Nastał czas Krwawej Klątwy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Krwawa Klątwa, pierwszy dodatek do GWINTA, jest już dostępna na PC, PS4 i Xbox One! Ta darmowa aktualizacja wprowadza do gry ponad 100 nowych kart oraz 5 dowódców, a także zmiany balansujące wśród kart Zestawu Podstawowego!

Pełna lista zmian

  • Przerobiono cieniowanie kart, by w czasie rozgrywki oświetlenie działało inaczej. Grafiki kart powinny być teraz jaskrawsze.
  • Efekt migotania wyłączonych kart premium zastąpiono efektem skrzącej się obwódki.
Nowe elementy gry:

  • Nowy Dowódca Potworów: Dettlaff van der Eretein
  • Nowy Dowódca Nilfgaardu: Anna Henrietta
  • Nowy Dowódca Królestw Północy: Królowa Calanthe
  • Nowy Dowódca Scoia’tael: Dana Meadbh
  • Nowy Dowódca Skellige: Svalblod
  • Nowa zakładka z Księdze Nagród z Drzewkami Dowódców
  • 101 nowych kart z dodatku Krwawa Klątwa
    • 57 nowych kontraktów, podzielonych następująco:
    • 44 kontrakty ogólne (dla nowych słów kluczowych z Krwawej Klątwy)
    • 11 kontraktów Mistrzostwa (dla dowódców z Krwawej Klątwy)
    • 2 kontrakty Areny (dla kart z Krwawej Klątwy)
  • Umiejętności kart, które są aktywowane przez obrażenia i wzmocnienia, nie będą aktywowane przez umiejętności zmieniające siłę jednostki na określoną wartość.
  • Wizualne zmiany ikon statusu karty.
  • Wizualne zmiany ikon umiejętności rozkaz i ładunek.
  • Czterokrotne upłynięcie czasu na zegarze tury w jednej partii powoduje teraz automatyczne poddanie gry.
  • Dodano dźwięk nakładania i usuwania statusów kart.
  • Rewersy kart można teraz obracać na ekranie wyboru rewersów.
  • Dźwięki tła plansz do gry słychać teraz na ekranie wyboru planszy.
  • W sklepie przytrzymaj naciśnięty przycisk boczny kontrolera, by zwiększyć lub zmniejszyć liczbę beczek, które chcesz kupić za złoto.
  • Status „zablokowana” nie usuwa już innych statusów kart i nie pozostaje już na kartach po przejściu na cmentarz.
  • Karty ze statusem Fatum są teraz wygnane po opuszczeniu planszy, a nie po przejściu na cmentarz.
  • Dodano nowy rodzaj kart: Fortel. Karty tego rodzaju nie mogą być brane na cel przez inne. Jedyną kartą tego rodzaju jest w tej chwili Przewaga Taktyczna.

Neutralne:

  • Krzyż Alzura: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
  • Avallac'h: Wiedzący: siłę zmieniono z 2 na 1, a koszt werbunku z 12 na 11.
  • Klucznik: siłę zmieniono z 3 na 2, a koszt werbunku z 12 na 14.
  • Chironex: obrażenia zadawane przy rozmieszczeniu zmieniono z 4 na 3.
  • Jednorożec: wzmocnienie dawane przy rozmieszczeniu zmieniono z 4 na 3.
  • Róg Dowódcy: wzmocnienie zmieniono z 3 na 2, a koszt werbunku z 14 na 11.
  • Duda: Mąciciel i Duda: Towarzysz (karty specjalne tworzone przez Zoltana: Szelmę) mają teraz status Fatum.
  • Eskel: siłę zmieniono z 3 na 2, a koszt werbunku z 7 na 8.
  • Lambert: siłę zmieniono z 3 na 2, a koszt werbunku z 7 na 8.
  • Vesemir: siłę zmieniono z 3 na 2, a koszt werbunku z 7 na 8.
  • Niebieski Sen Hanmarvyna: koszt werbunku zmieniono z 11 na 13.
  • Nivellen: siłę zmieniono z 5 na 4, a umiejętność na: „Przenieś 3 sąsiadujące jednostki do drugiego rzędu”.
  • Płotka: koszt werbunku zmieniono z 9 na 10.
  • Dekret Królewski: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
Potwory:

  • Eredin Bréacc Glas: premię do werbunku zmieniono z 15 na 16, a umiejętność dowódcy zmieniono na „Rozkaz: Wzmocnij jednostkę o 4 i daj jej tarczę”.
  • Gernichora: premię do werbunku zmieniono z 13 na 11.
  • Szepciucha: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
Skellige:

