Aktualizacja dla Wiedźmina 3 na PS4 i PS4 Pro jest już dostępna!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Aktualizacja dla Wiedźmina 3 na PS4 i PS4 Pro jest już dostępna!



Nowa aktualizacja dla Wiedźmina 3: Dziki Gon jest już dostępna na konsolach PS4 i PS4 Pro! Do najważniejszych zmian należy wprowadzenie obsługi HDR oraz poprawa stabilności, co minimalizuje niespodziewane zawieszanie się gry.

Lista zmian:
  • obsługa HDR;
  • optymalizacja wydajności;
  • poprawa stabilności;
  • naprawa błędów w tłumaczeniach;
  • niewielkie usprawnienia wizualne.

Dziękujemy za cierpliwość!
 
Witam

Chciałbym poinformować że wraz z nową aktualizacją, DLC rynsztunek szkoły wilka , znów nie działa poprawnie :( Kryształ się nie podświetla przez co nie da się go uruchomić ;(
 
Maxwell1994;n10804141 said:
Witam

Chciałbym poinformować że wraz z nową aktualizacją, DLC rynsztunek szkoły wilka , znów nie działa poprawnie :( Kryształ się nie podświetla przez co nie da się go uruchomić ;(

Kłopoty z rynsztunkiem szkoły wilka pojawiają się zwykle po instalacji patcha. Podobno reinstalacja całej gry (instalacja całej gry w najnowszej wersji zamiast jej łatania) rozwiązuje ten problem - oczywiście trzeba następnie wczytać trochę wcześniejszego sejwa. Niestety, nie mogę tego zweryfikować, ponieważ nie mam konsoli. Jeśli możesz, sprawdź proszę tą metodę. Jeśli się uda, to rozwiążesz problem wielu graczy :).
 
Last edited:
Ja zauważyłem po aktualizacji na zwykłym PS4 lekkie przywieszki (przez chwilę rozmyty obraz rozmówców) w trakcie dialogów, a tak nic konkretnego mi się w oczy nie rzuciło. Pewnie bardziej odczują zmiany ludkowie na pro.
 
Ja zauwazylem ze dystans rysowania terenu prosi sie o pomste do nieba. Aktualizacja na xbox one x jest swietna. A ta to jakas kpina. Drzewa wyrastaj przed wieskiem na 10 m przed nim. Tak samo trawa i inne elementy otoczenia. Hdr tez jakis zart ale to nie wazne gra nie byla tworzona z mysla o hdr. Ale zasieg rysowania detali... CDP RED wstydz sie. Macie poprostu gdzies graczy ps4 .
 
Piotrek1985144pl;n10817081 said:
Macie poprostu gdzies graczy ps4 .


Nie, gdzieś to oni mają graczy PC'towych :( .


Gra miała wyglądać genialnie (pod względem wizualnym) oraz posiadać edytor.
Wszystko powyższe zostało zapowiedziane i bardzo długo mydlono nam tym oczy (zwłaszcza obietnicami względem prawdziwego edytora). Dostaliśmy przysłowiową figę z makiem (nawet bez oficjalnych przeprosin czy wytłumaczenia) i zrównanie wszystkiego pod możliwości konsol (zamiast dać każdej maszynie to na co ją stać). Teraz gracze konsolowi dostają coś ekstra, co nawet nie zostało pierwotnie zapowiedziane (czy wręcz wielokrotnie zaprzeczane).

Inną sprawą pozostaje wykonanie powyższych aktualizacji (trzeba jednak pamiętać iż konsola Microsoftu jest teraz najsilniejszym urządzeniem do grania - oczywiście nie licząc PC).


I nie mówcie mi, że RED'zi nie mogli dać chociaż wsparcia HDR dla wersji PC, gdy obie konsole już ją posiadają (co czyni niejako wydanie PC W3 najgorszym na rynku - brawo RED'zi!). Stosunkowo mały zespół (a już na pewno w porównaniu z armią ludzi tworzących W3) odpowiedzialny za Shadow Warrior 2 był w stanie zaimplementować HDR na PC (oraz ogólnie stworzyć dobrze wyglądającą i zoptymalizowaną grę), więc jak się chce* to można.


*wiem, wiem wielu deweloperów twierdzi, że na PC króluje piractwo i nie ma żadnego realnego zysku stąd nie warto tam inwestować/strać się - jeśli nawet "nasi" twórcy zaczęli wyznawać taką filozofię to może niech się wycofają z rynku PC. Będzie to obustronna korzyść.
 
No masz racje . Pc tez zostalo olane. Faktem jest ze gra na pc mogla by wygladac wspaniale. Ale wiadomo nie moze za bardzo odstawac od wersji konsolowej. HDR tez nalezy sie pc , a co do xbox one x jest najsilniejsza konsola, ale ps4 pro nie jest tez takim ulomkiem. Nie oczekije 4k natywnego. Wystarczy mi skalowanie bo na tyle konsola da rade i lepszego rysowania dystansu bo teraz to tragedia naprawde.
 
To muszę przyznać, że na PC, aż tak źle nie jest (jak teraz na PS4).

Daje to nam niezwykle spiskową teorię (czy raczej po raz kolejny ją "potwierdza") jakoby RED'zi faworyzowali konsole Microsoftu - nie tylko wypuszczając w pierwszej kolejności łatki dla Amerykanów ale też torpedując Japończyków.

 
Niewiem czy teorie spiskowe. Poprostu REDzi trzymaja z microsoftem. Nie mam nic do tego , jesli sypie im kasa to dobrze, niech maja tego patcha misiac wczesniej. Ale wiedzmin to gra multiplatformowa , zostaje pc i ps4 o to tez powinni dbac bo tez czerpia zyski ze sprzedarzy na pc i ps4 .
 
Widać tylko tam dbają, gdzie najwięcej kasy mają...

Nieco smutne ale prawdziwe - wolę więc aby już robili coś dobrze ale z "mniejszym rozmachem" (powiedzmy zrobili exclusive na jedną z platform i niech to nawet będą konsole jeśli tam jest prawdziwy zysk) niż wydawali niedopracowane produkty na resztę platform.
 
Dobry wieczór,

u mnie niestety (PS4 Pro) po aktualizacji są przekłamane kolory, i błędy w obrazie.
Wygląda to tak, jak na zdjęciach.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?


 

Attachments

  • DSC_2217.JPG
    DSC_2217.JPG
    80.1 KB · Views: 173
  • DSC_2216.JPG
    DSC_2216.JPG
    77.7 KB · Views: 206
Alicja. Faktycznie. Nie wpadłem na to, że po aktualizacji coś się tutaj zmieniło - gamma była podkręcona na maksymalny poziom.
Jest ok, dziękuję!
 
Nawet Digital Foundry wytyka RED'om wpadki w najnowszym patch'u dla konsoli Sony:

[video=youtube;JpnOPQi-ung]https://www.youtube.com/watch?v=JpnOPQi-ung[/video]

P.S. Ciekawe, że u Amerykanów wszystko w porządku ;)...
 
Mam problem z aktualizacją 1.60 na zwykłą konsole PS4 po pobraniu tekstury wyskakują przed samą postacią w systemie pokazuje mi że pobrała się wersja 1.62 ale w grze pokazuje mi wersję 1.60 co można z tym zrobić ?
 
Top Bottom