Zmiany na forum

+
Zmiany na forum

Hej,Planujemy jakieś zmiany na forum w najblizszym czasie. W związku z tym pytanie i zarazem luźny temat do rozważań: jakie zmiany powinny zajść na naszym forum? Mówiac zmiany mam na myśli niemal wszystko: od szaty graficznej, przez techniczne sprawy aż po luźne pomysły dotyczące naszej (mojej, Fallena i innych ludzi z firmy) obecności.Czekam również na Wasze pomysły dotyczące nagradzania użytkowników za poszczególne osiągniecia/pomysły/wiedzę na temat "Wiedźmina". Pewne statusy odblokowujecie automatycznie i zależne są od ilosci postów, ale to nie znaczy, że nie możemy Wam przyznawać ciekawych statusów związanych z Waszą aktywnością (vide Lord Koniu, który ostatnio dostał tymczasowego moda gdyż zglosil się do pomocy przy mapie.)Na wielu stronach działaja tzw. loyalty programs - jeśli macie jakieś pomysły w tej dziedzinie to zapraszam do dyskusji.
 

Rioo

Forum veteran
o tym już była mowa, ale może mailowe info o PW i hmm, żeby po kliknięciu na jakiś temat, w którym są nieprzeczytane posty, przenosiło nas do pierwszego nieprzeczytanego (w sensie tego, którego nie było podczas naszej ostatniej obecności), a nie na ostatnią stroną... dyskusjka mogła się przecież zacząć kilka stron wcześniej, a takie szukanie początku dyskusji jest uciążliwe...
 
Wiecej ludzi CDP, mniej watkow niedotyczacych wiedzimina, kasowanie zamknietych (tych z glupimi pytaniami) tematow bo jak ktos z zewnatrz wchodzi i widzie te 15 stron to odechciewa mu sie szukac, a w starych tematach nie raz sa ciekawe informacjie.Szata graficzna jest dobra, choc jak by byla w klimatych strony glownej byla by lepsza (ale ta tez chcecie zmienic...)Popieram Rioo.
 
podzielic forum na działy (Gra ,Technikalia ,Offtopic itp.)ale to raczej w odleglejszej przyszłosc przed wyjsciem gry dopiero bo teraz to jakos bardzo potrzebne to nie jest bo niestety forum w takiej postaci w jakiej jest teraz nie zda egzaminu i powstanie straszliwy burdelna pewno to co zaproponował Rioo i byc moze jak powiedział Miko całkowita kasacja tych kilku stron z zamkniętymi albo juz kompletnie nie aktualnymi tematamiewentualnie jakies kosmetyczne zmiany w grafice strony cos dodac cos przykrcic ogolnie poprawic(widze zaraz reakcje Tibora )az takich kosmetycznych to moze z okazji zblizającego się (chyba) otwarcia nowej strony zmienic rangi albo dodac ich kilka o i jak mozna podglą strony przy pisaniu kolejnego posta bo często się zdaza ze kiedy je piszemy wyskakują 2 kolejne posty a nasz staję się kompletnie nie na temat (wiecie o co mi chydzi prawda??)i to chyba sycko jak cos mi przyjdzie do głowy nie omieszkam dopisac
 
Miko said:
Wiecej ludzi CDP
Hmmm... więcej to już będzie ciężko. W tej chwili na forum aktywnie udziela się 6-7 devów (+ ja i Fallen) ze wszystkich działów REDa. W ostatnich 10 dniach napisali około 30 postów. Wydaje mi się że to rekord na skalę światową jeśli idzie o fora gier.
 

khorn

Forum veteran
Drobne zmiany graficzne, coś w stylu strony oficjalnej. Nowe statusy dla takich co się udzielają w jakiś specjalny sposób. Kasowanie powtarzających się tematów. I tyl mi trza do sczęścia.
 
avatary 100X100podpis na 300 znaków, żeby się linki mieściłycoś osobie w profilu, można by się co nieco o forumowiczach dowiedzieć.specjalne rangi jak najbardziej.topic powiązany z komentarzami, czyli jak jest na gram.pl. Wtedy by nie śmiecili w commentach. Tylko to by trzeba było bardziej połączyć stronę i forum graficznie, tak jakby to byłą jedna witryna.Tibor błagam nie mów ża tak jak jest to jest dobrze Nie mówię że jest źle, bo jest dobrze, ale może być lepiej (zamotałem... ) Buehehe.
 