  • Crach an Craite: premię do werbunku zmieniono z 17 na 16, a jego umiejętność dowódcy może teraz brać na cel tylko wrogie jednostki.
  • Birna Bran: koszt werbunku zmieniono z 8 na 10.
  • Myszowór: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
  • Skald Heymaey: siłę zmieniono z 4 na 3.
Królestwa Północy:

  • Królowa Meve: premię do werbunku zmieniono z 17 na 16.
  • Keira Metz: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
Scoia'tael:

  • Brouver Hoog: premię do werbunku zmieniono z 15 na 14.
  • Rada Isengrima: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
  • Paulie Dahlberg: siłę zmieniono z 5 na 6, a umiejętność zmieniono na: „Rozkaz: Wzmocnij jednostkę po lewej stronie o 2 lub daj jednostce po prawej stronie tarczę”.
Nilfgaard:

  • Morvran Voorhis: premię do werbunku zmieniono z 18 na 17.
  • Ceallach Dyffryn: siłę zmieniono z 5 na 3, a umiejętność na: „Rozmieszczenie: Oczyść wszystkie sojusznicze jednostki w tym rzędzie”.
  • Krowie Truchło (jednostka tworzona przez Siewcę Zarazy): umiejętność zmieniono na: „Fatum. Szpieg. Na koniec tury wroga daj sąsiadującym jednostkom truciznę i zniszcz tę kartę”.
  • Siewca Zarazy: siłę zmieniono z 2 na 3, a koszt werbunku z 7 na 5.
  • Vattier de Rideaux: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
Poprawki:

  • Umiejętności pasywne Brana Tuirseacha i Koral nie aktywują się już, kiedy przeciwny gracz użyje Kambiego do odrzucenia karty z ręki.
  • Usunięto błąd, na skutek którego zegary/liczniki umiejętności niektórych jednostek były czasami wyświetlane nieprawidłowo.
  • Usunięto błąd, na skutek którego podczas używania kontrolera anulowanie wyszukiwania gier w trybie klasycznym lub sezonowym skutkowało wybraniem treningu.
  • Podczas używania kontrolera po wejściu do menu „Gra” domyślnie będzie teraz wybierany tryb klasyczny, a nie sezonowy.
  • Usunięto błąd, na skutek którego w wersji GWINTA na PlayStation 4 po wznowieniu gry z trybu spoczynku pojawiał się komunikat o odłączonym kontrolerze, ale nie dało się go odrzucić.
  • Usunięto błąd, na skutek którego w wersji GWINTA na PlayStation 4 naciśnięcie przycisku kwadrat w menu „Gra” w celu edycji talii powodowało wczytanie innej talii niż wybrana.
  • Usunięto błąd, na skutek którego przycisk zakończenia tury błyskał w trakcie tury przeciwnika.
  • Usunięto błąd, na skutek którego umiejętność Porońca (i Kłobuka) przestawała działać po przeniesieniu do innego rzędu.
  • Usunięto błąd, na skutek którego kontrakt „To się nie godzi!” nie był wyświetlany w kategorii „Wiedźmińskie Opowieści” w menu kontraktów.
  • Na ekranach podglądu kart dowódców w module tworzenia talii dodano informację, że dowódcy użytego w danej talii nie można zniszczyć.
  • Opis Mistrzowskiej Włóczni w wersji koreańskiej brzmi teraz zgodnie z prawdą: „Zadaj wrogowi 1 pkt obrażeń”, a nie „Zadaj sąsiadującemu wrogowi 1 pkt obrażeń”.
  • Opis Nadzorcy Niewolników w wersji francuskiej podaje teraz zgodnie z prawdą, że przy tej umiejętności brane są pod uwagę wszystkie jednostki, a nie tylko „zablokowane” jednostki wroga.
  • Opis Koral w wersji polskiej brzmi teraz zgodnie z prawdą: „Za każdym razem, gdy odrzucasz kartę specjalną”, a nie „Odrzuć kartę specjalną”.
  • Naprawiono błąd w polskiej wersji GWINTA, na skutek którego opis Letho z Gulety błędnie nazywał Egana Auckesem.
  • Na karcie wyniku rankingowego na ekranie profilu gracza opis postępów partii w legendzie podaje teraz właściwą liczbę partii potrzebnych do osiągnięcia maksymalnego potencjału postępów.
 
Last edited:
Czy będzie możliwość zniszczenia kart znerfionych za maksymalną ilość zasobów? Jeśli już kiedyś wycofano się z takiej możliwości to przepraszam za niewiedzę.
 
