Zwiedzaj z Geraltem

+
Zwiedzaj z Geraltem

Parę dni temu wpadł mi pomysł na quiz-zabawę - tak co by urozmaicić czekanie na ostatni dodatek, a może i rozruszać forum w najpewniej zbliżającym się okresie uśpienia. Zasady są proste: robimy skrin jakiegoś miejsca w świecie W3, wrzucamy go tutaj, a następnie czekamy aż ktoś poprawnie owo miejsce zlokalizuje (słownie, najlepiej za pomocą odniesienia do pobliskich znaków FT). Autor(ka) prawidłowej odpowiedzi przejmuje sztafetę i "w nagrodę" zadaje kolejną zagadkę. W razie "zacięcia" możliwe są podpowiedzi.

Zasady dodatkowe:
- na skrinach nie może być widoczna minimapa (najlepiej schować interfejs, np. poprzez naciśnięcie klawisza Home);
- unikamy miejscówek trudnych do odróżnienia, tzn. przedstawiających powtarzalne obiekty w mało oryginalnym ustawieniu (np. obrabowany wóz na drodze; trup na szubienicy; chata wiejska);
- (do odwołania) nie umieszczamy zagadek z KiW (gdy już będzie dostępne); SzK mogą być;
- preferowany widok w świetle dziennym;

Jako że wymyśliłem, to i zacznę:
View attachment 38430
 

Attachments

  • witcher3 2016-05-10 05-49-40-17.jpg
    witcher3 2016-05-10 05-49-40-17.jpg
    182.8 KB · Views: 34
Chyba chodzi właśnie o to, że takich obiektów na mapie jest kilka, przez co nie są zbyt charakterystyczne Ja sam grałem jakiś czas temu, a kojarzę chyba jedynie coś na południe od Konarów.
Niestety nie. Pod Konarami jest większy, zakrwawiony (ołtarz?) i bez "portalu".

Podpowiedź: w pobliżu można spotkać Redańczyków, endriagi i kapłana KWO.
 
Odpowiedź: wybrzeże bezpośrednio na północ od wioski Sund.

Właśnie się natknęłam:
"Mój" menhir znajduje się trochę gdzie indziej - na południe od kapliczki Wiecznego Ognia, na zachód od Carsten. Ale "twój" (który odkryłem już później) to drugi wybór, oczywiście uznaję.

Przy okazji, sugestia: w odpowiedzi podawajcie lokalizację (słownie lub skrin mapy), nie kontrujcie swoim skrinem tej samej lokacji.

Nowa zagadka. Znowu dość trudna, chociaż chyba obiekt bardziej charakterystyczny.

 

Attachments

  • cvdvdsvc.jpg
    cvdvdsvc.jpg
    150.6 KB · Views: 29
Last edited:
Top Bottom