Zacytuje siebie bo jakoś nikt tego nie skomwntował ani sie nie odniósł a na nowe przemyślania brak czasu
Geno said:
Jęśli już pracujecie nad nową formułą forum to może przy okazji by się dało przemycic parę usprawnień:1. Możliwość podglądu innych postów w czasie pisania posta "czystego" lub cytowania - ciekawy byłby pateny podglądu i równoczenej możliwości cytowania wielu użytkowników.2.Opcja przeskoku do nr konkretnej strony,ażeby mozolnie nie przewijać.3.Modyfikacja powiązania wyszukiwania i wyświetlania informacji na stronie czyli po ludzku mówiąc wyszukuje sobie np. miecz - znalazłem,interesujący mnie post np. w temacie "Świat wiedźmina" - klikam i wrzuca mnie na ostatnią stronę - wolałbym aby przerzucał na stronę z tym postem - sama opcja URL często nie wystarcza.4. Prywatna wiadomość - wyskakujący komunikat i informacja przez e-mail.
 

Rioo

Forum veteran
może umożliwić wstawianie do sygnaturek jakiś obrazków? bbcode? oo i jeszcze taka rzecz, że jak klikamy 'cytuj' by było widać kilka poprzednich postów, ułatwi to cytowanie paru osób na raz wydaje mi się, że podział wątków na forum taki jak teraz jest (Wiedźmin, OT, Sapkowski) średnio się sprawdza, bo, przynajmniej ja mam takie wrażenie, że jak ktoś zakłada nowy temat nie zwraca uwagi do jakiej kategorii będzie należał, a że domyślnie jest chyba ustawiony 'Wiedźmin', więc ta forma jaka teraz jest średnio raczej oddaje rzeczywistość... Lepiej by było chyba wprowadzić poziomy tematyczne, tak, że zaczyna się np od góry Dział CDPRed (tematy założone przez Was, regulamin, może temat powiązany z komentami z głównej), niżej Wiedźmin, jeszcze niżej Sapkowski i OTchyba zakręciłem troche wydaje mi się, że to zwiększyłoby przejrzystość forum edyta: pytanie za 100pkt: czemu na forum Inter temat Dziada o zmianach na forum nie jest na złoto? o_O
 
