Hotfix jest już dostępny!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Hotfix jest już dostępny!



Hotfix do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej jest już dostępny na PC, PS4 i Xbox One.

W tej aktualizacji skupiliśmy się na problemach, których doświadczali gracze, w szczególności zrywaniu połączenia i błędzie wizualnym, przez który wydawało się, że talie z Areny mogą być używane innych trybach gry.

Pełna lista zmian:
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz był łączony z dwoma przeciwnikami na raz.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający naciśnięcie zwojów w trybie Areny.
  • Naprawiono błąd, który powodował “Nieznany błąd” podczas wychodzenia z Areny.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego anulowanie i ponowne wchodzenie do meczu skutkowało zawieszeniem się gry.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wydawało się, że talie z Areny mogą być używane w innych trybach gry.
  • Naprawiono problemy z połączeniem.
 
A hotfix z hotfixa to kiedy? bo jak to zwykle bywa jeden bledy naprawia (badz nie) a kolejne bledy tworzy
 
a kiedy jakaś większa aktualizacja balansująca ? Nie mówię, że obecny stan Gwinta jest jakiś tragicznie zły, ale ciężko się ostatnio zmusić do gry przeciw tym samym taliom co miesiąc temu lub dłużej. Ciężko nie zasnąć podczas meczu rankingowego... :)

Na szczęście mamy Arenę. :)
 
Balansująca aktualizacja nie może wejść podczas trwania sezonu już raz redzi złamali to prawo i widmo konsekwencji wisi to dnia dzisiejszego i pewnie będzie wisieć zawsze.
 

I3aDuM

Forum regular
Twilightus;n10628221 said:
Balansująca aktualizacja nie może wejść podczas trwania sezonu już raz redzi złamali to prawo i widmo konsekwencji wisi to dnia dzisiejszego i pewnie będzie wisieć zawsze.

Aktualizacje balansującą Redzi powinni wrzucać co mniej więcej 2 tygodni a w grudniu to było zderzenie malucha z tirem :100 nowych kart ,nowe mechaniki i wiele innych zmian co kompletnie zniszczyło obecne wtedy archetypy i utworzyło nowe, nie wspominając o liderze pożerki który zrobił fikołka .Więc zmiany punktowe typu +1 ,-1 powinny być wszechobecne według mojej opini co ok 2 tygodnie i możliwe ,że nie było by nudy na rankedach i tych samych wyżyłowanych topdecków . Tym samym meta by się w 100 % nie wyszlifowała co dałoby szanse słabszym deckom na osiąganie podium ,ludzie by wtedy rzadziej korzystali z netdecków jednocześnie częściej próbując polegać na swoich umiejętnościach tworzenia, intuicji i strategicznym myśleniu .Prawdopodobnie wtedy talie nawet na wysokich rangach byłyby bardzo różnorodne, ciekawe i zawsze pojawiała by się nutka niepewności z czym właściwie gramy.
 
Twilightus;n10628221 said:
Balansująca aktualizacja nie może wejść podczas trwania sezonu już raz redzi złamali to prawo i widmo konsekwencji wisi to dnia dzisiejszego i pewnie będzie wisieć zawsze.

Mylisz się, to była aktualizacja z nowymi kartami (ponad 100). Ciężko nazwać ją "balansującą". Natomiast dyskusja czy łatki balansujące poszczególne karty powinny wchodzić podczas sezonu nie ma sensu, dlatego że obecnie nie mieliśmy łatki od... hmm...ponad miesiąca? CDPR jest zbyt ślamazarne jeżeli chodzi o projekt Gwint. Sam fakt, że powyższa mini-łatka zajęła im 5 dni mówi sam za siebie.
 
Również uważam, że patchy balansujących w trakcie sezonów nie powinno być, tylko nasuwa się pytanie dlaczego takiego patcha nie było po poprzednim sezonie. Może się mylę, ale ideą miesięcznych sezonów było umożliwienie wprowadzania aktualizacji, aby nie miały wpływu na trwający sezon. Tymczasem otrzymujemy kopię z rozgrywki z dodatkiem Imleritha.
 
Hekwit;n10628161 said:
a kiedy jakaś większa aktualizacja balansująca ? Nie mówię, że obecny stan Gwinta jest jakiś tragicznie zły, ale ciężko się ostatnio zmusić do gry przeciw tym samym taliom co miesiąc temu lub dłużej

Co fakt, to fakt, dziwi podejście że nowy sezon wszedł bez żadnych zmian balansujących. Dla mnie i pewnie nie tylko, najfajniejszym i najciekawszym momentem w Gwincie jest okres po wyjściu patcha balansującego. Meta jest rozmontowana i każdy gracz szuka własnych tali i nowych mocniejszych synergii. Motywacja do gry wtedy jest największa, a aktualnie faktycznie wkradła się monotonia.

Albertos1396;n10628421 said:
Więc zmiany punktowe typu +1 ,-1 powinny być wszechobecne według mojej opini co ok 2 tygodnie i możliwe ,że nie było by nudy na rankedach i tych samych wyżyłowanych topdecków . Tym samym meta by się w 100 % nie wyszlifowała co dałoby szanse słabszym deckom na osiąganie podium ,ludzie by wtedy rzadziej korzystali z netdecków jednocześnie częściej próbując polegać na swoich umiejętnościach tworzenia, intuicji i strategicznym myśleniu .Prawdopodobnie wtedy talie nawet na wysokich rangach byłyby bardzo różnorodne, ciekawe i zawsze pojawiała by się nutka niepewności z czym właściwie gramy.

Jak dla mnie, taka sytuacja była by idealna bo mogę mieć wszystkie karty i częste zmiany w mecie nie bolą, jednak trzeba też spojrzeć na graczy którzy nie mają takiej kolekcji. Zapewne zajmuję trochę czasu zbudowanie talii która w aktualnej mecie ma szanse powalczyć, gdzie nagle po dwóch tygodniach może stać się ona już mniej grywalna. Zadowolić to może stałych bywalców ale również odstraszyć nowych bądź "niedzielnych" graczy.

Jednak byłem przekonany że skoro CDPR wprowadza krótsze miesięczne sezony to nie po to żeby nam częściej ramki i tytuły rozdawać tylko własnie po to żeby częściej dochodziło do regularnych poprawek balansujących, czego w tym sezonie nie było i mnie martwi. Może faktycznie dwa tygodnie to za często, ale raz na miesiąc przy okazji prowadzenia nowego sezonu to aż nie wypada nic nie ruszyć :)
Dlatego tak jak już gdzieś pisałem, skoro mamy częściej nowy sezon, to poprawki balansujące powinny wchodzić częściej i mniej "drastyczniej" jak do tej pory. Dać parunastu jednostką +1/-1, paru mało grywalnym wzmocnić/zmienić umiejętności czy osłabić jak są autoincludami każdej tali a jakiejś od dłuższego czasu martwej karcie zrobić całkowity lifting.


Nadal liczę na opóźniony hotfix balansujący do tego sezonu...
 
Twilightus;n10628221 said:
Balansująca aktualizacja nie może wejść podczas trwania sezonu już raz redzi złamali to prawo i widmo konsekwencji wisi to dnia dzisiejszego i pewnie będzie wisieć zawsze.

Jakie prawo? Jakich konsekwencji? Chyba jedynie takich, że paru graczy się na nich obrazi...
Nie powinni, a nie mogą, to diametralnie różne rzeczy. Jak będą chcieli, to mogą, nikt im tego nie zabroni, a i ja płakać z tego powodu na pewno nie będę. Ot ich gra, ich zasady.
 
LOL....jakieś spore zamieszanie miałem teraz.
Zagrałem kilka meczy Areny, po czym włączyłem meczyk rankingowych pojedynków. Ku mojemu zdziwieniu grałem mecz rankingowy przy użyciu kart z Areny? WT Hell?
Połączyło mnie z Areną mimo, że wybrałem Rankingowe. Po meczu normalnie cała ta pokazówka ile punktów do rankedów itp.
 
Top Bottom