursor trzymam w prawej dolnej ćwiartce ekranu i tu też kwestia jest taka, że dla mnie bardziej "naturalnym" ruchem ręki trzymającej myszkę jest ruch kursora w poziomie.

Teraz jestem poniekąd "zmuszony" do bardziej pionowego / zygzakowatego, przez co już nie wystarczy "poruszyć nadgarstkiem" jak kiedyś i ruch nie jest aż tak automatyczny. Lokacja nowego przycisku jest po prostu dla mnie niewygodna.

Tak jak napisał @Duckingman - plusem jest umieszczenie przycisku na obu planszach, minusem niestety lokalizacja. Nie wiem dlaczego została zmieniona, bo poprzednia była bardziej intuicyjna - dawaliśmy GG przeciwnikowi, teraz dajemy "nikomu"?
Teraz po GG od razu masz wskaźnik nastawiony na start meczu
 
Po pierwsze i najważniejsze - przycisk jest teraz na dwóch ekranach co zwiększa jego klikalność o... hm... DUŻO. Sam wiele razy odruchowo klikalem następny ekran bez dania GG mimo szczerych chęci).

Po drugie, nie uważam, że zmiana ikonki ma wpływ na cokolwiek. Dla mnie jest tak samo czytelna i intuicyjna jak poprzednia.

Podsumowując, zmiana przycisku GG jest według mnie w 100% pozytywna :)
 
Top Bottom