Życzenia z Night City

+

Vattier

CD PROJEKT RED

Okres przedświąteczny porusza serca nawet najbardziej zatwardziałych cyberpunków! <3

Napisz w komentarzu jakie życzenia składają sobie mieszkańcy Night City — autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają od nas Cyberpunkową kartkę świąteczną! Analogową. Pocztą.

O tym jak będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe możesz dowiedzieć się w Polityce Prywatności CD PROJEKT S.A.

Hej, nie mam za wiele czasu, wiecie jak to w święta. Za chwilę podjedzie ktoś z Red Cabu i będę musiał się szykować z rodziną w odwiedziny do dziadków. Jak co święta będziemy siedzieć przed stołem a później oglądać jakiegoś Wiedźmina, o którym dziadek potrafi gadać i gadać jakby to była Wojna Centralno-Amerykńska. Chyba, że załączy mu się kolejna fascynująca historia, o tym że prawdziwe święta nie mogą się obejść bez Kevina. Do dziś nie mam pojęcia kim jest ten Kevin. Mówiłem, że mam zaprzyjaźnionego ripperdoca, ale nie. On woli zapomnieć gdzie położył butelkę niż dostać cyber psychozy i nie wypić. Nie wytłumaczysz...
Jak wrócę spotkajmy się w Forlorn Hope, a tymczasem wszystkiego dobrego z okazji świąt. Lepszych i tańszych cyberwszczepów. A i pamiętajcie, to nie wy uczestniczycie w akcji, to wy jesteście akcją!

Vovo Indo otworzył oczy o 7 rano, 25 Grudnia 2077. Jego bioniczne soczewki kontaktowe połączyły się z siecia azteca i poinformowały o godzinie, pogodzie, terminach spotkań i oczekujących wiadomościach.. Zakładkę zdrowia nie myślał nawet żeby sprawdzać. Z miejsca aktywował odpowiednia dawkę paracybertamolu na każda z dolegliwości jaka odczuwał.. Spędził wczoraj trochę za dużo czasu ze szklankami na kolacji świątecznej u Pajaros Rojos.

Było ciężko… Przypomniał sobie o podarunku, o mini mamucie od DNA Toys, którego pieszczotliwie nazwał Momotkiem i o specjalnym bonusie, zawieszonym na jego szyi, o tajemniczej karteczce na „dzień po” jak to ujal Pablo Storm … Biedny Momotek ogrzewał się przy lekko przegrzanym już wyświetlaczem choinki. Lekko chwiejnym krokiem Vovo dotarł do swojej nowej maskotki.. Zdjął z przywiązanej do tromby połyskująca kopertę… W środku, na czarnej kartce, znalazł przyczepiana czerwona tabletkę z podpisem „miłych”. Z miejsca połknął prezent, Storm w końcu słynął z tego ze kto jak kto, ale na kołach zna się lepiej niż ktokolwiek.. Nie wiele poza tym ryzykował, jego wszczepy szybko pozbylyby się ewentualnej substancji zagrażającej życiu.

Pierwszy efekt był mocny. Pruszącego śniegu w salonie się nie spodziewał. Platki śniegu uderzając w podłogę, komponowały przejedzone już nuty cyber bells. Momotek głosem którego nie powstydziłby się największy w Farinellich, pięknie wyśpiewał życzenia od całego zespołu Pajaros.. Milutko, pomyślał, bujając się w rytm melodii i nucąc ja pod nosem.. Efekty tabletki dość szybko przestały jednak działać. Momotek po paru chwilach wrócił do ciężkiej pracy zwanej snem, śnieg przestał padać a soczewki wyświetliły nowa wiadomość o tytule " 3P"od Vanteriego Vattiera: popił, potańcował to teraz popracuj. Patch day -1 sam się nie zrobi…

Widzę, że już po ale przypomniałem sobie, że kilka dni temu coś powoli pisałem i miałem te życzenia połączone z listem naszkicowane w notatniku także i tak pozwolę sobie wrzucić:

Royce ty stary draniu wszyscy wiedzą, że w tym roku nieźle narozrabiałeś w Nigh City i przez twoje świrnięte pomysły już nawet członkowie twojego gangu mają cię dość ale zbliża się koniec roku, a w raz z nim święta, a jest to takie niezwykłe wydarzenie podczas którego nikt nie może być w samotności, a wszelkie spory powinnyśmy odstawić na bok i nie myśl Royce, że to tylko takie puste słówka ponieważ Mikołaj był już u mnie i narzekał, że schowałeś się w jakiejś dziurze nie do wykrycia gdzie światło nie dociera, a o kominie tylko można pomarzyć i prezent dla ciebie zostawił u mnie i chciał abym ci go przekazał, mam nadzieję, że się nie obrazisz ponieważ z ciekawości otworzyłem twój prezent od Świętego Mikołaja i zobaczyłem cukierki także je biorę dla siebie za fatygę ty i tak nie masz zębów więc zrobiłbyś sobie krzywdę gdybyś miał się nimi zajadać, w ogóle to czemu jeszcze nie zrobiłeś sobie wszczepu na zęby? No ale to tak na marginesie ponieważ na pewno ucieszy cię fakt, że Mikołaj był w tym roku bardzo hojny i wrzucił ci do prezentu pozłacanego M-10AF Lexingtona niezłe cacuszko, reszta prezentów to już niespodzianka które sam sobie przejrzysz jak tylko dostarczy ci je mój nowy kurier V dobry z niego chłopak co prawda dostał w tym roku od Mikołaja rózgę ale można mu zaufać także jak już będzie u ciebie i dostarczy prezent od Świętego Mikołaja to zaproś go do wigilijnego stołu i poczęstuj Cyberpunkowym Karpiem tego którego w zeszłym roku przygotował Dum Dum na pewno mu posmakuje, a jak wam trochę zostanie to możesz mi zapakować jakiś większy kawałek na wynos aby mój V mi go dostarczył po skończonym wigilijnym wieczorze w twojej dziupli. Ja ci mogę tylko życzyć radosnych świąt abyś nie musiał nikogo odstrzelić przynajmniej do nowego roku.

Twój najlepszy znienawidzony przyjaciel Dexter DeShawn, wesołych świąt!

Życzenia życzeniami, ale jakąś kolędę wypadałoby zaśpiewać...
Może tą?

Dzisiaj w Night City, dzisiaj w Night City,
Wesołe wycieki:
Że Silverhand, że Silverhand,
Chce twej ręki.

Miasto się pali, widać to z oddali,
Strzelby trafiają, ostrza dziurawią,
Policje wołają, złapani klękają -
Implanty wyłączają!

Silverhand, Silverhand,
Nowy Ład zwiastuje:
I nasz Bohater, i nasz Bohater,
Właśnie go buduje.

Miasto się pali...

I trzej wrogowie, i trzej wrogowie
Od tyłu przybyli;
I noże w plecy, i noże w plecy,
Z radością włożyli.

Miasto się pali...

Skryj się wyleczyć, skryj się wyleczyć,
Uzdrów Bohatera,
Pij swoje leki, zjedz wszystkie steki,
Wyskocz na nich teraz!

Miasto się pali...

Tak sobie myślę, że zwrot "Wesołych Świąt" będzie nieśmiertelny, nawet w świecie CP'77. A przed Świętami komunikatory pełne będą tekstów w stylu: "Loguj do Biedry, mają promocję na holo-choinki" ;)

Z okazji wigilii świąt Bożego Narodzenia z całego serca chciałbym wam i waszym najbliższym złożyć serdeczne życzenia błogosławionych zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt niech ten świąteczny czas da wam chwilę wytchnienia i radości oraz szczęśliwego nowego roku

Listonosz dotarł do jaskini utopca na krańcu świata, nie martwcie się i do Was dotrze :)

Swoją drogą dobrze, że w dobie wszechobecnej cyfryzacji i elektronicznych życzeń są jeszcze firmy, które przejmują się takimi rzeczami, jak wysłanie kartki świątecznej do fanów :)

Last edited:
Do mnie również, tylko czasu jeszcze nie było żeby podziękować. Za to mogę złożyć życzenia sylwestrowe :)
Wszystkiego dobrego w nowym roku, oby był lepszy od poprzedniego. Abyście nie mieli w nim lagów, errorów, żeby żadne wirusy i inne choróbska, ustrojstwa was nie atakowały i żebyście na codzień wchodzili na wyższy level ;)

Top Bottom