Naprawcie błąd, który sprawia, że przegrywam każdą grę bo pliki gry nie zgadzają się czy coś takiego
 
Chciałbym zauważyć, że nie działa RMB aby wyjść z jakiegokolwiek widoku. Trzeba klikać przycisk "wróć".
Prośba o naprawienie bo przywykłem mocno do klikania prawego przycisku myszki ;)

NIEAKTUALNE! Po resecie gry wszystko wróciło do normy. Przepraszam za zamieszanie.
 
Last edited:
Po takim nerfie na wiedzminach nikt ich nie bedzie uzywal..
Z 2 stron oberwali jak to zwykle bywa kiedy Redzi chcą dane karty niemal wykluczyć z gry. Jeszcze jakby siłę zostawili...

Ale tak szczerze to nie powiem, ze mnie jakoś bardzo ten nerf martwi, bo wystarczająco wiele sezonów nagrałem się na talie ich używające, jak ich nikt nie będzie tykał to pewnie za miesiąc dwa siła wróci do wartości 3.
 
Też uważam, że nie więcej niż jeden nerf na raz . Albo siła albo prowizja.
 
Eredin ma teraz najgorszą umiejętność w grze. xD Wiedźmini niegrywalni, potwory dalej op, Koral wcale nie jest op, a nilfgaard to dalej frakcja neutrali. FeelsBadMan
 
Szanowni REDzi - za jakie grzechy tak utrupiliście Eredina!

Oj nie przesadzaj. Jego umiejętność była "unstoppable". Praktycznie brak możliwości skontrowania.
Pomimo nerfa baba wodna nadal będzie bezpieczna z tarczą.
Co innego karty które zapewniają nietykalność - je można skontrować przed aktywacją. Umiejętność dowódcy już nie.
Post automatically merged:

Też uważam, że nie więcej niż jeden nerf na raz . Albo siła albo prowizja.

Dobrze im tak! Już zbyt długo byli must have w tali. Ja już za przeproszeniem, rzygałem tymi wiedźminami. Nigdy nie lubiłem nimi grać, ale musiałem, żeby nadążyć z tempem przeciwnika. Teraz będzie mnóstwo miejsca na inne fajne karty!

Najlepsza zmiana balansująca ze wszystkich! (w mojej ocenie) :D
 
Zagrałem kilka meczy i w sumie póki co to w królestwach północy tylko jedna nowa karta w mojej ocenie w miarę sensowna sie pojawiła, ten jakiś książę. Umiejetnosc victora meissa nie liczy się teraz już do huberta, a wcześniej się liczyla. Tarcze wydają się zbyt słabe i zbyt łatwo je zniszczyć żeby był sens nimi grać. A nowa liderka KP i jej umiejętność to żenada - gdyby dodawała kartę na przewagę, to by miało sens, ale "zagraj kartę i dobierz kartę" to Jaskier kiedyś robił i nikt i tak tego nie grał. Na domiar dla KP złego coraz ciężej zaczęło się grać z potworami które z wywolywaniem krwawienia , umiejetnością detlafa i cyklopami stały się teraz mocno kontrolnym deckiem , więc tam wydaje się ze z kolei wzmocnienia poważne nastąpiły, a w KP stagnacja nadal niestety

To tak na gorąco subiektywnie z perspektywy obozu krolestw północy :/
 
Last edited:
Naprawcie błąd, który sprawia, że gra jest przerywana i przegrywam lub remisuje każdą grę bo pliki gry nie zgadzają się...to co się dzis dzieje to masakra...tabela rankedów i pro ranka nie działa...nie można grać bo przerywa gre w trakcie i daje porażke lub remis gdy mam już wygrany mecz!!!!
 

Guest 4136390

Guest
Dobra robota, karty przepiękne. Jutro strzelam nockę, bo dzisiaj nie dam rady. :cry: Zaczynam od Scoia'tael, bo te driady jakieś takie fajne roznegliżowane, dobrze mieć je w wersji animowanej. :ok:
 
Kiedy będzie weekend z gwarantowanymi kartami premium w beczkach? Istnieje jakaś reguła co do rotacji eventów? Bo zastanawiam się czy otwierać beczki czy zaczekać.
 
Kiedy będzie weekend z gwarantowanymi kartami premium w beczkach? Istnieje jakaś reguła co do rotacji eventów? Bo zastanawiam się czy otwierać beczki czy zaczekać.
Ja tam otworzyłem wszystkie a nawet więcej niż te 40 z pakietu bo dokupiłem jeszcze ;) Premki, które się podobają zawsze można dorobić.
 
Ale z tymi wiedzmnami to nwm po co. Nie byli silni ani troche nawet gdygral je przeciwnik. Robily mu tempo ale ktore latwo mozna bylo nadgonic. Chocby glupim gryfem
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom