Znikajace znaczniki

+
Witam,
Panowie prosze o naprawienie błędu znikajacych znacznikow. Widze ze nie tylko ja mam ten problem bo inni ludzie gdzies tam tez o tym pisali. Nie wiem czy ten błąd gdzies jeszcze występuje bo dopiero zacząłem gre ale odnajdywanie wszystkiego od nowa w novigradzie jest naprawdę irytujace. Maly blad a naprawdę wplywa na zabawę.
 
Obstawiam, że chodzi o to, że po oddaleniu się od kowala czy kupca, jego znacznik znika z mapy świata.
To nie jest błąd, tylko świadoma decyzja twórców.
Podejrzewam, że powodem takiej decyzji było to, że np. kupcy zmieniają swoje miejsce pobytu, a śledzenie ich pozycji na bieżąco na całej mapie mogłoby obciążać proces gry?
 
Jeśli chodzi o ramy całej mapy to kolega wyżej ma na 99% rację. Ale jeśli kolega będąc w Novigradzie nie widzi znaczników w samym mieście to coś już jest nie tak bo u mnie funkcjonuje normalnie
 
Z tego co mi wiadomo nie jest to świadoma decyzja bo ludzie juz opisywała ten blad tutaj. W novigradzie powiedzmy jakies 10% znaczników kupców fryzjerów kowali znika mi z mapy jak podejde blisko to sie pojawiaja, jak opuszcze novigrad to musze ich szukać na nowo. Nie sa to wedrowni kupcy ale poprostu część zwykłych handlarzy choćby nawet ten mistrz od mieczy co otworzył pierogarnie czy cos tam. Bez sens polega na tym ze musze zawsze odpalac mape na smartfonie żeby wyszukać fryzjera itp
Post automatically merged:

Zle napisałem 10% zostaje na mapie tqkze jakies 90% znika uwierzcie mi jest to mega irytujące.
Post automatically merged:

W oxenfurcie tez znikaja a co dalej to nie wiem jeszcze na skellige nie byłem
 
Last edited:
Luzik. Pobiegasz trochę po mieście, porobisz trochę zadań, to i topografii miasta się nauczysz. Przy trzecim przejściu będziesz już na pamięć biegał bez spoglądania na mapę i znaczniki :D.
A tak swoją drogą, ta minimapa robi wiele złego: zbyt odwraca uwagę od otoczenia. Sam kiedyś łapałem się na tym, że zamiast podziwiać piękno krajobrazu, to biegałem ze wzrokiem wgapionym w prawy górny róg ekranu, gdzie na minimapie śledziłem łańcuszek kropek prowadzących do celu. Bardziej klimatycznie byłoby, gdyby nie było minimapy, tylko ta duża mapa odpalana klawiszem (ewentualnie minimapa jedynie w czasie wyścigów konnych).
Post automatically merged:

Może się zdarzyć, że podejdziesz do lokalizacji, gdzie powinien być kowal, a jednak z niewiadomych powodów go nie będzie (problem występuje u kowala w Nowigradzie). Wystarczy wtedy odbiec od jego warsztatu na taką odległość, by warsztat zniknął za skrajem minimapy i wrócić - majster będzie już na stanowisku.
Na Skellige w Kaer Trolde kowal czasami nie chce podjąć rozmowy. Można problem rozwiązać na dwa sposoby:
1. godzinkę przemedytować (nie zawsze skutkuje),
2. zapisać i wczytać stan gry (skutkuje prawie zawsze).
Post automatically merged:

Przed wejściem do karczmy Gęsia Pipa jest zielarz. Jeśli nie uda Ci się z nim porozmawiać, to się nie przejmuj - mi się to nigdy nie udało ani na wersji premierowej, ani na GOTY. Postać jest zbugowana i nie odpowiada na zwrot "pokaż mi swoje towary".
 
Last edited:
@Wroobelek Zdradzę Ci sekret: Ścieżkę do celu na minimapie można wyłączyć. Tak samo jak wiedźmińskie zmysły na minimapie. No i polecam też wyłączyć obracanie minimapy.
 
No niby masz racje ale jest możliwość wyłączania znaczników i wolałbym skorzystać np z tej metody a nie wkurzac sie ze jednak nie moge czegos znalezc. No błąd to błąd jednak...
 
@Wroobelek Zdradzę Ci sekret: Ścieżkę do celu na minimapie można wyłączyć. Tak samo jak wiedźmińskie zmysły na minimapie. No i polecam też wyłączyć obracanie minimapy.
Niby wiedziałem kiedyś, że jest opcja wyłączenia ścieżki, ale jakoś nie przyszło mi do głowy to zrobić :ROFLMAO:. A obracanie mapy mam wyłączone - włączam jedynie na czas wyścigów konnych, bo tak jest łatwiej zidentyfikować zakręt, a kierunek trasy względem stron świata nie ma wtedy znaczenia.

No niby masz racje ale jest możliwość wyłączania znaczników i wolałbym skorzystać np z tej metody a nie wkurzac sie ze jednak nie moge czegos znalezc. No błąd to błąd jednak...
It's not a bug - it's a feature. Po prostu znaczniki, które nie są stałe (na przykład warsztaty, które są nieczynne w nocy, enpece prowadzące dzienno-nocny tryb życia, osoby przemieszczające się) wyświetlają się na minimapie dopiero, gdy gracz znajdzie się w określonej odległości od nich. Znaczniki stałe (lokacje jak Kaer Trolde czy Kasztel Wrońce, odkryte wejścia do jaskiń i punkty szybkiej podróży, pytajniki) wyświetlają się zawsze.
 
Zależy o jakiej porze jesteś w danej lokacji (niektóre na noc znikają a inne za dnia) - najlepiej medytacją przyśpieszać czas
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom