Aktualizacja jest już dostępna!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Aktualizacja jest już dostępna!



Nowa aktualizacja do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej jest już dostępna na PC, PS4 i Xbox One.

W tej aktualizacji wprowadziliśmy 10 nowych złotych kart oraz nowy tryb gry — Arenę, a także dodaliśmy kilka poprawek do gry i opisów kart. Najistotniejsza jest zmiana Egzekutorów Impery, którzy do tej pory nie działali poprawnie. Kiedy dwóch Emisariuszy wyciągało Egzekutora Impery, ten zadawał obrażenia retroaktywnie za obu Emisariuszy, co było błędnym działaniem. W dzisiejszej aktualizacji zaadresowaliśmy ten problem — aby umiejętność Egzekutora aktywowała się przy pojawieniu się nowego szpiega, musi się on znajdować na planszy.

Więcej o Arenie możecie się dowiedzieć tutaj.

NOWE ELEMENTY GRY
  • Nowy tryb gry: Arena

NEUTRALNE
  • Dodano nową kartę: Geralt: Zlecenie.
  • Dodano nową kartę: Triss: Telekineza.
  • Dodano nową kartę: Jaskier: Poeta.
  • Dodano nową kartę: Jaskier: Przechwałki.
  • Dodano nową kartę: Ihuarraquax.

POTWORY
  • Dodano nową kartę: Imlerith: Sabat.

SKELLIGE
  • Dodano nową kartę: Cerys: Nieustraszona.

KRÓLESTWA PÓŁNOCY
  • Dodano nową kartę: Roche: Bezlitosny.

SCOIA'TAEL
  • Dodano nową kartę: Morenn: Córa Puszczy.

NILFGAARD
  • Dodano nową kartę: Yennefer: Nekromancja.

POPRAWKI
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Egzekutor Impery zadawał obrażenia więcej niż raz w połączeniu z Emisariuszem.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego nie była wyświetlana moc jednostek wezwanych i przemienionych.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Kaedweński Upiór aktywował swoją zdolność po stronie gracza, który rzucił na niego urok Kagańcem.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Derran wzmacnia się, kiedy Ronvid z Małego Łęgu pierwszy raz zostaje wskrzeszony.
  • Nie powinno być już możliwe cofnięcie do ręki wzmocnionej jednostki o sile bazowej 0.
  • Naprawiono efekty graficzne i dźwiękowe Gniazda Potworów.
  • Dodano wyskakujący komunikat o konieczności włączenia GOG Galaxy w celu zakupu pakietu startowego.
  • W wyzwaniu Sojusz Starszych Ras dodano graczowi do ręki Brzask.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Cerys an Craite aktywuje się tylko raz po odrzuceniu przez Brana Tuirseacha, a druga i trzecia odrzucona jednostka zostają wskrzeszone natychmiast po przejściu na cmentarz.
  • Kilka poprawek i ulepszeń opisów kart.
 
Last edited:
Czy można gdzieś zobaczyć changeloga jeśli chodzi o istniejące karty? Zmian kilka jest, ale listy nigdzie nie widziałem.
 
Alicja.;n10570772 said:
Xevo122 Przyglądamy się tej kwestii.

​​​​​​​DylSowizdrzal Wszystkie zmiany znajdują się w powyższym poście, które karty masz na myśli?

Dagon: teraz tworzy tylko gęstą mgłę lub ulewny deszcz (wcześniej mógł tworzyć jeszcze mróz)
Kejran: pochłania jednostkę mającą 7 siły (wcześniej było 6)
Skald Heymaey: wzmacnia jednostki z wybranego klanu o 1 (nie pamiętam co robił wcześniej)

Wydaje mi się, że wyżej wymienione karty mają teraz inne umiejętności.
 
speedor123;n10571482 said:
DylSowizdrzal Te karty już od dawna tak działają (jak dobrze pamiętam to od grudniowej aktualizacji) a nie od teraz

Jeśli od dawna, to znaczy, że od styczniowej, bo w styczniu mnie nie było. W takim razie dzięki i przepraszam za problem.
 

Ukash

Forum veteran
Alicja.;n10551092 said:
Naprawiono błąd, wskutek którego Cerys an Craite aktywuje się tylko raz po odrzuceniu przez Brana Tuirseacha, a druga i trzecia odrzucona jednostka zostają wskrzeszone natychmiast po przejściu na cmentarz.
Niestety ale nie jest to prawda. Po odrzuceniu Cerys i dwóch Harcowników An Craite, harcownicy wskakują ale wyzwalaja tylko jeden tik na Cerys - jest na 3.
 
Serio znerfiliście egzekutora w szpiegach ,którzy są praktycznie nie grani (na wyższych rangach) i żadnych zmian w balansie, ?? COINFLIP ??, popsuty muligan(A RACZEJ UPIERDLIWY) , pełno martwych kart (Xsartisiusa nie widziałem od początków dodania NIlfgaardu), dodanie kolejnych martwych kart (przecież YEN:NEKROMANCJA BYŁABY ŚWIETNĄ KARTĄ POD SZPIEGÓW !!! ) pełno bugów szczególnie na arenie

Na + :sprawne przejście między sezonami i nie trzeba czekać całego dnia ;arena (pomijając bugi) bardzo przyjemna
 
Ja jestem ciekawy od kiedy ten chain z egzekutorem jest uważany za bug. Jak wychodził gold immunity update we wrześniu, działanie egzekutora było identyczne (z wyjątkiem jednego buga, lecz na pewno nie tego opisanego wyżej) i wszystko było dobrze. Nagle po pół roku jest to uważane za błąd, zrozumiałbym jakby to było po zmianie umiejętności, a nie teraz. Czyli wychodzi że cały początkowy design tej karty był zbugowany. Gdzie tu logika?
 
Ale wy rozumiecie ze tu chodzi nie o chaina a o buga gdzie egzekutor wyciągnięty poprzez emisariusza potrafił strzelić 5 razy a tak naprawdę powinien oddać tylko 2 strzały ( mowa o sytuacji gdy pojawił się tylko jeden szpieg podczas całej tury )
 
Alicja.;n10551092 said:
Najistotniejsza jest zmiana Egzekutorów Impery, którzy do tej pory nie działali poprawnie. Kiedy dwóch Emisariuszy wyciągało Egzekutora Impery, ten zadawał obrażenia retroaktywnie za obu Emisariuszy, co było błędnym działaniem...

Nie chodziło mi o ten bug co egzekutor mógł strzelać więcej niż powinien, tylko o to że do tej pory "nie działał" poprawnie. Od gold immunity patcha jego działanie nie zmieniło się (nie liczę zimowego patcha, gdzie karta ta była przesadzona), za każdego wyciągniętego szpiega czy pojedynczego czy z chaina zadawał te 2 obrażenia. Stąd moje ździwienie ,że raptem po pół roku okazało się, że działał nieprawidłowo.
 
kotwica407;n10577352 said:
Albertos1396 Umiesz czytać? Egzekutor nie dostał nerfa, tylko został naprawiony błąd. A Capslock wcale nie poprawia czytelności tego co napisałeś.

Ten błąd był przez pół roku ,i nikt go do tego czasu nie zauważył?? nawet po zimowym updacie gdzie jego umiejka została zmieniona i ponownie przywrócona z "błędem" ?? więc przez ten czas ja i pewnie większość graczy przyzwyczaiła się do tego "błędu" i uznawała go za coś co ma tak działać a zmiane tego nazwała by nerfem/osłabieniem jego umiejętności (buffem gdyby został wzmocniony) Poza tym ja ani razu na rankedach w poprzednim sezonie nie widziałem szpiegów więc jaki sens było osłabiać archetyp który jest nie grany(bez wzmacniania innych jednostek) ,?! A CAPSLOCK MA NIE POPRAWIAĆ CZYTELNOŚCI TYLKO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA NAJISTOTNIEJSZE INFORMACJE/FAKTY/BŁĘDY ITP.
 
Albertos1396 Jeżeli przyzwyczaiłeś się do błędu, to jest to twoja prywatna sprawa i ma się nijak do ocenienia karty pod względem jej znerfienia. Przez ostatnie pół sezonu grałem wyłącznie szpiegami i nie spotkałem się z ani jednym przypadkiem błędu i o tym, że takowy istnieje dowiedziałem się dopiero z tego wątku na forum. Nie możesz uznawać naprawy błędu za nerf, a to, że ten błąd wg ciebie był już przez długi czas nie sprawia, że staje się on akceptowalną częścią Gwinta.
 
OK panie kotwica407 to był błąd w grze ale to nie zmienia faktu że karta poprzez naprawę błędu została poważnie osłabiona(Znerfiona) bez jakiejkolwiek rekompensaty w punktach lub pancerzu ponieważ przez pół roku nadawała się do gry bo posiadała ten błąd , teraz po naprawieniu błędu w porównaniu do innych kart jest bardzo słaba więc ten proces nazwałem Nerfem i równie dobrze mogłem nazwać to osłabieniem lub że karta została pozbawiona godności kwestia interpretacji .Poza tym wcześniejszy opis(i póki co obecny o ile go nie zmienili) karty sugeruje coś zupełnie innego bo owy błąd został uwzględniony w jej umiejętności więc pojawiają się nowe pytania kto wiedział ,a kto nie?
 
Last edited by a moderator:
Nie rozumiem czemu zmienili impera enforcer. Opis jasno mówi, zadaj 2 pkt obrażeń. Za każdego szpiega, który pojawi się podczas twojej tury, zadaj 2 pkt obrażeń na koniec tury. Jeżeli zagramy tą kartę z emisariusza, to szpieg pojawia się w trakcie naszej tury, więc umiejętność powinna się uruchomić. Skoro tak jego umiejętność nie działa to opis powinien zostać zmieniony. Za każdego szpiega, który się pojawi po stronie przeciwnej, zadaj 2 pkt obrażeń. Wtedy będzie wiadomo, że szpieg zagrany po położeniu tej karty.
 
Wszystko pięknie i ładnie, karty te mają świetne animacje w wersji Premium... ale mam pytanie. Co z wersjami Premium kart jak Mazidło, Runa i wiele innych, które wyszły przed świętami? Świetnie, że dodajecie nowe karty ale może warto przypomnieć sobie, że macie zaległości? Kiedy te wersje Premium się pojawią? Ktoś coś wie?

 
Top Bottom