Michalun said:
podzielic forum na działy (Gra ,Technikalia ,Offtopic itp.)ale to raczej w odleglejszej przyszłosc przed wyjsciem gry dopiero bo teraz to jakos bardzo potrzebne to nie jest bo niestety forum w takiej postaci w jakiej jest teraz nie zda egzaminu i powstanie straszliwy burdelewentualnie jakies kosmetyczne zmiany w grafice strony cos dodac cos przykrcic ogolnie poprawic(widze zaraz reakcje Tibora )az takich kosmetycznych to moze z okazji zblizającego się (chyba) otwarcia nowej strony zmienic rangi albo dodac ich kilka
Zmiany naprawdę jeśli już to bardzo kosmetycznie. Forum wygląda w obecnej postaci bardzo dobrze. A co do podziału na działy, to kurczę, jakoś nigdy mi się ten pomysł szczególnie nie podobał. A wiesz, argument, że obecne słabo może zdać egzamin po zwiększeniu zainteresowania grą po premierze gry, czyli de facto większy ruch na forum, jest moim zdaniem średnim argumentem. Ponieważ na forum gram.pl jest taka sama forma forum i jakoś się to wszystko dobrze sprawdza. Możnaby coś tutaj ewentualnie zrobić, ale nie zbyt radykalnie. Na pewno nie coś takiego jak na większości for phb. Aż tak ostrego podziału na forum to ja bym chyba nie przeżył Można wprowadzić delkikatny podział, ale nie za bardzo widoczne kategorie. Może coś a la tabelka z filtrowaniem tematów?I jak już chyba Yarpen wspomniał, rozwij wizytyówki każdego z użytkowników.A może dałoby się wgrać na forum jakiś skrypt, który odpowiadał by za sprawdzanie pisowni, ortografii (istnieje w ogóle coś takiego ?).Poza tym, uważam, że możnaby poszerzyć nieco zakres tematów OT, oczywiście tematyka ogólnowiedźmińska stanowiłaby w dalszym ciągu meritum, ale OT nie powinno zaskodzić rozwojowi społeczności wiedźmińskiej Co do ilości znaków w podpisie to tutaj nic bym nie zmieniał, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby.Avatary - również nie. Obecny rozmiar jest idealny, duże obrazki rozwalałyby obecny wygląd forum i w ogóle wyglądałyby mało estetycznie jak dla mnie.Następnie, można by tak na wszelki wypadek, wprowadzić zakaz posiadania jakichkolwiek sygnaturek w podpisie, gdyż ich obecność rozwala klimat forum i wprowadza pstrokatość.Na razie to tyle, teraz będę się wykłucał o moje poglądy
 
Yarpen Zirgin said:
avatary 100X100podpis na 300 znaków, żeby się linki mieściłycoś osobie w profilu, można by się co nieco o forumowiczach dowiedzieć.specjalne rangi jak najbardziej.topic powiązany z komentarzami, czyli jak jest na gram.pl. Wtedy by nie śmiecili w commentach. Tylko to by trzeba było bardziej połączyć stronę i forum graficznie, tak jakby to byłą jedna witryna.Tibor błagam nie mów ża tak jak jest to jest dobrze Nie mówię że jest źle, bo jest dobrze, ale może być lepiej (zamotałem... ) Buehehe.
Podpis 300 znakow? Jestem ZACos o sobie w profilu? Rowniez jestem ZA.Ale awatary zostawmy takie jakie sa, bo tym co maja walniejsze lacze, kazdy otwarty temat bedzie sie wczytywal w nieskonczonosc.I fajnie by bylo gdyby posty nieprzeczytane byly jakos zaznaczone.
 
woj:| said:
ja to bym zmienił żeby moje posty miały inny kolorek hiehiehie do k.. nędzy.
Woj nadajesz się na budowlańca tam mniej wiecej w południe to się mówi tak:- czy ja ku**a rano to głucholi mówiłem czy ku**a do ludzi. Co człowiek przyjdzie toi zj***ie itd.Sory za off
 
sama szata graficzna i wyglad forum jest naprawde fajne i nie wiem po co to zmieniac... natomiast jak slusznie Geno zauwazyl mozliwosc podgladu postow, moze kilka słow pod avatarem... niemniej jestem przeciwnikiem zmieniania tego, co jest dobre...
 
krakers said:
Yarpen Zirgin said:
avatary 100X100podpis na 300 znaków, żeby się linki mieściłycoś osobie w profilu, można by się co nieco o forumowiczach dowiedzieć.specjalne rangi jak najbardziej.topic powiązany z komentarzami, czyli jak jest na gram.pl. Wtedy by nie śmiecili w commentach. Tylko to by trzeba było bardziej połączyć stronę i forum graficznie, tak jakby to byłą jedna witryna.Tibor błagam nie mów ża tak jak jest to jest dobrze Nie mówię że jest źle, bo jest dobrze, ale może być lepiej (zamotałem... ) Buehehe.
Podpis 300 znakow? Jestem ZACos o sobie w profilu? Rowniez jestem ZA.Ale awatary zostawmy takie jakie sa, bo tym co maja walniejsze lacze, kazdy otwarty temat bedzie sie wczytywal w nieskonczonosc.I fajnie by bylo gdyby posty nieprzeczytane byly jakos zaznaczone.
100x100 to i tak jest chwilka:)
 
