Zniknięcie Alvina - chronologia wydarzeń

+
Zniknięcie Alvina - chronologia wydarzeń

Witam!
Otóż przechodzę Wiedźmina któryś już raz z kolei i znowu pojawia się to samo pytanie. Nie jestem w stanie umiejscowić sobie niektórych wydarzeń w kolejności chronologicznej... Problem dotyczy Alvina i jego zniknięcia po rozbiciu Salamandry w Wyzimie. Znajdując list w szczątkach królowej kikimor, dowiadujemy się, że Alvin został porwany i otwierając portal przeniósł się do wsi Odmęty. Tu się rodzi problem. Kiedy doszło do porwania? Przecież nie w czasie, gdy atakowaliśmy bazę Salamander - Magister z Javedem stali przy portalu. Wcześniej też nie, bo przed potyczką Alvin był z nami w domu Triss. Wiemy, że w porwaniu brał udział Magister. Ktoś ma może sensowne rozwiązanie? Dla ułatwienia wstawiam kolejność wydarzeń:

(Wcześniej podjąłem decyzję o oddaniu Alvina pod opiekę Triss)
1. Zajmujemy się pobocznymi zadaniami w 3 akcie - Alvin cały czas jest w domu Triss
2. Po rozbiciu kolejnych baz produkujących fisstech, trafiamy na trop główej bazy Salamandry. Jesteśmy proszeni przez Leuvaardena o pozyskanie sojuszników.
3. Pozyskujemy pomoc do walki z Salamandrą (w moim przypadku Zygfryd)
4. Idziemy do domu Triss powiedzieć jej, że jesteśmy gotowi na spotkanie się z Leuvaardenem i Zygfrydem (Alvin dalej jest w domu)
5. Trafiamy do karczmy, gdzie dochodzi do walki z zabójcami Salamandry.
6. Po pokonaniu ich dochodzi do spotkania na górnym piętrze (z Triss, Leuvaardenem i Zygfrydem)
7. Wpada de Wett i psuje imprezę. Jesteśmy teleportowani do bazy Salamandry. W bazie po krótkiej walce spotykamy Zygfryda i wnioskujemy z dialogu, że Triss również przez chwilę była z nim w tej bazie, ale musiała się teleportować z powrotem, rzucając wcześniej na nas tarczę Alzura. Magister i Javed stoją razem za magiczną barierą gotowi do walki.
8. Rozprawiamy się z Magistrem i królową kikimor oraz znajdujemy "list do gotowy do wysłania" do Javeda, w którym stoi, że doszło do porwania Alvina.
9. W wiosce Odmęty spotykając Alvina dowiadujemy się, że podczas wspólnej nauki z Triss do jej mieszkania wpadła zgraja bandziorów, którym przewodził gość w okularach (czyt. Magister). W wyniku tej napaści Alvin zostaje porwany i przestraszony nagle pojawia się w domu Aliny.

Z tego wszystkiego wynika, że wśród tych zdarzeń musiało dojść do tego porwania. Kiedy, skoro nie było na to czasu i Magister oraz Triss byli zajęci ? Wg mnie bardzo duże niedopowiedzenie i wielka nieścisłość. Tak jakby twórcy "od tak" wymyślili sobie coś, żeby wątek dziecka-źródła zakończyć w kolejnym akcie gry. Może problem dla niektórych błahy, ale dla mnie nie. Nie lubię niedopowiedzeń i niewyjaśnionych wątków. A szczególnie tych bezsensownych mających na celu pociągnięcie fabuły i wprowadzających zamieszanie. Proszę o opinie i uwagi. Może ktoś ma jakieś wytłumaczenie?
 
@gukua
Proszę pamiętać o zakładaniu wątków na odpowiednim poziomie zagłębienia (skoro piszesz o trzecim akcie, to czemu założyłeś temat w kategorii ogólnej?) oraz o odpowiednim nazywaniu wątków (jak myślisz, ile osób domyśli się zawartości tematu po wiele mówiącym tytule "ale jak?", hm?).

Przenoszę, zmieniam nazwę.
 
Tak sobie myślę... Wszystko byłoby okej w przypadku przekazania opieki nad Alvinem Shani. Wówczas Geralt nie miałby takiego kontaktu z nimi, co tłumaczyłoby możliwość porwania chłopca w czasie, gdy Geralt na przykład pozyskiwał sojuszników. Widać, twórcy nie przemyśleli dokładnie scenariusza i zastosowali ten sam wątek w obu przypadkach, co poskutkowało takim zamieszaniem.
 
Moje przypuszczenie jest takie, że gdy ty, Triss, Leuvardeen i Twój sojusznik byliście w "Nowym Narakorcie" ustawiając plan ataku (zresztą, i tak był już ustawiony jeżeli idzie z tobą Zygfryd), w momencie kiedy Triss teleportowała Ciebie + Sojusznika, Magister wyczuł sytuację, by porwać potężne Dziecko - Źródło. I nie widzę tu żadnego zamieszania, sorry.
 
No to nie patrzysz dokładnie. Wyraźnie napisałem co się dzieje po kolei. Z rozmowy z Zygfrydem dowiadujemy się, że Triss również teleportowała się do kryjówki Salamandry, rzuciał na Geralta tarczę Alzura i przeniosła się spowrotem. Gdy rozmowę tą przeprowadzamy, Magister stoi już na końcu jaskini za magiczną barierą razem z Javedem. Alvin w 4 akcie tłumaczy, że uczyli się razem z Triss starszej mowy, gdy Magister wpadł i go próbował porwać. Jak więc mogła Triss na spokojnie się uczyć z młodym starszej mowy, gdy właśnie rozbijano Salamandrę? Jak Magister mógł się znaleźć w dwóch miejscach równocześnie? -.- Ba! Jeszcze zdąrzył napisać list do Javeda i wysłać w pościg Berengara. Kompletny brak logiki.
 
Już pisałem kolejne wyjaśnienie, miałem je już napisane, gdy zrozumiałem, że to nie ma sensu...Skoro był z nią w domu i się uczył, to kiedy kuźwa mać niby miał go porwać Magister? Jedyne możliwe wyjaśnienie to takie, że Azar Javed na początku zrobił iluzję Magistra z jakiegoś Salamandry, a w tym czasie zabójca porywał Alvina...Ale musiałoby to trwać nie wiem, może trzy minuty. Czy teleportacja na to pozwala? Tego się raczej nie dowiemy. Może w [W3].
 
Top Bottom