Wojna Krwi: Aktualizacja 1.01 - Lista Zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Wraz z premierą gry na konsolach, 4 grudnia, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści otrzyma aktualizację do wersji 1.01. W tej aktualizacji skupiliśmy się na zwiększeniu poziomu trudności w trybach “Zaprawiony w Bojach” i “Łamacz Kości”, a także na naprawie błędów związanych z rozgrywką, osiągnięciami i umiejętnościami kart, oraz literówek. Pełna lista zmian znajduje się poniżej.

PEŁNA LISTA ZMIAN

Ogólne:

  • Wartości siły i pancerza przeciwników są teraz dostosowywane, w zależności od mapy, na poziomach trudności “Zaprawiony w Bojach” oraz “Łamacz Kości”.

Poprawki w rozgrywce:

  • Naprawiono problem znikających ikon po lewej stronie interfejsu po opuszczeniu obozu.
  • Naprawiono błąd w związku z którym Szary Goniec nie liczył wszystkich złotych skrzyń znalezionych podczas rozgrywki.
  • Naprawiono błąd w związku z którym zdolność karty Kundle ze Spalli nie aktywowała się w rzędzie objętym efektem Ogień +.
  • Naprawiono błąd powodujący zatrzymanie gry podczas Bitwy o Most w pewnych okolicznościach.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że możliwe było ukończenie zagadki “Archiwa Mahakamskie” bez spełnienia wszystkich wymagań.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że możliwe było ukończenie zagadki “Niedola Trolla” zabijając Sklepa kiedy był szpiegiem.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że możliwe było ukończenie zagadki “Wśród gruzów” bez zabicia wszystkich potworów.
  • Naprawiono problem błędnie wyświetlanej informacji o maksymalnej ilości złotych skrzyń na ekranie podsumowania, która brała pod uwagę nieistniejące skrzynie na mapie Aldersberg.
  • Naprawiono problem w związku z którym Całkowity Poświęcony Czas był niepoprawnie liczony na ekranie podsumowania.
  • Naprawiono błąd w związku z którym po użyciu kart z odpowiednimi zdolnościami, ładunki Rozkazów nie były dodawane do kart Krasnoludów.
  • Naprawiono problem uniemożliwiający interakcję z niektórymi elementami gry po przerywniku.
  • Naprawiono problem nieznikającej ikony wykrzyknika znad Sztabu pomimo, że żadna z kart w armii Meve nie była oznaczona jako nowa.
  • Naprawiono problem nieprawidłowej pracy kamery po wczytaniu stanu gry, który zapisano w momencie kiedy Meve podziwiała odległe krajobrazy.
  • Naprawiono błąd w związku z którym karta Słaby Punkt nie była nieruchoma w trakcie Oblężenia Tuzli.
  • Naprawiono błąd w związku z którym Mahakamski Tarczownik był w stanie użyć swojej umiejętności na przeciwnikach specjalnych.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że po najechaniu kursorem na dowódcę przeciwnika w zagadce z Himem wyświetlany był błędy opis należący do dowódcy Zgnilca.
  • Naprawiono problem, w związku z którym mapy skarbów czasem nie były dodawane do ekwipunku.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że Isbel: Uzdrowicielka rozdzielała wzmocnienia, które przekraczały sumę wszystkich obrażeń odniesionych podczas danej bitwy.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że karta o nazwie “Invisible Card, Ignore” pojawiała się podczas Oblężenia Karlobagu.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że tekstury pola bitwy czasem się nie wyświetlały na Placu Ćwiczebnym w Aldersbergu.
  • Naprawiono problem ze zdolnością Mahakamskiego Pogromcy, która nie działała zgodnie z opisem.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że osiągnięcie “Wszycy inni, każdy równy” nie odblokowywało się pomimo spełnienia wymogów.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że w niektórych okolicznościach osiągnięcie “Mam tę moc, mam tę moooc…” nie odblokowywało się pomimo spełnienia wymogów.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że osiągnięcie “Za czwartą ścianą” nie odblokowywało się pomimo spełnienia wymogów.
  • Od teraz opis Lyrijskiego Kusznika + poprawnie wskazuje, że ilość zadawanych obrażeń jest zwiększana przez inne karty w jego rzędzie.
  • Poprawiono literówki w różnych językach.
  • Poprawiono opisy i naniesiono inne poprawki w różnych językach.
  • Wprowadzono kilka usprawnień poprawiających stabilność i wydajność gry.

Lista zmian Aktualizacji Grudniowej do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej zostanie opublikowana w dniu 4 grudnia.
 
Pozwolę sobie skomentować postem nic nie wnoszącym do dyskusji:
Jutro rozpoczynam gierkę po raz trzeci :D
 

Lexor

Forum veteran
W tej aktualizacji skupiliśmy się na zwiększeniu poziomu trudności w trybach “Zaprawiony w Bojach” i “Łamacz Kości”, a także na naprawie błędów związanych z rozgrywką, osiągnięciami i umiejętnościami kart, oraz literówek.

- Jestem teraz w środku gry (na drugiej mapie) - czy aktualizacja nic mi nie popsuje? Czy też może lepiej zrobić restart i zacząć grę od początku?

- Jeśli zdecydowałbym się grać dalej bez aktualizacji (by np. po skończeniu kampanii zaktualizować grę i zacząć od nowa na wyższym stopniu trudności) - czy zdobywane osiągnięcia na starej wersji WK wciąż będą rejestrowane w zaktualizowanym Gwincie?
 

MaRIB1

Forum veteran
Jak się nie uruchomi? Przecież w WK mozna grać będąc offline.
O widzisz. Nie grałem jeszcze, od jutra zaczynam dopiero =]. To ciekawe w sumie, jak to będzie działać, ale jakby miał być reset rozgrywki, to by dali chyba info.
 
Super nareszcie mogę zrobić użytek z kundli ze spalli. Przydałby się też jakiś wyższy poziom trudności bo przegranie rozgrywki na łamaczu kości jest sporym osiągnięciem.
 

Lexor

Forum veteran
Super nareszcie mogę zrobić użytek z kundli ze spalli. Przydałby się też jakiś wyższy poziom trudności bo przegranie rozgrywki na łamaczu kości jest sporym osiągnięciem.

Nie czytałeś listy zmian?
 
Na to czekałem. Przeszedłem grę już dwa razy. Teraz będzie czas na trzeci raz.
Gra świetna, mam nadzieję na kontynuację.
 
Szczerze,to nie nastawiałem się przesadnie że ten patch coś może zmienić. I pewnie tak będzie. Bo serio po miesiącu jedynie co to poprawili parę błędów a zamiast podwyższyć poziom trudności tylko śmiesznie podwyższą siłę i pancerz(co nic nie da bo AI i tak będzie beznadziejne).
 
Ok, czyli żeby zadziałały popsute osiągnięcia muszę przejść grę jeszcze raz, tak? Można liczyć na jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie?
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
@puszatek_kun
Jeśli chodzi o osiągnięcia - Czwarta Ściana i Mam Tę Moc nie zadziałają retroaktywnie, więc musicie ponownie spełnić warunki tzn. iść w odpowiednie miejsce, aby znaleźć easter egga i uzyskać 300 pkt w rundzie.

One Big Happy Family powinno się aktywować po stworzeniu jednej z "neutralnych" brązowych kart czyli nienależących do budynków Gascona i Raynarda.

Skrzynki - wystarczy na nowo otworzyć wszystkie w Rivii. Listy - na nowo przeczytać wszystkie w Aldersbergu.

Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej spełniliście wszystkie wymagania :)
 
@Alicja.
Tajne przez poufne "Listy - na nowo przeczytać wszystkie w Aldersbergu. "

Przeczytałem. Osiągnięcia dalej nie mam zaliczonego. O jakie konkretnie listy chodzi. Przez całą grę zbierałem wszystkie listy, ulotki, skrawki kart. Co pominąłem?
Post automatically merged:

Naprawiono problem nieznikającej ikony wykrzyknika znad Sztabu pomimo, że żadna z kart w armii Meve nie była oznaczona jako nowa.

U mnie dalej występuje ten problem.
 
Last edited:
@Alicja.
Tajne przez poufne "Listy - na nowo przeczytać wszystkie w Aldersbergu. "

Przeczytałem. Osiągnięcia dalej nie mam zaliczonego. O jakie konkretnie listy chodzi. Przez całą grę zbierałem wszystkie listy, ulotki, skrawki kart. Co pominąłem?
Post automatically merged:



U mnie dalej występuje ten problem.

Przejdź cały Aldersberg od początku, bo w trakcie dostajesz dodatkowe listy/raporty (nie pamiętam już ile).

U mnie natomiast jest inny problem - wszystkie achievementy mam już zrobione... poza jednym "Po pierwsze, nie krzywdź / 1. Do no harm" - Trzeba zrekrutować Isbel do armii. Z tego co widzę, osiągnięcie powinno być zaliczone gdy Isbel dołączy do nas w Angren (po dokonaniu odpowiednich wyborów) - wtedy zamienia się w kartę Isbel: Niszczycielka. Niestety u mnie to nie działa - karta jest, a osiągnięcia nie ma :(. Ma/miał ktoś podobny problem?
 
Top Bottom