co do wizytowki to jestem gorąco za (uwielbiam zmyslac na swoj temat )co do podpisu to tyle ile jest teraz jest optymalną iloscią znakowawatry powinny zostac takie jakie są a co do podziału forum na działy to nawet Fallen(albo Dziadu) wspominali ze przed wyjsciem gry będą musieli stworzyc działy bo nie poradza sobie z np. problemami technicznymi i innymi pytaniami więc raczej to bedzie nieuchronna przyszłosc pic w tym zeby zrobic działy a zarazem zeby forum zostało otwarte mozna zrobic np. tylko 3 działy głowne np. dyskusje o grze/offtopic/problemy technicze zeby kompletnie nie rozbijac forum na kilkanascie mniejszych i w moim wyobrazeniu po takim zabiegu powinno byc dobrze aczkolwiek niekoniecznie
 
Michalun said:
podzielic forum na działy (Gra ,Technikalia ,Offtopic itp.)ale to raczej w odleglejszej przyszłosc przed wyjsciem gry dopiero bo teraz to jakos bardzo potrzebne to nie jest bo niestety forum w takiej postaci w jakiej jest teraz nie zda egzaminu i powstanie straszliwy burdel
To jest już w planie, zamiast zaznaczać tak jak teraz "ptaszki" na górze, będą zakładki zaraz nad belką, coś na wzór jak są w Firefoxie czy Operze. Po kliknięciu na np. Offtopic przefitruje wątki tylko z tej kategorii. W sumie funkcjonalności dużo nie zmienia, a zrobi się przejrzyściej. Defaultowo będzie forum odpalalo w "General Discussion".Pogląd strony przy pisaniu posta mamy w planie, tak samo jak i sporo innych udogodnień, część z nich wymieniał kiedyś Rioo właśnie i chyba Geno.
 
Geno said:
Jęśli już pracujecie nad nową formułą forum to może przy okazji by się dało przemycic parę usprawnień:1. Możliwość podglądu innych postów w czasie pisania posta "czystego" lub cytowania - ciekawy byłby pateny podglądu i równoczenej możliwości cytowania wielu użytkowników.2.Opcja przeskoku do nr konkretnej strony,ażeby mozolnie nie przewijać.3.Modyfikacja powiązania wyszukiwania i wyświetlania informacji na stronie czyli po ludzku mówiąc wyszukuje sobie np. miecz - znalazłem,interesujący mnie post np. w temacie "Świat wiedźmina" - klikam i wrzuca mnie na ostatnią stronę - wolałbym aby przerzucał na stronę z tym postem - sama opcja URL często nie wystarcza.4. Prywatna wiadomość - wyskakujący komunikat i informacja przez e-mail.
Wszystko z powyższego jest w moim dokumencie.
 
arczi said:
sama szata graficzna i wyglad forum jest naprawde fajne i nie wiem po co to zmieniac... natomiast jak slusznie Geno zauwazyl mozliwosc podgladu postow, moze kilka słow pod avatarem... niemniej jestem przeciwnikiem zmieniania tego, co jest dobre...
Layoutu nie będziemy zmieniać, może w najgorszym ;) przypadku dodamy nowego skina, kto będzie chciał, zostanie przy obecnym.
 
Rioo said:
może umożliwić wstawianie do sygnaturek jakiś obrazków? bbcode?
Fuuuj! Jak ja kocham łazić po tych forach, gdzie podpis usera (ze względu na ilość obrazków) zajmuje 5/6 posta.
 
Top Bottom